Únor 2013

Colbie Callait - Brighter Than the Sun // Song of February 2013 //

28. února 2013 v 20:21 | Markét |  Songs
Občas se stane ta zvláštní věc, že mě chytně i písnička, která nemá žádný dramatický náboj nebo není čistě taneční. Stává se to málokdy, ale občas ano..jako právě v případě Brighter Than the Sun, která naprosto věrně odráží letně/jarní pohodu, po které všichni tolik toužíme. Proto mi také vždy zvedne náladu, když ji poslouchám cestou do školy, je to opravdu pozitivní začátek dne..mám ji teď dokonce i na budíku a probouzím se vždy s úsměvem:D ten mi sice opadne hned co zjistím, že musím vstávat, ale i tak pár vteřin po probuzení mám dobrý pocit:D Úplně si představuji, jak jedu na kole, v šatičkách a slaměných botkách na platformě /jak praktické že:D/, vepředu je takový ten košík a je plný kytek..a k tomu mi samozřejmě hraje do uší Brighter Than the Sun:p takovouhle písničku mi v tomhle mrazivém měsíci snad seslalo samo nebe:D


Lyric video..klip a další v Celém článku;)


Omlouvám se, že jsem sem nevložila video, ale momentálně je blog nějak nechce vkládat:D proto jenom odkazy, doplním, až to půjde ;)


http://www.youtube.com/watch?v=dpm68Jx7KTcSarah Michelle Gellar - Archiv 2009

28. února 2013 v 19:16 | Markét |  Sarah Michelle Gellar
V roce 2009 jsem sice už blog měla..ano, už tu otravuju takhle dlouho:D ale přesto mi unikl nějaké novinky..teď už to sice novinky nejsou, ale kdo by si rád nezavzpomínal na doby minulé, že :D


Tyhle fotky jsou z premiéry filmu A Powerful Noise..no filmu, jedná se spíš o dokument, který vypráví o neobyčejných osudech tří žen - jedna je z Mali, jedna z Bosny a Hercegoviny a jedna z Vietnamu. Tento dokument byl oceněn na mnoha evropských filmových festivalech, možná i proto, že osudy těchto žen spojil se základními myšlenkami Gándhího.


Na Sarah tu můžete vidět volné splývavé šaty, bylo to ještě v době, kdy se snažila tajit své první těhotenství;)


010.jpgVote → Nejlepší videoklip února

27. února 2013 v 19:59 | Markét |  Official Video Clips


Tentokrát, abych vás nemučila dlouhým rozhodováním, jsou na výběr jenom tři videa a to i celkem neznámá, takže doufám, že si je pustíte a kdo ví, třeba tam naleznete svého dalšího oblíbence;)


Playlist
Sam Tsui - Don't You Worry Child
Gabrielle Aplin - The Power of Love
Little Mix - Change Your Life


Nezapomeňte hlasovat v anketě pro svého favorita;)Sarah Michelle Gellar - Archiv 1999

27. února 2013 v 19:43 | Markét |  Sarah Michelle Gellar
Při procházení starších videí jsem objevila jedno z roku 1999 /to mi bylo tak šest:D/ a právě v tomto roce Sarah Michelle Gellar vyhrála cenu Teen Choice /zajímalo by mě, jak se tehdy hlasovalo, přes net asi ne..i když..:D/ ale to není na tom videu to hlavní, když přežijete tu příšernou kvalitu, budete si moct "vychutnat" jak Sarah věnovala svou cenu Davidovi, nazvala ho tam svým Angelem a řekla, že už teď ji v seriálu chybí. Bylo to totiž v době, kdy začal běžet spin-off Angel.


Doufám, že vás tohle malé ohlédnutí aspoň pobavilo, když už nic jiného;)


P.S. nezapomeňte se v neděli dívat na Simply Irresistible;)

News 36

27. února 2013 v 19:29 | Markét |  Zprávičky


Celkem se stydím, že jsem aktualizace za leden dokončila teprve teď, ale takhle to dopadá když se v maturitním ročníku "staráte" o tolik celebrit najednou:D takže tady takový lednový minikalendář a zároveň přehled několika článků z blogu..


