Říjen 2013

Neil Patrick Harris o přiznání homosexuality

30. října 2013 v 23:39 | Markét |  Neil Patrick Harris


Proces přiznání je individuální věc a nikdo by toho neměl být tlačen, říká Neil Patrick Harris.


"Nemyslím, že dělat to vynucovacím způsobem dává smysl. Cítím to tak, že pro každého na světě je to individuální," řekl 40ti letý herec v pondělí pro Huffpost Live. "Existuje pro to dobrá obdoba - jestliže se chystáte skočit do bazénu a nejste si jisti, jestli umíte plavat, tak určitě není efektivní do toho bazénu někoho strčit... To pravděpodobně není nejlepší způsob."


A k jeho procesu, Harris který se vyjádřil pro People v roce 2006, nechtěl zakrývat svoji lásku k Davidu Burtkovi, svému současnému snoubenci.


"Podle mě jsem se zamiloval do chlápka a začal s ním trávit veškerý čas. Nechcete to v sobě potlačovat," vysvětluje hvězda How I Met Your Mother. "Jak jsem začal více pracovat, více očí se na nás upřelo, došlo mi, že to bylo nevyhnutelné, opak by byl, znovu, potlačováním."


"Nechtěl jsem být k Davidovi neuctivý," pokračuje, "nechtěl jsem, aby se David cítil tak, jako by v mém životě neexistoval, ale ve stejnou chvíli jsem nechtěl, aby David byl "chlap se kterým randím". Je to opravdu individuální věc.


Harris, který se momentálně připravuje pro představení Hedwig and the Angry Inch na Broadway, říká, že je vděčný, že časy se mění.


"Vypadá to, že lidé se méně zajímají o to, s kým spíte a více o to, koho milujete."


ZDROJ: text překlad z People.com, animace z tumblr od brokenwinged-blackbird (scéna z How I Met Your Mother)
Veronica Mars film - Milostný trojúhelník Logan x Veronica x Piz

30. října 2013 v 23:21 | Markét |  Veronica MarsMáme tu další video, které nám dává trochu nahlédnout do připravovaného filmu, který navazuje na populární seriál Veronica Mars. Premiéra se kvapem blíží, zbývá jen přečkat zimu a film je tu.


Tohle video se zaměřuje na Veronicu a její lásky - současnou, Pize, se kterým momentálně žije v New Yorku a bývalou Logana, který je obviněn z vraždy, požádá ji o pomoc, a protože pro ni hodně znamená, rozhodne se vrátit do Neptunu a pomoci mu. Všichni doufáme, že to nějak dopadne, že :p


Bohužel podle tvůrců to vypadá, že oni jsou spíš nakloněni Pizovi, což absolutně nechápu..sám herec, který ho ztvárňuje příznává, že nejvíc v co může od fanoušků doufat je, že ho nebudou nenávidět tak moc za to, že rozbil nejmilovanější LoVe pár.


Nechme se překvapit..
ZDROJE: text vlastní, animace z tumblr od ianwanda (záběry z filmu Veronica Mars), video z YouTube od Veronica Mars (2014)
Představení seriálu The Crazy Ones

29. října 2013 v 20:23 | Markét |  The Crazy OnesProsím všechny přítomné o potlesk, ano je to tady, patnáckrát slibovaný článek je tu :D


Nejdřív něco o ději, i když z náznaků v minulých článcích asi už víte, o co jde. Téměř celý sitcom se odehrává v prostorách rodinné reklamní firmy, na což poukazuje i název seriálu, jde totiž o slogan, který používal Apple ve svých začátcích. Robin Williams a Sarah Michelle Gellar tu hrají otce a dceru a každý má naprosto odlišný přístup k práci. Robin je ten bláznivý, co chrlí jeden nápad za druhým a pokaždé mluví tak, že vám přijde, že soutěží o největší počet vyřčených slov za minutu. Na druhé straně Sarah hraje jeho dceru Sydney, která stojí nohama na zemi a používá spíše tradiční metody. Geny svého otce ale nezapře, takže i ona si občas popustí uzdu fantazii.


Každý díl má okolo dvaceti minut a točí se většinou okolo jednoho marketingového úkolu firmy. Nezapomíná se ani na vztahy, který se začínají rýsovat zhruba ve třetím díle.


A můj názor? Jsem nadšená. Málokdy se mi stane, že mě něco takhle chytne od samého počátku. Už u prvního dílu jsem se prohýbala smíchy. Mám ráda takovéhle profesní seriály, jako je třeba Dobrá manželka z právnického prostředí nebo Chirurgové. A prostředí PR agentury je více než lákavé a divím se, že ještě nebylo v televizi příliš zúročeno. Jestli má některý ze seriálových nováčků šanci přežít, pak si myslím, že to budou právě The Crazy Ones. A jak už jsem tu někdy naznačovala..že by nástupce končícího How I Met Your Mother? :)


V celém článku najdete další fotky a animace ;)Mix videoklipů #1

29. října 2013 v 19:28 | Markét |  Official Video Clips

Na úvod musím říct, že jsem si nebyla vůbec jistá, jak pojmenovat tenhle článek, v podstatě jde o to samé, jako když jsem kdysi každý měsíc přidávala videoklipy a vy jste mohli hlasovat, který se vám líbil nejvíce a ten jsem pak zahrnula do Best of Month, ale jelikož už ty články na konce měsíce nedělám, protože mě zkrátka přestali bavit a navíc byly pekelně dlouhé (takovou náhradou jsou týdenní články nápaditě nazvané Week..:D) Teď tedy bez hlasování, jen několik klipů pro dobrou náladu a samozřejmě můžete psát do komentářů, který se vám líbil nejvíc ;)


Ellie Goulding - Burn
Tahle písnička mě na první poslech příliš nezaujala, ale jednou ráno jsem se probudila s hroznou kocovinou (což se mi často nestává, jenom abyste mě neměli za alkoholika), mohla jsem jenom ležet v posteli a k tomu jsem měla puštěné óčko a hrála tam tahle písnička a já si řekla, že je fakt dobrá..pak se kouknu a on to byl song, který jsem předtím zavrhla :D tahle historka je trochu bez pointy přiznávám, ale myšlenka je v tom, že i písničky, které se na první poslech nezdají nic moc, se potom mohou stát jedny z vašich nejoblíbenějších ;) to se tady nestalo, ale i tak si Burn pouštím pro dobrou náladu. Klip mě zase tolik nezaujal, v podstatě je jenom postavený na efektech a prvoplánových záběrech.


Písnička: 7 bodů z 10
Klip: 4 body z 10

Jonathan Rhys Meyers - Dracula 1x03 /stills/

29. října 2013 v 18:13 | Markét |  Jonathan Rhys Meyers

Nemám teď na blog moc času..teda nemám všeobecně na nic moc času, jak jste si asi všimli :D proto se tu čím dál tím objevují kusé zprávy a informační stránka věci trochu klesá, bohužel. Pokusím se to trochu napravit a začnu s tím, že se rozjel další nadějný seriálový projekt Jonathana Rhyse Meyerse - Dracula. Tady je asi zbytečné psát, o čem to je nebo koho tam Jonathan hraje..

Můžu jen dodat..užijte si tyto přepychové fotky z třetího dílu nazvaného Goblin Merchant Men. Hned ta první opravdu stojí za to :p


001.jpgSarah Michelle Gellar photoshoot 51

23. října 2013 v 23:38 | Markét |  Sarah Michelle Gellar

Přijde mi to jako celá věčnost, kdy jsem přidávala nějaký photoshoot Sarah, ale teď se objevila na titulce časopisu More a k tomu samozřejmě nějaké ty fotky patří. Zatím jsem našla akorát dvě, ale je možné, že jen špatně hledám :D Tyhle nejsou úplně špičkové, ale plus dávám už jenom za to, že nejsou focené čistě v ateliéru.


Mimochodem nevím, jestli jste si včera všimli, ale pokoušela jsem se sem dát článek o New York Fashion Weeku, ale i když se mi článek zveřejnil, tak dnes jsem si všimla, že mi ho většina zmizela..štve mě to, protože jsem si s tím dala práci a nechce se mi to celé dělat znova, ale zas vás nechci ošidit, takže budoucnost článku je víceméně ve hvězdách :D


001.jpgSarah Michelle Gellar - The Crazy Ones - 1x05 /stills/

22. října 2013 v 23:12 | Markét |  Sarah Michelle GellarSeriál The Crazy Ones běží teprve chvíli, přesto už jsem si ho stihla absolutně zamilovat. Jsem přesně takový ten nadšenec, co přes týden čeká na další díl a stahuje hned, jak je to možné. Taky jsem moc vděčná serveru edna.cz za titulky, protože, ač se to zdá nemožné, Robin Williams mluví snad ještě rychleji než Lorelai Gilmore :D


Vím, pořád vám slibuji více informací a opravdu přísahám, že se na to chystám. Zatím to ale budou jenom stills fotky k 5. dílu She's So European, kterého se opravdu nemůžu dočkat. Vždycky jsem natěšená, co zase vymyslí :D


Tyhle fotky jsou bohužel takové nic neříkající, ale to mě rozhodně neodradí :D


001.jpgDeník vysokoškoláka 3. týden

19. října 2013 v 20:52 | Markét |  Me & My Life

Můj už třetí vysokoškolský týden je za mou a já si pomaloučku začínám uvědomovat, že bych se měla začít učit, jestli chci úspěšně zdolat první semestr. To mi ale nezabránilo v tom, abych si zase celý týden užívala naplno i s návraty domů v pozdních nočních hodinách.


V pondělí jsme byli v klubu Roxy na koncertu Make My Heart Explode. Nejdřív jsme se skoro lekli, že jdeme pozdě, protože už tam hrál někdo jiný..doufali jsme, že je to jenom předskokan. Nakonec jich měli celkem tři :D Ale všechno to byli zajímaví muzikanti, co hráli příjemnou chill out hudbu. Přišel se podívat dokonce i Mikoláš Růžička z Republic of Two..škoda, že jsem byla jediná, kdo ho z naší party znal :D Když pak konečně vystoupili MMHE, byli jsme už příjemně naladění, takže jsme si je užili :) nebyl to sice ten typ koncertu, ze kterého odcházím totálně spocená, vyčerpaná a ukřičená, ale i tak jsem byla spokojená :)


V úterý jsem šla do práce, oné mezinárodní organizace, jak jsem psala v předchozím článku. Po třech kolech výběrového řízení jsem se tam vážně těšila, ale bylo to zklamání. Průběh schůze mojí pobočky probíhal spíš jako nějaká bohoslužba, kde byl jeden "kazatel" a všichni na skoro každé jeho slovo reagovali s nadšením, dokonce tam předváděli i firemní taneček. Společně s dalšími nováčky jsem to pak pěkně zdrbli a označili celou organizaci za sektu, která vymývá mozky. Tenhle postoj mi přetrval i do druhého dne, kdy jsem tam volala, že končím :D mám ještě jednu práci, to redaktorství, takže žádná škoda, aspoň budu mít víc času.


Ve středu se nic výjimečného nedělo, až na to, že jsem přišla pozdě na přednášku, ale to není zajímavé :D


Ve čtvrtek jsme se zúčastnili Signal festivalu. Nevím, jestli jste o něm něco slyšeli. Probíhá i dnes a zítra a spočívá v tom, že dostanete mapu a chodíte po různých stanovištích, kde probíhají různé světelné produkce. A jak bych to zhodnotila..no byl to první ročník a bylo to dost znát. My jsme začali na Pražském hradě, kde jsme čtvrt hodiny čekali v dešti a oni nám pak jenom promítli, že jim nebylo dovoleno v té lokalitě pouštět zvuk, tak jsme museli jít o dům dál - na Kampu. Tam projekce proběhla, ale byla nějaká matematicko-filosofická, takže jsme nebyli úplně odvázaní. Na Karlově mostě měly být dvě světelné show, neviděli jsme ani jednu. V národní knihovně byl jakýsi videomapping, ale opět nic světoborného. Na Staromáku byl puštěný laser směrem do Pařížské a pak, a to bylo vážně super, taková kostka, do které jste vlezli a vevnitř byla světelná show i s mlhou a k tomu pouštěli dubstep. Naposled jsme viděli projekci na Hybernii, která byla sice promyšlená, ale vcelku moc nenadchla.


V pátek jsme měli imatrikulaci. Vcelku brzo skoro po měsíci studia :D já v pátek školu nemám, takže jsem jela do Prahy jenom kvůli tomu, ale nevadilo mi to, protože si takovéhle akce vždycky užívám :) A když jsme tam pak stáli v Carolinu, hrála státní hymna a naproti byli ti představitelé akademické obce v talárech, byla jsem téměř dojatá, protože mi došlo, že jsem už nižších tříd základky říkala, že chci chodit jedině na UK, že nic jiného nepřipadá v úvahu a ono se mi to vážně splnilo :) Škoda, že když jsem šla přísahat na žezlo, tak jsem si to ani neužila, protože jsem se hlavně bála, abych nezakopla :D a svoje "slibuji" jsem taky nějak divně zamumlala, ale snad to platí :D potom jsem měla ještě sraz od základky, kam jsem šla pěkně (a velmi prakticky) nastrojená :D bylo super vidět své oblíbené spolužáky a dokonce tam přišly i dvě učitelky a jedna nám přinesla naše desetiminutovky z matiky, nad kterými jsme se dost pobavili :D


Doufám, že ten nadcházející týden bude stejně bohatý :)


ZDROJE: text vlastní, animace z tumblr od nyuwasserman

Alexis Bledel pro Entertainment Weekly: Sisterhood of the Traveling Pants Reunion

18. října 2013 v 1:07 | Markét |  Alexis Bledel

Alexis Bledel se zase začala objevovat v časopisech. Možná to má na svědomí fakt, že se blíží uvedení jejího posledního projektu, sitcomu Us & Them, který se bohužel dočkal jenom šesti dílů a poté byl Foxem zrušen.


Tenhle článek má ale se seriálem opravdu málo, vlastně nic, společného. Magazín Entertainment Weekly dal po letech dohromady cast ze Sesterstva putovních kalhot, tedy Amber Tamblyn, Americu Ferreru, Blake Lively a Alexis. I když "dal dohromady" je asi trochu silný pojem, vzhledem k tomu, že ony se nikdy nerozešly. Dal dohromady před objektivem je asi výstižnější.


Samotnou mě překvapilo, že se spolu přátelily takhle hodně i po skončení natáčení. Třeba jsem vůbec nevěděla, že celé sesterstvo bylo i na utajované svatbě Blake Lively nebo že si navzájem plánovaly party. Článek je navíc moc dobře napsaný a ne přehnaně dlouhý, rozhodně doporučuji přečíst, pokud jste film viděli.


001.jpgNatalie Dormer pro Esquire: "Nechci být kočka, co lehá vedle hlavního hrdiny"

16. října 2013 v 22:36 | Markét |  Natalie Dormer

V listopadovém vydání časopisu Esquire vyšly fotky Natalie Dormer se stručným popiskem. Ačkoliv je Esquire pánským magazínem, tak fotografie byly velmi decentní a mohly by se klidně objevit i kdekoliv jinde. Mám Nat radši v trochu jemnější poloze, ale i tak bych řekla, že styling se docela povedl.


A co o ní Esquire napsal?


Nejprve příběh: Obraz Rona Howarda - režisér a oscarový výherce. Právě nabídl roli ve svém filmu Rush mladé britské herečce. Je v zahraničí. Namísto toho, aby si našel jinou herečku, která by klidně přejela půl planety, aby si zahrála ve filmu Rona Howarda, on letěl do Londýna. Sedl si do první řady v malém divadle, kde herečka pracovala. Potom ji požádal, aby to znovu zvážila. Ta herečka, jak jste asi uhodli, byla Natalie Dormer. Její odpověď znáte, pokud jste na podzim byli na Rush v kině (nebo pokud jen přikývnete, abyste nám pomohli dokončit tuto slovní hříčku).


Dormer - která se objevila po boku Brada Pitta, Micheale Fassbendera a vedle vlasů Javiera Bardema v The Counselor Ridleyho Scotta - má tenhle efekt na lidi. Jsou jí okouzleni, na plátně i mimo něj. Má dobrý smysl pro humor - dokonce uličnický. Když hraje, je to ještě rozvíjeno přetrvávajícím roztomilým úšklebkem, které přechází do mrkání, a to s každou ironickou replikou. Je pořád strhující. Můžete si udělat obrázek i přes telefon, když si hravě naříká na účelnost slova sex: "Je to jakoby Eskymáci měli spoustu dalších slov pro sníh. Jako slovo je to vážně neadekvátní."


31-letá herečka ví o významu slova sexy mnohé, s pravidelnou frekvencí hraje svůdnice (její zlomová role byla choť Jindřicha VIII. v show Showtime The Tudors). Ale nyní ztvárňuje své postavy mnohem komplexněji. A s více oblečením: "Měla jsem se sebou malý rozhovor," říká, "řekla jsem si, že musím přestat brát ty role, kde jsem jenom ta kočka co lehává vedle hlavního hrdiny. Nechci to snižovat, ale takové role už jsem hrála. Po nějaké době se snaha vydařila. Její nejslavnější role, vypočítává Margaery Tyrell v seriálu Hra o trůny od HBO, je jemná a mnohorozměrná (Dormer bere Pippu Middleton a Hillary Clinton jako své herecké múzy). Taky se objevila v cast dalšího dílu Hunger Games. "Když je v názvu slovo "hra", jsem tam. Připravená hrát!" řekla. Přesně takové jsou naše pocity o ní a o jejích filmech. I když se také vrátila k nahotě.To jste si tedy mohli počíst a teď ten shoot ;)


001.jpgLauren Graham v show Jay Lena 10. 10. 2013

15. října 2013 v 16:18 | Markét |  Lauren Graham

Před pár dny byla Lauren Graham v show Jay Lena. S jeho show je vždycky trochu potíž a to v tom ohledu, že většinou je opravdu těžko k sehnání. Tím, jak jsem ho sehnala, vás nebudu zatěžovat. Můžu jenom říct, že stejně nepatřil k těm nejzábavnějším, takže vám v pohodě bude stačit jenom úryvek ;)


V něm Lauren vzpomíná na jednu vědomostní soutěž, kde byla. Prý se jí zdálo, že Chris Matthews tam podváděl. Ta historka mi nepřišla tolik zábavná, ale možná je to tím, že tu show neznám..
ZDROJE: text vlastní, informace z videa, video z YouTube od The Tonight Show With Jay Leno, animace z tumblr od heartbeats1 (scéna ze Sesame Street), fotky z tumblr od twistedlittlestar
Parenthood / Famílie 5x04 In Dreams Begin Responsibilities /promo/

15. října 2013 v 16:07 | Markét |  Lauren Graham

V Americe již odstartovala 5. série Famílie (u nás jsme zatím u třetí). Již tento čtvrtek bude odvysílána čtvrtá epizoda.


V té bude Adam šokován tím, kam až zašla Kristinina kampaň. Sarah (Lauren Graham) zase zaujme nesouhlasný postoj vůči svatbě své dcery Amber, obě to budou muset nějak vyřešit. Drew se bude snažit trochu se sblížit s Natalií a Zeek dostane příležitost vystoupit v roli velkého učitele svých vnoučat Sydney a Victora, toho obzlášť.
ZDROJE: text vlastní, informace z Lauren-Online.net, video z YouTube od tvpromosdb, animace z tumblr od kitoky (scéna ze seriálu Famílie)
Alexis Bledel - Us & Them bylo zrušeno

15. října 2013 v 15:42 | Markét |  Alexis Bledel

Zatímco seriálový projekt Sarah Michelle Gellar je zářící hvězdou, sitcom, ve kterém hraje Alexis Bledel šel ke dnu, respektive k ledu. Zdá se, že televize Fox nebyla vůbec spokojena s tím, co bylo doposud natočeno. Zcela nezvykle se tedy rozhodli ukončit seriál ještě dřív, než byl odvysílán první díl.


Přesto ale nechtěli, aby investice vyšla úplně nazmar, takže se diváci dočkají oficiálního vysílání a mohou sami posoudit, jestli to opravdu byla taková katastrofa, že se se zrušením nepočkalo ani do mid-season. Celkem nás čeká 6 epizod a pak by se nejspíš musel stát zázrak, aby se zastavený projekt znovu rozjel.


Us & Them byl společný projekt Alexis Bledel a Jasona Rittera. Hráli tam pár, který se seznámil online a chystá se na svoji první schůzku, jejíž průběh byl zběsilejší, než očekávali. Ne však jejich vinou, ale zdatným přičiněním jejich doprovodů.


ZDROJE: text vlastní, informace z tvline.com, animace z tumblr od emiliasclarke (scéna z filmu Violet & Daisy)
Sarah Michelle Gellar 10. a 12. října 2013

15. října 2013 v 15:26 | Markét |  Sarah Michelle GellarAť žijí volné hodiny, studovat v knihovně už se mi moc nechce a courat po Praze překvapivě taky ne, takže sem alespoň hodím článek.


Tady najdete dvě série fotek Sarah Michelle Gellar z 10. října. První jsou vyloženě candids. Sarah tam společně se Charlottkou jela nakoupit. Kromě toho, že byly pořízeny v Los Angeles nevím, co víc bych o nich napsala, protože na první pohled ničím příliš nezaujmou, snad jen klasicky pěkným outfitem Sarah.


Druhá série je o něco zajímavější, protože jde o záběry z natáčení sitcomu The Crazy Ones (úžasný seriál, doporučuji). Fotky jsou o to lepší, že zachycují baseballový zápas. Dovedu si představit, že tahle scéna bude stát za to, těším se :D


Candids

Klikněte pro zobrazení původního (velkého) obrázkuWeek 41 / 2013

12. října 2013 v 23:54 | Markét |  ♠ Týdeník ♠Pamatujete si ještě na ty předlouhé články, které jsem sem dávala skoro každý pátek? Teď se po dlouhé době vrací, trochu se mi zastesklo po jejich tvoření :D ubydou ale poznatky z mého osobního života, ty jsem vyčlenila do nové série, kterou jsem nazvala "Deník vysokoškoláka" a první článek jste si již mohli přečíst. Tahle série bude sloužit něco jako kulturní a lifestylový týdeník, a protože mi tyhle články připadají něčím výjimečné, založila jsem jim i vlastní rubriku. Takže tedy maličko improved ale Week články jsou zpět ;)


A čím začnu? myslím, že fotografie podzimního Regensburgu bude to pravé :)

Další v Celém článku


Deník vysokoškoláka 1. + 2. týden

10. října 2013 v 19:55 | Markét |  Me & My Life
Něco jako předčlánek jste si už mohli přečíst, teď ale podrobněji. Ne, že bych vás tím chtěla nějak zatěžovat, ale vzhledem k tomu, že se na blog dostanu až bůhví kdy a teď mám relativně dost času, tak vám chci dát nějaký materiál do zásoby :D


A jak jsem tedy začala svá studia na Univerzitě Karlově? Prišla jsem pozdě hned na první seminář :D ale nebyla to úplně moje vina, mně se prostě jenom schovávala úplně celá ta budova. Hledala jsem Opletalovu 26 a našla jsem jenom 25 a 27 a naproti bylo Hlavní nádraží, takže jsem byla trošku v koncích, i když mi google hlásil, že jsem na místě. Radši jsem se pak spolehla na vlastní mozek a nějak jsem se dopátrala.


Nechce se mi tady moc pouštět do nějakého detailního hodnocení profesorů, protože člověk nikdy neví, jestli si to náhodou nepřečte :D ale něco vám "prozradit" můžu. Angličtina pro ekonomy mi připadá docela těžká, a to jsem si myslela, jak zrovna s tímhle jazykem nemám problém, ale srovnávejte se s lidmi, co studovali rok na Harvardu (opravdu tam takoví jsou!). Úvod do češtiny není překvapivě taky žádná bomba, ale mě tenhle předmět nebavil ani na střední. Docela se ale těším na na prezentaci naší skupinky, máme češtinu z hlediska využití v reklamě a my jsme si vybrali marketingovou strategii Bageterie Boulevard, jak tam píšou takové ty poznámky a trefné politické články na obaly. O první hodinu Úvodu do ekonomie jsem usnula. Ten člověk neříká špatné věci, ale jeho hlas dělá něco s mým mozkem (působí na něj jako tma + ticho + hluboká noc). Úvodem do sociologie jsem se prosmála, máme mladého profesora, který nejde pro vtip daleko. V úterý bych měla mít ještě Filmový seminář, na který se opravdu těším, protože budeme chodit na předpremiéry a psát o tom recenze, ale začíná až příští týden. Středa mám asi nejradši. Začínáme mým nejoblíbenějším předmětem Právem a etikou v marketingu, pán, co to učí, splňuje moje představy o vysokoškolském učiteli. Dokáže o věci zaujatě mluvit, řekne spoustu faktických informací, ale i věcí z praxe a dokáže svůj výklad i oživit a odlehčit. Pak se mi poštěstilo zapsat si Fotožurnalistiku, byli jsme na výstavě World Press Photo a dokonce už jsme psali i takovou kratší úvahu o jedné z fotek, docela se mi povedla a asi jí sem hodím, ale radši počkám, až mi ji zkontroluje, protože nemám zájem na tom, aby můj blog vyhmátl program proti plagiátorství a já bych pak musela vysvětlvoat, že jsou to moje stránky atd. :D Jednou za dva týdny máme taky Ekonomickou teorii marketingu, je to docela náročné, protože je to tři hodiny, ale naštěstí nás to učí opravdový odborník a asi jako jediný mi zatím v oblasti ekonomiky rozšířil znalosti ze střední. Čtvrtek je ve znamení našeho garanta oboru. Máme s ním Sociální kontext komunikace a Proseminář..pan garant má svůj osobní styl výuky, nejsem si jistá, jestli mi vyhovuje, ale asi se mi líbí, že se odlišuje..dost :D A v pátek pěkně volníčko :D


A teď k mimoškolním aktivitám. Jsme tam opravdu skvělá parta, za což jsem hrozně vděčná. O různé akce tedy není nouze. V prvním týdnu jsme byli na extra přednášce (dobrovolné) o podnikání v marketingu. Přednášel nám Jan Podzimek ze společnosti Pria a bylo to o jeho cestě k úspěchu. Já internetovému marketingu zase tolik nerozumím, takže to byla spíš taková inspirace. Ve čtvrtek jsme pak byli na akci Back to School, kde hráli i mí oblíbenci Charlie Straight. Tam jsme taky zahájili hru "poznej, z jaké je školy". Vždycky jsme si vyhlídli skupinku pěkných chlapců a tipovali jsme, odkud jsou..ta zábavná část přišla, když se jedna z nás musela těch kluků zeptat :D V tomhle týdnu jsme byli v pondělí na VŠE na promítání dokumentu o Anně Politkovské, ruské novinářce, která dokázala otevřeně mluvit o tom, co se děje v Čečensku. To se pochopitelně nelíbilo ruské vládě, a tak jí zastřelili. Příběh jak z období komunismu že..možná vás tedy vyděsí, že ji zabili v roce 2007.. po promítání byla i diskuse s jednou paní, která působila, že se s ní znala osobně. To téma bylo docela zajímavé, bohužel ten dokument nebyl natočen úplně dobře, takže to tolik nevyznělo..


A teď něco k mým pracím. Redaktorkou www.markething.cz jsem se stala poměrně snadno. Stačí být student MKPR a mít zájem. Do měsíce by mi měl vyjít první článek, téma bude, jestli je dobře nebo ne, že se Prague Fashion Weekend přiblížil zahraničním vzorům, vezmu to z úhlu zachování si originality na úkor mezinárodnosti. O něco složitější bylo dostat se do AIESEC, což je mezinárodní organizace, která zprostředkovává kulturní a pracovní stáže. Nejdřív jsem šla na informační schůzku, potom na takzvané AC centrum, kde jsem strávila asi pět hodin různýma hrátkama, které měly ukázat, jestli jsem vhodný kandidát. Bylo nás asi osm ve skupince. Asi tady nemůžu psát žádné detaily, ale řeknu vám, že mě to docela bavilo. Když jsem tím prošla, tak mě pozvali na pohovor a teprve potom mi oznámili, že mě tedy berou. Začínat budu asi v marketingovém oddělení. Už se znám s jedním sympatickým klukem, který se mnou byl na AC, tak se těším na spolupráci :D


Závěrem otázka, teď na vysoké se ke mně dostává spousta informací o různých akcích, koncertech, diskusích, výstavách, přednáškách, promítání apod. (v Praze). Na všechno pochopitelně nechodím, ale zajímá mě, jestli byste měl někdo zájem, abych třeba pod rubriky vždycky napsala nějaká data a akce, které se ten týden konají, případně to doplnila článkem. Zdá se mi to jako dobrý nápad, ale nevím, kolik z vás by to ocenilo a dá to čas, kterého nemám nazbyt, takže jestli mi sem do komentů někdo napíšete, tak se pokusím vás tu vždycky začátkem týdne obeznámit s tím, co se děje ;)

