Únor 2011

Dress of February 2011

28. února 2011 v 19:11 | Matulinka |  ♠ Fashion ♠
Tenhle měsíc to vypadá opravdu zajímavě, takže doufam, že i když na hlasování budete mít jenom jeden den, vyberete ty nejlepší..a tentokrát to bude těžké, věřte, že je z čeho vybírat. Snažila jsem se :))

Eva Mendes / Lela RoseDalší jsou v Celém článku


Nej Fanvideo týdne - Luke and Lorelai-Impossible

28. února 2011 v 19:11 | Matulinka |  ♠ Videa ♠
Luke and Lorelai - java-junkie-luke-and-lorelai icon

Po týdnu tu mám další skvělé fanvideo.. nikoho asi moc nepřekvapí, že to je s Lukem a Lorelai. Přecejenom, vy co už mě znáte dýl víte, že jsou prostě páry, které jsou mojí srdcovou záležitostí a na které nedám dopustit :D což znamená neustálé přidávání fanvideí, fotek a novinek ze života jejich hereckých představitelů :D bohužel moc fanoušků tohoto páru není, alespoň to nejsou tací, kteří by uměli se Sony Vegasem :D jedno video se mi ale nedávno hodně zalíbilo.. i když některé efekty jim doslova uřízly kus obličeje :D ale celkový pocit z tohoto dílka mám velmi dobrý.. celá ta atmosféra je taková mrazivá a poukazuje na to, jak se Luke občas k Lor choval hrubě.. ale celý ten příběh je v podstatě z Lorelaina pohledu, kdy ona se s Lukem hádá a přitom vzpomíná, jaké to bylo na začátku jejich vztahu, ale spíš je to stylem "Jak jsem to mohla nevidět" no, vlastně jako by odříkávala text tý písničky, která se k tomu mimochodem skvěle hodí. Ač tohle video nedosahuje kvalit fanvideí třeba s Gossip Girl nebo s Tudorovci (oba tyto seriály mají početnou základnu vlastníků Sony Vegas) rozhodně potěší alespoň nás pár fanoušků :))

Seriál: Gilmorova děvčata
Pár: Luke a Lorelai
Song: Impossible
Interpret: Shontelle
Autor fanvidea: gilmoregirl235

Překlad:

Pamatuji si loňský rok
Někdo mi pověděl, že bych si měla dát
Pozor, pokud jde o lásku
Udělala jsem to
Udělala jsem to

A ty jsi byl silný a já nebyla
Moje iluze, moje chyby
Byla jsem neopatrná a zapomněla jsem
Udělala jsem to

A teď
Když je po všem
Není už nic co říct
Odešel jsi a tím jsi tak snadno
Zvítězil
Můžeš jít kupředu
A povědět jim

Řekni všem, co já teď vím
Zakříč to z vrcholu střechy
Napiš to do oblak, lásko
Všechno, co jsme měli, je teď pryč

Pověz jim, že jsem byla šťastná
A mé srdce je zlomené
Všechny mé rány jsou otevřené
Řekni jim, že vše, v co jsem doufala je
Nemožné
Nemožné
Nemožné
NemožnéOfficial Video Clips 011/ 2

28. února 2011 v 18:31 | Matulinka |  Official Video Clips

Minulý vítěz

Tentokrát to není výběr příliš rozsáhlý, takže by nějaký klip snad mohl vyhrát s víc jak dvěma hlasy jako minule :D

Tady je Playlist:

Selena Gomez & The Scene - A Year Without Rain
Die Happy - Dance For You Tonight
Matchbox Twenty - How Far We've Come
Hurts - Stay

Všechny klipy jsou v Celém článku


Anastacia - Pieces of a Dream // Song of February //

28. února 2011 v 17:52 | Matulinka |  Songs


Tento singl Anastacie je už několik let starý, pokaždé, když ho slyším, vzpomenu si na ty bezstarostný časy na základce, kde se nic neřešilo, na kamarády, na první lásky.. Anastacia je taková moje srdcová záležitost. Přitom je zvláštní, že konkrétně tenhle song se mi zkraje moc nelíbil, přišel mi takovej nemastnej, neslanej.. daleko víc se mi od ní líbly ty depkoidnější :D a nakonec jsem ji přestala poslouchat úplně (až na Everything Burns, na to nedam dopustit, ale to je duet, takže se to nepočítá). Teď nedávno jsem ale slyšela právě Pieces of a Dream a najednou jsem nedokázala pochopit, proč se mi předtím nelíbila.. asi mi ještě nedocházel ten text a to všechno.. teď to vidím jinak.. myslím, že v tom textu je něco, s čím se každý může ztotožnit..

Více v Celém článku


Muzikál - Hello, Dolly!

28. února 2011 v 16:43 | Matulinka |  Muzikály


Divadlo

Hybernia

Tvůrci


Hudba a text: Jerry Herman
Scénář: Michael Stewart
Režie: Ondřej Sokol
Překlad: Ivo Osolsobě
Texty písní: Eduard Krečmar
Hudební nastudování a dirigent: Kryštof Marek
2. dirigent: Daniel Kapras
Choreografie: Renáta Suchánková
Scéna: Adam Pitra a Renáta Weidlichová
Kostýmy: Nina Stillmark
Hlasový poradce: Eduard Klezla
Korepetice: Ester Godovská a Šářka Bukovská
Produkce: Petra Stránská a Michal Hrubý

Obsazení + moje hodnocení

(5 hvězdiček maximum)

Dolly Leviová - Ivana Chýlková / ****
Horác Vandergelder - Josef Carda / *****
Kornelius Hackel - Michal Slaný / *****
Barnabáš Tucker - Jan Meduna / ***
Irena Mollyová - Monika A. Fingerová / ****
Minnie Fayová - Berenika Kohoutová / ***
Ernestina Zámožná - Naďa Urbánková / ****
Rudolf - Mojmír Maděrič / ****

Další informace v Celém článku


Natalie Dormer na akci Britsko-irské Aliance

27. února 2011 v 17:46 | Matulinka |  Natalie Dormer
Natalie Dormer se nedávno objevila na akci pořádané Bristko-irskou Alianci, kde se oslavovalo vzdání pocty Paulu Ruddovi a Sarah Bolger (jen pro zajímavost, Paul Rudd si zahrál společně s Evou Longorií v komedii Jen přes její mrtvolu). Nat zvolila perfektní outfit, moc se mi líbí, jak se ona obléká, ale co by jí taky neslušelo, má krásnou postavu :)) akorát, jak všude píšu :D si nemůžu zvyknout na ty vlasy, podle mě by byly daleko lepší ty černý.. ale snad mi to časem tolik nepřijde :))

MQ_001.jpg


Natalie Dormer - Rozhovor pro DigitalSpy /překlad/

27. února 2011 v 17:33 | Matulinka |  Natalie Dormer

Je to poprvé, co překládám britskou angličtinu, je to trochu jiný stly, mějte proto prosím pochopení pro drobné stylistické vady ;)

Můžete nám říct něco málo o své postavě v Silk?
Hraji Nyamh Cranitch, mladou žákyni, která právě dokončila vysokou školu a teď se snaží najít si místo. Je to hodně o zkoušení být součástí kanceláře. Clive se stane mým učebním mistrem, něco jako mentorem, zatímco postava Toma Hugha - Nick, můj přímí současník, skončí s Maxinou postavou Marthou. Je to o souboji mezi mnou a Tomem o čest být v týmu, v tom ansáblu a stát se během soutěže kamarády. Odráží se to i na souboji postav Ruperta a Maxine.

Je Niamh lehce organizovanější oproti Nickovi?
Je jako neortodoxní a ortodoxní tým. Rupert a já jsme klasický obraz toho, jak se obhájci mají chovat, zatímco Tom a Maxine jsou více individualisté. Je to o stylu a napětí a samozřejmě o propojení těchto kontrastů.