Seriál o snech


Gala kouzelníků


Zlaté Glóby


Candids


Premiéra The Lifeguard


Photoshoot


Novinky o Games of Thrones


Twitter


Candids


Novinky o Parenthood


Rozhovor pro Nextmovie


Sundance Film Festival


Rozhovor pro Vulture


Novinky o Games of Thrones


28. narozeniny


Novinky o House of Lies


SAG Awards


Rozhovor pro Details


Candids


Novinky o Draculovi


Novinky o TVD
Jonathan Rhys Meyers - Novinky o obsazení Draculy

27. února 2013 v 19:17 | Markét |  Jonathan Rhys Meyers
Jonathan Rhys Meyers se po delší době opět zapojí do dalšího seriálového projektu. Po Tudorovcích opět zvolil historický motiv a opět ztvární v podstatě hlavního padoucha..tyhle role mu prostě sedí:p to, že se objeví v hlavní roli v 10-ti dílného seriálu jsme ale už věděli. Novinkou je ovšem další obsazení. Po Jonathanově boku se objeví jeho blízká přítelkyně Katie McGrath, která ztvárnila roli Morgany v seriálu Merlin. Nebude to poprvé, co se tito dva setkají na televizních obrazovkách. Katie se mihla právě v seriálu Tudorovci, kde si spolu vystřihli milostnou scénu.


Další hvězda nového seriálu přichází z Hry o trůny a jedná se o Nonsa Anozia.


Projekt už teď vypadá zajímavě, co říkáte?:)Natalie Dormer - Hra o trůny - Stills /3. série/

27. února 2013 v 19:05 | Markét |  Natalie Dormer
3. série Hry o trůny už bude mít brzo premiéru a spoustu fanoušků určitě napjatě očekává, co se tam zase uděje nového a také..kdo tuto sérii nakonec přežije:D já doufám, že mezi přeživšími bude i postava Natalie Dormer, protože ta role jí skvěle sedí a byla by škoda, kdyby musela seriál opustit.


Jako malou ochutnávku jsem tu dávala video z natáčení a teď přidávám i jednu stills fotku, kde je právě Natalie.


001.jpg


23. února a 24. února 2013 - Alexis Bledel

23. února 2013 v 0:01 | Markét |  Today on TVSesterstvo putovních kalhot 2Více v Celém článkuDivadlo Broadway

21. února 2013 v 20:26 | Markét |  Divadla
A pokračujeme dále v divadelních článcích.


V sobotu jdu na Broadway, na muzikál Hamlet, a to už podruhé:D / recenzi můžete najít tady: http://matulinka2412.blog.cz/1204/muzikal-hamlet-the-rock-opera / proto jsem se tu rozhodla představit právě toto divadlo.


Prvně jsem tu psala o Národním a můžu teda říct, že Broadway je absolutní protipól.


Troufám si říct, že je to v současné době nejoblíbenější divadlo, hlavně u mladých lidí mého věku. Jsem ráda, že dobře zpracovaný a interpretovaný muzikál pořád táhne /i peníze z peněženek:D/ Pokud tedy nejste zrovna příznivci tzv. "klasického divadla", přesto si nechcete připadat jako kulturní barbaři, vřele doporučuji.


DB vlastně započalo svou existenci velice slavným muzikálem Kleopatra, který jsem bohužel měla možnost shlédnout pouze v novějším provedení, které už nebylo tolik vydařené. Já jsem tam poprvé viděla Tři mušketýry, to jsem byla ještě hodně malá a dokázala jsem se úžasně nadchnout pro věc. Přes noc se ze mě stala zarytá fanynka DB i celého žánru a také Moniky Absoloné, která tenkrát hrála Mylady:) Je pravda, že Tři mušketýry v mých očích stále ještě nic nepřekonalo. DB totiž pořád vaří to samé ze stejného receptu..ale světě div se, ono to funguje:D a já bych ani nechtěla, aby se pouštěli do nějakých experimentů, od toho tu máme jiná divadla..


