Listopad 2013

Vyšel mi můj první profi článek!

29. listopadu 2013 v 19:17 | Markét |  Me & My Lifeimage


Po asi dvou měsících je to konečně tady..můj první článek, který na internetu vyšel mimo tento blog :) Není úplně profi, ale nevěděla jsem, jak jinak ho nazvat, aby bylo jasné, že je to oficiální článek na placené doméně .cz.


Je pro mě hodně důležité, aby ten první článek byl v rámci možností úspěšný, tedy aby měl asi kolem sta otevření a kolem čtyřiceti liků a k tomu samozřejmě potřebuji taky pomoc od vás. Nevím, jak jsem na tom s návštěvností, protože k těm statistikám nemám přístup, ale s liky to vypadá celkem slibně, protože přímo na těch stránkách jich mám 27 a na fb stránkách dalších 11. Stránka Fashionblogy.cz ho přes fb sdílela (aniž bych je nějak kontaktovala) a na tom sdíleném mám taky 1 like, takže k dosažení mého cíle mi jich zase tolik nechybí :)


Nemůžu vás nijak nutit k tomu, abyste si ten článek přečetli a ani vás nebudu samozřejmě kontrolovat, jestli mi dáváte ty lajky :D ale opravdu vás prosím, abyste věnovali vteřinu času jednomu kliknutí na odkaz, který přikládám níže, a když dáte i, že se vám to líbí, budu vám opravdu moc vděčná ;)


Nemůžu vám za to nic nabídnout, myslím, že rozdávání diplomů je už trochu pasé, ale pokud i vy někde potřebujete nějakou drobnou pomoc, tak pochopitelně nabízím podporu na oplátku.


Nevím, jak ještě víc zdůraznit, že mi na tom opravdu záleží, ale doufám, že vy, co si to čtete, to z toho poznáte a podpoříte mě. Byla bych za to moc ráda :)


Ještě bych mohla taky dodat, o čem že je :D Je to na téma, které je u mě celkem očekávatelné, tedy na situaci fashion designérů u nás a na různé eventy, které se v Čechách konají. Takže pokud chcete vědět, proč je i pro konfekční výrobu důležité fashion shows, čtěte ;)http://www.markething.cz/modni-podzim-po-ceskuJeště jednou moc děkuju a budu vděčná všem, kdo mi sem nebo na facebook, případně e-mail, napíšou reakci.


ZDROJE: text vlastní, animace z tumblr od dracarysiml (z filmu Frozen)
24. listopadu 2013 - Alexis Bledel

23. listopadu 2013 v 19:56 | Markét |  Today on TVTajemství nesmrtelnýchAlexis Bledel v hlavní roli amerického romantického fantasy dramatu


TV Program:
Prima Love
Čas: 20:15


Děj: Mladí dívka Winnie (Alexis) žije životem typické viktoriánské dívky, což v překladu znamená, že její život je spoutaný mnoha pravidly, jak se má chovat, nyní i v budoucnu. Únik z tohoto světa nachází ve svých toulkách přírodou, během nichž se seznámí s Jessiem Tuckem. Velmi se sblíží s ním i s jeho rodinou. Tento vztah jí pak nečekaně nabídne jinou alternativu života, Winnie ale stojí před volbou, chce vůbec něco měnit?


Moje hodnocení: Je to už pěkně dlouho, co jsem film viděla, takže jsem ho možná nepochopila, jak bych měla, a proto mi přišel trochu nudný. Nicméně ten námět celkově je hodně zajímavý a Tuck Everlasting rozhodně patří mezi ty lepší filmy, kde se Alex objevila. Film je i lehce filozofický, rozhodně ho tak nemůžu řadit mezi stupidní romantické fláky. Očekávejte film, který se spíš než kolem lásky točí okolo otázky života a smrti.

ZDROJE: plakát z moviepostershop.com, text vlastní

Marta Jandová dnes zazpívá na Slavíkovi

23. listopadu 2013 v 19:27 | Markét |  Marta Jandová

Za necelou hodinku se začnou udílet ceny Slavík Mattoni. Záměrně jsem vynechala slovo hudební, protože o hudební tvorbu už tu ani tolik nejde. Spíš jde o soutěž popularity lidí, co mezi své další přednosti řadí také hudbu. Ryze hudební ceny jsou třeba Anděl, na které se dívám proto, abych poznala nové zajímavé kapely na české scéně. S kamarádkou vždycky pak jdeme na koncert objevu roku, a tak jsme i my objevily Charlie Straight, Republic of Two nebo Goodfellas.


Ve Slavících mají hodně velký vliv i další aktivity. Když si vezmeme třeba Martu, tak ona se na vyšší příčky dostala díky porotcování v Superstar a teď ji do první osmičky, ke které samozřejmě moc gratuluju, dostala díky účinkování v Gymplu. Samozřejmě jsem ráda, že tam je, ale byla bych víc nadšená, kdyby to bylo opravdu za Die Happy, protože i když už nejsem tak zarytý fanoušek jako dřív, tak si myslím, že jejich hudba je opravdu skvělá a koncerty patří k nejlepším zážitkům, ať už jsou akustické nebo rockové.


Letos ale asi udělám výjimku a na Slavíky se podívám, protože Martě přeju co možná nejlepší umístění a musím prostě fandit a taky proto, že to bude její první veřejné vystoupení (když nepočítám muzikály), kde se po porodu objeví. Rozhodně se těším, už je to dlouho, co jsem ji někde viděla zpívat, a když se Die Happy nechce do Prahy, musím vzít za vděk aspoň Slavíky :D


Takže kdo to cítí stejně, dnes od osmi na Nově ;)


ZDROJE: text vlastní, animace z tumblr od martajandova
Deník vysokoškoláka 8. týden

21. listopadu 2013 v 23:03 | Markét |  Me & My Life


Tento týden jsem byla opravdu vytížená, což jste asi pochopili z toho, že jsem nepřidala ani jeden článek :D teď bych snad mohla mít o něco volnější víkend, tak doufám, že zítra bude aspoň Týdeník ;)


Minule jsem tuším skončila čtvrtkem (což je logické, protože jsem to v ten den psala), dneska teda navážu. V pátek jsem opět byla na francouzštině a ještě si živě pamatuju, jak jsem se před dvěma týdny dušovala, že tentokrát se poctivě připravím..no, skutek utek. I když ne úplně, naučila jsem se vyslovovat (což je ve fra velký úspěch :D ) celý jeden článek o Evropské unii, takže jsem docela spokojená :D ale na příště už se určitě všechno naučím a udělám všechny úkoly! Večer potom přišli babička s dědou, protože mamka s taťkou měli svátek a táta do toho ještě narozky, ke kterým jsem mu koupila v H&M pěknou košili.


V sobotu byla další oslava, tentokrát u druhé babičky, kam se sjela zase rodina z mamčiny strany. Co k tomu říct..bylo tam hodně malých dětí ( 2 :D) a já jsem asi hříčka příroda, že jejich přítomnost na mě nepůsobila slintavě-nadšeným dojmem jako na všechny na ostatní :D


V neděli jsem jela za nejlepší kamarádkou, co se právě přestěhovala do nového bytu, tak jsem jí to byla okouknout a má to tam vážně pěkné. Rovnou jsem jí řekla, že až se budu stěhovat já, najmu si jí jako designérku :D


V neděli jsem zjistila, že mi asi za tři dny vyprší občanka, takže jsem musela ještě hezky před školou na úřad, doufala jsem, že si tam budu moct i vyzvednout peníze za ty volby, ale poslali mě jinam a to už jsem nestíhala, takže paráda :D odpoledne jsem se tak trošku ulila ze školy, protože jsem našetřila nějaké peníze, tak jsme šli s mamkou nakupovat. Nejdřív jsme se ale posilnily v Costa Coffee (miluju jejich vánoční speciály :p). Koupila jsem si v Mangu takovou krajkovou blůzku, možná sem pak hodím foto, protože z ní mám opravdu radost. A taky jsem si vybrala dárek k narozkám - hodinky od Storm (výhodně koupeno se slevou od Elle).


V úterý jsem se bohužel musela odhlásit z filmového semináře, protože jsem musela udělat prezentaci o klamavé reklamě na právo a etiku (vybrala jsem si low-cost aerolinky) a pak ještě napsat esej o eseji, takže práce až nad hlavu. Naštěstí jsem to všechno stihla.


Středa byla docela nabitá. Během Fotožurnalistiky jsme se šli podívat na Czech Press Photo a jak jsem z World Pressu byla nadšená, tak tahle výstava se mi moc nelíbila, protože to bylo hrozně přeplácané. Na to, že výstavní prostory zabraly asi tři patra, se tam ty fotky sotva vešly a byly hrozně nahňácané na sobě a všechny na jedno brdo. Vážně se tenhle rok kromě povodní a voleb nic nedělo? Neřekla bych. Nejdřív se mi vítězství fotky Davida Ratha nepozdávalo, ale potom co jsem viděla zbytek..ok. Večer byla druhá ze tří přednášek o Fashion Managementu, tentokrát to bylo spíš seznámení s prací návrhářů v podstatě od vlákna. Hned po přednášce se konala usmiřovací party se žurnalistama, protože naše obory se z nějakého záhadného důvodu nesnáší :D předtím jsme se šli s kamarádkou posilnit do Mc a ona tam ve volné chvilce vytvořila tuhle origami zoo :p
Krása že? :)


Na party jsme se ale moc neusmířili, protože z marketingu jsme tam přišly jenom my dvě a postupně jsme to vytáhly na celkovou účast čtyř lidí, takže pecka :D ale žurnalisti prý zase nepřišli vloni, takže je to aspoň vyrovnané :D A málem bych zapomněla, že jsem ještě úspěšně odvolila do Akademického senátu. Ani jsem neměla jinou možnost, protože hned u vchodu do budovy stály moje dvě profesorky, které mi do jedné ruky nacpaly muffin a do druhé kafe a hned mě vydelegovaly do volební místnosti :D


Dnes jsem opět začala malou svačinkou aneb ať žijí volby do senátu :D přes den se toho zas moc nestalo a večer byla poslední přednáška Fashion Managementu, tentokrát to bylo o budování značky a podniku. Dozvěděla jsem se opravdu hodně užitečných věcí nejen do marketingu, ale i pro život :)


..Než jsem stihla tenhle článek dopsat, víkend se mi celkem slušně zaplnil akcemi, takže vůbec nevím, jak budu stíhat všechno to, co jsem si naplánovala, ale nevadí..facebook i love you.ZDROJE: text a fotka vlastní, animace z tumblr
Week 46 / 13

16. listopadu 2013 v 2:48 | Markét |  ♠ Týdeník ♠Z Týdeníku se nějak vyklubal měsíčník, ale já na začátku varovala, že to nebude až tak snadné :D a i teď je tu malá komplikace, protože pro sice mám dost času na článek i na research, ale problém je, že jsem byla zvyklá při tvorbě těchto článků využívat facebook, ale teď jsem v situaci, kdy jsem se nechala hecnout, že týden nepůjdu na fb a moje abstinence končí až zítra ve 22:11 :D tentokrát tam tedy bude chybět info z fb, ale lepší než nic jako obvykle :D


Začala bych takovou dream tematikou, aneb tím, která místa mě tento týden zaujala, a který jsou momentálně na prvních příčkách mého wishlistu (který se ale mění den co den) :D


Valencie, Španělsko
Valencia, SpainDeník vysokoškoláka 6. + 7. týden

15. listopadu 2013 v 0:44 | Markét |  Me & My Life

Pokusím se tu velmi krátce shrnout své předchozí dva týdny, ve kterých už se trošku začalo projevovat, že po nás v té škole také budou něco chtít :D6. týden

Hned v pondělí jsem měla velmi zajímavý program. S pár lidma od nás jsme se zašli podívat do Knihovny Václava Havla, kde ten večer probíhala politická debata s časopisem Respekt, kde byli jako hosté Bělobrádek z KDU-ČSL, Hamáček z ČSSD a Jourová z ANO. Trochu jsme se báli, že se to zvrhne v nudu, ale tu hodinku a půl, nebo jak dlouhé to bylo, jsme zvládli s přehledeme a docela nás to zaujalo. I když je pravda, že nám to nedalo žádný nový úhel pohledu, protože politická scéna je teď docela pod mediálním drobnohledem a všechno k tématu vnitřního rozkladu ČSSD už bylo řečeno.. příjemně to ale navodilo debatní atmosféru, ke které pomohla i sklenka vynikajícího červeného vína, která tu pro každého byla připravena. Ještě dobrou půlhodinku po skončení jsme tedy postávali v knihovně a diskutovali.


V úterý jsem se opět zúčastnila Filmového semináře. Tentokrát byl promítán film Velká nádhera, který do puntíku splnil svůj název. Byla to nádherná podívana, sice téměr bez děje, ale řeknu vám, že na takový Film s velkým F kinematografie dlouho čekala a jestli nedostane Oscara za cizojazyčný film, tak se američtí kritici definitivně ukáží jako hlupáci. Rozhodně se na to podívejte, pokud chcete vidět perfektně zpracované obrazy, které ve vás vyvolají hotovou škálu pocitů.


Ve čtvrtek byla navečer schůze Markething.cz, kde dělám redaktorku. Svůj článek už jsem napsala a editorka mi odepsala, že se jí to četlo moc hezky, a že ho chválí, ale teď se to nějak zaseklo, tak doufám, že vyjde co nejdřív :D


V pátek byla úplně mega super nejlepší akce na světě - koncert Hurts! ♥ I když jsme se s kamarádkou trochu bály těch větších prostor, že to nebude mít takovou atmosféru, tak nakonec to byla absolutní dokonalost. Pořád jsem skákala, tančila, křičela z plných plic a fandila, co se dalo. Theo, zpěvák kapely, z té odezvy haly byl úplně dojatý a druhý den se na facebooku objevil nadšený status Hurts chválící Prahu..co dodat :p


Ještě v sobotu u nás kamarádka byla, protože podle tradice přespávala u mě doma. Už máme své zaběhnuté rituály, takže jsme se podívaly na úvodní scénu z Kopaček, na pár vybraných scén z Nedotknutelných a potom na náš úžasný dokument, který jsme natáčely asi ve druháku na střední, a jehož některé pasáže jsou opravdu k popukání. Doteď nechápu, co mě to napadlo vzít si do dolu minisukni :D7. týden

V pondělí došlo na lámání chleba. Psal se první test z Angličtiny pro ekonomy, kterého jsem se opravdu bála, protože kdo by chtěl pokazit hned první test na vysoké, že :D a taky, co si budeme povídat, to není jeden z těch lehčích předmětů. Nicméně učila jsem se na to celkem dost, takže jsem nebyla moc nervózní. Něco mě tam opravdu překvapilo, ale vesměs to šlo dobře. Dneska jsem dostala výsledky a mám 47 bodů z 50, což je úplná nádhera, protože abych získala zápočet, tak musím mít ze dvou testů a z prezentace dohromady asi 65 bodů..tohle byl první test, druhý bude taky za 50 a prezentace je za 10, tak doufám, že někde těch zbývajících 20 bodů naženu :) Ve stejný den jsme také měly s mojí skupinkou představit náš projekt na češtinu - Marketingovou strategii Bageterie Boulevard, což se také docela povedlo, což je zázrak vzhledem k tomu, že svůj part, který jsem si předtím vycucala z prstu, jsem si přečetla až na chodbě před učebnou :D


V úterý jsem byla na výstavě Eliotta Erwitta, o které už jsem psala tady http://matulinka2412.blog.cz/1311/vystava-fotografii-eliotta-erwitta-nyni-v-praze
Znovu byl také Filmový seminář, na který jsme se s kamarádkou vybavily pizzou. Promítal se Lásky čas, ale na tenhle snímek můžu říct akorát..it has been seen millions of time..když pomineme to, že před časem tu byl velmi podobný film, který se tuším jmenval Ztracen v čase, nebo nějak tak, který měl shodný děj i hlavní herečku Rachel McAdams, tak pořád tu máte problém s tím, že tahle slaďárna v podstatě o ničem se vás snaží za každou cenu rozbrečet, a když to zrovna není nad milostnými trablemi hlavního hrdiny, zkouší to přes jeho otce..trapné a prvoplánové. Zas úplný brak to nebyl, ale po Velké nádheře obrovský sešup dolů.


Ve středu jsem byla znova na výstavě Eliotta Erwitta, teď jsem tam dotáhla i spolužačku, takže jsme mohly vyzkoušit i místní kavárnu :)


A dostáváme se k dnešku. Strávila jsem celkem nemilých šest hodiny čekání na speciální přednášku Creative Fashion Marketing, která, jak jsme byli už na začátku upozornění, celá spadá pod copyrights, takže vám nemůžu říct nic z obsahu. Ale snad jen něco málo k formě. Jedná se o spolupráci naší školy (Univerzita Karlova) a VŠUP, kde hlavní aim je spojit návrháře s marketéry, tedy s námi a probrat módu z obou úhlů, protože móda potřebuje návrháře a ti zase své marketéry. Přednášela nám paní, no spíš slečna, která má opravdu úžasné životní zkušenosti (pracovala třeba pro H&M nebo Galerie LaFayette). Její přednáška se mi vážně líbila a ta hodinka a půl utekla jako voda a těch zbylých šesti hodin čekání rozhodně nelituji. Byla to teprve první ze seriálu tří přednášek, takže už jsem dost natěšená na příště :)


Nakonec ještě přidám poznatek, že i po 7. týdnu, kdy si někteří rvou vlasy, na jakouže školu to vlezli, jsem já ten největší nadšenec, jaký může být. Posté opakuji, že máme vynikající kolektiv lidí, a protože je hrozně malý počet přijatých, tak se navzájem známe skoro všichni, což je fajn. Jsem nadšená i z obsahu výuky, z mimoškolních aktivit, z osobností, které ve svém volném čase k nám chodí přednášet i ze všech možností, který vysokoškolský život skýtá. To je pro mě ta největší motivace tu školu dokončit, být s těmi lidmi, co nejdéle to půjde..být toho součástí, co nejdéle to půjde :) I ♥ MKPR


ZDROJE: animace z rebloggy.com, text vlastní
Housing photoshoot 7

13. listopadu 2013 v 22:36 | Markét |  Me & My LifeOpět několik málo fotek mého doufejme budoucího domova :D


dovededete si snad představait větší relax? navíc ten výhled je jednoduše uchvacující
my idea of relaxingZítra u nás začne repríza seriálu Last Resort

13. listopadu 2013 v 22:23 | Markét |  Zprávičky ze světa seriálkůZítra na Fandovi ve 22:25 a poté v pátek v 15:45 proběhne repríza loňského seriálu Last Resort neboli česky Poslední základny. Přestože se jedná o velmi kvalitní počin, který si na csfd vysloužil hodnocení 72 %, což u amerických seriálů rozhodně není typické, dočkal se jen něco málo přes 10 epizod a poté byl celkem nahonem ukončem. Hlavním důvodem byly pravděpodobně vysoké náklady na natáčení (probíhalo na Hawaii) a také fakt, že diváci si díly spíš stahovali, než aby na ně koukali v přímém přenosu, tím pádem sledovanost také nebyla nejlepší.


Já jsem tenhle seriál zkoukla celý a opravdu se mi líbil, je to zase něco jiného a není to úplně mainstream. Herecké obsazení je také skvělé, nejsou to žádné okoukané tváře, takže jim v pohodě věříte každé slovo. Možná ještě zmíním, že tam jednu z rolí hraje Autumn Reeser, o které tu občas píšu, tak abyste byli v obraze.


Vloni jsem tu tomu seriálu celkem věnovala, takže si teď dovolím tady některé části zkopírovat, snad vám to nebude vadit a omlouvám se těm, kteří by to snad nějakým nedopatřením četli podruhé.Začíná se na palubě ponorky, která je zároveň nositelem atomové bomby, tu má použít k vyhlazení Pákistánu. Velitel ponorky ale tento úkol odmítne splnit, protože mu to přijde proti zákonům lidskosti. Tímto činem se ale celá posádka dostává do nemilosti a je na ně proveden útok ze strany Američanů, kteří si myslí, že je zneškodnili a veřejnosti oznámí, že to udělali právě Pákistánci. Netrvá ale dlouho a podvedená posádka se začne sama ozývat z jednoho odlehlého ostrova, kde našli útočiště, i když ne všemi jeho obyvateli byli přijati vřele. Jsou ale v obrovském nebezpečí i ze strany svého státu, čehož jsou si plně vědomi, a proto veřejně oznámí, že pokud je někdo napadne, nasměrují onu bombu na Spojené státy. Amerika to ale přesto bude riskovat...