Je to věc zařadění do tříd?
To si nemyslím. Vlastně máme vtip na tu Jižní a Severní věc! Není to věc kasty, spíš geografická. Niamh - její otec je soudce, takže pochází z tohoto prostředí. Byl to její svět. Můžete argumentovat, že pochází z privilegované pozice. Je to velmi zajímavé, protože je to věc, která ji tíží, zatímco Nicka tíží, že z takového prostředí nepochází. Je to o meritokracii, o chtění zaslouženého úspěchu. Oba ho však chtějí z jiného důvodu.

Jaký je vztah mezi Niamh a Clivem?
Je to trošičku romanticky laděné! Romantická intervence s Rupertem Penry-Jonesem byla skutečně těžká práce - nenávidím svoji práci! Potkala jsem (Penry Jonesovu manželku) Dervlu Kirwan a bylo to v pohodě. Je to zajímavá věc, ta sexuální tenze v kanceláři. Rupert a já nejsme jediný, mnoho zaměstnanců se do toho pouští. Když jste na malém prostoru tolik hodin... nechci komentovat váš pracovní prostor, ale víte o čem mluvím ne?

Pracuje Niamh hodně s Marthou?
Ne v téhle sérii. Je více zajímavé, jak se sobě vyhýbají. Vtipkovali jsme, že jestli Niamh a Nick nedostanou nájemní smlouvu a budou muset zůstat pouze učenci, bylo by zajímavé prohodit učitele, aby ženy a muži byli spolu. To by mohlo být opravdu zajímavé. Je tu určitý druh souboje mezi Nickem a Clivem. Budete se muset na show podívat, abyste věděli, jestli dostaneme smlouvu a co bude případně následovat. Ale je tu tolik možností, jak to může skončit.

A co vztah mezi Niamh a Nickem?
Skutečně jsem si užila ten vztah. Tom a já jsme spolu pracovali už dříve tenhle rok, takže před začátkem natáčení show jsem spolu strávili šest měsíců tvrdé práce. Dostali jsem tuhle práci a bylo to jako "Žádné hraní není potřeba." Už jsme mezi sebou měli určitý druh vztahu, jsem pro něj jako sestra a to je i mezi našimi postavami. Ale je vzrušující takhle přímo s ním soutěžit.

Co máte na Niamh ráda?
Více než předtím teď dostávám samé makiavelistické role - je to kvůli mému obličeji. Vypadám vychytrale nebo tak něco! Co na Niamh miluje je její upřímnost, nefalšovanost, to že je člověk s čistým srdcem. Tohle nebylo na jejím programu. Je ambiciózní, ale takhle. Je neobvyklé hrát ambiciózního člověka, ale hrát ho upřímně, čestně, takových lidí je víc. Bylo to skutečné potěšení, hrát někoho bez nafoukanosti, nadutosti, dramatičnosti makiavelistické doby. Je to prostě někdo, kdo se snaží dělat dobře svou práci, s čímž se myslím hodně lidí identifikuje.

Co odlišuje Silk od ostatních dramat ze soudního prostřední?
Je to o politice a vztazích v kanceláři. Osobně si myslím, že je to mnohem zajímavější než ty soudnické věci. Je to zábavné a diváci se budou cítit více familiérně ve vztahu k postavám u soudu, které v televizi uvidí. Naší výhodou jsou i vztahy za scénou. Doufám, že dostaneme šanci na druhou sérii, kde se s tím bude moct dál pracovat.

Nedávno jste také získala roli jako Královna Matka ve W.E..
Dokončila jsem to, během tohoto projektu. Dělala jsem na tomhle a potom týden na Madonině filmu, bylo milé dělat něco takhle odlišného. S mojí královskou minulostí... chystám se na hat-trick, chci získat další Královnu!

Jaká byla spolupráce s Madonnou?
Bylo to fascinující. Ona je ohromná žena a já se těším, až uvidím výsledky. Myslím, že to bude vypadat skvěle. Třicátá léta jsou báječným obdobím a ona se obklopila samými oscarovými výherci- design, vlasy a make-up a mnoho dalšího. Škádlila jsem našeho druhého asistenta režie při jednom ranním natáčení- "Madonna má svého soukromého baristu" když jsme drželi šálky s Kencem. Ale na téhle práci je zajímavé právě to, že pracujete na tak různých projektech s různou obtížností. To je to, co tě drží svěží a co tě neustále vyzývá.

ZDROJ: Digitalspy.co.uk
Marta Jandová 3x v televizi

27. února 2011 v 16:31 | Matulinka |  Marta Jandová


Jde pouze jen o teoretickou informaci, neberte mě zas až tak doslova :D tři jsou jenom vystoupení, o kterých vím :D navíc byla ještě v Limuzíně, ale to bylo na Public TV, takže to je spíš internetová záležitost a i jsem o tom už tady psala.. důvod tohohle souhrnýho článku je jednoduchej.. nechtělo se mi to rozpitvávat do několika podčlánků :D

1. Nikdo není dokonalý
Přibližně před dvěma nebo třemi týdny byla Marta společně s Michalem Davidem ve speciálu pořadu Nikdo není dokonalý. Rozhovor to byl skutečně prvotřídní, oni dva tam toho Krampola odrovnali natolik, že už si ani neškrtnul :D navíc ty historky, co tam vyprávěli neměli chybu :D i se mi líbilo, že to mělo takovej charakter přátelskýho pokecu..2. Ceny Anděl 2010

Tenhle týden byla Marta mezi akademiky, kteří rozhodovali o tom, kdo si odnese cenu Anděl za rok 2010. Předávala cenu hned jako první a díky tomu proběhl i krátký, ale docela záživný rozhovor mezi ní a Ewou Farnou s Tomášem Klusem..došlo i na pusy ;)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10320186085-ceny-andel-2010/21154215683/

3. Dům pro život

A konečně za třetí je tu charitativní koncert, který bude Česká televize vysílat ve středu 2. března. Mimo Marty vystoupí například ještě Monika Absolonová, Daniel Hůlka, Ewa Farna, Helena Vondráčková a další známé osobnosti. Vysílat se bude v přímém přenosu z divadla Hybernia. Výtěžek z této akce poputuje do nadace Taťány Kuchařové, Krása pomoci, která podporuje Fondy seniorů.

Marta Jandová v Glancu /online verze časopisu/

27. února 2011 v 16:11 | Matulinka |  Marta Jandová


Na stáncích se teď objevil časopis s touto titulkou :)) samozřejmě je k tomu rozhovor přes dvě stránky a spousta krásných fotek ;) rozhodně doporučuju koupit, i když v tom rozhovoru v podstatě není nic nového nebo dokonce zvláštního :D ale ten shoot, co k tomu vzniknul v hotelu Augistine (nebo nějak tak) vypadá moc dobře.. škoda, že je tam z něj jenom jedna fotka :( původně jsem myslela, že bych sem dala scany, ale to dá hodně práci, navíc je na netu dostupná i online verze časopisu, kde si ho můžete jakoby "prolistovat". Odkaz je tady:

http://www.astrosat.cz/glanc/

Marta Jandová - Premiéra Kata Mydláře

27. února 2011 v 16:03 | Matulinka |  Marta Jandová
Tuším, že tenhle čtvrtek si svoji slavnostní premiéru odbyl nový muzikál Broadwaye - Kat Mydlář, kde se v titulních rolích představili Marta Jandová, Ilona Csáková, Pepa Vojtek a Jovanka Vojtková. A podle nadšených recenzí bylo představení více než úspěšné..žádná oficiální tisková zpráva zatím vydána nebyla, ale to se jistě dožene po víkendu..myslím, že mohou být určitě spokojeni, jelikož při závěrečné klaněčce došlo až na "standing ovation". Úspěch muzikálu navíc předpověděla i kartářka Dagmar Kludská, u které se prý Michal David radí vždycky, než vyjde na trh s novým muzikálem. Mezi nadšenými diváky bylo i spousta celebrit, mezi nimi například politici Jiří Paroubek a Stanislav Gross, modelka Renata Langmanová, televizní bavič Michal Suchánek a další postavy českého showbyznysu jako Osmany Laffita, Kamila Nývltová, Janek Ledecký, Ivanka Gottová nebo Monika Marešová. Bohužel však celou akci zastínil rozchod Marty a Mráze.. způsobila obrovskou senzaci, že jí údajně poslal k premiéře kytici, i když v hledišti chyběl.. na všechno se ale musí koukat z tý lepší stránky, a tak díky téhle "kauze" je aspoň víc fotek Marty :D

