Leden 2013

31. ledna 2013 - Natalie Dormer

31. ledna 2013 v 0:01 | Markét |  Today on TVRebus: Rakvičky


Kdo z herců (o kterých tu mám rubriku) tam hraje: Natalie Dormer
Koho tam hraje: větší role
TV Program: ČT 1
Čas: 22:15ME v krasobruslení Záhřeb 2013 - Volné jízdy sportovních dvojic

30. ledna 2013 v 20:31 | Markét |  ♠ Krasobruslení / Figure Skating ♠
Ti, co mě tu navštěvují kratší dobu než rok teď asi nevěřícně kroutí hlavou, co se to tu objevilo za článek, ale ti co sem chodí už po roky vědí:D ano, opět jsem si ve svém nabytém programu našla čas pro sledování Mistrovství Evropy v krasobruslení, i když s maturitou na krku bylo těžké jen tak nečinně sedět před televizí. Krátké programy jsem rovnou vzdala, ale ty volné jízdy, ty jsem si prostě ujít nenechala:D


Konkrétně tato kategorie mi ale poslední dobou přináší spíš zklamání. Kromě té špičky totiž není na co se dívat a kvalita jde dolů. Ty první jízdy vypadaly jako z nějakého okresního kola..naštěstí jsem se ale dočkala svých oblíbenců z Německa - Aliony Savchenko a Robina Szolkowyho, kterým fandím už několik let:) sice skončili až druzí, ale mě se jejich jízda na flamencové Bolero stejně líbila nejvíc, oni jsou umělečtí bruslaři každým coulem:)


Dřív se mi vůbec nelíbily ruští reprezentanti Yuko Kavaguti a Alexander Smirnov. Jejich bruslení mi vždycky přišlo příliš technické, ale výsledky měli skvělé. Tentokrát jsem z nich byla nadšená, jejich volný program měl konečně něco do sebe. Kde ale přidaly na pojetí, tam zase zřejmě ubrali na technických dovednostech, protože jízda se jim po této stránce moc nepovedla a jejich konečný výsledek je tedy spíše zapomenutelný, i když asi bohužel ne pro ně..snad to bude na světě lepší a umění konečně vyhraje nad technikou:)


Přidávám sem obě tyto jízdy, které mě zaujaly nejvíce, sami můžete porovnat;)

Národní divadlo

30. ledna 2013 v 19:42 | Markét |  Divadla
Nevím, jak dlouho tady mám tuhle rubriku, ale nějaký (delší) pátek už to bude:D přesto jsem tu ještě nic nezveřejnila, ale od nynějška začínám! Nebojte, takovéhle "vážné" články tu nebudou často, ale považuji za svou občanskou i hereckou povinnost přitáhnout vás k divadlu a pokud k tomu poslouží i tato rubrika, tím líp /jsou i tu i její míň zanedbávané sekce, jako např. Divadelní hry nebo Muzikály, kde najdete spoustu mých recenzí/.


Ale teď už k tomuhle článku. Zítra se chystám do Národního divadla na operu Carmen /recenzi pak přidám/, takže mám nějak chuť napsat vám tu opravdu jen pár stručných informací o ND.Historie

První s nápadem o vytvoření tohoto divadla přišel František Palacký. Následně byla zorganizována sbírka, která ovšem nebyla hlavním zdrojem financí. Na naše první ryze české divadle nám štědře přispěl rakouský stát, tehdy v čele s Františkem Josefem I., ale pozadu nezůstala ani česká šlechta, mezi mecenáši se objevují takové rodiny jako Lobkoviczové, Kolovraté, Chotkové a Schwarzenbergové.


Nebudu vás tady dále mořit historickými údaji, všichni už z hodin dějepisu víme, jak to s prvním národním dopadlo. Byla premiéra Smetanovy Libuše a pak onen nešťastný požár, po kterém se český národ opravdu složil na výstavbu budovy nové. Je naprosto obdivuhodný, že lidé v té době byli ochotni sáhnout do vlastních úspor a věnovali nemalé částky. Nedovedu si představit, jak by to dopadlo dnes..

Závěrem tedy vyplývá, že druhá stavba nám vydržela v podstatě až doteď, i když zrovna v současné době probíhá rozsáhlá rekonstrukce a ND je tak pod lešením a pár let si pod ním nejspíš ještě pobude. Interiéry jsou ale v pořádku a divadlo je v plném provozu.Scény

Málokdo možná víte, že Národní divadlo má několik scén, které se nacházejí různě po Praze. Jde o Státní operu Praha, Stavovské divadlo, Divadlo Kolowrat a Novou scénu.Lokace

Nemusím tu snad psát, že Národní divadlo se nachází na Národní třídě, to by měl vědět každý.Co mi ND může nabídnout?

Kromě prohlídky svých nádherných interiérů a tematických výstav samozřejmě tzv. "klasické divadlo", tedy balet a operu. Provozuje i činohru, ale ta se netěší tolik dobré pověsti. Já už jsem tam byla na opeře i baletu a musím říct, že i když nejsem žádný fanoušek těchto žánrů a snesu je max. jednou do roka, musím uznat, že tam to má úžasnou atmosféru, doslova tam na vás dýchne historie.Ceny lístků

Bohužel lístky jsou poměrně drahé. Celé přízemí stojí zhruba 1 000,-, balkon je jen o něco levnější. Láme se to na galerii, kde jsou ceny jako v normálních divadlech a jsou tu i dokonce místa k stání, ale to bych nedoporučovala..Co jsem zde viděla

La Sylphide /balet/
Louskáček /balet/


Pokud mi můžete z repertoáru ND něco doporučit, budu jen ráda;)Kristen Bell 20. ledna 2013

30. ledna 2013 v 19:03 | Markét |  Kristen Bell
Přináším vám spoustu fotek Kristen Bell, a protože víte, jaký jsem na články lenoch, dala jsem je rovnou do jednoho..stejně jsou ze stejného dne, tak co:D


Všechny tyto fotky byly pořízeny v rámci Kristeniny účasti na Filmovém festivalu Sundance, pokud byste to chtěli vědět přesněji, jsou ze dne hned po premiéře Kristenina filmu The Lifeguard.


Nejdřív fotky Kristen, jak ji novináři přistihli venku. Můžete vidět, že vytáhla i slušivou čapku, takže tam byla asi zima..nechci být škodolibá, ale jsem ráda, že si taky užila trochu mrazu, protože vždycky závidim, jak jsou všichni na fotkách z Kalifornie jenom v lehkých svetříkách:D

Alexis Bledel - Archiv 2009 - Premiéra "The Answer Man"

26. ledna 2013 v 20:13 | Markét |  Alexis Bledel
Existuje opravdu spousta skvělého materiálu z minulosti, tak proč ho nevyužít, když novinek moc není:D


O některé herce a herečky jsem se začala zajímat a psát o nich teprve nedávno (to teda zrovna není případ Alexis, ale taky jsem tu o ní nezveřejnila všechno:D) a proto by byla škoda přijít o některé fotky a videa jenom proto, že nejsou aktuální.


Třeba zrovna tenhle článek a tyhle fotky jsem tu nikdy nedávala, ale mohly by se vám líbit..Už to bylo sice dva roky po ukončení Gilmore Girls, ale přesto Alexis přišla na premiéru filmu The Answer Man, aby tak podpořila Lauren Graham a jsou to jedny z mála jejich společných fotek po skončení seriálu..


001.jpgMichael Trevino photoshoot 2

24. ledna 2013 v 20:23 | Markét |  Michael Trevino
O Michaelovi bohužel nejsou poslední dobou žádné pořádné novinky, ale snad vezmete za vděk i tento shoot. Není nijak zvláštní, klasický "man in suit", ale kdo by se rád nepodíval na pěknýho chlapa v obleku, že? :p


3_1.jpgVote → Nejlepší klip za leden 2013

24. ledna 2013 v 20:16 | Markét |  Official Video Clips


Opět stejná změna jako u ostatních anket..svoje hlasy pište do komentářů, anketu nedávám;)


Playlist
Laza Morgan - This Girl
Beyoncé - Broken-Hearted Girl
30 Seconds To Mars - This Is War
Demi Lovato - Skyscraper
Pitbull - Hey, Baby
Jessie J - Domino
Colbie Callait - Brighter Than The Sun
Mat Kearney - Breathe In, Breathe Out
Všechny klipy najdete v Celém článku..Kristen Bell premiere 15

24. ledna 2013 v 19:32 | Markét |  Kristen Bell
Na právě probíhajícím Filmovém festivalu Sundance měl premiéru nejnovější film Kristen Bell - The Lifeguard, tedy v češtině Plavčík. Kristen si zde zahrála po boku Zacharyho Quinta, se kterým se již pracovně střetla, v seriálu Hrdinové, kde ona hrála Elle a on Sylera. Nic bližšího se mi zatím o filmu zjistit nepodařilo.


Přestože už je Kristen v pokročilém stadiu těhotenství (rodit by měla nakonci jara) zúčastnila se celé premiéry, včetně jejích oficialit a navíc měla i perfektní oblečení. Jednoduché šaty v dokonalé barvě oživené koženou bundičkou a zbytek jen neutrální..naprosto osvědčená kombinace, která vždy funguje:)

Lauren Graham - Parenthood /ukázka z posledního dílu/

24. ledna 2013 v 19:06 | Markét |  Lauren Graham
Krátká ukázka z posledního dílu..obsahuje malinký spoiler, takže pokud nechcete nic vědět, nečtěte ani nekoukejte na video ;)


V této ukázce je, jak Drew, syn Sarah (Lauren Graham), oznamuje rodině, že byl přijat na Berkley. Jen tak pro zajímavost, jeho sestra Amber se na tuto školu rovněž hlásila, ale nevzali ji a ona se tenkrát zhroutila a málem se zabila v autě. Pro rodinu a zvlášť pro Amber (bohužel její reakci v ukázce vidět nemůžeme) je tedy Drewovo přijetí o to dojemnější.

Lauren Graham - Parenthood /co říká Jason Katims o finále?/

24. ledna 2013 v 18:59 | Markét |  Lauren Graham
Jason Katims, který je zodpovědný za běh seriálu Famílie promluvil pro The Hollywood Reporter o finále série, které běželo 22. ledna na NBC.


Tady je, co řekl o Sářině (Lauren Graham) milostném trojúhelníku (SPOILER!)


THR: Sarah si musí vybrat mezi Marcem a Hankem. Promo naznačuje, že by se měl Hank odstěhovat do Minnesoty, aby byl nablízku své bývalé ženě a dceři, máte to tedy brát jako znamení, že se věci vyvinou v Marcův prospěch?
Katims: Ona je šťastná žena! To je opravdu luxusní problém k řešení. Můžete to brát jako znamení. V co jsme opravdu doufali, když se tak ohlížím zpět do dob, kdy jsem začali s touto sérií v scénáristické místnosti, chtěli jsme vytvořit pro Sarah opravdové dilema a cítili jsme to tak, že jsou tu určité věci u obou, které jí k nim táhnou a že by to mohla být opravdu těžká volba. Dostává se to do bodu, kdy se musela pro jednoho rozhodnout, což také v poslední epizodě udělala. Můžete vidět, že ví, že musí učinit rozhodnutí a vydat se jednou nebo druhou cestou, ale také vidíte, že to není snadné rozhodnutí. K oboum jí to táhne. Věci se ale vystupňují a uděla svou volbu.


THR: Je tu nějaká šance, že by se Ray Romano nebo Jason Ritter (nebo oba dva) mohli objevit i v další sérii?
Katims: Je to vždy o možnostech herců , jejich zájmu to dělat a kombinaci obou a scénáristé se pak pokouší vymyslet co možná nejlepší příběh pro jejich postavy. Oba, Jason a Ray udělali v seriálu obrovský kus práce, už se cítí jako součástí seriálu a ne jen jako hostující hvězdy.


ZDROJ: Hollywoodreporter.com


The Vampire Diaries - 4x11 /promo/

23. ledna 2013 v 19:59 | Markét |  Upíří deníky /The Vampire Diaries/

Dvě nová proma k následujícímu dílu 4x11 s názvem "Catch Me If You Can". Jedná se pravděpodobně o Jeremyho, který bude oním chytaným..aspoň podle trailerů, které toho ale bohužel příliš neukazují, jak je tomu bohužel o prom z TVD zvykem..


Tady tedy těch 2x třicet vteřin, ale předem říkám, že obě videa jsou až na pár záběrů totožná..


Budete se koukat?

Dress of January 2013

23. ledna 2013 v 19:48 | Markét |  ♠ Fashion ♠


A rozjíždíme nové kolo anket, každý můžete výběr ovlivnit..letos ale s drobnou změnou, počítá se jenom hlasování v komentářích ;) stejně to tam každý většinou napíše a nechce se mi pro pár hlasů vyrábět speciální anketu..


Doufám, že mi odpustíte omezený lednový výběr, ale snad si svého favorita najdete;)Alexis Bledel - casual

001.jpgLauren Graham si založila Twitter

23. ledna 2013 v 19:35 | Markét |  Lauren Graham
Zdá se, že Lauren Graham už definitivně podlehla tlaku Mae Whitman a založila si profil na Twitteru. Podle intenzity jejích příspěvků tuším, že se jí tweetování zalíbilo a dokonce se jí prostřednictvím jejího profilu můžete na cokoliv zeptat a ona slíbila, že odpoví opravdu na každou otázku. Také samozřejmě pomocí Twitteru propaguje seriál Famílie, který má za sebou "season finale":)


