Divadelní hra - Kutloch

18. dubna 2013 v 20:16 | Markét |  Divadelní hry
DivadloPalace TheatreTvůrci


Autor hry: Kristof Magnusson
Režie: Jan Jirků
Překlad: Iva Michňová
Dramaturgie a úprava překladu: Adéla Šotolová
Scéna a kostýmy: Simona Krompholcová
Hudba: Marek Doubrava
Produkce: Hana Urbanová
Světla: Jiří Holý a Petr Olša
Zvuk: Martin Sochůrek
Výroba scény: Hort Dekorace
Jevištní mistr: Štěpán Hort
Jevištní technika: Jiří Procházka a spol.
Garderoba a rekvizity: Barbora ŠulákováObsazení + moje hodnocení5 hvězdiček maximum


Helmut - Bob Klepl / ****
Eroll - Václav Jílek / ***
Lars - Michal Slaný / *****
Mario - Filip Blažek / *****


Nejlepší herec: Michal Slaný


Více v Celém článku

DějVelmi komická černá komedie plná ironie o těžkém údělu muže v současném světě. Doba je v krizi, svět je v krizi, vztahy jsou v krizi, to je všeobecně známo, ale pozor: I muži jsou v krizi! Přicházejí postupně o svá poslední výsadní práva a pozice neohrožených vládců vesmíru. Jedno z posledních míst mužského sebevědomí a sebeurčení se nachází v kotelně pod supermarketem Happycentrum. Schází se zde každou sobotu čtyři stateční muži schovaní před svými shoppingujícími manželkami. Na pár hodin se stávají opět pravými chlapy. Kouří, pijí pivo a koukají se na fotbal. Podaří se jim uhájit tento ostrůvek svobody? A jsou tu opravdu ještě sami sebou, nebo se tu jen zbaběle schovávají před faktem, že svůj boj o důstojné místo ve společnosti už prohráli?
Oficiální textMoje recenze


Pokud jde o divadlo Palace, studio DVA a Michala Slaného, tak buď přestávám být objektivní, nebo je tato kombinace opravdu tak neuvěřitelně dobrá. Samozřejmě jsem přesvědčená o té druhé možnosti. Opět jsem se skvěle bavila, nebyla snad minuta kdy bych se nudila nebo nesmála. I když si tam hlavní hrdinové vesměs utahovali z nás žen, stejně to v publiku byly hlavně divačky, kdo se bavily nejvíce. Hlavně jejich neustálé hlášky týkající se nakupování, dokonalost sama, jak to sedělo.


Herecké provedení bylo také naprosto výjimečné. Připadalo mi to, a věřím, že jsem nebyla sama, jako kdyby vůbec neodříkávali naučený text, ale říkali to spatra. No myslím, že se možná se svými postavami v lecčems shodují.


Mimořádné byly hlavně výkony Michala Slaného a Filipa Blažka. Ale řekla bych, že ani jeden by nebyl samostatně tak dobrý, jako když jsou hrají spolu. Zrovna u nich dvou mi přišlo, že si zároveň nahrávají a působilo to, jako kdyby byli kamarády i ve skutečnosti, což klidně mohou být, hrají spolu tuším od roku 2008. Taneční kreace Larse a cholerické záchvaty Maria, to byly opravdové třešničky na vynikajícím dortu. Bob Klepl taky nebyl špatný, své si odehrál dobře, ale nepřišel mi jako jejich opravdový kamarád. Možná to byl ale záměr, protože jeho postava tam sama o sobě mluví tak, že je vzorem pro ty ostatní. O Václavovi nevím, co mám napsat. Dispozičně je pro roli ajťáka stvořený, ale hlavně na začátku mi přišlo, že trochu moc "hraje" a je málo přirozený. To se projevilo hlavně v úvodním monologu, v dialozích se ale už uvolnil a ke konci hry se téměř vyrovnal svým kolegům. Přesto jsem byla ráda, že jsme měli jeho a ne alternaci Kryštofa Hádka, protože ten se mi k té roli příliš nehodí.


Jsem také ráda, že nedošlo na nějaké zbytečné moralizování, kterého jsem se bála hlavně v druhé části.


Hra má ale jedno mínus, trochu váhám, jestli napsat podstatné. To minus bude asi zajímat jen určitou částu populace, tu nekuřáckou. V celé hře se totiž kouří o sto šest, a tak pokud jste nekuřák v jedné z prvních řad (jako já), smrdí vám to tam pod nosem a pálí vás z toho oči. Navíc jsem si nepředstavovala, že z divadla přijdu nasmraděná jako z hospody.


Myslím ale, že v celkovém výčtu kvalit této hry to není zase tolik významné.


A komu bych hru doporučila? Pokud jste viděli Vše o mužích a líbilo se vám to, je to další skvělá hra na stejný styl a vlastně i s dost podobným obsazením a jestli ne, jděte raději na Vše o mužích, to je podle mě lepší.FotogalerieVšechny fotky jsou převzaté z oficiálního webu studia DVALístkyRozhodně doporučuji 1. - 5. řadu, sice si připlatíte (stojí to okolo 600 Kč), ale ze zadních řad není moc vidět..a že je na co se koukat :D

Oficiální stránkyDále jsem v divadle vidělařazeno podle toho, jak se mi hry líbily


1. Vše o mužích (byla jsem na tom 2x)
2. Motýli
3. Soukromý skandál
4. Veřejné okoNalákala jsem vás aspoň trošičku? :D


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Dívali jste se na 1. díl Last Resort?

Ano
Ne
Ne, ale plánuji to

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama