Květen 2011

ČR je místo mého bydliště..Paříž je místo mého srdce ;):D

30. května 2011 v 20:38 | Matulinka |  Me & My Life


Výlet, na který jsem se těšila kdovíjak dlouho, už je za mnou :(( musim ale říct, že jsem si to parádně užila ;) o Paříži tu bylo řečeno už spoustu, spoustu slov..hlavně ode mě teda :D takže už se mi tu nechce znovu nic opakovat.. ale pokud samozřejmě máte nějaký dotaz, troufám si tvrdit, že jsem teď na tohle město expert :D spíš bych tu dala něco pocitového..nevím, kdo jste tam byl, jestli to cítíte stejně, ale Paříž má v sobě něco, co Vás nutí se tam neustále vracet..vím, o čem mluvím, letos jsem tam byla počtvrté..z toho loni dvakrát :D ale před Eiffelovkou jsem slavnostně přísahala, že se vrátím..a svůj slib rozhodně hodlám dodržet..naprosto doslova to tam totiž miluju..je to město, které dokáže překvapit, město mnoha tváří a podob a samozřejmě také mnoha národností :D na jedné straně máte rušné bulváry, na straně druhé malé parčíky ukryté po jejich stranách, v Paříži je tak snadné najít si místo oddechu :)) k tomu jejich gurmánský život a jejich "pracovitost" a z téhle rovnice vám nemůže vyjít nic, než to, že v Paříži se žije krásně..pokud na to máte samozřejmě :D:D a já bych na to mít chtěla, protože jsem slíbila jedné staré železné dámě, že se vrátím a slib chci dodržet ;)

Natalie Dormer premiere 1 /přednastaveno, jsem v Paříži/

22. května 2011 v 23:07 | Matulinka |  Natalie Dormer
Natalie a nejspíš její přítel Anthony se zúčastnili premiéry baletu Cleopatra..tady se mi moc líbí líčení Nat, ta červená výrazná rtěnka jí moc sluší..dokonce to vypadá, že už jsem se i smířila s tím, že je blond :D akorát si nejsem jistá tim oblečením..jako sluší jí to, bez pochyb..ale na premiéru a ještě ke všemu do divadla, bych asi zvolila něco jiného..

001.jpg


Jonathan Rhys Meyers i nadále pobývá v Kapském městě /přednastaveno, jsem v Paříži/

21. května 2011 v 22:59 | Matulinka |  Jonathan Rhys Meyers
A další přednastavený článek ;) tentokrát se týká Jonathana..nádhernýho herce, kterej bohužel hraje jenom hajzly..to asi ty pronikavý oči :D každopádně, kdybych teď nebyla v Paříži, chtěla bych být v Kapském městě v Egyptě, kde Jonathana potkávají skoro na každém rohu :D už tam pobývá skoro dva týdny! to bude pak nádherně opálenej :p

Die Happy - Live in Berghülen 6. května 2011 /přednastaveno, jsem v Paříži/

20. května 2011 v 22:54 | Matulinka |  Marta Jandová
Opět jsem vás na pár dnů opustila..znovu jsem se vydala do své milované Paříže :)) takže se tu budu snažit přednastavit co nejvíc článků ;) a začneme hezky s Die Happy a jejich koncertem v rámci Mairock..vypadá to, že youtubovská cenzura i nadále pokračuje, protože i tentokrát se objevily videa jenom na Facu.. a to navíc v šílený kvalitě :( ale pokud máte zájem vidět Goodbye a Anytime, pak neváhejte a klikejte ;)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1546731728849&oid=125510267481799&comments&set=o.125510267481799&type=1

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1546679927554&oid=125510267481799&comments&set=o.125510267481799&type=1

My Fanfiction - Soulmates "Buffy and Angel: Tonight I Will Change the World" /část druhá/

18. května 2011 v 19:39 | Matulinka |  My FanfictionV první části bylo: Buffy dala Angelovi okamžik pravého štěstí a on přišel o duši, stal se z něj Angelus, který chtěl Buffy co nejvce ublížit. Uvědomil si ale, že už se s Buffy setkal, když byl ještě člověkem..


Slunce zapadlo a okolní krajina se zalila temnotou..temnotou, která obklopovala i Angelusovo srdce. Ale jako se to občas stává, malou skulinkou se prodralo kousek světla. A by žádného upíra nenechalo vklidu, natož pak takovou legendu, jakou dozajista byl.."Byl, zatraceně býval jsem legenda!" Angelus kolem sebe rozhazoval věci, tříštění, ničení a zkáza ho obvykle dokázali uklidnit."Dokázali, zas ten minulý čas ksakru!" Angelusovi se z toho rozčílení málem rozbušilo srdce. "Ještě to by tak zcházelo!" .. "Co ti schází koťátko?" rozlehl se po místnosti štěbetavý Drusillin hlas. S tanečními pohyby se k němu blížila a zkoumavýma očima si ho prohlížela. "Vidím slunce..a tebe..a ji. Dvě srdce tlukoucí nehynoucí láskou, dvě srdce přímo k nakousnutí.."

"Drusillo vypadni, otravuješ mě. Pokud nedokážeš dát dohromady normální větu, tak si radši jdi hrát s panenkama!" rozkřikl se na ní a napřáhl se..

"Ne..ji bych měl mlátit, ne tebe.." rychlostí, jakou se otáčel se mu až nadzvedl kabát. Mířil s jasným úmyslem k domu, který obcházel snad stokrát. Dnes ale zaútočí. Dnes v noci zatáhne závěsy a s tím sprovodí i to otravné světýlko ve svém nitru.

Už bylo po půlnoci. Buffy seděla na kraji postele a prázdným pohledem hleděla na prstýnek, který dostala jako symbol lásky od svého vyvoleného. "Angele, byl si mým prvním a jediným..miluji tě, tak co se stalo, že se to všechno, tak pokazilo. Je to má vina, zničila jsem tě. Jako všechno..lásku rodičů, vztahy kamarádů..vlastně umím jenom ničit. Ničit..možná přeci jenom můžu ještě NĚCO zničit a pak už bude všechno, jak má být. Všechno nenarušené." Prudce vstala a z klína jí spadl batoh ještě ze školy. Seděla tam již od svého příchodu. Teď byl ale konec čekání. Vykročila z domu a tou rychlostí se jí rozvlnil lem šatů. Zabouchla za sebou dveře a mířila s jasným úmyslem k sídlu, které obcházela snad stokrát. Dnes ale zaútočí. Dnes v noci roztáhne závěsy a tím ze světa sprovodí to temné zlo.

Hleděli si do očí. Veškerá rivalita a nenávist konečně vyplouvala na povrch. "Tak jdem na to, zlato?" otázal se. "Přestaň pořád jenom kecat a bojuj." dodala opět svým přemožitelským hlasem. Dál to bylo jak rutina, výkopy, rány, chvíli se na zemi válela ona, chvíli on. Došlo až na krev. Spadla na kolena. Zvedla se. Překvapivým úderem ho srazila k zemi. Napřáhla ruku s kolíkem. Teď ho bodne! Ne..zaváhala, ruka svírající kolík se roztřásla a všechno jakoby se najednou zpomalilo a jí se pod tíhou emocí vyřinuly slzy z očí. Z očí, ze kterých byla jasně patrná všechna ta bolest a utrpení z rozhodnutí, které před pár hodinami učinila. Upír na nic nečekal a vyrazil jí zbraň z ruky. "Co teď budeš dělát bez svého kolíku Buff. Takhle vrcholu nedojdeš." vysmíval se jí. Nechala ho. Dobře mířeným a jistým úderem jí poslal na záda. "To bude moje smrt." prolétlo jí hlavou. Najednou zaregistrovala, že dopadla těsně vedle kolíku. Své záchrany. Ona k němu ale ruku nenatáhla. Jen se dívala do očí monstra, který ve své krvežíznivosti ani nepostřehl, jak snadné bylo přemožitelku porazit. "Můj plán se vydařil." proběhlo hlavou..oboum..upír se skláněm nad jejím hrdlem, připravený k hostině. Přemožitelka vzhlížela k naději, že už to bude všechno za ní. A ze světa zmizí jedno zlo..rozvracečka vztahů a ničitelka duší. S ní odejde spousta problémů. Dívala se do očí smrti, ale tentokrát ji vítala. Tenkou kůži ji prosekly ostré zuby a ona postupně upadala v bezvědomí. "To bylo tak snadné.." opět jejich společná myšlenka..