Pokud se chcete na vlastní oči přesvědčit, klikněte sem: https://twitter.com/thelaurengrahamAlexis Bledel on set 7

23. ledna 2013 v 19:17 | Markét |  Alexis Bledel
Opět začínám s klasickými články:D


Po dlouhé době můžeme vidět nějaké nové candids Alexis, většinou o ni paparazzi nejeví příliš zájem, ale zdá se, že jejím angažmá ve filmu Remember Sunday se to změnilo a fotky se objevují s čím dál větší pravidelností:) O filmu jsem zatím nic nenašla, a to dokonce ani na Imdb, ale až něco zjistím, napíšu sem info;)


Ještě se v rychlosti zmíním o jejím oblečení. Alex tu předvádí skvělý casual styl, který je mi navíc velmi blízký. Také ráda používám výrazný šátek pro uživení jinak nenápadného outfitu /všem moc doporučuju, osvědčený recept:p/


001.jpg21 ledna 2013 + 23. ledna 2013 - Kristen Bell

20. ledna 2013 v 1:00 | Markét |  Today on TVPulsVíce informací v Celém článku20. ledna + 21. ledna 2013 - Kristen Bell

20. ledna 2013 v 0:01 | Markét |  Today on TVZase ona!Více informací v Celém článkuTo nejlepší z divadla za rok 2012

19. ledna 2013 v 20:32 | Markét |  Divadelní hry


Vím, že moje články o divadelních hrách a muzikálech tu nikoho příliš nenadchnou, ale to bych nebyla já, abych vám je stejně nevnutila:D


Tady to tedy máte, seznam toho nejlepšího z divadelních prken..5. místo

Divadlo na Fidlovačce - Proutník pod pantoflem


Skvělá situační komedie od mistra svého žánru - Georgese Feydeaua. A že Na Fidlovačce ho opravdu umí stvárnit dokázaly i nyní s velkou parádou. Byla trochu znát absence Terezy Bebarové, která je na mateřské, ale hra naštěstí stojí na mnoha pilířích, jako jsou Petr Rychlý nebo Václav Svoboda. Humor je chvílemi mírně křečovitý, ale zaručuju vám, že i vy budete mít křeče - od smíchu.Nejlepší klipy roku 2012

18. ledna 2013 v 22:53 | Markét |  Official Video Clips


Váš výběr těch nejlepších klipů z hudebního i vizuálního hlediska:)
Hlasování bylo vždycky v anketách měsíce po celý rok a tohle jsou vaši vítězové;)5. místo

Maroon 5 - One More Night
Chytlavá písnička s klipem, který má příběh. Což jak víte oceňuji. Celé to ale působí trošku jako nepříliš zdařené fanvideo, protože chybí nějaký záběr na kapelu, jak hraje nebo zpívá. Někomu se to možná líbí, ale já mám prostě ráda, když je klip klipem a je tam vidět i to odříkávání slov na playback:D
Nejlepší šaty roku 2012

18. ledna 2013 v 20:20 | Markét |  ♠ Fashion ♠


Po krátké pauze na články o "awards" jsem zpátky s mým hodnocením uplynulého roku;)5. místo

Kate Bosworth a look, ve kterém se objevila na módní přehlídce britské značky Burberry. Pochopitelně, vše co má na sobě je právě dílem tohoto módního domu. Myslím, že nápad skombinovat burberryovkou klasiku (pouzdrovou sukni) s ležérním tričkem se zajímavým potiskem, skvěle fungoval. A nedovedu si k doplnění outfitu představit něco jiného, než ty úžasné jehly, co si k tomu obula:)

Critics Choice Awards 2013

18. ledna 2013 v 20:02 | Markét |  Awards 2013
Udílení těchto cen jsem viděla vůbec poprvé a byla jsem zvědavá, co od toho mám čekat. Jak už název napovídá, jedná o další z řady "choice awards", tedy z řady TCA a PCA. Tentokrát se ale k lizu dostali kritici a co jsem tak pochopila, nejsou to ledajací kritici, ale ti, co online píšou recenze a jsou tedy mezi prvními, kdo filmy hodnotí. Udílení je pak tradičně v den vyhlášení nominací na Oscara, aby pak mohli říkat, že oni to opět věděli dřív:D


I přesto, že se jedná o méně prestižní ocenění, se tu sešlo poměrně velké množství hvězd, které po vzoru Golden Globes seděly okolo kulatých stolů.


Průběh večera mě příjemně překvapil. Nebylo to vůbec nudné a i když tomu nechyběla důstojnost a elegance, stále tu byl všudy přítomný humor a zpestření v podobě netradičních kategorií.


Více informací můžete nalézt v Celém článku ;)