Prosinec 2013

8. a 12. prosince 2013 - Alexis Bledel

7. prosince 2013 v 19:33 | Markét |  Today on TVPan dokonalýAlexis Bledel v hlavní roli americké romantické komedie.


TV Program:
Film+
Čas: 8. 12. - 14:00, 11. 12. - 06:25


Děj: Beth (Alexis Bledel) má podle všeho ideálního přítele Tommyho, který oplývá velkým charismatem a dobrou prací k tomu. Vše se zdá být ideální, pak ale Beth pozná jeho nového kolegu Daniela, který sice nejiskří sex-appealem ani vtipem, ale Beth postupně zjišťuje, že to není pro partnerský život to hlavní, a že mnohem důležitější je duševní souznění. Jak se tedy rozhodne?


Moje hodnocení: Naprosto průměrný film, kde vás asi nic nepřekvapí, hlavně, když tvůrci prozradili konec už v první minutě. Je to ovšem vcelku příjemný film na zimní večer, takže proč ne.
Deník vysokoškoláka 9. + 10. týden

7. prosince 2013 v 2:03 | Markét |  Me & My Life

Jsem na sebe pyšná, že i když ostatní moje "seriály" na blogu vymírají, tak deník vysokoškoláka si celkem drží svoji pravidelnost. Vím, že vás asi pikantnosti mého života nezajímají, ale já se hrozně těším, až si to za pár let přečtu a budu vzpomínat na svá studentská léta :) ..takže dnes celé dva týdny najednou.9. týden

Hned v pátek večer jsem se trošku vrátila ke střední..a to doslova, protože jsem je jela do města, kde jsem vystudovala. Jeli jsme s kamarádem na jazzový večer, a i když já osobně jazz (společně se swingem a bluesem) upřímně nemám ráda, docela jsem si to užila a vůbec se mi nechtělo domů. Holt příjemná společnost je příjemná společnost :p


Víkend jsem měla překvapivě volný, pravděpodobně jsem se snažila o cosi jako studium :D


Další akce přišla až v úterý, kdy byl opět filmový seminář a promítal se Kapitán Philips..opravdu výborný film.


Středu a čtvrtek jsem měla trochu stresovější, protože jsem v neděli jen tak zkusmo odepsala na jeden inzerát a oni si mě pozvali na pohovor a pak dokonce i do druhého kola. Byla to opravdu dream job, ale uznávám, že jsem ještě neměla tolik zkušeností. Ucházela jsem se o místo prodejní asistentky v Czech Labels & Friends, ale i když nakonec vzali někoho jiného, i tak jsem ráda, že jsem tam šla, protože jsem navázala zajímavé kontakty, ale o tom až v dalším týdnu ;)


Ve středu pak byla ještě taková oborová schůzka v jednom příjemném baru, kam přišla i jedna profesorka a tak celkově jsme si povídali o tom, co ještě dělat ke studiu v rámci školy a tak. Bylo to celkem fajn, takže je docela škoda, že jsem celou dobu řešila svůj článek, o kterém jsem tady už psala.10. týden

V pondělí mi volala paní z Czech Labels, jestli bych pro ní chtěla vyřídit nějaké pochůzky, a protože se mi zrovna nechtělo na přednášku, tak jsem kývla. Připadala jsem si jako Anne Hathaway v Ďábel nosí Pradu, protože jsem nejdřív šla na poštu s obrovskou krabicí, kde byl kabát od Lenky Chrobokové. Docela jsem si říkala, že doufám, že jsem všechno vyplnila správně, protože nemám moc zkušeností s posíláním balíků, ale doteď se mi nikdo neozval, tak snad došel v pořádku. Pak jsem jela domů k návrháři Pavlu Křivánkovi, který měl do CL dodat pánské trenýrky, takže jsem je od něj převzala a běžela zpátky do obchodu. Tyto dva prosté úkoly mi zabraly asi dvě hodiny, protože jsem musela sběhat půl Prahy, takže jsem byla docela unavená. Když jsem měla hotovo, tak jsem potkala úplnou náhodou mamku na Staromáku, tak jsme si daly svařák a potom vyběhly na věž, což je naše taková rodinná tradice.


V úterý jsem výjimečně nešla na filmák, protože jsem šla opět do CL, kde jsem se za odměnu (potom co jsem tam odtahala asi dvanáct lahví šumivého vína) mohla zúčastnit uvedení pánského pop-up storu. Mým úkolem bylo nalévat to víno a občas někomu poradit, kdyby něco potřeboval. Při té příležitosti mě pořád někomu představovali, takže se mi ta jména celkem slila. Až na jedno..docela dlouho jsem si povídala s návrhářem Leo Macenauerem, se kterým jsem mohla tak nějak konfrontovat svoje názory na fashion marketing, což bylo super, protože jsem se dozvěděla pár nových věcí. Odcházela jsem plná dojmů a lehce připitá..vážně to stálo za to :)


Ve středu jsem si dala volníčko, abych měla dostatek energie na včerejšek. Byl mikuláš a náš ročník se rozhodl, že překvapíme našeho přednášejícího..dopadlo to takto :D a takhle vymódění jsme všichni, včetně něj, absolvovali celou hodinu :D

Pak jsem v Praze hrozně dlouho čekala na narozeninovou oslavu a původně jsem ten čas chtěla využít k dopsání eseje na ekonomii, ale nakonec to skončilo příjemnou prokrastinací s mojí spolužačkou, se kterou jsme skočily i na Staromák, vyfotit se u stromečku. Na víno jsme tam dokázaly sbalit dva Italy, takže posila ega :D oslava byla taky hrozně fajn, jsem ráda, že jsem měla taky jednou příležitost se zase pobavit s lidma, se kterýma už jsem dlouho nikde nebyla. A taky bylo samozřejmě příjemné, že jsem měla v Praze nocleh..já se tam asi vážně přestěhuju, bylo úžasný, že jsme z baru jeli asi deset minut tramvají, slupli čínskou polívku a pak si jenom zalezli do postele :)


V mezičase mi ještě stihl vyjít můj první článek, na které mám celkem kladné ohlasy. Už jsem tu o něm psala, ale kdyby to náhodou někomu uniklo, tak dávám ještě jednou odkaz: http://www.markething.cz/modni-podzim-po-cesku


ZDROJE: animace z furrytalk.com, text vlastní


P. S. nezapomeňte si přečíst taky recenzi na nové album Sunrise Avenue, kde jsou ukázky..fakt se povedlo :)


Marta Jandová dnes na Óčku

6. prosince 2013 v 17:16 | Markét |  Marta Jandová

Ve 21:10 by Marta měla být hostem v pořadu Drzá Diana, který uvádí Diana Kobzanová. Podle informací z idnes.cz by měla mluvit o tom, proč dala své dceři nepřechýlené jméno "Verner", o svých dřívějších vztazích a proč skončily a také o plánech do budoucna ohledně dětí a stěhování.
6. prosince 2013 - Ed Westwick

6. prosince 2013 v 17:04 | Markét |  Today on TVHolka s prknemEd Westwick v hlavní roli britské romantické komedie.


TV Program:
Nova Cinema
Čas: 20:00


Děj: Krásná uličnice Kim kdysi bývala šampionkou ve skateboardingu, teď ale smaží hamburgery a snaží se uživit sebe a svého tátu. Brzy se na ní ale usměje štěstí v podobě práce v luxusní horské chatě v Alpách. Kim je zpočátku zmatena bizarností nóbl světa plném prvotřídního šampaňského, majestátních hor a po pás hlubokého prašanu. Potom ale objeví snowboarding a s ním úplně nový svět. Ukáže se, že Kim je přirozený talent, a tak začne brzy trénovat na soutěž pořádanou při příležitosti ukončení sezóny. Má jedinečnou příležitost vyhrát pořádnou sumu peněz. Jenže předtím, než se znovu stane šampionkou, musí překonat své nejhlubší obavy… a také zjistit, jak se věci mají s Jonnym, pohledným, ovšem evidentně nedostupným synem jejího šéfa. [Zdroj: HBO]


ZDROJE: plakát z dcmagnets.ru, text vlastní, děj z csfd.czSunrise Avenue - Unholy Ground / recenze /

4. prosince 2013 v 22:53 | Markét |  Novinky ze světa hudby

Tohle je asi historicky druhá recenze na CD na blogu, ale tohle album od Sunrise Avenue mě zaujalo natolik, že jsem se rozhodla o svoje dojmy podělit ;)


Kdo si album oblíbí: ti, kteří tíhnou k energické hudbě, kytarovkám a občas se rádi trochu ponoří do textů
Největší podobnost s: Fall Out Boy, Daughtry, Matchbox Twenty, The Goodfellas
Nejlepší písnička: Girl Like You
Celkový počet písniček: 11


Jak jste asi pochopili z prvních dvou řádků, tahle recenze bude velmi pozitivní. Od Sunrise Avenue jsem slyšela snad naposledy jejich hit Diamonds, takže jsem čekala něco podobného, ale byla jsem docela překvapená, že docela obměnili svůj styl. Zatímco Diamonds byla hodně rocková, Unholy Ground se nese spíš v duchu měkčího rock'n'rollu až akustického rocku.