Řekla bych, že DB se stalo mainstreamem divadelní kultury v Čechách, což rozhodně neberte jako něco špatného, i já tam chodím moc ráda, minimálně jednou, klidně i víckrát do roka a klidně pořád dokola na to samé:D ale pojem "mainstream" k tomuto divadlu určitě pasuje..jsou vám tu prezentovány líbivé příběhy a to velice výpravně = nákladně, uvidíte nádherné kostýmy a pěvecké celebrity známé z obrazovek. Ani hudba se nikdy nepouští do experimentů a drží se ve středním proudu.


Ale znovu opakuji, nic z toho není špatně:) jsou divadla avantgardní a pak divadla jako je DB, ale právě ta rozmanitost je důležitá;)


Muzikály, které jsem zde viděla:
řazeno podle toho, jak se mi líbily


1. Tři mušketýři
2. Mona Lisa
3. Hamlet
4. Kat Mydlář
5. Angelika
6. Kleopatra
7. Adéla ještě nevečeřela


A to jsem možná ještě na něco zapomněla, protože jsem tam byla fakt mockrát:D

Kateřina Jalovcová

21. února 2013 v 20:04 | Markét |  Herci & Herečky
Rozhodla jsem se taky trochu se věnovat hercům, herečkám a zpěvákům a zpěvačkám z divadelních prken.


Koncem ledna jsem byla v Národním divadla na Carmen.


Něco o ND můžete najít v mém článku tady: http://matulinka2412.blog.cz/1301/narodni-divadlo


V celé opeře byla jednoznačně nejlepší představitelka Carmen - Kateřina Jalovcová, proto bych tu chtěla věnovat jeden článek i jí, ale pokusím se ho o trochu zjednodušit, protože na stránkách ND je to jako telefonní seznam:D


Kateřina vystodaval zpěv na pražské konzervatoři a už během studií sbírala mnohá významná ocenění. Svou profesionální kariéru začala v roce 2004, kdy nastoupila do divadla F. X. Šaldy v Liberci. Zřejmě se jí vedlo velmi dobře, protože už o dva roky později přišla nabídka angažmá z Národního divadla, kterou přijala a působí zde dodnes. Jak jsem tu psala, já jsem v jejím podání viděla Carmen a udělala na mě svým výkonem velký dojem, na kontě má ale i řadu jiných rolí, například v opeře Čert a Káča, Nabucco nebo Madame Butterfly.


Po roce působení v ND se vydala do Irska, kde vystupovala v opeře Rusalka a poté následovala i řada dalších zahraničních vystoupení.


Spolupracovala i při nahrávání světoznámých operních árií.


Výčet jejích úspěchů zatím není tolik obsáhlý, jako u jiných pěvců, ale zatím bych ji označila spíše za vycházející hvězdu, kterou to nejlepší teprve čeká:)


V Celém článku najdete víc ;)Natalie Dormer - Hra o trůny - Ze zákulisí /video/

20. února 2013 v 20:20 | Markét |  Natalie Dormer
Právě jsem dokoukala video propagující 3. sérii Games of Thrones. Tentokrát se jim opravdu moc povedlo..posloužilo to svýmu účelu, jsem dokonale nalákaná:D navíc to vypadá, že Nat konečně dostane víc prostoru, což si určitě zaslouží. Dokonce už tady řekla i pár slov o show, jsem ráda, že se do těch dvou minut probojovala:D

Leighton Meester 30. ledna 2013

20. února 2013 v 20:04 | Markét |  Leighton Meester
O Leighton v poslední době moc novinek není, což mi dosvědčí i ostatní blogeři se zaměřením na Gossip Girl. Navíc potom, co odhodila svoje dlouhé kadeře, je Leigh takřka k nepoznání..kdyby u těhle fotek nebylo napsáno, že to je ona, ani bych ji nepoznala:D


Můžete ji tu vidět, jak si nese jídlo z restaurace Pink Taco. Že si jen tak odskočila je patrné i z oblečení, které je ryze domácí..snaha odpoutat se od Blair je tedy více než zjevná, ale doufám, že se to na jejím stylu nepodepíše trvale:D


1_281029.jpgKristen Bell - Rozhovor pro Details.com /překlad/

20. února 2013 v 19:53 | Markét |  Kristen Bell
Gratulujeme, že se Váš film The Lifeguard dostal na Sundance. Jste na festivalu poprvé?
Děkuji. Měla jsem pár účastí na fimech, minulý rok to bylo Safety not Guaranted a Refeer Madness pár let nazpátek.