Sarah Michelle Gellar - The Crazy Ones - Tisková konference

10. října 2013 v 19:13 | Markét |  Sarah Michelle Gellar

Pozvolna chci zase začít s těmi klasičtějšími články, přecijenom to je asi ten důvod, proč sem většina z vás chodí, že :D Navíc tohle je něco, co se teď perfektně ladí i s se současným designem. Máme za sebou už pár prvních dílů The Crazy Ones, čemuž se samozřejmě budu ještě věnovat. Tady vám ale přináším nejprve pár záběrů Sarah z tiskové konference z Beverly Hills právě k tomuto sitcomu.


Sarah tu vypadá fantasticky, ty šaty jí vážně sluší. Elegantní dáma, jak má být. Navíc některé výrazy jejího obličeje jsou opravdu kouzelné.


001.jpg39. design...Pick Up Your Own World

10. října 2013 v 18:56 | Markét |  Designy

Tady je, slibovaný článek k novému designu ;) Jak už jsem naznačovala, tak tenhle vznikl opravdu ve spěchu a možná mi i trvalo delší čas ho nastavit, u takových těch celoplošných to bývá většinou náročnější. Nejsem si jistá, jestli se vám všem zobrazuje správně, ale co nevidím, to nemůžu dost dobře napravit.


Vy, co už navštěvujete blog nějaký pátek, víte, že vždycky na podzim sem nastavuji design, kde hlavním motem jsou zajímavé seriálové projekty pro nadcházející sezonu. Pokaždé je jich pět, ideálně na každý všední večer jeden, ale ani to už nejsem schopná stíhat :D Letos tam máte i napsané, které seriály to jsou a dokonce i herce, kteří se na dessu objevují. Trochu challenge bude asi najít Lauren Graham, protože se mi tam už moc nevešla, takže to pro vás ponechám jako takovou blogovou hru :D


Název si myslím dobře vystihuje zacílení designu. Pick Up Your Own World má být takové povzbuzení, že i když jste doma (to má naznačovat ta dřevěná podlaha), tak se můžete vydat do jiného světa (slovo pick up může znamenat také sklízet, což má zase označovat, že ty jednotlivé seriály jsou jakoby ty plody na stromě, promyšlené, že :D) Je tedy na vás, jestli si "utrhnete" Game of Thrones a přesunete se do celkově fiktivního světa, Parenthood, kde se dostanete do středu prapodivné, ale soudržné rodiny, The Good Wife, se kterou se můžete podívat za oponu soudních procesů, White Collar, který vás postaví před ty nejmodřejší oči Hollywoodu nebo nováčka The Crazy Ones, skrz kterého se stanete členy reklamní agentury. Víc o těch seriálech samozřejmě přibude v dalších článcích.


A ještě vás poprosím, abyste hlasovali v anketě, chci vědět, jaký styl designů u vás vyhrává a samozřejmě ty nejlepší sem na nějakou dobu vrátím, takže takto můžete i vy zasáhnout do toho, jak to tu bude vypadat ;)Vysoká škola + 2 práce aneb proč tu jsou články jednou za sto let

9. října 2013 v 18:17 | Markét |  Me & My Life
K tomuhle článku výjimečně nebude ani obrázek, protože mám asi deset minut na to, abych ho vyťukala na tabletu, kde se moc nedá praktikovat psaní všemi deseti :D asi jste si všimli, že je tu nový design, který jsem plánovala vytvořit asi před měsícem..to je tedy vrchol mé zdejší aktivity, který jsem splácala asi v jednu hodinu ráno, klasický článek o designu bude záhy.

Ale mám sedm minut, tak k věci. S vysokou nabyl pojem "přijít pozdě ze školy" nový rozměr. Ne že by mě zaměstnávaly školní povinnosti, to spíš ty mimoškolní.

Jenom nástin, jsem součástí redakčního týmu na markething.cz a taky jsem nově zaměstnanec mezinárodní studentské organizace AIESEC. Víc samozřejmě o těchto pracích napíšu, ale tenhle článek je jenom o tom, abyste věděli, že žiju :D