Celou desku otvírá titulní Unholy Ground. Líbí se mi, že už podle první písničky si můžete udělat obrázek o celém albu. Jinak je to typická otvíračka, hodně energická a s dobrou melodií, která utkví v hlavě. Lifesaver trochu zvolnil tempo a má zvuk jako noví One Republic. Ploužák byste si na tuhle písničku sice nezatancovali, ale stoprocentně vás dobře naladí. Následující Little Bit Love podle mě patří k jedněm z vrcholů celé desky. Text je úžasný..I just need a little bit love..and it makes me crazy, how I need you baby..only you and you alone make me whole..my heart belongs to you..Navíc je to takový druh písničky, který vás nutí skákat, tancovat, přišlápnout plyn v autě :D prostě NĚCO, rozhodně u ní nevydržíte v klidu sedět.


I Can Break Your Heart už tolik dobrá není, ta melodie mi přijde trochu kostrbatá a celkově ten drsný styl mi do toho alba moc nezapadá. Jako by nám to chtěli vynahradit, Sunrise Avenue hned po této skladbě přidali Hurtsville, kde nechali kytary trochu odpočinout, čímž vynikl krásný hlas jejich frontmana. Je to sice typický break-up song, ale skvěle udělaný :)


Letters in the Sand mě sice nezaujalo svým stylem provedení, ale tady je znát, že si opravdu vyhráli se slovíčky, protože z jazykové stránky to zní dokonale, i když smysl pokulhává, kdo by se staral, když můžete jenom vypnout a vychutnat zvukově dokonalý text. Sedmá písnička je pro mě tím nejlepším, co Sunrise Avenue vytvořili snad vůbec za celou svoji kariéru. Někomu se možná bude zdát příliš obyčejná, ale Girl Like You, je tak jiná..svým stylem, svým textem, svou melodií, že si ji snad ani nelze nezamilovat. A i když si jí hned neoblíbíte, určitě vás zaujme svoji originalitou. Možná je to jen můj pocit, ale když jsem CD poslouchala, tak jsem pořád byla na takové jedné vlně a pak se rozeznělo piano (a nic víc) a já jsem byla naplno zasažená celou tou atmosférou a naléhavostí hlasu zpěváka. Girl Like You je dokonalá ve své jednoduchosti, nádherně zní a může ve vás vyvolat celou škálu pocitů. Já nejdřív byla trošku pobavená, protože mi přišlo, že celá ta skladba má takový romantický nádech a on v podstatě své dívce "nadává" a rozchází se s ní. Potom přišla melancholie, protože každý si přece říká, že hledá někoho, who stays by my side till the end of the world. A teď mi zas přijde smutná, protože mám zkrátka takovou náladu..Poslechněte si jí, stojí to za to :)


If I Fall patří ke slabým místům, ale na tak silném albu je to i tak pochvala. Aim for the Kill je zase takovou dobíječkou energie. Vždycky jsem si jí pouštěla když jsem potřebovala někam rychle dojít a skoro jsem letěla :D navíc je tak krásně textově střelená, že ji snad nejde neposlouchat pořád dokola :D


Don't Cry (Don't Think About It) se mi moc nelíbila, ne, že by byla vyloženě špatná, nebo mi vadilo něco konkrétní, jenom mě prostě nebavila, což je u písniček docela podstatné. Povedené album zakončuje Afraid of the Midnight, která se v něčem podobná Girl Like You, takže je jasné, že i ta se stane stálicí, která se bude linout z mých repráků. Skvělá pohodovka na závěr.


Kdybych udílela body nebo něco takového, tohle album by mělo 10/10, protože možná nedisponuje hity, které se do vás zaryjí na pvní poslech, ale to CD funguje až překvapivě dobře jako celek, jedna písnička navazuje na druhou, takže si těch nijak náročných 40 minut užijete, ať už budete jen sedět v autobuse a pozorovat ubíhající silnici nebo se zrovna pustíte do předvánočního úklidu.


Sunrise Avenue si za vlajkovou loď tohoto alba vybrali písničku Lifesaver, kterou taky v sobotu zahráli na německé verzi The Voice, takže se aspoň můžete podívat, jak vypadají při koncertech. Musím říct, že z CD je to o něco lepší zážitek, ale to bude možná tím, že Lifesaver zase tolik nepatří k mým favoritům.ZDROJE: fotka alba z heavyharmonies.ipbhost.com, text vlastní