Leden 2014

Recenze muzikálu Mata Hari

30. ledna 2014 v 22:36 | Markét |  Muzikály

Většinou se snažím, abych měla na úvod své divadelní sezony v novém roce něco kvalitního, proto většinou sázím na Národní divadlo a podobně. Tentokrát mi ale byly nabídnuty lístky zadarmo na muzikál Mata Hari, takže jsem si řekla, že s tím snad taky nešlápnu vedle. Bohužel nevím, čím to bylo, ale půlku představení jsem se nudila. Vím, že to jsou celkem tvrdá slova hned takhle pro začátek, ale je to to první, co se mi spojí s tímto muzikálem - nuda. Ovšem nuda v porovnání s ostatními muzikály, které jsem měla tu možnost zhlédnout v divadle Broadway. A proč že z tohohle muzikálu nejsem nadšená?


Především je to asi proto, že už to nebyl čistokrevný muzikál, ale inklinoval spíš k činohře, což mě trochu zaskočilo. I když je pravda, že mě to mohlo napadnout, když se v obsazení objevovali spíš herci než zpěváci. Dalším problémem pro mě bylo, že když už došlo na písničky, žádná melodie se mi moc nezalíbila a ty texty se mi taky nepozdávaly. I ten příběh byl takový chaotický, přišlo mi, že autoři nějak nevěděli, za jaký konec ho uchytit a jestli z Mata Hari udělat milující matku nebo oddanou milenku a nebo lstivou špionku. Snažili se o vše a roubovali to na sebe, jak jen to šlo i nešlo. Podle mě by udělali líp, kdyby se soustředili výhradně na její kariéru a udělali z ní prvotřídní špionku, něco ve stylu filmu Charlotte Gray. Závěr byl takový nijaký a celý příběh vyšuměl do ztracena.


Co bych pochválila, je výkon Yvetty Blanarovičové, která jakoby se pro tu roli narodila. Kdyby se natáčel film o Mata Hari, chtěla bych ji tam v hlavní roli, člověk by si také ve filmu víc užil mimiku herců a myslím, že i ta hudba by byla lepší.


Vybavilo se mi další, opravdu velké, plus - ilustrace v pozadí. To se objevilo na Broadwayi poprvé, aby místo kulis promítali hotové obrazy..obrazovky byly i v celém hledišti, takže dohromady to vytvářelo moc pěkný efekt.


Mladou Mata Hari mi hrála Markéta Procházková a ani jejímu výkonu nemám co vytknout. Jedním z nejsilnějších momentů bylo číslo, kdy zpívala ona s Yvettou Blanarovičovou a Josefem Vojtkem. Ta píseň měla náboj a trochu i styl tanga (hlavně pohybově) a byla to asi jediná píseň, kdy mi běhal mráz po zádech..vlastně ne, ještě jedno číslo se mě dotklo. V jednu chvíli se děj přesunul na bitevní pole a ty výjevy byly opravdu silné. Mít tam s sebou dítě, tak mu snad zakrývám oči. Ne, že by to byl nějaký krvák, spíš ta atmosféra byla hodně temná a k tomu v pozadí obrazy znázorňující hrůzu a děs. To se opravdu povedlo.


Josef Vojtek se své role také zhostil skvěle a naprosto uvěřitelně, takže z něj místy šel až strach. Na něm je vidět, že už je těmi muzikály protřelý a přesně ví, co na diváky platí, kam se v danou chvíli podívat, dělá velká gesta, která dolehnoou až k divákům v zadní části sálu a po jevišti se pohybuje s obrovskou jistotou.


Nikdo jiný v muzikálu zvlášť nevynikal, ale na druhou stranu, to je možná taky dobře - nikdy se totiž nevychyloval ani tím opačným směrem, k tomu horšímu.


Abych to teda nějak shrnula, pokud jste milovníci muzikálů, určitě se jděte podívat a vytvořte si vlastní názor, protože podle mě zrovna tady jde dost o vkus. I když to nebude jeden z těch nejlepších českých muzikálů, určitě to bude muzikál, o kterém se bude hodně mluvit. Možná mu také dám ještě šanci, až uplyne nějaká doba, třeba se to usadí a jakmile budou mít herci ve svých rolích trochu více jistoty, třeba to dostane novou jiskru. Uvidíme..


Pro představu přidávám pár fotek a ukázku.

Klikněte na celý článekDie Happy - První písničky z Everlove

29. ledna 2014 v 20:10 | Markét |  Marta Jandová

28. února vyjde dlouho očekávané nové album Die Happy. Doufám, že bude normálně k sehnání a ne jen po amazonu, jako jejich záznam 1 000. koncertu, který jsem nesehnala ani v obchodech v Německu.