Proč budu na seriál koukat? Jednak mám ráda takovéto ostrovní až utopické tematiky a jednak tam hraje mnou poslední dobou oblíbená Autumn Reeser. Tento seriál má také spíše filmový námět, nemusím se tedy bát plytkého děje. Očekávám, že seriál bude napínavý a že tam také budou nádherné ostrovní scenerie.


Pár příspěvků z Tumblr v celém článku;)14. listopadu 2013 - Natalie Dormer

13. listopadu 2013 v 22:10 | Markét |  Today on TVRebus: Rakvičky


Natalie Dormer v jedné z hlavních rolí v epizodě britského detektivního seriálu.


TV Program:
ČT 1
Čas: 0:00


Děj: Před inspektorem Rebusem je další nelehký úkol. Musí identifikovat a dopoadnout sériového vraha, který jedná zcela promyšleně a bezcitně, přičemž jediným vodítkem jsou mu postavičky v rakvičkách, které nechává u svých obětí...


Moje hodnocení: Nebylo to špatné, děj byl napínavý, plný zvratů a nečekaných odhalení. Přesto si inspektor Rebus nedokázal získat moje sympatie a konec mi přišel trochu odbytý. Ale jinak můžu jen doporučit.


ZDROJE: fotka z serialzone.cz, text vlastní
Matt Czuchry - Archiv 2002 /2/

13. listopadu 2013 v 21:51 | Markét |  Matt CzuchryVčera nám dávali film Pavoučí teror a Mattem Czuchrym, takže k té příležitosti jsem tu také včera dávala fotky z premiéry tohoto filmu a dneska přidám ještě nějaké stills fotografie.


Mně se samozřejmě Matt líbí víc teď, jako vyzrálý mladý muž, kterého vídáme na obrazovkách v obleku. I tyto fotky ale mají něco do sebe..už v roce 2002 se zjevně rozhodl kadidovat na muže s nejvíc rošťáckým sexy úsměvem :p

Jonathan Rhys Meyrs na křtu knihy Art Studio America

13. listopadu 2013 v 21:41 | Markét |  Jonathan Rhys Meyers

V pondělí se v Londýně zdá se děly velké věci. Před institutem Contemporary Arts se shlukoval dav, který burcovaly roztleskávačky oděné do bílé, červené a modré - do amerických národních barev. A co že dělaly v Londýně? Právě zde se totiž křtila kniha Art Studio America, jejíž autoři projeli 115 amerických lokací a vyfotili zde 115 různých osobností. A aby akce působila řádně Americky, podávaly se takové lahůdky jako hot dogy nebo popcorn.


Kniha bude v dostání od 19. listopadu, ale BBC už ukořistilo nějaké ukázkové fotky.


K dispozici je zatím jen jedna Jonthanova fotka, ale i tak rozhodně stojí za zkouknutí ;)


001.jpg


ZDROJE: animace z tumblr od vashappeninbro (scéna z Draculy), text vlastní, informace z blogs.artinfo.com, fotka z jrhysmeyers.com

Alexis Bledel si zahraje ve filmu s Katherine Heigl

13. listopadu 2013 v 21:25 | Markét |  Alexis Bledel

Na stránce Imdb.com, kterou tady doufám nemusím představovat, se Alexis Bledel objevila mezi cast filmu Jenny's Wedding, kde si hlavní role střihnou Katherine Heigl a Tom Wilkinson. Informace o filmu jsou jinak zatím skoupé, anotace děje zní následovně:


"Heigl hraje Jenny, která šokuje svoji rodinu výběrem svého budoucího manžela."


Hlubší představu nám nedává ani jméno režisérky a scénáristky Mary Agnes Donoghue, protože příliš známých filmů nenatočila. Jejím asi největším úspěchem je Bílý oleandr. Tohle by ale měla být komedie, takže trochu jiný žánr.


Doufám, že to není kachna, ráda bych viděla Alexis v něčem hodně komerčním, protože je sice fajn, že se soustředí na nezávislé filmy, ale to jí bohužel příliš publicity nepřinese a myslím, že je čas, aby přestala být na poli filmu přednostně zmiňována jako Lena ze Sesterstva putovních kalhot.


ZDROJE: animace z tumblr od loveliveendlesly (scéna z filmu Tajemství nesmrtelných), text vlastní, informace z imdb.com a csfd.cz
Výstava fotografií Eliotta Erwitta nyní v Praze!

12. listopadu 2013 v 23:47 | Markét |  Me & My LifeObvykle sem články tohoto typu nedávám, ale dnes jsem byla na úchvatné výstavě fotografií Eliotta Erwitta a nedá mi to..musím se z toho vypsat :)


Eliott Erwitt je americký fotograf ruského původu, který rozhodně patří mezi špičky ve svém oboru. Je známý tím, že fotí většinou černobílé fotografie, které jsou jemné, mají příběh i duši a zobrazují běžné lidské osudy s nadhledem, humorem a elegancí. Co jsem si také všimla, tak hodně často fotí psy všech druhů a také hodně často používá záběr, kdy člověk stojí k objektivu zády a my se tak můžeme na danou scenerii dívat skrze figuranta na fotce, což je ve výsledku opravdu působivé.


Výstava shromažďuje fotografie z celého světa, každá z nich je o to víc unikátní, že to byl sám Eliott Erwitt, kdo fotografie do výstavy vybíral, je to jakési jeho best of.


Než se tady sáhodlouze rozepisovat, radši sem hned přidám fotky, které mě oslovily nejvíce, a k některým napíšu svůj pohled..můžete číst, nemusíte, stačí si fotografie vychutnat. Předtím ale ještě nějaké obecné info.


Co: Výstava fotografií Eliotta Erwitta
Kde: Leica Gallery Prague (Školská 28, nejblíže tramvajová zastávka "Vodičkova")
Kdy: 8.11. - 5.1.
Za kolik: studenti 40 Kč, ostatní 70 Kč
Časová náročnost: cca 30 minut


Ještě bych přidala poznámku, že do galerie se chodí skrze kavárnu, která vypadala moc příjemně, takže po prohlídce ještě můžete zůstat v tomto kulturním prostředí a dát si třeba kafe nebo teď aktuálně svatomartinské víno za 26 Kč za dcl ;)


Tahle fotografie je skvělá, pro mě dokonale vyjadřuje ducha Paříže.Matt Czuchry - Archiv 2002 /1/

12. listopadu 2013 v 23:26 | Markét |  Matt Czuchry

Dnes nám dávali a za pár hodin ještě budou opakovat film Pavoučí teror, kde si Matt Czuchry také střihl svůj part. A protože teď o něm není zrovna moc novinek, navzdory tomu, že hraje v populárním seriálu Dobrá manželka, rozhodla jsem se oprášit fotky právě z premiéry Pavoučího teroru.


V roce 2002 to byl ještě takový klučina, teď jako dospělejší se mi líbí mnohem víc.. i když zas musím říct, že ten jeho dokonalý úsměv má něco do sebe :) Není divu, že se mu ve filmu dostalo takového privilegia jako líbat se se Scarlett Johansson.


001.jpgJonathan Rhys Meyers - Dracula 1x05 /stills/

12. listopadu 2013 v 22:55 | Markét |  Jonathan Rhys Meyers

Myslím, že týden co týden budu s napětím očekávat další várku fotek ze seriálu Dracula. Až si jednou konečně najdu čas se na to doopravdy podívat, tak možná budu i zklamaná, protože stills jsou vždycky perfektně udělané a vypadá to na velký umělecký počin. Jestli jste někdo už nějaký díl viděli, tak určitě poreferujte ;)


Dneska to budou fotky z dílu 1x05 The Devils Waltz. No co by mohlo být více okouzlující, než Jonathan tančící valčík? Taneční fotky jsou opět báječné..možná se na tuto scénu dokonce i podívám s předstihem, abych si udělala představu, jestli ten seriál opravdu stojí za to :)


001.jpgNatalie Dormer premiere 4

12. listopadu 2013 v 22:41 | Markét |  Natalie Dormer

V pondělí se uskutečnila tolik očekávaná premiéra druhého dílu trilogie Hunger Games s názvem Catching Fire, kde si Natalie také zahrála. Zatím nevím, jak podstatná to byla role, ale mluvila o tom během filmového festivalu Savannah, takže to asi nebude úplně zanedbatelné.


Jako jsem její styling na minulé akci vychválila, tak tentokrát budu malikčo větší kritik, protože šaty, které zvolila pro tento velkolepý večer, se mi příliš nelíbily. Přijde mi, že ten střih celkově jí moc nesedí..jediné, co bych ocenila, jsou pěkně udělané rukávy.


Každopádně jsem ale ráda, že se Natalie postupně dostává ke stále zajímavějším projektům, tak uvidíme, kam až to dotáhne.


001.jpgNatalie Dormer na party Gordon's a Temperley London

12. listopadu 2013 v 22:26 | Markét |  Natalie Dormer

Ku příležitosti prvního ročního výročí nového flagship storu Temperley London v Mayfairu tato značka spojila síly s Gordon's Gin a společně uvedly na trh sadu exkluzivních designových lahví tohoto alkoholu, který se samozřejmě bude prodávat i s chutnou náplní.


Pro všechny pozvané bylo téměr povinností přijít oděni do značky Temperley London, což jistě nebyla velká námaha, vzhledem k tomu, jaké úžasné kousky návhářka Alice Temperley vytváří.


Natali zvolila styl hodné britské holky a vypadala skvěle. Moc se mi líbí, že black-and-white outfit ozvláštnila tyrkysovým prstenem. Tenhle styling mi k ní prostě sedí.


001.jpgSarah Michelle Gellar 9. listopadu 2013

12. listopadu 2013 v 22:08 | Markét |  Sarah Michelle Gellar

Fotky Sarah a malé Charlie, ale tentokrát ne z baletu, ale z nákupů ve Westfieldu. První, co mě upoutalo byl jednoznačně účes..miluju týhle copánkové, o to horší je pro mě přijmutí faktu, že já sama si asi něco takového na hlavě vytvořit nedokážu :D I jinak to ale Sarah slušelo, možná trošičku jiný styl, než u ní člověk čeká, ale teď když jako Sydney v The Crazy Ones střídá jeden elegantní model za druhým, tak si asi chtěla na chvíli odpočinout a jednoduše vplula do džín. Ale nebyla by to ona, kdyby to aspoň něčím neobohatila, takže k tomu máme ještě to perfektní sáčko :)


Závěrem bych jenom chtěla říct, že bych si taky přála mít takové počasí, jako mají v Californii :D


134.jpg12. + 13. listopadu 2013 - Matt Czuchry

12. listopadu 2013 v 0:20 | Markét |  Today on TVPavoučí terorMatt Czuchry ve vedlejší roli americké hororové komedie.TV Program:
Smíchov
Čas: 12.11. - 20:50, 13.11. - 2:15


Děj: V malém americkém zapadákově žije samotář, který tráví veškerý svůj čas chováním pavouků. Jednoho dne spadne z projíždějícího náklaďáku sud s chemikálií do jezera. Pavoučkům se podaří utéct a z výživné chemické stravy začínají řádně růst. Městečko začíná být terorizováno pavoučí invazí a mrtvých přibývá…
ZDROJE: plakát z classic-horror.com, text o filmu z iprima.cz, trailer z YouTube od QueenAndMovieFan
Travel photoshoot 10

11. listopadu 2013 v 22:59 | Markét |  ♠ Travel ♠Myslím, že už je pomalu načase vydat se na cestu kolem světa, jestli to chci někdy všechno stihnout..anebo pokračování mého wishlistu ;)Itálie

Capri
Statue, Isle of Capri, Italy photo via christina