Marta Jandová: Pochlubila se třemi novými kostýmy (Marta Jandová)


Marta Jandová - Termíny Kata Mydláře na březen 2011

27. února 2011 v 15:34 | Matulinka |  Marta Jandová

Tyhle datumy považuji za stoprocentně spolehlivé, jsou hned ze dvou zdrojů, z čehož jeden je oficiální Facebook Marty Jandové..samozřejmě se můžou vyskytnout nějaké nepředvídatelné události, ale jinak se na to klidně můžete spolehnout ;)


6.3.- Kat Mydlář, 14:00
10.3.- Kat Mydlář, 18:00
11.3.- Kat Mydlář, 18:00
12.3.- Kat Mydlář, 18:00
24.3. - Kat Mydlář, 18:00
25.3. - Kat Mydlář, 18:00
27.3. - Kat Mydlář, 14:00
Marta Jandová photoshoot 6

26. února 2011 v 19:46 | Matulinka |  Marta Jandová
Sehnat nějaký její photoshoot je docela těžký..nikde se totiž moc nezveřejňujou. Ale někdy i bulvár poslouží k něčemu dobrému :D zveřejnili totiž článek s naprosto nesmyslnym titulkem, který tady ani nebudu psát a samozřejmě v tom byly samý kecy.. který tentokrýt nenechaly chladnou ani Martu.. vyjádřila se k tomu na svém Facu.. ale to k čemu jsem se chtěla dostat je to, že k tomuhle naprostýmu žvástu zveřejnili krásný fotky z muzikálu Kat Mydlář, kde je Marta společně s Marianem Vojtkem. Nejspíš šlo o focení do programu :))
Marta Jandová photoshooting for InStyle

25. února 2011 v 19:21 | Matulinka |  Marta Jandová
Už někdy před měsícem vyšlo číslo InStylu, kde byla i Marta Jandová, nafotili s ní beauty story..na oficiálním Facebooku časopisu zveřejnili i fotky z tvoření toho shootu. Jsou to sice hlavně záběry na to, jak Martu líčili, ale i tak mi to přijde docela zajímavý :))
Marta Jandová se údajně rozešla s Viktorem Mrázem /bulvár/

25. února 2011 v 19:06 | Matulinka |  Marta JandováNevím, co je na tom pravdy a nechci z blogu udělat bulvár, to rozhodně ne, ale jsou články, u kterých ani v bulváru člověk neví, jestli je to pravda nebo.. docela jsem váhala, jestli to tu mám zveřejňovat nebo ne, ale nakonec to sem dávám.. přecejenom je to informace, která už je stejně hodně rozšířená.. článek zkopíruju z trochu serióznějšího serveru než Blesk nebo Aha!, kde se k tomu vyjadřujou aspoň trochu s odstupem a ne stylem "Patří ti to"..

Šestatřicetiletá zpěvačka Marta Jandová se po téměř dvou letech rozešla s partnerem Viktorem Mrázem. "Bohužel je to pravda, už nejsme spolu," říká v Blesku. Důvod rozchodu však odmítla sdělit. "To je naše soukromá záležitost, o kterou se nehodlám dělit s veřejností," prohlásila.

Byla to další Mrázova nevěra, jak se spekuluje v kuloárech? To Jandová popírá. "Viktor mi nebyl nevěrný, ani já jemu. Nikdo druhý v tom opravdu nebyl. Potkali jsem se jen ve špatnou dobu a čas hrál proti nám."

"Jsem šťastná, že mi vstoupil do života, i když na tak krátkou chvíli," dodává Jandová v Blesku. Proč se tedy rozešli? Možná proto, že je Mráz stále ženatý s moderátorkou Mahulenou Bočanovou a na rozvod nespěchá. Jandová se také netajila tím, že chce dítě, zatímco Mráz se na druhé prý necítil a Bočanové a jejich dceři koupil pozemek, na kterém staví dům. "O našem vztahu jsme nikdy nemluvili. Nemáme tedy důvod ani teď sdělovat, proč jsme se rozešli. Mohu říct jen jediné, že na rozchodu jsme se dohodli," uzavřela téma Jandová.

ZDROJ: Týden.cz


Leighton Meester on set 32

25. února 2011 v 18:54 | Matulinka |  Leighton Meester
Dneska poslední článek o Leighton Meester.. a jak jinak bysme to mohli zakončit než opět fotkama z natáčení Gossip Girl, tyhle jsou z 24. února..

Jinak vidíte dobře.. naučila jsem se konečně v novém editoru dělat mezery, je to sice o něco složitější, než to bylo, ale aspoň něco ;)

1.jpg

Leighton Meester - Scany z magazínu Seventeen 2011

25. února 2011 v 18:50 | Matulinka |  Leighton Meester
Právě jsem si přečetla zlomek z hromady stížností na nové uspořádání blog.cz..mimo spoustu problémů, které u mě naštěstí nenastaly, jsem tam našla i praktickou radu na můj největší problém.. a to na ty odstavce. Píšou tam, že pokud chci prázdný řádek, mám zmáčknout Shift+Enter..no o něco složitější než jenom Enter, ale když to bude fungovat, proč ne :D takže můj pokus číslo jedna o mezeru..

Jestli se povedlo zatím nevím, to se uvidí, až to zveřejním :D

teď teda k článku, přidám sem pár scanů Leighton Meester z časopisu Seventeen, kterému poskytla úžasný rozhovor, kde snad poprvé promluvila i o svém vztahu se Sebastianem, bohužel se rozešli, pokud by někdo nevěděl :( taky tam udělila pár rad, které jako by vypadly z knížky Tajemství apod.. určitě znáte.. no překládat to nebudu, je to opravdu dlouhý rozhovor.. a dneska už mam dost překladů za sebou, takže kdo neumíte anglicky, tak se aspoň koukněte na obrázky ;)
Klikněte pro zobrazení původního (velkého) obrázku

Gossip Girl - 4x17 Empire of the Son /trailers/

25. února 2011 v 17:29 | Matulinka |  Gossip girl
Naprosto dokonalý promo videa k Gossip Girl..hlavně to první a Danova věta - "Just one kiss" a hádejte, komu to asi řekl :D Blair a vypadá to, že Chuck to slyšel.. to vypadá čím dál zajímavějc :p

Leighton Meester on set 31

25. února 2011 v 17:24 | Matulinka |  Leighton Meester
Pokud má Leighton Meester z něčeho opravdu hodně fotek, pak je to z natáčení Gossip Girl..už opravdu nevím, co mam k těm fotkám psát..na všech jí to sluší, všechny jsou z New Yorku, na všech je skoro to samé, vyjma oblečení.. a teď se můžu radovat, protože timhle svym sdělením jsem odbyla tu psací část :D ju a fotky jsou z 18. února..
0_28129.jpg

Leighton Meester on set 30

25. února 2011 v 17:18 | Matulinka |  Leighton Meester
Našla jsem další fotky z natáčení Gossip Girl, z 16. února. Tady snad poprvé vidím Blair s kudrlinkama..ale sluší jí to, už se na tu epizodu těšim :))
Klikněte pro zobrazení původního (velkého) obrázku

Leighton Meester na přehlídce Marca Jacobse

25. února 2011 v 17:14 | Matulinka |  Leighton Meester
Pochopitelně i módní ikona, jakou Leighton Meester jistě je, se vydala na jednu z přehlídek newyorského fashion weeku. Byla pozvána do první řady na módní přehlídku velikána Marca Jacobse, konkrétně na jeho podzimní kolekci 2011, kterou se mi bohužel ještě na netu nepodařilo najít. Co se jejího vzhledu týče, tak šaty celkem dobrý, ale na ní trochu slabý, zato vlasy jsou parádní, líbí se mi ta jejich netradiční úprava :))
1.jpg