Duben 2010

♥ Koncert Die Happy v Praze - Part 3 ♥

30. dubna 2010 v 17:53 | Matulinka |  Marta Jandová
Ne, nenapínala jsem vás schválně, jenom mi blbnul net, jak jsem tady už psala, proto jsem si ty fotky apod. až do teď syslila :D ae zase jsem aspoň měla čas je pořádně upravit, odstranit červený oči apod. takže teď fotenky..jak jsem tak koukala, tak videjek je na netu asi tuna, takže bych se mohla pokusit sestavit je za sebou tak, abyste viděli celej koncík, jak šel po sobě, ptz, jak se zdá, tak vždycky někdo natáčel, takže je na YT uloženej nejspíš celej ten koncert :D

Marta Jandová & Die Happy (By Matulinka)
Marta Jandová & Die Happy (By Matulinka)

Zbytek pod perexem :))


Můj 300. + 301. + 302. diplomek

30. dubna 2010 v 17:27 | Matulinka |  Moje cenky
Od Shannenky (Jany)


Jsem zpátky :))

29. dubna 2010 v 19:38 | Matulinka |  Zprávičky

Dneska už sem nestihnu nic dát, ae jenom abyste věděli, že ještě žiju a že jsem blogování
 nenechala..jenom mi zase tejden nešel net a teď jsem líná něco přidávat a navíc ani nějak
 nemam čas..ae nebojte, zejtra už to napravim a přidam i slibovaný aktuálky z koncíku Die
 Happy..pokud tu zejtra nic nepřibude, tak za to nemůžu já, ae zase mi nejspíš spadnul net..tak
 mějte pls pochopení :))

♥ Die Happy - Koncert v Praze - Part 2 ♥

21. dubna 2010 v 20:09 | Matulinka |  Marta Jandová
Ralph Rieker (By Matulinka2412.blog.cz)
Jak jsem slíbila, tk jsem tady s další spoustou novinek o superskvělym koncíku Die Happy v Lucerna Music Baru :)) Mno spousta toho nebude, ae myslim, že tohle je stejně nejžádanější...ano dámy a pánové..je to tu..VIDEA!! Už včera jste mi psali o moji Youtube adresu, což mě jenom utvrdilo v tom, že to sem prostě musim co nejrychlejc dát + k tomu jedna fotenka Ralpha mojí tvorby :)) Videjka jsou taky natáčený mnou, takže pls omluvte kvalitu..zejtra pokud mi zbude čas bych sem chtěla dát většinu fotek a nějaký cizí videjka nebo recenze a taky pocity Marty, jak se jim to povedlo apod. :))

Pod perexem najdete ty videjka :))


♥ Koncert Die Happy v Praze - Part 1 ♥

20. dubna 2010 v 20:38 | Matulinka |  Marta Jandová
Marta Jandová (By Matulinka2412.blog.cz)
Tk tady máte důvod, proč jsem tu teď nic nepřidávala..konečně jsme totiž s holkama byly na koncíku Die Happy :p kterej byl sice jenom v neděli, ae v ponděli jsem pak byla úplně hotová :D Ae od začátku..jsme tam přišli asi v sedm a tam lidi snad normálně i přespávali, ptz tam měli s sebou deky a termosky :D a taky tam vykřikovali, jak už jsou strašně unavený..tak jsme se sebrali a šli si na chvíli ještě někam sednout..a hned se nás tam pokoušel sbalit nějakej zoufalec :D pak jsme se teda vrátili a ptz jsme všechny takový hubeňoučký, maličký, drobňoučký, tak jsme se dokázali dost slušně vecpat hned, jak začali pouštět a do šatny jsem dorazili jako čtvrtý :D a pak jsme dokonce byly hnedka ve 2. řadě :D ae bohužel hrozně brzo, takže to čekání bylo fakt hrozný...mno a pak přišel Marek Ztracený..což je teda na rockovej koncert vážně výbornej nápad :D ae tk naštěstí to dost podstatně zkrátil..ae nejlepší stejně bylo, jak on tam jenom hrál na to piano a najednou si lidi všimli, že u dveří stojí Marta s Ralphem a hned všichni začali skandovat "Marta! Marta!" a ona jenom ukazovala ať sledujeme Ztracenýho :D a potom ještě než si vyměnili všechny ty nástroje..zase doba :D ae pak už to konečně začlo a bylo to naprosto dokonalý, ani nemůžu napsat, jak moc, ptz to prostě nejde..holky byly upe nadšený a to Die Happy ani neposlouchaj, šly tam jenom kvůli mě :D Ae natáčela jsem stejně jenom takovýty pomalý věci, ptz u těch rychlejch, třeba Rebel In You se natáčet ani nedá..to bych si to vůbec neužila...ae ty jejich vtípky taky nejlepší...Ralph si dokonce řek česky i o pusinku..samozřejmě Marta a Ralph, to je prostě pár..teda ne že by byli spolu, ae prostě se na tom jevišti k sobě vždycky tak maj..když se nepočítá to, jak jí nakop :D ae uvidíte všechno na videjkách, ptz jedna kámoška, tk ona pořád jenom natáčela, takže super :)) a potom ještě jsme jejich písničky zpívali celýmu Václaváku :D se divim, že nás nezatkli za rušení nočního klidu :D a pak Simonka spala u mě, takže jsme samozřejmě kecali až do čtyr, takže potom v pondělí, hnedka jak jsem přišla ze školy, jsem prostě lehla a spala, proto jsem tu taky nebyla..ae jinak videjka už jsem dala na svuj profil na Youtubku, takže, kdo ho zná, tak se můžete juknout, jinak plánuju je sem vložit zejtra, tk snad :D a fotenky taky budou..ta v tomhle článku je jenom taková ochutnávka..mam jich totiž asi sto :D A nějaký zážitky taky ještě dopíšu, ae jeden dlouhej článek stejně nikoho nebaví číst, navíc už bych zase spala, takže muj jazykovej projev pořád neni nejlepší :D a taky jak si to budu ještě postupně vybavovat :D

Die Happy dneska na Nově!

17. dubna 2010 v 17:27 | Matulinka |  Marta Jandová

Dneska od 20:00 se budou udílět ceny Anděl..hudební ceny..a při té příležitosti nám živě zahrají

Die Happy! Celá kapela se sem sjela kvůli nedělnímu koncertu, takže budou přítomni opravdu

všichni a hrát budou taky všichni :)) Tak nezapomeňte Nova 20:00 Ceny Anděl :))

Dress of April 2010

17. dubna 2010 v 17:24 | Matulinka |  ♠ Fashion ♠
Minulý měsíc tahle anketa bohužel nebyla, ae teď se vrací s novou porcí šatiček ;)

Anne Hathaway (by Bottega Veneta)


Marta Jandová - On-line Chat

17. dubna 2010 v 17:08 | Matulinka |  Marta Jandová
Marta Jandová

Včera byl s Martou on-line chat na portálu idnes.cz..bohužel někdo měl ten geniální nápad, že to bude jenom do 11:30..takže než měl někdo šanci to zjistit, tak byl konec..nehledě na to, že v tuhle dobu většina lidí ani neni doma..ae tak bylo jí položeno okolo 40 otázek a jestli chcete vidět, jak odpovídala, tak klikněte na odkaz:


Oomph feat Marta Jandová - Traümst Du + Englické titulky

17. dubna 2010 v 17:03 | Matulinka |  Marta Jandová
Tahle jejich spolupráce se podle mě moc povedla..a i když je ta písnička zpívaná německy, což já obvykle moc nemusim, tak se mi líbí..překlad jsem si udělala už před nějakou dobou, ae kdo by pořád nevěděl, o čem to zpívaj, tak tady jsem našla videjko, kde jsou anglický titulky..ten text neni nijak závratnej, takže to přeložíte i s chabou znalostí angličtiny a je to rozhodně zábavnější, než číst si nějakej českej překlad ;)


Marta Jandová - Rozhovory před koncertem

17. dubna 2010 v 16:53 | Matulinka |  Marta Jandová

Novinky.cz

Loni jste v roli porotkyně absolvovala soutěž Česko-Slovenská SuperStar. Co vám to dalo?

