Duben 2013

Městské divadlo Kladno

30. dubna 2013 v 14:17 | Markét |  Divadla
Asi vám teď došlo, ve kterém městě žiju, že? :D jiný důvod, proč psát o tomhle divadle totiž snad ani nevidím.


Ono i hovořit o "divadle" na Kladně je už pár let paradox, protože strop původní budovy hrozil zřícením, tak se celé zavřelo a přesunulo do loutkového divadla, které poskytuje jen omezený prostor. Následovalo pár let dohadů, jak bude probíhat rekonstrukce, kdo ji zaplatí atd. atd. Teď už se tedy snad dohodli a příští rok by se konečně mohlo začít, pokud zas nebudou nějaké šarády ve vedení. Zatím tedy náš soubor bivakuje, kde může. Zkoušeli jsme to dokonce i na Nové scéně Národního divadla nebo v divadle ABC, ale upřímně..:D


Ne vždy ovšem bylo pro kladenského diváka morální povinností aspoň jednou do roka divadlo navštívit. Stejně jako v případě hokeje, i zde se rodily hvězdy, které se pak dostávaly k renomovaným režisérům. Poté co divadlo začalo skomírat (ono modernizovat klasiky taky nejde donekonečna bych řekla), došlo k experimentu a na post uměleckého šéfa byl dosazen Petr Kolečko, který zaznamenal asi největší úspěch v novodobé historii kladenského divadla uvedením hry Jaromír Jágr: Kladeňák. Najednou se přestaly uvádět klasiky a začaly takové, ehm, zvláštní kousky. Jedna hra pro zpestření, ok, ale nemůžete vystavět celý repertoár s prominutím "na kravinách".


Teď to vypadá, že snad brzy začne svítat na lepší časy. Repertoár se mi zdá poměrně vyvážený a některé ty hry zní i celkem slibně. Občas se na našich prknech i objeví nějaká ta hvězda, jako je třeba Štěpán Benoni, Vojta Kotek nebo Jakub Prachař. Ještě by to ale chtělo tu budovu..tak snad se dočkáme..


Hry, které jsem zde viděla:
Jaromír Jágr: Kladeňák
Zdravý nemocný
Game Boy
Don Juan
Macbeth
Detektor lži
Ondina
Kabaret na vlastní nebezpečí
Divadelní komedie
Labyrint (cirkus podle Komenského)
Kdekdo to rád horké
Charleyova teta
Srnky
Lakomec
Misery
Dámský krejčí
Jak je důležité míti Filipa
Plíseň


Pochybuju, že se dočkám kladné odpovědi, ale byli jste vy někdy v našem divadle? Pokud ano, opravdu hodně mě zajímá, na čem? :DFashion photoshoot 11

27. dubna 2013 v 17:46 | Markét |  ♠ Fashion ♠


Došlo mi, že už jsem tu dlouho nedávala žádný fashion shoot, a tak se stalo, že se mi tu nahromadila kupa fotek, které mě nějakým způsobem inspirovaly. Snad něčím zaujmou i vás a třeba vás přivedou na nějakou zajímavou myšlenku, jak oživit váš outfit. Protože fotek je opravdu mnoho, nebudu k nim dávat takové ty popisky, stejně už bych se asi opakovala a každý vidí, co vidí :D takže užijte si ;)


this coat is exatly what i needNová kolekce Mango pro podzim/zimu 2013-2014

27. dubna 2013 v 17:21 | Markét |  ♠ Fashion ♠

Mango je v současné době moje nejoblíbenější značka, v jejíž obchodech mě vždycky něco zaujme a, což je ještě lepší, všechny kousky jsou relativně cenově dostupné, pokud nepočítáme speciální autorské kolekce. Proto Mangu věnuji speciální článek a nebudu ho zahrnovat do nějakého souhrnného článku. Navíc o Barcelona Fashion Week ani nepíšu..


Přehlídka byla už v únoru, ale já jsem to nijak nezaregistrovala, to až, když jsem si o tom přečetla v Elle. A to je jasné, že jsem ji okamžitě musela vidět.


Mango zůstalo věrné své image. Modelky tu byly v rolích pohodářek, nosili volné materiály, ale zároveň se striktně držely černé a bílé barvy. Zaujaly mě hlavně úžasně padnoucí blazery, už jsem zjistila, že pokud sháníte sáčko jakéhokoli druhu, Mango je sázka na jistotu :) Ale nechyběly ani etno šaty, na které je Mango rovněž specialista. Bohužel jejich šaty, zvlášť ty dlouhé až k zemi, patří v Mangu k tomu nejdražšímu..ale mám slíbeno, že až/jestli udělám maturitu, budu si tam moct nějaké takové vybrat, tomu se říká motivace :)

Další v Celém článkuMarta Jandová a Ondřej Brzobohatý - Láska moja

25. dubna 2013 v 20:12 | Markét |  Marta Jandová

Sice jsem tu slibovala víc článků o Die Happy, ale kde nic tu nic :D ono to ani moc nejde, když má teď kapela pauzu a Marta má rizikové těhotenství. Ale je tu ještě spoustu věcí, které si tak nějak pamatuju, že jsem sem chtěla dát, když byly aktuální, ale neudělala jsem to, tak teď mám aspoň šanci to napravit :)


Jedním z toho je i duet Marty a Ondry Brzobohatého z Gymplu. Nevím, jestli na to koukáte, já viděla občas poočku pár dílů a nepřišlo mi to tak hrozné, jako jiné české paskvily. Jsem ráda, že tam občas i něco zazpívají a někdy je to opravdu povedená coververze. To je i případ jejich duetu Láska moja (originál od slovenské skupiny Elán). Řekla bych, že jako duet je to zajímavější, než solo verze a navíc Martě a Ondrovi spolu krásně ladí hlasy. Doufám, že někdy spolu třeba něco napíšou a bude i klip :)

Lindex shopping evening

25. dubna 2013 v 19:53 | Markét |  Me & My Life
V úterý večer se konalo večerní nakupování v prodejně Lindex v Obchodním centru Nový Smíchov. U toho jsem samozřejmě nemohla chybět, i když jsem věděla, že na to zas budu potřebovat ostré lokty :D Ve škole jsem se ulila z těláku, stejně mi ještě zbývala absence a byla by fakt škoda jí nevyužít :p takže jsme měli ještě chvilku čas posilnit před těmi nákupy v Mc, miluju tu jejich akci "Fajn pár za pár", protože si konečně můžu dávat nugetky s hranolkama a nic moc to nestojí :)


Pozvánku jsme měli na šestou a vzorně jsme dorazili včas. U vchodu jsme dostali dárek, mohli jsme si vybrat, jestli chceme sluneční brýle nebo takovou plátěnou tašku přes rameno, ale nakonec jsme si vybrali ty brýle, ty vypadaly o moc kvalitnějc. Hned za rohem pak čekalo malé občerstvení - výborné růžové šumivé víno a čokoládové kuličky Ferrero..je vám asi jasné, že v toto místo jsme navštívili hned několikrát ne :DPak jsme začali obhlížet ty věci. Byla tam dokonce i nová kolekce, která byla pro veřejnost k mání až od druhého dne. Mě hodně zaujala ta část "Ready to Red Carpet", protože za poměrně nízké ceny prodávali nádherné šatičky, které byly i z příjemného a kvalitního materiálu. K vybírání nám hrá DJ, který se schovával v sekci se spodním prádlem :D pak začalo asi půl hodinové čekání na kabinky, no fakt jsem se bála, aby mi moje úlovky byly, aspoň některé, protože nebyla šance jít si pro jinou velikost, musela bych znova čekat tu frontu a to ani náhodou!:D nakonec se to ale vyplatilo, a tak jsme se přesunuli do fronty k pokladně.


Koupila jsem si bílé letní šaty a k tomu jednoduchou bílou kabelku se zlatými detaily, už se v tom vidím v Řecku :p pak jsem k tomu přihodila ještě takovou tu speciání gumičku na drdoly, co vypadá jako rejžák a speciální silonky do balerínek, jenom takový ty ťapky.
Součástí akce byl i dárek za každý nákup. Do tašky jsme tak kromě našeho "výběru" dostali i pár bonusů. Bílé okované psaníčko (které mělo vevnitř cenovku 699,-, takže žádný laciný dárek), smaragdové stíny Bourjois, časopis Lindex, slevu 20 % na další nákup, kartičku s razítkama (až nasbíráme všechny, budem mít slevu 500,-) a takovou cedulku, kde je napsáno "Miláčku, potěš mě, moje velikost prádla je..." :D to se bude hodit ne :D


Ještě jsme se chtěli nechat nalíčit, protože tam byla vizážistka z Bourjois, ale zrovna rozdělala někoho jiného a já vím, jak dlouho takové líčení trvá, takže jsme se šli radši občerstvit. Zašli jsme do Kavárny Creperie, kde mají úplně výborné Lambrusco Roso a k tomu jsme si dali napůl Řecký salát s výbornou rozpékanou bylinkovou bagetou. Prostě ňamka :p domů jsem se vrátila někdy po půlnoci a druhý den hurá do školy :D


Natalie Dormer v časopise Radio Times

25. dubna 2013 v 19:28 | Markét |  Natalie Dormer
Natalie Dormer už se stala právoplatnou členkou cast Hry o trůny a objevila se také ve výběrové šestici časopisu Radio Times. Pro tento magazín také nafotila photoshoot, kde můžete vidět třeba Kita Harringtona. Natalie má také šanci za roli Margaery získat cenu RT Audience.


V časopise byl zveřejněn i krátký rozhovor, a protože mi přišel celkem zajímavý, tak ho i přeložím..


Koho hrajete?
Hraji Margaery Tyrell, ambiciózní mladou ženu, která má aspirace být tak velká jako samotná královna. Nemyslím, že je zlomyslná nebo lstivá, ale je těžké rozpoznat, kde končí její upřímnost a začínají machiavelistické intence.


V druhé sérii nabídla sex ve třech svému manželu a bratrovi...
Byla pragmatická. Nenabízela jim sex ve třech kvůli nějakým perverzním důvodům. Věděla, že potřebuje otěhotnět a chtěla nějak nalákat do postele svého sexuálně zmateného manžela.


Můžete nám říct víc o Margaery?
V nové sérii je Margaery vzata pod ochranná křídla své babičky, Olenny, královny Thornů, hraje ji Diana Rigg. Ona ji učí, jak být silnou Tyrellskou ženou, která má nějaký cíl a umí hrát politické hry pokud možno tvrdě a nebezpečně. To je paralelní i pro mě, jako pro mladou herečku pracovat s někým, jako je Diana Rigg, která odvádí fenomenální práci už po dekády, ať už jako Medea v divadle nebo v Avengerech v televizi. Cítím jako by mě brala pod svá ochranná křídla kdykoliv řekne: "Oh, zlatíčko, byla jsem tamhle a koupila jsem si tam tričko, povím ti pár historek..."


Proč jste se upsala
Hře o trůny?
Hraní ambiciózní ženou, která je rodinou tlačena, aby se stala královnou bylo ozvěnou něčeho, co jsem dělala dřív a já se bála, že Margaery je si příliš podobná s Anne Boleyn, kterou jsem hrála v Tudorovcích. Ale přidání se ke cast GoT bylo bezmyšlenkovité. První série byla fenomenální - tolik odvážně napsaná a plnohodnotně produkovaná.


V celém článku najdete scany...Natalie Dormer - Rush / trailer /

25. dubna 2013 v 18:59 | Markét |  Natalie Dormer
Byl zveřejněn první trailer k filmu Rush. Musím říct, že když jsem o tom snímku četla poprvé, tak jsem si myslela, že se jedná o celkem průměrný projekt, trailer mě ale přesvědčil o opaku. Kromě špičkového hereckého obsazení (např. Chris Hemmsworth nebo Olivia Wilde) se může pyšnit i skvělým režisérem Ronem Howardem, který má už na svém kontě i Oscara.


Film je autobiografický a je o závodníkovi formule, který se po těžké nehoda snaží dostat zpět na vrchol. Nat jsem v traileru moc nezahlédla, myslím ale, že se tam s ní líbal :D podle oficiálního seznamu cast by ale měla být hlavní ženskou postavou..

Natalie Dormer si zahraje Irene Adler!

25. dubna 2013 v 18:47 | Markét |  Natalie Dormer
Natalie se pomalu ale jistě blíží na herecký vrchol. Moc ji obdivuji za to, s jako pečlivostí si vybírá své role. Vždy hraje velice zajímavý charakter - Anne Boleyn v Tudorovcích, Cassanovovu lásku, královnu Alžbětu ve W.E. nebo třeba Margaery v Hře o trůny. Teď svůj působivý výčet rolí doplní o další ikonickou postavu Británie - Irene Adler, osudovou lásku Sherlocka Holmese. Myslím, že ona bude skvělá Irene a mezi svými předchůdkyněmi Rachle McAdams a Larou Pulver se rozhodně neztratí. Přiznejme si - vypočítavá mrcha a provokatérka - to je přesně role pro Nat :D


Jejím Sherlockem bude Jonny Lee Miller..neznám ho, ale vypadá jako sympaťák :p


První epizoda s Natalie by se měla odvysílat 9. května a objeví se prý i ve finále série 19. května.


Málem bych zapomněla napsat..jedná se o seriál CBS, neplést si s o něco slavnějším seriálem o Sherlockovi, kde ho hrál Benedict Cumberbatch.

Ed Westwick na módním festivalu Coachella 2013

25. dubna 2013 v 18:29 | Markét |  Ed Westwick
Jako každý rok, i letos se konal Coachella festival, který spočívá v prezentaci luxusních značek a jejich nákupu za zvýhodněné ceny. Letošním místem konání byl Empire Polo Clubu. Kromě obrovského trhu s oblečením a doplňky nejpřednějších značek návštěvníci mohli navštívit také letecký hangár, ve kterém byla představena nejnovější technika, hlavně v oblasti smart phonů. Hlavní program doprovázely i vedlejší akce jako neonový karneval Armani nebo bazénová party Lacoste. Nechyběly ani všemožné přednášky na téma "fashion". Ani módní časopisy si nenechaly tuto akci uniknout, součástí propagačního týmu tak byl třeba magazín Nylon nebo Filter. A protože při nákupech řádně vyhládne, své služby tu poskytovali i restaurace a bary. Řádné chlazení všech potravin a nápojů zajišťovala firma Fiji. No já bych se tam teda rozhodně nenudila :D


Ed se módního festivalu samozřejmě také zúčastnil, konkrétně navštívil festivalový brunch a neonový karneval, obojí pod patronátem značky Armani.


A protože pak mířil právě na ten neonový karneval, odpovídal tomu samozřejmě i barevně :DBrunch001.jpgDirect proportion works!

21. dubna 2013 v 19:01 | Markét |  Me & My Life
Začínám zjišťovat, že na přímé úměrnosti asi něco bude..čím víc na mě padají povinnosti ohledně školy a práce, tím víc se snažím bavit a užívat si života :p


Začala jsem si toho všímat až poslední dobou, ale skutečně tomu tak je. Když jsem byla ještě na základce, tak se mi třeba i párkrát stalo, že jsem měla víkend úplně volný a nikam jsem třeba ani nešla.. první chvíle na střední jsem sice měla již téměř každý víkend co dělat, ale bylo pro mě skoro nemyslitelné, že bych šla večer o všední den ven..zato teď, s maturitou na krku pořád někde couram :D
Když si vezmu třeba tenhle týden (= zhruba dva týdny před písemnými maturitami). V pondělí jsem přišla domů asi v osm, protože jsem byla na přípravce k přijímačkám, to se do zábavy moc nepočítá, že :D ale já potom domů moc nepospíchala, spíš jsem tak bloumala po Praze, to nádherný počasí k tomu přímo vyzývalo :) navíc jsme měli jít s kamarádkou na koncert skupiny Make My Heart Explode, z toho sice nakonec sešlo, ale stejně, byla jsem připravená tam jít, a to se taky počítá :D


Na úterek jsem měla naplánovanou další akci, z té nesešlo :p s kamarádem jsem se byla podívat v tanečních, v pokračovačkách. Byla to docela sranda, všechny jsme je tam pěkně zdrbli :D ale řeknu vám, byl to boj se navlíknout do těch silonek a krásných šatiček, když jsem byla předtím hodinu na cvičení :D ale stálo to za to a poznala jsem spoustu úžasných nových lidí, i pár takových, které bych už nejradši neviděla :D jeden z těch supr lidí mě pak vez domů, což nebylo tolik supr, protože jsem měla pocit, že jsem na pokraji smrti :D druhej den jsem byla ale pěkně unavená :/


Ve středu jsme jeli do divadla na Kutloch, recenzi najdete o pár článků níž ;) ještěže jsme pak měli druhý den od devíti, jinak už bych o ty hodiny asi vážně spala :D


V pátek jsme se pak fotili na tablo, to jsem si taky náramně užila. Po těle jsme si různě namalovali barevný kolečka a jedna holka nám tam všem udělala vlasy, dokonalej rozcuch vám řeknu :p pak jsme pózovali s bublinkama z bublifuku, nakonec jsme vyběhli před školu a dělali tam šílený pózy..lidi kolem asi docela koukali :D a když už jsem měla takový dokonalý háro, vyrazila jsem ven.. samozřejmě jsem odstranila ty kolečka a vasy si stáhla do culíku, takže jsem měla nádherně vlnitej ohon, škoda, že zrovna lilo jako z konve :D naštěstí jsme si hned zalezli do baru :p domů jsem se vrátila trochu v náladičce, ale ještě celkem použitelná :D


V sobotu ke mě přijela nejlepší kamarádka, dali jsme si u nás kafíčko a kecali jsme asi tři hodiny. Bylo to vážně super, známe se už od základky, ale ona se pak odstěhovala na intr do Hradce a hrozně jsme se odcizili..teď už je ale všechno hezky, jak má být :) a abych aspoň na chvíli vypadla z bytu, zašla jsem s taťkou na oběd do jedný skvělý restaurace, kde jsem měla skvělý těstoviny s lososem, jedno z nejlepších jídel, jaký jsem kdy jedla ;)


Dneska jsem si dala pauzu a jenom se válím doma, listuju Elle, trošku uklízím, malinko se učím a plánuju oběhnout affs, pak plánuju jít běhat fyzicky a nakonec zasednout k Máme rádi Česko, docela dobrej pořad, a co se toho dozvíme :p


A že jsem tu moc nepsala, že bych se učila? No, co k tomu dodat :D

Marta Jandová oslavila 39. narozeniny

18. dubna 2013 v 20:26 | Markét |  Marta Jandová
13. dubna oslavila Marta Jandová své 39. narozeniny. Už v předstihu ale posílala na svůj facebook dorty a dárečky, které se jí sešly. Samozřejmě jí bylo přáno i prostřednictvím různých fan stránek a i já tedy přeju za svůj blog Všechno nejlepší, hodně lásky, štěstí a úspěchu.


Oslava narozenin zřejmě probíhala v poklidu, možná víte (média se tomu celkem věnují), že má Marta rizikové těhotenství, a proto je upoutána na lůžko. Die Happy dokonce zrušily všechny své jarní i letní akce a první koncerty odehrají až ke konci prosince.


Martě prý ale lenošení podle jejích slov nevadí. Na svých fb stránkách psala, že si užívá filmové maratony a pletení.


Doufám tedy, že bude všechno v pořádku a že se Die Happy už brzo vrátí taky do českých klubů.Divadelní hra - Kutloch

18. dubna 2013 v 20:16 | Markét |  Divadelní hry
DivadloPalace TheatreTvůrci


Autor hry: Kristof Magnusson
Režie: Jan Jirků
Překlad: Iva Michňová
Dramaturgie a úprava překladu: Adéla Šotolová
Scéna a kostýmy: Simona Krompholcová
Hudba: Marek Doubrava
Produkce: Hana Urbanová
Světla: Jiří Holý a Petr Olša
Zvuk: Martin Sochůrek
Výroba scény: Hort Dekorace
Jevištní mistr: Štěpán Hort
Jevištní technika: Jiří Procházka a spol.
Garderoba a rekvizity: Barbora ŠulákováObsazení + moje hodnocení5 hvězdiček maximum


Helmut - Bob Klepl / ****
Eroll - Václav Jílek / ***
Lars - Michal Slaný / *****
Mario - Filip Blažek / *****


Nejlepší herec: Michal Slaný


Více v Celém článkuVeronica Mars - Sbírka na Kickstarteru skončila

18. dubna 2013 v 19:41 | Markét |  Veronica Mars
Asi víte, jak bude film Veronica Mars financován, že? Jestli ne, tak vám to tu krátce osvětlím. Rob Thomas už dlouho chtěl natočit film, který by navázal na seriál, narážel ale na naprostý nezájem studia Warner Bros, které je držitelem autorských práv. Aby jim tedy dokázal, že VM má stále své fanoušky, rozhodl se spolu s hlavní hvězdou Kristen Bell rozjet unikátní projekt přes Kickstarter. Prostřednictvím tohoto serveru vyzvali fanoušky, aby se sami složili na natáčení, minimální částkou byly dva miliony, které se vybrali během deseti hodin. Mezi sponzory byly i některé známé osobnosti, například Lauren Graham. Kickstarter ale po překonání minima sbírku neukončil a nechal ji běžet ještě nějaký čas, a tak se stalo, že nyní je počáteční fanouškovský kapitál na částce 5 702 153 dolarů.


Natáčení by se mělo rozběhnout tohle léto, distribuovat film by pak mělo právě studio Warner Bros.


A konečně jsem našla celkem věrohodné potvrzení účasti Jasona Dohringa, takže můžeme nejspíš čekat nějakou romantiku mezi Veronicou a Loganem ;)


První oficiální akce spojená s filmem se bude konat v červenci, Rob a Kristen budou součástí Comic-Conu.Kristen Bell - "Veronica Mars" na Comic-Conu

18. dubna 2013 v 19:32 | Markét |  Kristen Bell
Kristen Bell a Rob Thomas už potvrdili svou účast na Comic-Conu, který se bude konat v červenci v San Diegu. Když jsem zmínila Roba Thomase, asi je jasné, že budou společně propagovat film Veronica Mars, který jak se zdá konečně dostal zelenou. Touto cesto by prý také rádi poděkovali fanouškům za jejich neuvěřitelnou podporu.


Rob Thomas a jeho záměry ohledně filmu ale nejspíš zůstanou i nadále tajemné (kromě Kristen Bell nemá své místo jisté nikdo z původních cast, proslýchá se něco o Jasonovi, ale nikde jsem o něm nic oficiálního nečetla). Nebudou prozrazeny žádné nové informace, bude se jednat hlavně o podpisovou akci v propagačním stanu Warner Bros, kde si budou moci fanoušci také vyzvednout předem objednané balíčky, které se rozprodali hned první dne, co byli umístěny na Kicstarter. Jejich obsahem byla možnost sedět v zadních řadách na oficiální akci vlastního výběru nebo rovnou setkání se s cast VM.


Kromě oficiální akce, která bude součástí Comic-Conu, plánuje Rob Thomas i jednu privátní tiskovou konferenci (na 19. července), kde budou snad zodpovězeny nějaké otázky a očekává se také nějaké uveřejnění fotek k filmu.Divadlo Palace Theatre

17. dubna 2013 v 16:00 | Markét |  Divadla
Srdečně prosím přivítejte třetí článek v této rubrice a zároveň jedno z mých nejoblíbenějších divadel v Praze, možná přímo nejoblíbenější.


Divadlo Palace bylo založeno teprve v roce 2006, přesto bych řekla, že se již poměrně dobře zavedlo. Aby taky ne, když disponuje tak bohatým a kvalitním repertoárem se špičkovým hereckým obsazením. O tomto divadle ví v mém okolí málokdo, proto ho všude doporučuju, jak jen můžu :D nevím, asi mi záleží na tom, aby i lidé kolem mě měli rádi divadlo a Palace vás k tomu prostě chtě nechtě donutí.


Naprosto vše mi zde vyhovuje. Ale postupně.. nejdřív si vemte lokalitu, kam jinam se dostanete snáze, než doprostřed Václavského náměstí? V okolí je navíc spoustu míst, kam jít a ukrátit si tak čas před začátkem představení. Když už jste vevnitř, nemusíte se bát žádných sáhodlouhých front, i když je divadlo plné, mají to tam dobře rozložené, takže u šaten ani na baru se příliš nezdržíte, jediným problémem jsou klasicky záchody :D ještě bych se chvíli zastavila u toho baru, je tam skutečně široká nabídka, od mojita až po šampaňské s jahůdkou. Ale to samozřejmě není důvdo, proč tam chodím tak ráda :p divadlo mi zcela vyhovuje svým zaměřením. Přijde mi, že vneslo čerstvý závan do ustálených vod. Nedrží se příliš klasických her jenom proto, že to je tradice, ale nebojí se zde uvádět poměrně nové hry od neznámých autorů nebo rovnou adaptace slavných amerických filmů různých žánrů. Tyto hry pak podává prostřednictvím současných nejznnámějších hereckých tváří, jako jsou Vojta Kotek, Jana Stryková, Jiří Langmajer, Ivana Jirešová, Kryštof Hádek, Miloš Kramár, Filip Blažek a další. Naprosto skvělou práci odvádí rovněž scénografové, nebo jak se říká těm, kdo vymýšlí a staví kulisy. Pro každou hru mají nový nábytek, na kterém je vidět, že je nepoužívaný, navíc, pokud se děj odehrává v nějakém bytě, vždy je zařízen podle nejnovějších trendů. Možná byste si řekli, že je to už jenom takový detail, právě detaily ale dělají toto divadlo naprosto výjimečným. Nestalo se mi tu, že bych narazila na špatnou hru ani na nějaký přehnaný patos nebo hru na city. O to je to ještě působivější, většina her je vystavena tak, že se chvilku lámete smíchy, chvíli brečíte, ale vše vám přijde přirozené..asi že to tam má tu správnou atmosféru.


Samozřejmě nic není pro každého, někdo možná preferuje klasičtější divadla. Takže koho ale Palace Theatre určitě nezklame? Mladí lidé, kteří si nelibují v dílech velkého formátu, ale jdou do divadla, aby se pobavili.


Jednu nevýhodu bych ale přeci jen našla. Jde o to, že v prostorách bylo dříve kino Jalta, takže je tam na divadlo celkem malá kapacita, navíc pokud budete sedět v zadních řadách..na rovinu, uvidíte kulový :D radši už si kupte lístky na balkon, protože ten je vlastně předsunutý, takže poslední řada v přízemí je zhruba stejně vzdálená jako ta poslední na balkoně.


Pokud jde o cenu lístků, záleží na tom, jestli jdete přímo na domovský soubor divadla Palace nebo na hostující studio DVA / hostující možná není ten správný výraz, protože tam hrají i několikrát do týdne /. Dřív dávali výraznou studentskou slevu, teď po novém roce ji bohužel zrušili. Plná cena v nejvyšším stupni se pohybuje okolo 600 Kč. Samozřejmě si můžete pořídit i levnější lístky, ale jak jsem psala, tady je ta nevýhoda, že ze zadních řad opravdu není moc vidět..


Hry, které jsem zde viděla
řazeno podle toho, jak se mi líbily


1. Vše o mužích (byla jsem na tom 2x)
2. Motýli
3. Soukromý skandál
4. Veřejné oko


Dneska tam jdu na Kutloch, opět od Studia DVA, tak jsem zvědavá :)


Co vy? Byli jste tam někdy? Pokud ano, klidně napište na čem a jak se vám to líbilo ;)


Welcome the guide of Prague / or not

14. dubna 2013 v 18:15 | Markét |  Me & My Life
Jak jsem psala, včera jsem byla v Praze jako průvodce "v terénu". Než jsem tam šla, tak jsem to považovala za hotovu věc, že tam prostě přijdu, ukážu ze sebe to nejlepší a bude :) ale nakonec jsem z toho všeho trochu zmatená. Nejde o ten text, ani o moji angličtinu nebo přednes, to prý bylo perfektní, jak mi řekla šéfka i ti lidé, které jsem provázela. Byla to taková namixovaná skupinka ze všech možných koutů světa / Anglie, Amerika, Švédsko, Rakousko /. A to si pište, že hlavně od těch Anglánů mě pochvala těšila :p


Ale to jsou asi tak všechny klady, co k tomu můžu napsat. Rozladil mě už začátek, kdy na jednom rohu stálo asi pět cestovek a všechny se o ty turisty přetahovali, jak o housky na krámě. A když už se vám konečně podařilo někoho nalákat, museli jste si ho hlídat jako oko v hlavě, aby vám ho zas někdo nepřebral svojí dokonalou nabídkou.. já jsem naštěstí byla jenom přihlížející, protože jsem byla jenom na náslechu a čekala mě asi jenom tak desetiminutová řeč o židovské historii v Praze.


Paní, která je provázela jim předváděla perfektní show, o tom žádných pochyb. Hlavně jak na Staromáku prováděla rekonstrukci popravy 27 českých pánů s dobrovolníky :D problém jsem měla akorát s věcným obsahem. Možná je to tím, že jsem jako průvodce vychovaná zámkem, kde se klade důraz hlavně na profesionalitu a hlavně nám tam vždycky kladli na srdce, že vtipy by měly být doplňkem výkladu, tady mi to přišlo spíš jako kdyby výklad byl jenom takový doplněk k těm vtipům.. trochu mi vadilo i to, že naše historie byla podána tak, že jsme z toho vyšli jako krvelačná monstra, co jenom vraždila, sekala ruce a pak si je vystavovala :D
přesto jednoznačné klady téhle práce jsou právě v té komunikaci s návštěvníky a s poznáváním odlišných kultur. Ze začátku jsem v sobě měla takový blok, že jsem s nimi nemohla promluvit ani slovo, ale nakonec jsem se nějak rozmluvila a dala se tam s pár lidma do řeči. Hlavně jedna paní s Anglie byla moc milá a měla na mě spoustu otázek ohledně Čech. Nakonec jsem si teda říkala, že bych i měla chuť něco takového dělat a třeba to dělat trochu víc po svém, abych z toho neměla pocit, že jim říkám úplný..kulový :D


Myslela jsem, že jsem v pohodě prošla, ale ta paní mi řekla, že sice po obsahový a profesionální stránce jsem skvělá, ale že na to nejsem dostatečný extrovert..no když mi to řekla, docela jsem koukala, to jsem vůbec nečekala, protože během mého výkladu se ti lidi smáli a nakonci mi dokonce zatleskali. Zřejme to ale chtělo nějaký divadýlko.. když se mě pak nakonci lidi ptali, kdy už začnu vlastní prohlídky, neměla jsem moc co říct..
Po skončení túry jsme zašli s tou průvodkyní ještě na kafe, ale bylo vidět, že obě jsme trochu rozčarovaný. Ona chtěla větší performance a já zas větší důstojnost toho celkového projevu, abych se za sebe nemusela stydět..bylo vidět, že i na některé lidi v té skupině už to bylo trochu moc. Jako ta průvodkyně byla skvělá a dostala tučný dýško, ale občas to bylo hrozně takový umělý a afektovaný. Nakonec jsme se rozešli s tím, že si to necháme v týdnu projít hlavou a dáme si vědět. No myslím, že se mi už ani neozve, ale i kdyby, nevím, jestli to chci dělat a to je ten největší problém :/ i kdyby mě ona odmítla, tak bych mohla zkusit jinou cestovku, ale nejsem si jistá, že je to to pravé pro mě.. Rozhodně se ve své práci chci střetávat s cizinci, ale ne za každou cenu.. zase kdybych šla k nějaké solidní cestovce / do pár jsem taky psala / musela bych mít průvodcovskou licenci a živnostenský list.. kdybych si obojí zařídila, tak by měla vzali do Premiant Tour, ale ta licence stojí 9 000,- a kvůli živnosťáku bych musela odvádět i daň z příjmu z Konopiště. No na to, že by to byla jenom brigáda mi to přijde celkem drahý..


Zkusím proto asi něco napůl cesty a kontaktuju firmu, co provozuje takové ty turistické autobusy po Praze. Tam totiž musí být vždycky nějaký asistent, který musí být připraven zodpovídat dotazy apod. Navíc bych tam byla placená od hodiny, takže bych měla výdělek jistý. Není to ale ono, není to provázení po mé milované Praze. Ale možná se to ve mě ještě zlomí a budu víc "otevřenější" a "průraznější"..co jsem si tak koukala, tak včera všem těm průvodcům, co se tam mezi sebou prali o ty turisty, táhlo na třicet, takže mám ještě času dost..


A kdo ví, možná to bylo znamení, že se mám vrátit ke svému původnímu plánu na léto, totiž práci v Anglii..tam je ale problém čas, protože už máme koupenou dovolenou uprostřed léta a navíc pak jdu ještě provázet na to Konopiště.. ale věřím, že si nějak poradím. Naštěstí patřím mezi ty hyperaktivní lidi, co se rozhodně nedají snadno odradit jedním neúspěchem, jak jsem teď něde četla:


Když vám nevyjde plán A, nepanikařte a zůstaňte v klidu, abeceda má ještě dalších 25 písmen.Week 15

12. dubna 2013 v 23:19 | Markét |  ZprávičkyJeden týden jsem vynechala, protože jsem se pilně učila na písemnou maturitní zkoušku z účetnictví, ale teď si ten článek neodpustím, i když mě zítra čeká provázení cizinců po Praze a přijde mi, že jim toho asi nebudu mít moc co říct :D


co jsem ale zjistila, výhodou mé neaktivity na blogu je, že každý článek má aspoň jeden komentář. To je jev, na který tu nejsem příliš zvyklá :D teda teď jsem s množstvím článků trochu přitlačila, takže se ten efekt trochu ztrácí, přesto, pokud znáte herečku z animace, respektive její mnohem slavnější roli, prosím vás o komentář u tohoto článku: http://matulinka2412.blog.cz/1304/anne-please-don-t, kde jsem chtěla menší diskusi a zatím tam je, no..nic :D


A pokud byste si chtěli přečíst o mém před a po maturitním šílenství..http://matulinka2412.blog.cz/1304/this-waiting-killing-me


Kromě toho najdete taky pár novinek v rubrikách o Alexis Bledel a Lauren Graham ;)Ale teď trochu k původnímu záměru těchto článků :D


Ale to až v Celém článku, ať se neuklikáte, až to tu budete přeskakovat :DDie Happy - You'll Never Know / live /

11. dubna 2013 v 20:43 | Markét |  Marta JandováKdyž se tu objevil nový design, pár lidí mi psalo, že vůbec netuší, kdo jsou to Die Happy. Tak jsem se zamyslela, kdy jsem tu měla o nich naposledy nějaký článek? no zase tak dávno to není, ale přecijenom, už o nich nepíšu tak často, jako dřív..ale když tu teď mám ten design, možná by se hodilo trochu tu o nich něco napsat, abyste měsíc nekoukali na cizí lidi že jo :D


Takže základní spojnicí je Marta Jandová, ona v té kapele zpívá..možná vás podceňuji, ale myslím, že pro některé je to novinka, což je určitě škoda, protože ta kapela podle mě funguje skvěle a hlavně na koncertech vytváří skvělou atmosféru. No to by z teorie pro dnešek stačilo, další lekce příště :D


Tady je písnička You'll Never Know, která vlastně dala název tomuhle dessu, a protože si myslím, že DH naživo jsou mnohem, mnohem lepší, než z CD, nebudu sem dávat tu vyumělkovanou náahrávku, ale rovnou záznam z koncertu ;)


A protože mi opět stávkuje vkládání videí, vložím opět jen odkaz :D


a koho by ta jemná, krásná, akustická písnička zmátla..nenechte se mýlit, jinak je to rocková skupina :D
"Anne, please don't..."

11. dubna 2013 v 20:19 | Markét |  The Tudors - Tudorovci
Volejte třikrát hurá, konečně jsem dokoukala Tudorovce :D


Musím říct, že poslední díl byl opravdu velkolepý. Zvykla jsem si od finálových dílů nic moc nečekat, protože tvůrci ve snaze udělat to epicky to kolikrát fakt přepísknou, viz. třeba Zoufalé manželky, ale k zakoneční TT nemám jedinou výtku. Celý ten díl byl hodně depresivní, protože na Henryho začalo maličko doléhat svědomí, i když opravdu jen maličko..trochu jsem si přála větší zhroucení :D


Kdo jste ten díl viděli, určitě mi dáte za pravdu, že by natočen opravdu úžasným způsobem. Líbila se mi snad každá minuta od začátku do konce..ale samozřejmě jsem nejvíc ocenila zapojení duchů bývalých manželek.


Dokonalá byla hlavně scéna mezi Anne a Henrym. Jako fanda tohohle páru jsem si ji pochopitelně vyložila po svém..jako mnoho jiných mého druhu :D


bylo perfektní, jak o ní narozdíl od těch ostatních, věděl, aniž by se na ni musel otočit..dokonce ji ani neposílal pryč, jako třeba Kateřinu. Myslím, že i po letech k ní pořád něco cítil, i přes údajnou křivdu. I tvůrci si byli zřejmě vědomi toho, jaký má tento pár sílu ve fanouškovské základně a dali nám trochu "potravy" :D


Potom, co mu Anne řekne, že byla nevinná a že všechna obvinění proti ní byla falešná se na ní Henry otočí a zakřičí: Anne, please don't..." ale don't what? to je ta otázka. Myslím, že nedoznění té věty byl skvělý tah, protože na netu se okamžitě strhal doslova vlna doplňování..jenom namátkový výběr:

..don't hate me!
..don't talk to me ever again!
..don't lie!


a moje nejoblíbenější:


...DON'T LEAVE ME!


A mě zajímá, co byste doplnili vy?


Vůbec celá ta scéna ale byla nádherná, musela jsem si ji pouštět pořád a pořád dokola. Miluju britskou dikci Natalie Dormer, Henryho zoufalý výkřik a to, jak se Anne na Henryho nakonci usmála a pokynula mu hlavou, naposledy..simply epicness.
Kristen Bell se objeví v pořadu "Hollywood Game Night"

11. dubna 2013 v 19:43 | Markét |  Kristen Bell
Víc než tucet herců se upsalo k tomu, že se objeví v show Hollywood Game Night. Je to nový zábavní pořad televize NBC, který bude moderovat Jane Lynch, a ve kterém spolu celebrity a "necelebrity" budou hrát hry ve večírkové atmosféře. Kromě Kristen Bell a jejího snoubence Daxe Sheparda by se v show měl objevit například Matthew Perry nebo Amy Poehler.


Podle popisu jsem stěží pochopila, o co vlastně půjde, ale pokusím se vám to nějak reprodukovat. Nějaký šťastlivec z obyčejných lidí se vždycky vydá do vily plné celebrit a bude s nimi hrát nějaké hry během kterých může vyhrát i nějaké peníze. Hlavně by si ale měl odnést nějaký nezapomenutelný zážitek. No uvidíme podle první epizody ;)


A teď trochu z jiného soudku..jste asi zvyklí, že se v jednom článku toho skrývá víc a tohle je ten případ :D takže zaprvé, Kristen 28. března porodila krásnou a zdravou holčičku, takže velká gratulace ;)

A teď něco, co vás asi zaujme o něco víc.. jak mi napsala moje aff S., bylo potvrzeno natáčení filmu Veronica Mars. A co je určitě důležité, kromě Kristen se znovu setkáme i s Jasonem Dohringem, takže budou nějaké další LoVe scény :) psalo se o tom dokonce i na českých filmových serverech, hlavně ale v souvislosti s tím, že projekt si financují fanoušci sami, kteří už vybrali několik milionů dolarů přes server Kickstarter. Mezi sponzory je třeba i Lauren Graham, tak by třeba Kristen mohla na oplátku přispět na Gilmore Girls ne :DVzkaz pro S.
Teď trochu soukromý vzkaz..kromě toho, že děkuji S. za informaci (jsem teď trochu odstřižená, jak se pořád učím :D ) jsem se tě taky chtěla zeptat, co se stalo s tvým blogem, už před časem jsem si všimla, že ho máš blokovaný..fakt mě mrzí, že už si nemůžu číst tvoje články..co se výběru některých seriálů a herců týče, byla jsi moje spřízněná duše jako nikdy jiný ;) takže vellká prosba → nový blog! :D určitě z tvých bývalých affs nejsem jediná, kdo by z toho měl radost :p ani nevím, jestli si tohle někdy přečteš, ale fakt mi udělalo radost, když jsem pod tím jedním článkem našla komentář od tebe, jsem ráda, že jsi sem nechodila jenom z povinnosti, že jsme byli affs, ale že sem chodíš, i když "nemusíš" ;) takže ještě jednou pěkně prosím..založ si nový blog :)