"Spiku, dost! Přestaň, ty parchante!" Angelus se vrhl k bojující dvojci a během pár vteřin Spika zneškodnil a odhodil směrem k jednomu z hrobů. Sklonil se nad Buffy a pokoušel se objevit alespoň nějakou známku života..


Pokračování příště..

Fashion Shows Spring Summer 2011 •1• Chanel

17. května 2011 v 14:30 | Matulinka |  ♠ Fashion ♠


Už dlouho jsem sem taky nepřidala záznam z nějaké přehlídky..i když tady přízvisko nějaké asi vůbec není na místě :D Chanel totiž není jen tak ledajaká značka, ale přímo celebrita mezi high-fashion ;) současným designérem je Karl Lagerfeld, který tu působí již déle, než samotná zakladatelka Coco Chanel, sám prý ale nemá ambice ji nikterak překonávat. Ať je to, jak chce, každopádně se na jeho přehlídky vždycky těším..ta móda mě nikdy neohromila, ani není divu, je to spíš pro starší, než jsem já. Těším se na to hlavně z toho důvodu, že jsem zvědavá, jak Karl celou přehlídku pojme..v zimě naprosto šokoval, když celou show umístil mezi opravdové ledovce! Jarní kolekce byla opět prezentována v pařížském Grand Palais, proto myslím, že jsem nebyla jediným zvědavcem :D a show opět nezklamala! Celé je to situované do imaginární zahrady, která nenápadně připomíná proslavené zahrady ve Versailles, navíc orchestrální hudba, nyní hrána živě přímo mezi diváky, tuto atmosféru jen přostřila. Geniální byl také nápad, vytvořit dojem jakési nevtíravé procházky, celé to vypadá jako velký chaos, kde si modelky chodí, kam chtějí a každá jiným tempem, dohromady je to ale do detailu promyšlené, protože se vždycky potkají dvě modelky v jednom konkrétním bodě ;) a takovou zvláštnůstkou Chanelu je i mužská kolekce, která se prezentuje zároveň s tou dámskou..ten fešáček nakonci mi úplně vyrazil dech :p a abych se dostala taky k oblečení..přišlo mi spíš, že je tu proto, aby dokreslovalo atmosféru kulis, ne naopak..to je ta stinná stránka velkolepé show..já navíc ani nejsem příznivec sukní nad kotníky..co to je? Buď je přeci hezky a vezmu si minisukni nebo je ošklivě a vezmu si ji stejně, ale se silonkama :D a když se jde někam na slavnost, tak se hodí spíš šaty až na zem, a ty boty k tomu.. to na mě bylo taky moc :D ale uznávam, že nemůže pořád mít to samé, takže zkusil něco nového..co se mi ale moc nelíbilo :D radši se vrátim zpět k tý výpravě, nad tou bych se zase mohla rozplývat do večera :D úplně nakonci se totiž scéna jakoby zastavila a vešel sám "král" Karl Lagerfeld a došel si až pro svoji ženu (aspoň myslím, že to byla ona), která se též zúčastnila přehlídky jako modelka a společně pak procházeli celou zahradou jako král a královna kdysi ve Versailles a postupně se za nimi připojovali další modelové a modelky a dělali jim suitu.. skutečně velmi působivý závěr :))

A samozřejmě sem dám nejlepší model z celé přehlídky podle mě..tentokrát snad poprvé mě nedostaly šaty!! Asi je to tím, že na mě jsou jejich šaty až moc staromódní :D nebo je to taky tim, že poslední dobou jsem propadla minišortkám, které jsou mnohem praktičtější, protože se nemusíte bát pokaždé, když se ohnete :D tady je ale navíc ten střih hodně rafinovaný, protože sáčko delší než samotné šortečky vytváří dojem, že pod ním vlastně vůbec nic nemáte :D a ta barevná kombinace je taky lákavá..černá se sytými barvami, moje slabost :D a nesmím zapomenout pochválit ani výběr bot, tyhle "vagabundské" se k tomu hodí právě proto, že hořejšek je takovej načinčanej :D a k tomu už stačí jenom jednoduchý culík a výrazné černé stíny, které zdálky vypadají jako sluneční brýle a Chanel look pro letošní sezónu je dokonán :DA nakonec vás neochudím ani o záznam té skvělé show ;)
Nej Fanvideo týdne - Neal Caffrey ~ I Will Not Bow

16. května 2011 v 15:59 | Matulinka |  ♠ Videa ♠
Neal Caffrey - neal-caffrey icon

Konečně se vracím k zavedeným rubrikám..jednou z nich je i Nej Fanvideo týdne, pokud se Vám po ní stejskalo, tak vězte, že vaše čekání je u konce. I když jsem teď pár týdnů vynechala, rozhodně to nebylo proto, že by snad bylo nedostatek videí..přičítejme to radši mýmu nedostatku času, žádný výmluvy :D tohle video mě ale donutilo, abych si ten čas zase urychleně našla..je to totiž učiněná dokonalost. Vim, že to řikam o každym druhym videu, čimž moje důvěryhodnost mírně klesá..já to ovšem považuju jenom za dobrej vkus, nic víc ;) :D na Matta Bomera se opravdu moc hezky kouká, takže každý video je svym způsobem kouzelný, tady se ale autor překonal. Je to taky hodně hudebním doprovodem, protože Neal/Matt je slaďouš jako protiklad se k tomu hodí trochu ostřejší melodie a dohromady to pak působí neuvěřitelně dobře..však posuďte sami ;)


Seriál: Ve službách FBI
Postava: Neal Caffrey
Song: I Will Not Bow
Interpret: Breaking Benjamin
Autor fanvidea: MissAdria10


Překlad:


Padnout!

Teď je temnota na vzestupu
Šetři dechem, do konce je to daleko
Zanechej ztráty a smrt za sebou
Nyní je tvoje šance běžet do úkrytu
Nechci změnit svět
Chci to jen opustit chladnější
Zapal rozbušku a nech to shořet
Vydej se cestou do neznáma
Všechno je znovu ztraceno
Ale já to nevzdávám

Já se nepokloním
Já se nezlomím
Zatarasím okolní svět
Nespadnu, nebudu falešný

Dívej se na svět skrze umírající oči
Teď temnota vede
Ukaž mi, kde nekonečno umírá
Přijmi pád a uteč do nebe
Všechno je znovu ztraceno
Ale já to nevzdávám

A přežiju, paranoidní
Ztratil jsem šanci na změnu
A nejsem hrdý
Chladnokrevná tvář
Zatarasím svět
135. bleskovka

15. května 2011 v 16:07 | Matulinka |  Bleskovky

1) Ahoj
2) Která země je na fotce?
3) Hlavní město této země je..
4) Vyjmenujte alespoň tři symboly této země.
5) A ještě 3 města a 1 osobnost, která má s touto zemí něco společného.
6) Hlasujte v anketě.
7) Co na diplom?
8) Papa


Diplomky za 134. bleskovku

15. května 2011 v 15:58 | Matulinka |  Bleskovky
Diplomy trochu se zpožděnim, ale co se dá dělat :D aspoň vám tu sem dam správný odpovědi, abyste věděli ;) minulá bleskovka byla o Die Happy a správný odpovědi jsou: koncert v Praze měli 17. 4. 2011, datum je vždycky co nejbližší narozeninám Marty, moodroocí jsou v kapele Marta, Ralph a Thorsten, nejnovější album se jmenuje Red Box, Marta hraje v muzikálech Kat Mydlář a Ať žije rokenrol!, jediná písnička z jejich nejnovějšího alba, která má videoklip je Dance For You Tonight, DH odehráli hodně přes 900 koncertů, protože v únoru budou mít 1000. koncert..


Avril Lavigne - Live in Taipei 2011

14. května 2011 v 20:04 | Matulinka |  Avril Lavigne
Už dlouho jsem tu nic nepřidala o Avril..doby kdy jsem ji poslouchala skoro každej den sice dávno minuly, ale stejně ji mam jako zpěvačku pořád ráda, takže si nějaký ten článek určitě zaslouží ;) teď sem přidám pár videí z jejího posledního koncertu v tour Black Star, z Taipei, což je v Taiwanu..no kdyby radši přijela do Prahy :D ju a ten koncert je z 13. května, takže z pátku třináctého :D

Lady Gaga - Judas (Remix od Hurts)

14. května 2011 v 18:53 | Matulinka |  Novinky ze světa hudby

Druhý singl "Judas" Lady Gaga z desky "Born This Way" zatím hitparády nedrtím takovým způsobem, jako se to dařilo titulnímu songu, přesto se o propadáku mluvit nedá. V mnoha zemích se singl podíval do Top 10 a nedávné video už má na kontě dvacet miliónů zhlédnutí za týden. Jak tomu u velkých singlů bývá, doprovodí i tenhle řádka remixů od zvučných a někdy i méně zvučných jmen. Songu se na zoubek podívali celkem překvapivě i britští Hurts a přetvořili jej k obrazu svému. Ubylo banálních popěvků, hutný základ je nyní ještě hutnější a navíc přibyla trocha elektronického kvašení se smyčci. S originálem má verze od ostrovních miláčků musicserveru pramálo společného a tím spíše mu nyní dají šanci i lidé, kteří Lady Gaga jinak nemohou přijít na jméno. Spojení ve výsledku dopadlo na výbornou a songu nechybí výrazně temná atmosféra.Holandsko /země sýrů, tulipánů, větrných mlýnů a..trávy :D/

13. května 2011 v 23:13 | Matulinka |  Me & My Life


Z Holandska už jsem zpět..ale to jste si asi všichni všimli, i když v podstatě až na pár odpovědí na komenty tu nic nepřibylo, slibovala jsem hned po víkendu, ale znáte to..člověk přijede a je plnej dojmů a popadne ho taková ta mánie pořád zírat na fotky a upravovat je, potom je v depresi, protože se nudí, potom začne hokej a je zase v depresi, protože Švédi si nás pěkně podali..a tak nějak se toho hodně děje a na blog a nějaký psaní o zážitcích neni čas :D ale teď už fakt musim, protože jinak bych se do toho nedokopala už vůbec..takže prosím potlesk, protože to tu vypadá na první článek asi po dvou tejdnech :D

Natalie Dormer - scan z dubnového InStylu /přednastaveno jsem v Amsterdamu/

6. května 2011 v 15:06 | Matulinka |  Natalie Dormer
Scan z minulého, tedy dubnového, vydání InStyle, ale bohužel ne u nás, ale v Británii..žádný text tam k Natalie není, jenom jedna pěkná fotka s jejími spoluherci ze seriálu Silk..


01~3.jpg


The Tudors photoshoot 1 /přednastaveno jsem v Amsterdamu/

5. května 2011 v 15:03 | Matulinka |  The Tudors - Tudorovci
Další ze série přednastavených článků.. tentokrát je to jenom jednoduchý shoot z Tudorovců, jakože aby tu něco bylo aspoň :D a je pochopitelně s mým nejoblíbenějším párem Annou a Henrym nebo pokud chcete s Jonathanem a Natalie ;) navíc jsem ho zatím ani nikde neviděla, tak snad potěší i vás ;)

Marta Jandová v Reflexu /přednastaveno jsem v Amsterdamu/

4. května 2011 v 14:58 | Matulinka |  Marta Jandová
Možná někteří z Vás vědí, že jsem právě v Amsterdamu..teda teď když to píšu, tak ještě ne, ale když to teď čtete, tak už jo :D abych nepřišla o návštěvnost, kterou si tady buduju už dlouho, tak se teď budu snažit nastavit pár článků..tady je první z nich..Marta byla nedávno v pořadu slovenské televize Markíza v Reflexu, je to asi 4minutové video, takže žádnej žrout času ;)

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/reflex/62306

Odjíždím do Holandska ;)

3. května 2011 v 15:02 | Matulinka |  Me & My Life


Jenom abyste věděli..teď nebudu odpovídat na žádný komenty ani tady nebudu přidávat žádný články..s výjimkou těch přednastavených, který jsou myslim asi tři :D zhruba za dvě hodiny totiž odjíždim směr Holandsko, kde budu až do soboty, takže první články čekejte až po víkendu..a budou asi zaměřený na to, co jsem zažila, jak jinak :p už se tam moc těšim, vůbec nic o tý zemi skoro nevim, ani o tom, kam přesně jedem a co uvidíme..ale to se vědět nepotřebuje, stačí to přeci vidět ne :)) navíc po dlouhý době jedu někam, kde jsem ještě nebyla a ještě k tomu s kamarádama..to prostě nemůže zklamat, bude to určitě super :))

Best of April 2011

1. května 2011 v 17:29 | Matulinka |  Best of Month
Další měsíc je úspěšně za námi, což znamená, že se pomalu ale jistě blížíme k poslednímu školnímu dni :p Jupijej :D a je pravda, že v dubnu nám značně otráví život Velikonoce, které se nás sice snaží uchlácholit skoro týdením volnem, ale nakonec nás stejnak přijdou kluci seřezat :D ale jinak vcelku pohodový měsíc, během kterého se toho, alespoň u mě, hodně událo ;) nebylo to sice tak nadupaný jako březen, ale šlo to :)) hned 1. dubna k nám přijel děda, docela jsem se na něj těšila, bydlí docela daleko, takže jeho návštěvy jsou vždycky příjemný spestření, navíc procestoval skoro celej svět, takže má v zásobě spoustu historek, teď se chystá do Severní Ameriky :D ani tento měsíc jsem ovšem neunikla dělání hned několika prezentací do školy, kam ten svět spěje, učitelé už neučí, ale chtějí po nás, abysme vysvětlovali látku pomocí Power Pointu :D v mém životě se ale udála docela důležitá věc, během měsíce mi přišla nabídka na praxi, tak jsem se šla porozhlídnout po tý firmě a tak nějak jsem pořád se všim souhlasila a teď už jsem tam zaměstnaná :D jsem na to zvědavá, je to docela výzva a hlavně nevim, jak to budu stíhat se školou, ale stačil by mi i jeden plat od nich, pro mě jsou to totiž královský peníze :p a samozřejmě potom následovala hlavní událost měsíce (ani nová práce to nepředčila :D) KONCERT DIE HAPPY..o něm jsem tu už psala dost a nebojte, už vás tim nebudu otravovat, ale uznejte, že to v souhrnu měsíce prostě nesmí chybět :D a pak konečně přišlo kýžené volno, které jsem ale měla spíš v pracovnim duchu, nejdřív jsme jeli s kámoškou natáčet dokument do Dolu Mayrau, kde si nás ten horňas pořádně podal..mam pocit, že jsme prolezli snad každou rourou a chodbičkou tam, navíc jsme měli takový ty hornický helmy, ale oni maj oproti nám podstatně větší hlavy, takže jsme si to museli pořád držet, aby nám to nespadlo :D no moc se těšim, až to budem promítat před celou třídou :D potom jsem byla dvakrát v práci a nakonci prázek jsme byli ještě u dědy slavit jeho svátek..tyhle akce mam docela ráda, sice je to nekonečný, ale člověk se aspoň výborně nají (a taky napije :D) poslední dubnový týden jsem sháněla dárky pro mamku, je to totiž čarodějnice :D mezitím byli rodiče ještě v tý mojí práci, protože ještě nejsem plnoletá, takže s tim museli souhlasit..ale vypadá to dobře, muj šéf na ně udělal dobrej dojem :)) a taky si pomalu ale jistě začínáme shánět oblečení na taneční vystoupení, samozřejmě každej máme ve skupině jinej názor, takže ty dohady kolem toho stojí za to :D my jsme ale s kámoškou hezký oblečky už vybrali, takže ať se někdo opováží nesouhlasit! :D no a na čarodky jsem měla taky akci..ale ne žádnou čarodějnickou, protože moje slavení čarodek vždycky skončí nějakou katastrofou :D byla jsem v divadle na Katu Mydlářovi (už podruhý :D), vážně skvělej muzikál, moc doporučuju ;) předtim jsem byla ještě s taťkou na Starbucks, což jsem si mimochodem taky moc užila :D akorát na nás všichni blbě koukaj, si asi myslej, že jsem tátová milenka :D a taky jsem ráda, že jsem na muzikálu potkala Jani (se kterou máme spřátelený blogy), i když jsme spolu moc dlouho nemluvili, aspoň jsme se poznali a i to je úspěch :D :D a jaký byl váš duben?? povídejte ;)


Všechny klasický měsíční ankety najdete v Celém článku ;)