Lidi v Čechách do té doby většinou nevěděli, kdo jsem. Když jsem se začala objevovat v televizi, vyhledali si o mně informace. Ve výsledku to mělo velký ohlas. Ze začátku se o mě ale zajímali především Slováci.
Die Happy jsou totiž v Čechách přece jenom známější než na Slovensku. Pro lidi tam jsem byla úplně nová tvář. Spousta z nich netušila, že mám nějakou kapelu. Dodnes se mě na facebooku ptají, kdy na Slovensko přijedeme hrát. Přidali se samozřejmě i lidi z Čech.
Nyní jsem v situaci, kdy bych desetkrát denně mohla odpovídat na otázky typu "Kdy budete hrát v Třebíči?", "Kdy budete hrát v Olomouci?" nebo "Kdy budete hrát v Plzni?" Jsem ráda, že během SuperStar přišla řada lidí na to, že mám kapelu, která se jim třeba i líbí.

V České republice koncertujete s Die Happy poměrně často. Jací jsou podle vás zdejší diváci v porovnání s těmi v zemích, v nichž jste vystupovali?

Fanoušci tady jsou naprosto upřímní. Je to asi tím, že tu vlna rockové hudby nikdy nešla tak dolů, jak se to před pár lety stalo v Německu. Rock tu byl, je a bude. Spousta kluků na českých festivalech má například dlouhé vlasy - to je docela zajímavý úkaz. V žádné jiné zemi jsem to v takové míře nezažila. Rocková muzika tu má tradici a to nám jako rockové kapele vyhovuje.

Čekají vás tu dvě vystoupení - 15. dubna v Brně a 18. dubna v Praze. Těšíte se na ně?

Těším, ale budu hodně nervózní. Hlavně před pražským koncertem…

Die Happy hrají už téměř sedmnáct let. Z čeho budete nervózní?

Na našem pražském koncertu budou lidi, na kterých mi záleží. Přijdou takoví, kteří nás třeba ještě nikdy neviděli, také moji kolegové z muzikálu Baron Prášil, ve kterém účinkuji, nebo můj přítel. Mám strach, že se jim to nebude líbit, že to zkazím, budu trapná a podobně. Můj táta Petr Janda mě viděl už asi patnáctkrát. Ale vždycky, když přijde na koncert, jsem nervóznější, než když tam není. Je to zvláštní.

Kdy z vás ta nervozita spadne?

Když vstoupím na pódium. Nejhorší je to před tím. Nemyslím si ale, že bych někdy někoho zklamala. Občas byl někdo kritický, ale nikdy to nebylo nic závažného. Řekla bych, že Die Happy jsou naživo celkem dobří.

Máte nějaký hudební sen?

Můj dlouholetý sen je zazpívat si s Mikem Pattonem. Mám z něho ale trochu strach, protože mi někteří lidé říkali, že je jednou takový a pak zase makový. Můj kamarád z německé skupiny XBlockx ho před lety potkal a řekl mu, že se mu strašně líbí poslední deska jeho kapely Faith No More. Patton se na něj prý chvilku díval, pak vztyčil prostředník, pronesl něco vulgárního a odešel.
Párkrát jsme hráli na festivalech, kde vystupoval s některým ze svých projektů. Chtěla jsem ho najít a seznámit se s ním. Vždycky jsem si ale nakonec řekla, že to neudělám, abych nebyla zklamaná. Mým dalším pěveckým idolem je zpěvák amerických Incubus Brandon Boyd. Zpívá naprosto neuvěřitelně. Viděla jsem je nedávno naživo, a i když mi při tom koncertu chyběla ta energie, kterou mají na deskách, přesto byl naprosto skvělý.


Metro.cz

Po více než sedmnácti letech v Německu jste se před rokem vrátila zpět. Rozhodla jste se tady zůstat nastálo?
Zřejmě nadobro, ale už jsem se odnaučila používat slovo nikdy. Před lety jsem třeba tvrdila, že se sem nikdy nevrátím... A takhle to dopadlo. Nicméně mi Praha moc scházela, mám to tady moc ráda.{xtypo_rounded-right2}"Můj táta je hodně upřímný a dokáže nás i pěkně zkritizovat." {/xtypo_rounded-right2} 

Jak jste se vlastně do Německa dostala?
Po střední škole jsem chtěla pokračovat na vysoké škole, chtěla jsem jít na překladatelství angličtinu a španělštinu, ale nedostala jsem se. Tak jsem přemýšlela, co budu dělat. V té době jsem se seznámila s naším budoucím kytaristou a zamilovala jsem se do něj. A právě on přišel s nápadem jet do Německa, kde měl rodinu. Tak jsem se 12. září v roce 1993 vydala malým autem do Německa. 

Přivedl vás i k muzice?
Přesně tak, asi za čtrnáct dní mi řekl, že založil kapelu, a jestli bych v ní nechtěla zpívat. Na zkoušce potom začali hrát svoje věci a já do toho měla zpívat. Moc mi to nešlo, ale pak jsem zazpívala jinou věc, ne jejich skladbu a to se jim zalíbilo, a tak mě vzali.

Koncerty
Marta Jandová a Die Happy naživo.

Jarní vystoupení se koná 15. dubna v brněnském Semilassu a 18. dubna v pražském Lucerna Music Baru.
Die Happy se koncertně objeví ještě v rámci několika letních festivalů a také připravují podzimní turné v Čechách a na Slovensku.
To byl první kontakt se zpěvem?
Když jsem byla malá, tak jsem chodila do sboru asi dva roky, ale víc mě bavilo kecat s holkama než zpívat. Hrála jsem rok na piáno a sama se učila na flétnu, ale to dopadlo katastrofálně. Vždycky jsem se toho hrozně bála, protože vyrůstat s hvězdou mělo i pár negativních věcí. 

Táta vás do toho třeba nenutil?
Ne, táta řekl, že mě do toho nebude nikdy nutit, ale mojí mamince na tom záleželo. Táta s mou hudební kariérou nepočítal, a když jsem mu v devatenácti poprvé zavolala, že chceme s kapelou přijet do jeho studia, tak byl velmi překvapen. Ale měl samozřejmě radost. Čekal, že se muzice bude věnovat můj bratr. Ze mě chtěl mít překladatelku, co bude jezdit po světě. 

Do otcova studia jezdíte občas nahrávat. Radí vám nějak, co děláte? Nebo i kritizuje?
Můj táta je hodně upřímný člověk, takže mi na rovinu řekne, co se mu zdá dobré a co se třeba někde opakuje. Umí i tvrdě kritizovat, ale vždy s profesionálním nadhledem. 

A co s kapelou? Jak vám funguje spolupráce a zkoušení, když teď žijete tady a oni v Německu? Jak třeba tvoříte nové věci?
Hodně dojíždím za klukama do Hamburku, ale už nezkoušíme tak často jako na začátku. Dřív jsme zkoušeli i šestkrát týdně. Teď se sejdeme před nějakou šňůrou nebo když nahráváme desku, a to třeba na celý týden. Naštěstí funguje e-mail a podobně, tak udržujeme komunikaci a tvoříme hodně po internetu. Posíláme si nové myšlenky pořád sem a tam. 

Nebál se zbytek kapely, že vaše přestěhování bude nutně znamenat zánik Die Happy?
Původně jsem odjela jen na tři měsíce kvůli muzikálu Mona Lisa, ale potom jsem začala hledat důvody, proč tady zůstat dýl, a už je z toho rok. Když jsem opouštěla byt v Hamburku, tak se kluci báli, že se už nevrátím. Bojí se toho vlastně pořád, ale snažím se je přesvědčit, že mi na kapele záleží a nechci, aby se rozpadla. 

Pracujete na něčem novém s Die Happy?
V současné době děláme na nové desce, respektive už máme natočených šest skladeb, teda zatím bez zpěvu. Minulý týden jsem je plná elánu chtěla nazpívat, ale byla jsem po třítýdenní dovolené a hlas nějak vypověděl, tak ho musím zase vytrénovat. 

S vaší skupinou hrajete tvrdý rock. Jak kapela bere vaše účinkování v muzikálu Mona Lisa?
V žádné případě to neberou nějak divně, navíc jsem už před lety v jednom muzikále hrála, takže to nebyla pro ně novinka. V Německu funguje sice jiný model, tam muzikál dělají čistě vystudovaní muzikáloví herci a zpěváci, ale kluci vědí, že to u nás dělá řada rockových zpěváků. Taky současná kultura je složitější než před lety. A taky z prodeje desek se člověk neuživí, ovšem z něčeho zaplatit účty musí. 

Zanedlouho plánujete dva koncerty v Praze a Brně. Na podzim pojedete větší šňůru po Česku, ale i Slovensku. Pomohla vám v popularitě na Slovensku účast v porotě SuperStar?
Rozhodně ano, překvapivě se o mě Slováci moc zajímali. Byli zvědaví, co jsem zač, a postupně zjišťovali, že nejsem jenom ta dcera toho slavného Petra Jandy a že mám kapelu, která se hraje třeba na MTV. Moc se na turné s klukama těšíme.

Americká hitparáda Billboard platící od 15. dubna 2010

17. dubna 2010 v 16:45 | Matulinka |  Novinky ze světa hudby

1. ▬ Rihanna - Rude Boy
2. ▬ B.o.B feat. Bruno Mars - Nothing' On You
3. ▬ Train - Hey, Soul Sister
4. ▲ Taio Cruz (feat. Ludacris) - Break Your Heart
5. ▲ Jason Derülo - In My Head
6. ▼ Lady Antebellum - Need You Now
7. ▼ Lady GaGa (feat. Beyoncé) - Telephone
8. ▼ Black Eyed Peas - Imma Be
9. ▼ Justin Bieber (feat. Ludacris) - Baby
10. ▲ Usher - OMG

Na 97. místě debutují Breaking Benjamin s Give Me A Sign:


Britská hitparáda platící od 11. dubna 2010

17. dubna 2010 v 16:37 | Matulinka |  Novinky ze světa hudby

1. ▬ Scouting For Girls - This Ain't A Love Song
2. ▲ Usher (feat. will.i.am) - OMG
3. ▬ Plan B - She Said
4. ▼ Lady GaGa (feat. Beyoncé) - Telephone
5. ▬ Tinie Tempah - Pass Out
6. ▲ Timbaland (feat. Justin Timberlake) - Carry Out
7. ▲ Inna - Hot
8. ▼ Rihanna - Rude Boy
9. ▼ Justin Bieber (feat. Ludacris) - Baby
10. ▬ Cheryl Cole - Parachute

Na 33. místě debutují Paramore s The Only Exception:

Rufus Wainwright - All Days Are Nights: Songs For Lulu

17. dubna 2010 v 16:29 | Matulinka |  Novinky ze světa hudby


Kanadský zpěvák a skladatel Rufus Wainwright se ani ne po roce od vydání živáku "Milwaukee at Last!!!" opět hlásí o slovo. Při výběru názvu desky "All Days Are Nights: Songs For Lulu" se nechal inspirovat Williamem Shakespearem a z jeho sonetů si vypůjčil první část titulu "All Days Are Nights". Lulu pak zpěvák popsal jako tajemnou a nebezpečnou ženu, která je součástí každého člověka. V jeho případě je Lulu herečka Louise Brooks z filmu "Pandořina skřínka" z roku 1929. Samotného Shakespeara Wainwright zhudebnil ve třech sonetech. Oproti předchozím počinům, kde se obklopil orchestrem, je tato nahrávka především v režii jeho hlasu v kombinaci s piánem. Intimnější atmosféru má na svědomí zřejmě i lednové úmrtí zpěvákovy matky. Letmý náhled na "All Days Are Nights: Songs For Lulu" v podobě krátkých ukázek nabízí Rufus Wainwright na svém webu


Die Happy - Concerts 2010

16. dubna 2010 v 19:22 | Matulinka |  Marta Jandová

Kdybyste náhodou nevěděli, kdy mají koncerty ;) + i odkazy na lístky :)))

18.04.10PragLucerna BarCZtickets
08.05.10HamburgHafengeburtstagfree
22.05.10Oberndorf am NeckarOMI Open Air78727
29.05.10CZ-IvanciceFree Racing Festival
05.06.10Idar ObersteinJugendcamp55743
26.06.10WillingenJoin the Sound Festival
02.07.10TwistingenReload Festival
03.07.10LosheimFestival
09.07.10CZ-PresteniceOpen Air Musicfest
10.07.10HarsewinkeOpen Air Festival
24.07.10Neuenburg a.R.K-Fe Festival
30.07.10BenatskaAreálCZ
31.07.10HannoverFährmannsfest30451
28.08.10DülmenFestival
06.10.10LüneburgVamus Kulturhalletickets
07.10.10RostckMau Clubtickets
08.10.10OsnabrückRosengartentickets
09.10.10PotsdamWaschhaustickets
10.10.10BremenModernestickets
13.10.10A-WienSzenetickets
14.10.10NürnbergHirschtickets
15.10.10MünchenBackstagetickets
16.10.10CH-LyssKufatickets
17.10.10FrankfurtBatschkapptickets
19.10.10UlmRoxytickets
20.10.10KölnLive Music Halltickets
22.10.10KarlsruheSubstagetickets
23.10.10KaiserslauternKammgarntickets
24.10.10DuisburgPulptickets
14.12.10SaarbrückenGaragetickets
15.12.10PaderbornKulturwerkstatttickets
16.12.10StuttgartLKAtickets
17.12.10AschaffenburgColossaaltickets
18.12.10DresdenBeatpoltickets
26.12.10HannoverMusikzentrumtickets
27.12.10LeipzigWerk 2tickets
28.12.10BerlinColumbia Clubtickets
29.12.10ErfurtGewerkschaftshaustickets
30.12.10HamburgDockstickets

Jennifer Morrison - The Miracle Worker - On Stage

16. dubna 2010 v 19:17 | Matulinka |  Jennifer Morrison
matulinka2412.blog.cz
Fotenky přímo z pódia, kde právě probíhala premiéra muzikálu The Miracle Worker...chjo, jak já bych si tam přála bejt..

Jennifer Morrison

News about Die Happy #3

15. dubna 2010 v 20:10 | Matulinka |  Marta Jandová

Tak konečně nám zase něco napsal Ralph :p

Zaprvé se hned svěřil, že byl celej natěšenej, aby Martě popřál k narozeninám jako první, a tak jí hned přesně o půlnoci volal, aby ho nikdo nepředehnal :D taky prozradil tu výbornou zprávu, že celej víkend bude v Praze. Dokonce budou mít i jedno živé vystoupení na předávání cen Anděl :)) napsal, že ve středu s nimi byl rozhovor v newcomerradio.com..a pak už jenom propagoval svoji druhou kapelu Die Fraktion..

O. C. zpět na Nova Cinema

15. dubna 2010 v 20:01 | Matulinka |  The O.C.

A opět se nám vystřídala Veronica Mars s The O. C. Takže, kdo jste ještě neviděli 4. sérii tohohle kultovního seriálku, tak ho nyní můžete skouknout na Nova Cinema, každý den ve 17:40..předpokládam, že po tomhle seriálku budou následovat Gilmorova děvčata :D

Film Veronica Mars není mrtvý

15. dubna 2010 v 19:58 | Matulinka |  Veronica Mars

Díky Digital Spy získali fanoušci krátkodobé televizní série Veronica Mars novou naději.

Tvůrce Veronicy Mars Rob Thomas řekl, že filmová verze televizního filmu je ještě "možná". Bylo pověstí, že Thomas je nyní v jednání, aby dostal seriál na stříbrné plátno, ale tohle prohlásil, když byl novinář tázan v momentě, kdy se natáčení filmu zrušilo. Thomas však tvrdí, že je tu stále šance. ,, Není to mrtvé. Pokračuji v tom, že to chci udělat."

Představitelka Marsové- Kristen Bell říká, že scénář je již navrhnutý, ale Thomas tvrdí, že tahle zpráva není pravdivá. ,, Byl jsem na léčení a měl jsem smůlu..shořelo to," řekl. Ale stále to chci dělat. Stále mě to činí šťastným. Stále hledáme to pravé."

UPOZORNĚNÍ

Sarah Michelle Gellar photoshoot 37

15. dubna 2010 v 19:46 | Matulinka |  Sarah Michelle Gellar
matulinka2412.blog.cz
Nádhernej shootík z roku 2008 od R Slavina..fotenky jsou krásně upravené..prostě radost pohledět :D

Sarah Michelle Gellar

Happy Birthday Sarah Michelle Gellar!

15. dubna 2010 v 19:34 | Matulinka |  Sarah Michelle Gellar
Tak další narozky :D tentokrát slavila ve středu Sarah Michelle Gellar Prinze své krásné 33. narozeniny, které pravděpodobně strávila s manželem, krasavcem Freddiem Prinzem Jr, a dcerkou Charlottou Grace. Jinak Sáru všichni znáte nejspíš jako Buffy ze stejnojmenného seriálu..potom se objevovala víceméně v samých hororech, až na pár vyjímek třeba Scooby- Doo, nebo ne příliš povedené komedii Holka z předměstí nebo Apokalypsa.