Venku už jsou tři písničky. Tak si je pojďme představit...

Celý článekME v krasobruslení 2014 + krásy Budapeště

26. ledna 2014 v 20:29 | Markét |  ♠ Krasobruslení / Figure Skating ♠


Mistrovství Evropy v krasobruslení mi letos přišlo hodně vydařené, a to nejen po stránce předevedených jízd, ale i po stránce celkové organizace. Maďarsko si dalo hodně záležet na všech doprovodných atributech jako třeba dekorace kiss'n'cry areny (místa, kde bruslaři čekají na výsledky), ale i tím, že medaile předávaly dívky v krojích, úvodní znělka byla taky v národních duchu. Pochválit musím i práci střihačů, kteří nám ve zpomalených záběrech připravili hotové potěšení a detailní obraz toho, co dělala jezdcova brusle na ledě. I proto jsem se rozhodla, že by byla škoda psát tu jen o sportovních výkonech a vůbec nezmínit pořádající zemi, která přestože nemá žádnou solidní bruslařskou základnu, si dala s mistrovstvím opravdu hodně záležet. A když nic, tak aspoň bude tento článek o něco pestřejší.


Klik na Celý článek..Just a few words...

21. ledna 2014 v 19:05 | Markét |  Me & My Life


Asi jste si všimli, že moje aktivita na blogu je víc mizerná než obvykle.. a vlastně to není jen poslední pár týdnů, ale táhne se to už měsíce, asi od doby, co jsem skládala maturitu, pak jsem skoro na celé léto odjela pryč a pak začala vysoká a nový život. Když se přiblížilo zkouškové a s tím spojené dvouměsíční volno, říkala jsem si, že bych tu zase mohla pravidelněji přispívat, ale v ten moment mi odešla grafická karta a počítač byl tím pádem nepoužitelný. Tím se vysvětluje, proč je tu poslední článek ze začátku prosince.


Za dobu, kdy jsem teda byla odkázaná pouze na tablet, kde se články nepíšou úplně snadno, dala jsem blogu vale. Překvapivě mi to ale bylo jedno. Po šesti letech to bylo poprvé, co jsem neměla nutkání sem něco psát, dřív by mi bylo jedno, jak špatně to jde na tabletu, prostě bych sem přispívala. Počítač se mi vrátil asi před třemi týdny, přesto sem první článek píšu až teď..


Zatím by se z toho, co jsem napsala, dalo vycítit, že se teď chystám napsat, že s blogem končím.


Upřímně chvíli jsem nad tím i reálně uvažovala, ale teď se mi to nutkání psát sem nějak vrací. Přestože nekončím, už to tu nebude jako dřív. Uvažuju, že bych úplně přestala zveřejňovat články, které se týkají aktualit ze života mých oblíbených celebrit, protože už jsou to stejně jen takové výkřiky do tmy, protože o pravidelnosti článků celkem dost pochybuju i do budoucna. Spíš bych se zaměřila na ty články, které doteď hrály na blogu druhou notu, zároveň se u nich ale dá aspoň trochu hovořit o autorském obsahu..řeč je třeba o Týdeníku, o mých tipech na filmy, o recenzích na divadelní hry, o různých poznatcích z oblasti cestovního ruchu, o módních přehlídkách, ale třeba i o seriálech, které u nás nejsou úplné hity, a o kterých píšu asi jako jediná, plus třeba moje rewatche, jako tu byla Buffy o prázdninách.


Zároveň se ale úplně nechci vzdát těch článků o celebritách, protože mě taky docela baví je dělat a hlavně jsou o dost míň časově náročné.


Teď mám docela chuť udělat takové shrnutí proběhlého Mistrovství Evropy v krasobruslení v Budapešti a spojit to třeba i s nějakými top places v Maďarsku, tak snad se do toho pustím :) v neděli začal v Paříži Haute Couture Fashion Week, o něm bych taky chtěla napsat, takže aspoň dva články tu na 83 % budou. Zbytek je momentálně s velkým otazníkem, který visí i nad další existencí blogu.. teď tu asi zas budu nějakou dobu aktivní, to ale v součtu moc neznamená, protože období aktivity a neaktivity se tu střídá docela pravidelně, přičemž ta neaktivita začíná citelně převažovat. No, nějak to dopadne... každopádně, až se rozhodnu skončit, tak to sem napíšu nějaké velké rozloučení.


ZDROJE: text vlastní, fotka z tumblr od vintagebeliever4