Liší se nějak od ostatních festivalů?
Určitě je nejznámější. Ale tahle nálepka může s sebou přinést výhody i nevýhody.


Jak Váš komediální základ ovlivnil tuhle roli?
Scénáristka a režisérka Liz Garcia má ostré a odzbrojující vtipy, což se objevuje i v jejím psaní. Cítím, že pod vším tím dramatem, co napsala, jsou i prvky komedie a myslím, že to právě dovoluje tomu příběhu jít tak do hloubky. Je to jako život, kde drama a komedie splývá v jedno.


Všimli jsme si, že se nebojíte ani trochu temnějších komediálních rolí. Od Veronicy Mars, přes Sarah Marshall, roli v Party Down a nakonec v House of Lies, jste hrála velmi silné charaktery, které se hned na první pohled nemusí každému líbit. To je odvážná volba v době, kdy většina hereček má tendenci volit takové role, které se prezentují jen v tom nejlepším světle. Jaké to je, pustit se naplno do role a nestarat se o to, co si lidé myslí?
Hádám, že na perfektnosti není nic vtipného. Vždycky je zajímavější hrát postavu s nedostatky, což je nevyhnutelně vtipnější.


Režisérka The Lifeguard je profesionální veterinářkou, ale nováčkem ve světě filmu. Proč jste se do tohoto projektu zapojila?
Rozhodla jsem se v první minutě, co jsem spolu mluvili po telefonu a diskutovaly o roli. Jsme velmi podobné ženy, bylo pohodlné vědět, že ta žena, co mi rozumí, a které rozumím i já, je kapitánkou lodi.


Během filmu jste byla těhotná. Všiml si někdo?
Ne, pokud vím. I když lidé mi říkali, že měli podezření, když jsem byla pořád tak unavená. Tuším, že většina si myslela, že jsem prostě líná.


Bylo pro Vás těhotenství komplikací v milostných scénách?
Ne, bylo to příliš brzy na to, aby mě to ovlivnilo.


Gratulujeme za všechnu chválu na House of Lies. Jak zvládáte vyvážit takové velké projekty s těmi menšími, jako bylo The Lifeguard?
House of Lies se natáčí pouze tři měsíce v roce. Nechává mi to tak hlavní prostor na hledání nových projektů, které by mě zaujaly, za což jsem velmi šťastná. Zbožňuji televizi, ale zároveň vím, kolik skvělých indie projektů je tam venku, takže místo abych se jen snažila vyvažovat, bojuji za projekty a doufám, že jsou těmi nejlepšími.


S tím jak se takové projetky dostávají i mimo divadla, cítíte příležitost pro áčkové herce na mnohem vášnivější a zajímavější role?
Nové způsoby získávání peněz a nové způsoby uvádění určitě povzbudí mnohé, aby se vrhli do projektu svých snů. Věci jako Kickstarter, webové seriály nebo Netflix vytváří mnoho příležitostí pro nové, svěží nápady, které bojují proti mainstreamu.


Vy a Váš manžel Dax Shepard jste na Zlatých Glóbech vypadali úžasně. Jsem zvědavá - oblékáte ho na takové akce? Jako hvězdná dvojce, je to jako maturitní ples, slaďujete se?
V žádném případě! Má vlastní hlavu i co se týče módy. Líbí se mu, co se mu líbí a mě vždycky přijde úžasný, takže mu do duše nepromlouvám.


Na jeho narozeniny jste ho vzala do Roscoe's Chicken a Waffle. Jeho volba nebo Vaše?
Jeho! Ale nechápejte mě špatně - těhotná žena nikdy neodmítně vafle k večeři!


Vaše spojení s lenochody je velmi slavné. Máte teď nějakého?
Ha, ne. Myslím, že moho lidí došlo k přesvědčení, že mi Dax lenochoda koupil, ale my v žádném případě nepodporujeme obchod s exotickými zvířaty. Vždycky jsem chtěla nějakého vidět a ten, kterého jsem potkala, byl utečenec z lenochodího azylu, kde byl trénován na výstupy ve filmu. Její jméno je Melon a žije šťastný, pomalý, pohodlný život.


Opět můj překlad, takže nekopírovat;)
18. února - Jonathan Rhys Meyers

18. února 2013 v 0:01 | Markét |  Today on TVMatch Point: Hra osuduVíce v Celém článkuME v krasobruslení Záhřeb 2013 - Volné jízdy mužů

17. února 2013 v 19:42 | Markét |  ♠ Krasobruslení / Figure Skating ♠
Vím, všechno mi trvá sto let, proto je tu další článek o ME v krasobruslení skoro po měsíci:D ale tenhle ročník mě fakt bavil, tak rozhodně takový materiál nechci zahodit:D


Kategorie mužů je překvapivě rok od roku nabytější, letos to byla opravdu pecka. Rozdíly byly téměr neznatelné a navíc, český divák tu měl i další přidanou hodnotu - dva soutěžící v boji o medaile;) jednomu se to i podařilo, náš Michal Březina, miláček publika, skončil v soutěži na celkovém krásném 3. místě, a to s jízdou, která si v ničem nezadala se současnou špičkou, mezi kterou se poprávu dostal:)


Skvělý výkon předvedl i Brian Joubert, ale na něm už je hodně znát, že nejlepší roky má bohužel za sebou. Jeho jízdy sice neztratily náboj, ale techniku a famóznost bohužel ano..


Zaručený úžasný zážitek pro mě vždycky představoval Florant Amodio, na jehož čísla se vždycky těším a ani letos mě rozhodně nezklamal. Na něm se mi líbí, že dokáže perfektně zmixovat klasiku s moderními hip hopovými prvky a to jednak v hudbě, a jednak v pohybech.


Největším překvapením a zážitkem pro mě ale byl Rakušan Viktor Pfeifer /na obrázku/, na kterém je znát taneční průprava, a který měl výraz nejenom v ladných pohybech, ale i v obličeji. Celou dobu jsem na něj zírala s otevřenou pusou. Nevadí, že technická stránka nic moc, já jsem si ho užila:p

Opera - Carmen

17. února 2013 v 18:51 | Markét |  Muzikály
Divadlo

Národní divadloTvůrci


Autor opery: Georges Bizet
Libreto: Henri Meilhac a Ludovic Halévy
Dirigent: Zbyněk Müller
Režie: Jozef Bednárik
Scéna: Vladimír Čáp
Kostýmy: Ludomila Várossová
Choreografie: Libor Vaculík
Sbormistr: Pavel Vaněk
Dramaturg: Jan PanenkaObsazení + moje hodnocení

5 hvězdiček maximum


Don José - Tomáš Černý / ***
Zuniga - František Zahradníček / ***
Morales - Jiří Hájek / **
Escamillo - Roman Janál / ****
Dancairo - Jaroslav Březina / ***
Remenando - Václav Lemberk / **
Carmen - Kateřina Jalovcová / *****
Micaëla - Dana Burešová / *****
Frasquita - Lucie Silkenová / **
Mercédes - Michaela Kapustová / **


Nejlepší herec/herečka: Kateřina Jalovcová


Více v Celém článku17. února 2013 - Alexis Bledel

17. února 2013 v 3:15 | Markét |  Today on TVSesterstvo putovních kalhot


Emily Blunt 7. ledna 2013

14. února 2013 v 20:21 | Markét |  Emily Blunt
Vím, že s novinkami o ní postupuju spíš směrem dozadu, ale bohužel teď o ní nejsou žádné novinky, které by sem šly dát.. takže musíte spokojeni aspoň s těmito candids fotkami ze začátku ledna, kdy se Em byla se svým manželem Johnem /aspoň myslím, že je to on, ještě ho nemám tolik nakoukaného:D/ na letišti v Los Angeles.


Její outfit se mi líbí, hlavně hořejšek. Ten svert vypadá tak příjemně:) ale možná si měla vzít delší ty legíny:D

01.jpgMix of the Best #7

14. února 2013 v 20:11 | Markét |  Me & My Life


Výběr fotek a obrázků, které netřeba komentovat:)


eric dane