Září 2013

Buffy Rewatch: Season 3 Highlights

29. září 2013 v 22:47 | Markét |  Buffy,přemožitelka upírů
Čtvrtou sérii mám už téměř dokoukanou, přesto jsem celkem otálela s článkem o té třetí..jsem totiž od přírody člověk pohodlný a do časově náročných článků se příliš nehrnu. Chvíli jsem si dokonce pohrávala s myšlenkou, že tuhle sérii prostě přeskočím a budu dělat, jakoby nic..ale jde o to, že když už jsem něco začala..ale ne, to je mi vlastně fuk. Důležitější je, že tohle je poslední série, Buffy postaru, nebo jak to mám říct a společně se sérií druhou patří k mým nejoblíbenějším :)


Hodně jsem ocenila, že téměř vymizely takové ty vycpávkové díly..a taky to, že jsem dostávala svoji pravidelnou dávku Bangel scén. Jejich vztah v téhle sérii už byl mnohem dospělejší a taky se mi líbilo, že i když spolu nemohli být intimně, nezdálo se, že by je to až tolik zatěžovalo..doslova tak naplňovali tu pořád omílanou frázi, že sex není v partnerském životě to nejpodstatnější.


Taky nám do gangu přibyla Faith, kterou jsem sice ze začátku neměla vůbec ráda, ale teď když se na to koukám znova, tak mě její postava prostě baví. A řekla bych, že i celkem bavila Josse Whedona vzhledem k tomu, že Elizu si pak půjčoval do všech možných projektů.


Další plus série byl vztah Willow a Oze, který se rovněž prohloubil. Oni dva byli spolu kouzelní, a i když každý měl své mouchy, přesto představovali ideální prototyp první lásky :)


Mezi nejlepší díly patřily 3x02 Dead Man's Party, 3x09 The Wish, 3x10 Amends, 3x12 Helpless, 3x14 Bad Girls a 3x20 The Prom. Naopak nejmíň mě zaujaly díly 3x06 Band Candy, 3x13 The Zeppo a 3x19 Choices.


Podrobnější rozpis je v Celém článku ;)Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 / Hodnocení 4. dne

28. září 2013 v 19:25 | Markét |  ♠ Fashion ♠

A je tu hodnocení posledního dne pražského fashion weekendu, který se nesl v symbolu přílivu nové krve do už teď rozhýbaných módních vod v Čechách. Ačkoliv jsme mohli vidět opravdu povedené přehlídky, mladí talenti to rozhodně nebudou mít snadné, protože na tak malém trhu, jako Česká republika, je poměrně velká konkurence..


VOŠON Praha
Jenom možná maličká výtka na začátek, že přehlídka byla docela špatně nasvícená, a tak se první modely doslova utápěly ve tmě. To se naštěstí po počátečních problémech podařilo vyřešit a modelky se tak mohly vydat po celém mole a ne jen zůstávat u zdroje světla ze zadních projekcí. Kolekce byla celkově velmi zajímavá na pohled, byly tu opravdu originální střihy i kombinace. Zaujala mě hlavně část pastelově žlutých modelů. Kolekce přesto nepůsobí moc organizovaně a uceleně, což ovšem ve výsledku nic neznamená, protože je jasné, že když se sejde mnoho tvůrců a nápadů, je složité tomu pak dávat jednotnou formu.
Moje hodnocení: denní vítěz


Další v Celém článkuMercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 / Hodnocení 3. dne

26. září 2013 v 1:16 | Markét |  ♠ Fashion ♠

Tenhle den byl pro mě výjimečný už jenom tím, že jsem se mohla osobně zúčastnit. Bylo úžasné pocítit na živo tu atmosféru, navíc se stačilo jenom rozhlédnout okolo sebe a viděli jste tolik stylu, že by vám to stačilo na celý rok :D Jsem ráda, že se fashion week vrátil zpět do Pařížské, protože tam to má úplně jinou atmosféru :)


V rámci ucelenosti tohoto seriálu článků budu hodnotit stejně, jako ty ostatní dny.


ODIVI
Kolekce se zakládá na velmi příjemných modrých tónech, oversizde modelech a hře s délkami. To vše je doplněno nápaditými účesy, které jsou částečně skryty pod stylovými kšiltovkami.
Moje hodnocení: plus


Více v Celém článkuFilmové tipy na říjen 2013

25. září 2013 v 18:43 | Markét |  FilmíkyNevím, jestli tohle bude další pravidelná rubrika, ale řekla jsem si, že by možná bylo fajn podělit se s vámi o mé filmové tipy. Nebude jich mnoho, přeci jenom je to výběr, ale snad někoho z vás něco zaujme ;)Tip 1 - Make Your Move

pro milovníky tance


Na první pohled se jedná o další tuctový taneční film. Při druhém pohledu zjistíte, že je to dílo od tvůrců Let's Dance a Nežádej svůj poslední tanec a při třetím pohledu zjistíte, že film byl vyroben v Jižní Korei, takže nabídne určitě jiný pohled a jiné zpracování. Nicméně příběh se jeví poměrně klasicky. Ona a on jsou zpočátku nepřátelé a konkurenti, postupem času se ovšem sbližují a nakonec se do sebe zamilují. Všichni ale víme, že u takových to filmů vůbec nejde o děj, ale hlavně o choreografie, které, aspoň co soudím podle traileru, budou více než kvalitní. Třeba ta jejich milostně-taneční scéna si mě získala :p Pokud v říjnu na něco půjdu do kina, tohle bude favorit :)Další v Celém článkuMercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 / Hodnocení 2. dne

24. září 2013 v 0:35 | Markét |  ♠ Fashion ♠
Úspěšně jsem shlédla všechny přehlídky 2. dne a přináším vám opět více méně detailní hodnocení, tak pokud vás zajímá můj názor na současnou českou návrhářskou scénu, která se zde představila, tak prostě jenom pokračujte ve čtení ;)

La Femme Mimi + Natáshe
Přehlídka La Femme Mimi byla velmi zajímavá nejen díky jejím návrhům, ale také díky samotné prezentace. Modelky se promenádovaly do rytmů tradičních českých hitů a typické strnulé výrazy a robotickou chůzi (tím to nekritizuji k modelingu to patří a mě se to jinak líbí) byste tu hledali jen marně. Dívky byly usměvavé rozjásané a za chůze doslova odhazovaly boty. Celou retro atmosféru doplňovaly také fotografie v pozadí. Kolekce pracovala s asijskými i retro prvky, ovšem postrádala jsem tam nějakou jednotnější myšlenku.
Moje hodnocení: plus


Natáshe mě zaujala už dobře vybranou hudbou a navíc od prvního momentu mi bylo jasné, že její kolekce bude mít hlavu a patu. V podstatě vše, co tato talentovaná návrhářka publiku naservírovala mě zaujalo. Už na začátku jsem zaujala nad kombinací hořčičné s černou, v tomto barevném spektru mám totiž velmi bohatý šatník. Plusové body uděluji i za to, že všechny modely by se daly běžně nosit a nikdo by si na ulici neťukal na čelo, ale rozhodně by se lidé otáčeli a outfity obdivovali. Natáshe mi také padla do noty svými úžasnými mini šaty, po kterých přišly ještě úžasnější dlouhé róby. Kolekce byla celkově velmi romantická a v letním nádechu.
Moje hodnocení: můj tip


Další v Celém článkuMercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 / Hodnocení 1. dne

22. září 2013 v 1:44 | Markét |  ♠ Fashion ♠

Dnes jsme byli na slavném Prague Fashion Weekendu a rovnou na čtyřech přehlídkách :) to ale zatím ponechme stranou, protože stejně ještě nemám ani přetažené fotky do počítače..vezmeme to pěkně popořádku. Díky tomu, že letos se vše děje pod záštitou Mercedes-Benz, tak fashion week stoupl na exkluzivitě a došlo k řadě vylepšením. Jedním z nich je i online streaming na Iconiq.cz a všechny záznamy lze i dohledat na YouTube. To mi také dalo příležitost, podívat se i na jiné přehlídky, než na které jsme měli koupenou vstupenku. Sice ve špatné kvalitě, ale nadšení stále vítězí :)


Na přenosy jsem se ale koukla až dneska, protože jsem si nechtěla ničím kazit dojem z mojí osobní návštěvy, takže jsem teprve tam byla překvapená, že přibyly i video projekce.


Oficiálním prvním dnem byla středa 18. 9., ale to se v podstatě nic moc nedělo, akce pouze pro uzavřenou společnost. Já tedy za regulérní první den považuji až čtvrtek 19. 9., kdy se uskutečnila Opening Ceremony a rozjely se první přehlídky..a právě hodnocení na ně vám přináším v tomhle článku, takže pokud jste zvědaví, rozklikávejte ;)Jsem velmi vytížený člověk..a líbí se mi to! :D

17. září 2013 v 1:42 | Markét |  Me & My Life

Moje bilance, zatím jsem doma přes prázdniny strávila celých 9 dní! :D to je docela výkon na to, že jsme do školy přestali chodit už v květnu.. snažím se pořád zvyšovat životní tempo a čekám, kdy narazím na strop a ono pořád nic, takže it's time to work a little harder :p


Nejdřív ale resumé, abyste mi dostatečně odpustili mojí předešlou absenci. Co jsem dělala v červenci už moc dobře víte (Řecko, Zakynthos) a k srpnu.. zhruba v polovině měsíce jsem nastoupila opět na Konopiště, sice se mi nechtělo se tam letos ani zapisovat, nakonec jsem se tam ale těšila, protože konečně nastal konec poflakování /to může znít jako protiklad, vzdělaně oxymorón, ale počkejte po maturitě, to pochopíte:D/. Letos to bylo o to zajímavější, že jsem měla navíc jeden okruh, patřičně zaplacený :p Bohužel jsem ale letos neprováděla žádné Korejce, hlavně na jejich velmi příjemného průvodce jsem se těšila, ale ne kvůli jeho vzhledu, který sice taky nebyl špatný, ale kvůli jeho vystupování a hlavně úctě k naší kultuře. Zato jsem měla premiéru s Dány, kteří byli také velmi milí. Hodně jsem se musela činit v angličtině, většinou jsem měla plné skupiny, jednou jsem provázela i nějaký kongres, to jsem byla docela nervozní, ale dobře to dopadlo, i když dýško mi nedali, lakomci :D Hradozámecká noc byla opravdu náročná, pracovali jsme 14 hodin v kuse (a ještě předtím jsme byli na party), ale myslím, že to opravdu stálo a návštěvníci vůbec naší dřinu nezpozorovali, všechno vypadalo přirozeně, jako by to tam bylo odjakživa. Hlavně jedna část zámku opravdu prokoukla, sundaly se všechny provazy, vyšroubovaly žárovky, které byly nahrazeny svíčkami, nábytek se natahal doprostřed místnosti, aby působil přirozeně a dokonce tam bylo i malé občerstvení :) ale samozřejmě to nebylo jenom o práci, je to také o lidech, se kterými tam jste a naštěstí, stejně jako vloni, se tam sešla skvělá parta, takže byly pochopitelně i nějaké akce po večerech :) taky jsme dali horor maraton a opět na plné čáře zvítězili Grave Encounters..při jedné scéně jsme málem schodili notebook ze stolu, jak jsme se báli :D jediné minus je, že jsem nebyla ani jednou běhat, je tam opravdu krásné prostředí, pro sport jak dělané.. ale co, aspoň jsem nebyla vyčerpaná na party :D příští rok neváhám a hlásím se znova :)
Hned po Konopišti mě čekal seznamovací kurz na Karlově univerzitě. Jela jsem tam ještě se živými vzpomínkami na seznamovák ze střední, ale vysoká mě mile překvapila..přísáhám na všechno možné..žádný povinný sport, a když jste se něčeho nechtěli účastnit, tak jste se prostě neúčastnili a nikdo vás za to netrestal. Začátek programu byl navíc stanoven vždy až po dvanácté, protože do té doby se všichni vzpamatovávali z kocoviny, na kterou jsme si zadělávali v místním klubu Chechták..to byly vždycky akce, nahrnulo se tam asi 100 lidí, všichni v tričku s nápisem I ♥ MKPR (to je název našeho oboru, teda jenom to MKPR, ne i to s tim srdíčkem, ale to vám snad došlo :D) a tancovali jsme tam v kroužku, takže jsme vytlačovali chudáky místní, a vždycky jeden až dva z nás chodili doprostřed našeho dancing circle, takže to bylo jako vystřižené z amerického filmu. I to ubytování bylo úžasné, čekala jsem něco ve stylu smradlavé chatky, ale byl to plnohodnotný hotel s velkými čistými pokoji a dokonce i s wifi a televizí. Ale docela jsem pochopila, proč jsou seznamováky jenom přes dvě noci a pokaždé v jiném místě. Už po první noci na nás totiž byly stížnosti kvůli rušení nočního klidu..a kluci tam stihli ještě obléknout živou ovečku do našeho školního trička. Nebojte, viděla jsem z toho video, takže vím, že ovečka to zvládala s ledovým klidem a tričko jí pak bylo sundáno, takže nemusíte alarmovat asociaci pro ochranu zvířat ;)
Po seznamovacím kurzu přišel jediný povinný adrenalinový sport mého oboru - zápis. Nakonec to ale vyšlo celkem dobře, až na jeden předmět mám všechno, jak jsem chtěla. Špatné je, že zrovna ten jeden předmět musím během tří let aspoň jednou absolvovat, ale vždycky je plný během 30 vteřin :/ jestli budu muset chodit na odbornou francouzštinu místo na angličtinu pro marketing, tak nevím nevím :D Jinak je to parádička, v pondělí mám Angličtinu pro ekonomy a Úvod do studia českého jazyka a potom si soukromě doplácím Japonštinu pro začátečníky. V úterý mám Úvody do psychologie, ekonomie a sociologie, ve středu Právo a etiku marketingu a jednou za dva týdny Ekonomickou teorii marketingu a ve čtvrtek Sociální kontext komunikace a čtyřikrát za semestr Proseminář. V pátek budu asi chodit do Francouzského institutu na francouzštinu.. i když mám poměrně volno, mělo by mi to hodit 37 kreditů, což je ještě o 7 víc, než potřebuju pro dokončení celého prvního ročníku..a to bude ještě něco z letňáče :)


Možná si někteří z vás pamatují, že jsem se původně zapisovala i na VŠE, ale to jsem nakonec odpískala. Hlavně potom, co jsem zjistila, jaké úžasné vedlejší aktivity MKPR nabízí, už jsem zapsaná na redakční schůzku serveru Markething.cz, který provozují studenti od nás, takže možná že letos vtrhnu do velkého internetového světa jako redaktorka :) taky jsem se zapsala na informační schůzku jedné mezinárodní organizace a asi budu i "buddy" pro nějakého zahraničního studenta. A to jsem tam ještě ani moc nepobyla :D navíc na facebooku je úžasná (uzavřená) skupina, kam lidem z našeho oboru chodí nabídky práce a za poslední tři dny už je tam pět nabídek. Pokud se rozmýšlíte, kam na vysokou, tak rozhodně doporučuji, protože asi žádná jiná škola vám nedá tolik možností, navíc jsme první obor v Čechách, kterému se podařilo obsadit všechny Erasmy, které mají podobný studijní program, od Sorbonny, přes Cambridge, Řecko, Kuala Lumpur a Finsko. Na rovinu ale říkám, že přijímací řízení je hodně o štěstí a hlásí se tam mnohonásobně víc lidí, než potom vezmou. Ale jsou tam samozřejmě takoví náhoďáčci, jako já :D pokud jste ze Slovenska, tak budu upřímná..asi tím sítem většina z vás neprojde, protože je tam hodně těžký test na českou gramatiku, ale existují i jiné možnosti. Hodně škol ze Slovenska má s UK dohodu, takže se k nám jezdí na semestrální pobyty a je tam opravdu hodně Slováků a nikdo si nestěžoval ;)
Ale vysokoškolský život je také party život..na výběr už mám ze tří party. Jedna je nějaká technologická, to asi nebude nic pro mě, potom je tam drinking battle s ostatními vysokými, ale to mě taky dvakrát neláká..to nejlepší nakonec, uvítací party UK pro zahraniční studenty, to bude asi trefa do černého :)


Pokud byste chtěli nějaké další info o oboru, klidně poradím ;)


ZDROJE: text výhradně z mé hlavy, obrázky z Tumblr od sissetoft, karizmatik, practice-till-perfection a classic-queen

The List of Series

5. září 2013 v 0:50 | Markét |  Me & My LifePřednastavenoNedávno jsem si uvědomila, že už mám trochu zmatek v tom, co jsem kdy za svůj život už viděla, co bych chtěla vidět apod. Proto jsem se rozhodla pokusit se dát dohromady seznam všech seriálů, na které jsem někdy koukala nebo koukat chci. Byla to fuška, ale tady to je :D


First Group

Seriály z dob "mého mládí" :D


Elite Series
aneb moje best of ;)

Buffy the Vampire Slayer

Gilmore Girls


Další v Celém článkuSirotčinec pro slůňátka na Srí Lance

4. září 2013 v 23:57 | Markét |  ♠ Travel ♠

Přednastaveno

Nedávno jsem viděla na Prima Zoom úžasný dokument o Indickém oceánu s reportérem BBC Simone Reevem. Naprosto mě okouzlila reportáž ze Srí Lanky, kde navštívil sloní sirotčinec v Pinnawale. Sice nepředpokládám, že bych se tam někdy vypravila, ale protože člověk nikdy nemůže vědět, co se mu naskytne, tak jsem se rozhodla si o tom úžasném místě pro malé sloníky zjistit víc, protože sloni jsou mými nejoblíbenějšími zvířaty a přijdou mi hrozně roztomilí..a to už odmala. Kdyby existoval nějaký mini slon, tak už mi chodí po obýváku :D
Zjistila jsem, že tam mají asi 90 slonů, ale ne natrvalo, protože je tam umisťují jen, když se o sebe nedokáží postarat, ale v dospělosti se je snaží opět vrátit do přírody. U některých se to bohužel nepovede, takže tam mají i 65ti letého slona.


Útulek byl založen v roce 1975 a bylo tam umístěno sedm malých slonů.


Škoda, že to není blíž, je tam totiž možnost nejenom si slony prohlížet, ale taky je můžete nakrmit, pohladit je, umýt a u těch větších se pak i povozit na jejich hřbetě :) v dokumentu ukazovali jednoho slona, který byl zraněný a hrozně moc oceňoval společnost lidí, vždycky se přibelhal k ohradě, mazlil se a ošmatával je chobůtkem :) ta vychovatelka uměla vydávat i podobné zvuky jako on, takže to bylo, jako kdyby si povídali :D
Našla jsem dokonce i denní harmonogram:


8:30 Otevření pro turisty
9:15 Krmení mláďat přímo z lahve
10:00 Koupání slonů v řece
12:00 Návrat z koupání
13:15 Krmení mláďat mlékem z lahve
14:00 Koupání slonů v řece
16:00 Návrat z koupání
17:00 Krmení mláďat z lahve
17:30 Ukončení prodeje vstupenek
18:00 Uzavření sirotčince pro turisty


Tady je fotka z toho koupání
a tady z krmení :p
A teď nějaké praktické info, sirotčinec se jmenuje Pinnawala a nachází se nedaleko řeky Maha Oya. Vstupné je 1000 rupií, což si nedovedu představit, jak je moc je a natáčení videa je za příplatek. Ale jim bych opravdu zaplatila i nadprůměr, protože chápu, že o ty slony se musejí starat a slyšela jsem v tom dokumentu, že jeden mini sloník vypije asi 40 litrů mléka denně..Našla jsem i úžasné video, kde je vidět, že je o ně pečováno skutečně s láskou, a že nijak netrpí a je jim zkrátka dobře :)
ZDROJE: text vlastní (informace z dokumentu Indický oceán se Simonem Reevem 5. díl, cestomila.cz a turistika.cz), fotky z cestomila.cz, ngmnationalgeographic.com, pictureshd.imagestocks.in, gate20.ca a asiantribune.com, video z YouTube z kanálu ShawnLandersz

Elie Saab Haute Couture pro podzim/zimu 2013

3. září 2013 v 19:55 | Markét |  ♠ Fashion ♠

PřednastavenoHaute Couture shows: July 2013


Musím říct, že kolekce Elie Saab mě opravdu překvapila. Čekala jsem, že to bude dobré, ale že až takhle.. samozřejmě některé róby byly klasika, sice nádherná, ale pořád klasika. Párkrát se tam ale Elie oddálila od svého stylu a takové dvoje troje šaty mě opravdu překvapily. Navíc, co můžu říct, ty svatební..asi nejlepší, co jsem v této sezoně na couturech viděla ;)


Taky se mi líbí, že ta přehlídka byla postavená celkem logicky, šaty prošly celým barevným spektrem, od červené přes bílou, zelenou a zpět k bílé.


Jediné, co bych tak mohla vytknout byla hudba, ta se mi k té kolekci příliš nehodila..no ono disco hudba k plesovým šatům moc obecně nejde :D


Ještě bych se chtěla podívat na přehlídku Gimabattista Valli, ale zatím asi můžu říct, že tahle kolekce se mi zatím z toho fashion weeku líbí nejvíc ;)
Fotky v Celém článku