Březen 2012

Alexis Bledel - Rozhovor pro Interview /můj překlad úryvku/

27. března 2012 v 17:26 | Matulinka |  Alexis BledelAlexis Bledel na divadelních prknech
by Meryl CatesPro Interview Magazine

V nové hře Regretse píše rok 1954 a skupina mužů utíká do Nevady, aby měli odstup od svých manželských neštěstí a v klidu si zařídili rychlý rozvod. Na místě "kam je dívkám zakázán vstup", to je rozhodnutí soudce, ne mantra. Postava Alexis Bledel je temperamentní a sexy. Měšťačka Chrissie je objektem touhy celého spolku osamělých mužů a spí s nimi za peníze, ale nebude trvat dlouho a my navzdory tomu zjistíme, že je svým způsobem nevinná dívka rozjímající na svém jedoucí kole a plná úsměvů. Nosí svou reputaci tak, jako by ji mohla kdykoliv shodit.


Pravděpodobně je nejznámější pro svou televizní roli v seriálu Gilmorova děvčata a filmu Sesterstvo putovních kalhot nebo ve filmu Roberta Redforda The Conspirator, nyní ale Alexis Bledel ztvárňuje svou první roli na velkých divadelních prknech v Regrets. Ve svém volném dni pověděla Interview něco o práci se scénáristou Mattem Charmanem, o hraní ne zcela zdravé mladé dívky a o tom, jak moc miluje divadlo.


Meryl Cates (MC): Plné obsazení Regrets bylo zveřejněno těsně před generálkami. Jak dlouho už spolu pracujete?
Alexis Bledel (AB): Myslím, že teď je to tak měsíc. Skoro měsíc - myslím, že jsme skoro tři týdny zkoušeli a před týdnem a půl jsme začali s generálkami.


MC: Yeah, takže tři týdny zkoušek. To na to jdete pěkně rychle.
AB: Je to rychlé, ale měli jsme hodně veřejných genrálek, což je dobré. Takže jsme byli před generálkami jenom tak prozkoušeni.


MC: Tohle je jedna z těch her, které doslova vtahují do děje. Je to ten únik do Nevady, kterou nikdo nechce opustit. Jaké to bylo pracovat s Mattem Charmanem? Byl realista pokud šlo o splnění jeho představ?
AB: Překvapivě ano. Během celého toho procesu tu byl s námi. Je to prostě neuvěřitelné, je neskutečně úžasný spisovatel a každá jeho drobná změna ve scénáři dokonale sedla na místo a je skutečně otevřený, pokud jde o zkoušení různých věcí. Opravdu nám věřil, v naše instinkty, pokud šlo o naše postavy a o to, jak jsme cítili, že je to správné. On a Carolyn Cantor, režisérka, spolu velmi dobře spolupracovali. Oni jsou na stejné vlně, chtějí prostě vytvořit tu nejlepší hru, jakou mohou.


MC: Publikum to okamžitě přilepí do sedaček. Odráží to skutečné aspekty izolace a přitom je to tolik ozdobné. Jako herečku, dobře napsaná role Vás musí vtáhnout, že?
AB: Ano, absolutně, je velmi detailně a realisticky napsaná. Podlě mě jsou důležité i kulisy, s kusy nábytku, které jsou doopravdy staré, z vintage obchodů, vše je dotaženo do nejmenších detailů - dokonce i dřezy jsou funkční a můžete slyšet, jak do nich teče voda. Jsou to i zvuky, zvuk praskajícího ohně, všechny ty věci, kterých si hned napoprvé nevšimnete. Jednou, když jsme se dostali na jeviště, jsme tomu nemohli věřit. Sedíte mezi těmi kulisami a cítíte se, jako by to všechno bylo skutečné.


Tohle je pouze můj vlastní překlad části rozhovoru, pokud máte zájem přečíst si celý rozhovor (v angličtině), klikněte sem: http://www.interviewmagazine.com/culture/alexis-bledel-regrets#_
Alexis Bledel - Regrets /promo/

27. března 2012 v 16:45 | Matulinka |  Alexis Bledel


V předchozím článku jsem přidala fotky přímo z představení, teď ještě zbývají promo fotky..tady nevím, co bych k nim napsala, protože je to jen klasická skupinovka nic extra. Až na.. Alexis má opět krátké hnědé vlasy!:D po dlouhé době se tak vrátila k image Rory Gilmorové :)


001.jpgAlexis Bledel - Regrets /stills+ukázka/

27. března 2012 v 16:37 | Matulinka |  Alexis Bledel


Možná jste si už přečetli v nějakém z mých článků o tom, že se Alexis chystá na návrat do divadla. Teď je to stoprocentně potvrzené. Na off-broadwayských prknech ji diváci mohou vidět ve hře Regrets Matt Charmana. Že jde o informaci zcela věrohodnou potvrzují i tři propagační fotky, které byly nedávno vypuštěny do tisku ještě spolu s krátkou ukázkou..


001.jpgNej fanvideo týdne - Marie Antoinette ║ Castle Walls ║

27. března 2012 v 16:16 | Matulinka |  ♠ Videa ♠


Můj výběr videí asi nikoho už nešokuje, minule to bylo HIMYM, teď Marie Antoinetta, jak je vidět, držím se svých oblíbenců :D ale tohle fanvide mě dostalo tím, jak skvěle to vystihuje životní osudy skutečné Marie Antoinetty, ale trochu po jiné stránce, té pocitové. Odhlédnuto od všeho ostatního /poprava, pomluvy, nevěra/ je tu zobrazována normální žena, která ač se zdá, že má všechno, cítí se sama *behind these castle walls* sami vidíte, jak ten text k ní sedí..


Film: Marie Antoinetta
Song: Castle Walls
Interpret: Christina Aguilera
Autor fanvidea: gabriel13alcocer


Překlad


Všichni si myslí, že mám všechno
Ale je tak prázdné žít za těmito hradními zdmi
Za těmito hradními zdmi
Kdybych se zhroutila, kdybych padala
Slyšel by mě vůbec někdo za těmito hradními zdmi?
Nikdo mě neslyší za těmito hradními zdmi
152. bleskovka

27. března 2012 v 15:17 | Matulinka |  Bleskovky


Tahle bleskovka bude hodně o Vašich názorech..


1) Vyberte si prosím jeden pár v anketě pod článkem a hlasujte pro něj, pak napište, komu jste dali hlas.
2) Co Vás první napadlo, když jste poprvé navštívili můj blog?
3) Jsou tu nějaké články, které Vám vyloženě vadí?
4) Proč sem chodíte a jak často?
5) Hlasujte prosím v anketách u těchto dvou článků a pak napište pro co:
6) Co na diplom?Ben Cristovao v pořadu To byl náš hit

25. března 2012 v 0:20 | Matulinka |  Novinky ze světa hudby
Ben Cristovao trochu jinak..v jazzové póze, ale stále svůj. Když jsem ho viděla v To byl náš hit, nestačila jsem se divit. Já mam ráda jeho vystoupení, ale vždycky jsem zároveň přiznávala, že zpívat moc neumí. V poslední době ale ukazuje, jak moc na sobě od Superstar zapracoval. A tohle vystoupení to jen dokazuje, sice se u toho malinko zapotil, ale podal naprosto hodnotný výkon jak po pěvecké, tak pohybové stránce..dokonce si na to upravil i vizáž, no kdy jindy jste ho viděli s bradkou a knírkem? :DMarta Jandová - Nedýchám

25. března 2012 v 0:10 | Matulinka |  Marta Jandová
Trochu starší video, ale trochu to trvalo, než ho někdo stáhnul a dal na YT..obraz se místy sice trochu rozsypává, ale zvuk je v pořádku a to je důležité. Kdo by chtěl i kvalitní obraz, klikněte si na video od MartaJandovaFansite, jejich video sem nevkládám z toho důvodu, abych neporušovala jejich autorská práva.. to jenom, abyste si nemysleli, že jsem líná hledat větší kvalitu ;) ale proč to jsem vůbec dávám, když to neni aktuální vystoupení? protože podle mě je to snad nejlepší sólo vystoupení Marty, sice na playback, ale o to u ní zase tolik nejde..spíš o ten celkový projev a ten se jí tady skutečně vydařil :)Marta Jandová na cenách Echo 2012

24. března 2012 v 23:57 | Matulinka |  Marta Jandová


Ve čtvrtek se v Německu udílely prestižní ceny Echo, o jejich jménu svědčí i účast Lany Del Rey nebo Katy Perry. Marta, společně s kapelou Revolverheld, byla nominována v kategorii Nejlepší duet..kdo se trošku orientuje, tak jistě tuší, že se jedná o písničku Halt Dich An Mir Fest, která dlouhý čas okupovala přední příčky německých hitparád a dostala se i do našich hudebních televizí /narozdíl od jiných písniček Die Happy /. A podobně jako na Grammy, nebo vlastně i na Andělech, i tady dostali všichni nominovaní šanci se předvést. Krátký prostor tedy měli i oni..opravdu jenom krátký, ale aspoň něco. Tenhle večer a toto udílení cen také způsobilo to, že Marta nemohla odehrát roli královny v obnovené premiéře muzikálu Hamlet.Bangel // just take my hand, i'll make it feel so much better // ♥

24. března 2012 v 23:39 | Matulinka |  Buffy,přemožitelka upírů
Zas a znovu jsou Buffy a Angel u mě na blogu voleni jako nejlepší love pár v dějinách seriálu..takže je načase začít se jim trochu věnovat ;) a to bych nebyla já, kdybych nezačala videem :D ale tohle dílko sem prostě nejde nedát /já vím, už docela otřepená věta no :D / kombinace Bangel a Hurts je zkrátka simply irresistible ;)To nejlepší z Milan Fashion Week Podzim/Zima 2012

24. března 2012 v 0:58 | Matulinka |  ♠ Fashion ♠


Musím se přiznat, že milánský fashion week na mě opravdu zapůsobil, skoro jsem si nemohla vybrat, co sem dát, každá přehlídka byla jiná, originální, poutavá, nápaditá.. opravdu těžký úkol vybrat to nej z nej. Prozradím Vám, že už jsem si prošla i přehlídky z pařížského týdne módy, čímž jsem uzavřela všechny módní týmy pro toto období, a Milan Fashion Week se mi líbil nejvíc, kdybych si teď měla vybrat, kam jet na příští FW, moje volba by byla naprosto jasná ;)


Takže teď si hezky vyhraďte hodinku na zkouknutí mého výběru :D


A abych nezapomněla, přehlídky budou opět řazeny chronologicky..
Módní značka blugirl (odnož Blumarine) má celkem jasno v tom, co se bude v období podzim/zima 2012 a 2013 nosit. Celá přehlídka byla rozdělena do 4 tematických celků. První byl vysloveně podzimní, hodně se objevovala anglická kostka v kombinaci s blakytně modrou, nechyběly ani návleky, taktéž v british stylu. Pak následovalo období počátku zimy, to byly všechny modelky jako žvýkačky, kombinace pastelové růžové a limetkové skutečně dokáže oživit první zimní dny. Pro tuhé mrazy nás ale blugirl vybaví oblečením kompletně v bílé, a čím víc chlupaté, tím lépe. Poslední celek byl věnován večerním aktivitám, a když noc, tak pořádně hřešit. A jaká jiná barva by se k tomu hodila, než černá? Jinak, co se mě týče, se mi nejvíc líbila hned ta první, podzimní část ;)
Více v Celém článkuShontelle - Impossible // Song of March 2012 //

23. března 2012 v 23:04 | Matulinka |  Songs


Vážně bych se sebou měla něco začít dělat a přestat sem dávat jako písničky měsíce samý dojáky!:D ale když to opravdu nešlo jinak. Tahle písnička je kouzelná a už asi rok mi zní v hlavě.. stalo se to tak, že jsem jednou koukala na fanvideo s Lukem a Lorelai a bylo, nová závislost byla na světě. Garantuju vám, že až si jí poslechnete, taky ji nebudete moct nějaký čas dostat z hlavy, i ten text a melodii. A taky krásu hlasu Shontelle, je opravdu nádherný..škoda, že ona sama skončila někde v zapomnění, Impossible je totiž skvost mezi baladami :)Víc v Celém článku

Vote → Official Video Clip of March 2012

22. března 2012 v 21:42 | Matulinka |  Official Video Clips
Playlist


Lana Del Rey - Born To Die
Ben Cristovao - Most
Lil Wayne ft. Bruno Mars - Mirror
Nayer ft. Pitbull & Mohombi - Suavemente
Michal Teló - Ai Se Eu Te PegoTraveling with The Amazing Race 2

21. března 2012 v 19:12 | Matulinka |  ♠ Travel ♠


Jsem tu znovu se svým blogovým "seriálem", který jsem Vám tu představila minulý týden, stačí když si nakliknete rubirku Travel a tam ten článek hravě najdete. Jediné co je možná důležité zopakovat, že tenhle článek se volně zakládá na motivech americké reality show The Amazing Race, ale to jste už asi poznali i z názvu.Díl 2Ještě předem upozorňuji, že tohle je taková imaginární cesta kolem světa, jednotlivé články na sebe budou navazovat ;)


Takže minule jsem doporučovala hotel Cristallino d'Ampezzo (80 euro za noc). Předpokládejme tedy, že byste tam skutečně přenocovali, vypadalo by to asi takhle..


V Celém článkuVote → Dress of March 2012

21. března 2012 v 17:43 | Matulinka |  ♠ Fashion ♠
Jsem na sebe pyšná..dávám sem tuto anketu ještě s docela velkým předstihem! :D co dodat, když se daří, tak se daří..tak doufám, že když už je tu anketa takhle brzy, že bude taky víc hlasů, ať je vítěz jednoznačný, je to na Vás ;)

Minka Kelly by Vivienne WestwoodAfterparty po módní přehlídce Victoria's Secret

20. března 2012 v 21:25 | Matulinka |  Zprávičky


Jak už jste ode mě zvyklí, každý měsíc sem napíšu pár slov o proběhlé společenské akci. Tentokrát jsem vybrala módní přehlídku spodního prádla Victoria's Secret, respektive afterparty po jejím konání. Na přehlídkách VS je skvělé hlavně to, že cílem není přilákat na vnady modelek davy uslintaných chlapů, ale že jde o důležitou společenskou událost, které se rády a beze studu zúčastňují i ženy.


Letošní party se pochopitelně konala v New Yorku, v luxusním hotelu Dream Downtown, jak příznačný název že... Zde měli všichni pozvaní seznámit se s modelkami VS, tentokrát ovšem již s oblečenými. Tuto akci se nenechala ujít celá řada celebrit, mezi nimi například i Orlando Bloom, který se jinak v poslední době na veřejnosti příliš neobjevuje.


Kromě nové kolekce byl představen i nový koktejl - Malinová bomba, podle hostů prý neuvěřitelně dobrá volba.


Více v Celém článkuMatt Bomer na Independent Spirit Awards 2012

19. března 2012 v 22:29 | Matulinka |  Matt Bomer
25. února 2012 se tradičně předávaly ceny Independent Spirit neboli volně přeloženo Ceny nezávislého ducha. Matt celou akci obohatil svojí okouzlující účastí. Ostatně, že nelžu a on tam opravdu zazářil si můžete ověřit sami na fotkách, co vám tu budu vykládat :D


PříjezdMatt Bomer Actor Matt Bomer arrives at the 2012 Film Independent Spirit Awards on February 25, 2012 in Santa Monica, California.Natalie Dormer - Game of Thrones /trailer 2. série/

19. března 2012 v 22:13 | Matulinka |  Natalie Dormer


Možná jste již zaslechli, nebo přímo viděli, že se Natalie Dormer zapojila do dalšího projektu s HBO. Po úspěšných Tudorovcích, si opět zahrála tmavovlásku v historickém seriálu, který svojí stylistikou mírně připomíná taktéž veleúspěšné Pilíře země. Ano, řeč je Hře o trůny, které 1. dubna odstartují svou 2. sérii, na kterou odkazuje i následující trailer, tam se bohužel Nat moc neobjevuje, ale kdo jí má trochu v oku, tak ji tam určitě pozná ;)Leighton Meester photoshoot 28

19. března 2012 v 22:04 | Matulinka |  Leighton Meester


Další photoshoot pro časopis, tentorkrát pro španělskou verzi časopisu Glamour. Leighton tu stylizovali hodně do neonových barev a extravagance, což mi na jednu stranu k ní vůbec nesedí, ale zase je to zajímavá změna oproti Blair :)


0_28129.jpgLeighton Meester - Úryvek z článku pro Marie Claire /můj překlad/

19. března 2012 v 21:59 | Matulinka |  Leighton Meester


Leighton Meester, známá pro svou nesmazatelnou roli snobské bohaté a náladové holky Blair Waldorf z Gossip Girl, rozehrává kuželky ve Frames, nenápadném podniku nedaleko Port Authority, Manhattanské hlavní autobusové centrály a také jedné z posledních připomínek minulosti Times Square. Ona si bowling užívá - tohle je její druhý zápas během týdne. Což ale neznamená, že by Leighton byla na bowling šikovná, protože není.


"Nikdy jsem sporty nehrála," vysvětluje, předtím než vypustí kouli s klasickým bouchnutím. "Nebyla jsem v žádném dobrá." Sleduje svoji kouli, jak nesmlouvavě zapadla do žlábku. Nevyvedená z míry, hází znovu, mrští s koulí do lajny, převrací se jako hromada připináčků. Následuje druhý žlábek. "Hádám, že potřebuji větší cíl," řekne rozhodně.


Meester je ovšem zběhlá ve spousty věcech. Jako jedno z mála dětí se narodila s obojím, hlavou plnou ambic a odholání nedovolit sebemenší vykolejení. Meester se už po promoci zaměřila na velkou hru. Součástí toho byla i duplice na okolnosti. Matka Meester ji porodila, zatímco si odpykávala trest ve federální věznici za překupnictví drog. Meester se nenarodila, jak časo vysvětluje, přímo ve vězení. Byla převezena do nemocnice a potom na 3 měsíce do domu na půl cesty, nakonec byla poslána ke své babičce, kde čekala, až bude Constance propuštěna z vězení. Její otec, Doug, si také odpykávala trest kvůli drogám. On a Constance se po čase rozvedli. Těžké okolnosti jejího dospívání Meester vybavily nevyrovnatelnou perspektivu. A také nesmazatelný přetisk toho, čemu se vyhnout.


Zbytek článku včetně jednoho videa můžete najít zde: http://www.marieclaire.com/celebrity-lifestyle/celebrities/leighton-meester-interview


Na závěr krátké video z focení pro Marie Claire: