Únor 2014

My Shopping Card #3

26. února 2014 v 20:05 | Markét |  Me & My LifeUž je to pěkně dlouho, co jsem tu dávala fotky svých úlovků. Ale tenhle měsíc se mi celkem dařilo, tak jsem si řekla, proč ne :) navíc když mám teď nový job (doučuju účetnictví) nemusím mít ani tolik výčitky :p


so here it is...
1. Náhrdelník - Lindex 399,-
Moje první zastávka byla v Lindexu na Smíchově. Tenhle obchod jsem měla vždycky ráda, ale dlouho jsem tam nebyla. Teď jsem byla přímo nadšená, za rozumné ceny tam měli úžasné věci. Třeba námořnickou kolekci s francouzskými nápisy a originálními barevnými kombinacemi. Zkoušela jsem si víc věcí, ale nakonec jsem si odnesla jen ten náhrdelník, přeci jen, byl to teprve začátek mé nákupní horečky. Rozhodně to byla dobrá koupě a nějaký podobný doporučuju všem, aby si pořídili, protože je to skvělý doplněk, který povýší každý vás outfit na něco výjimečného. Já ho zatím nosím jako kontrast k ležérním kouskům, moje nejoblíbenější kombinace je právě s tím bílým tričkem a sukní (obojí na fotce), dá se ale také skvěle využít jako doplněk k večerním šatům nebo koktejlkám.

Další v Celém článkuKrásy Říma aneb jak zde strávit 6 dní / část 1

9. února 2014 v 18:59 | Markét |  ♠ Travel ♠

Teď je na akce trochu mrtvé období, proto krásy Říma nemůžu s ničím propojit, jako Budapešť s krasobruslením nebo Paříž s haute couture. Ale protože travel is my therapy, a to i to virtuální, nemohla jsem prostě čekat na další akci a rovnou jsem se do toho pustila. V Římě jsem jednou byla a moc se mi tam nelíbilo. Od té doby mám vůči Itálii trochu averzi, takže doufám, že když se teď položím do jejích kladů, že třeba i dostat chuť se tam podívat. Možná mě brzy čeká návštěva Benátek, takže by to bylo víc než vhod :)


Takže kdo máte chuť se na chvíli přenést do této slunné evropské metropole, rozklikněte si Celý článek.Krásy Říma aneb jak zde strávit 6 dní / část 2

9. února 2014 v 18:59 | Markét |  ♠ Travel ♠Povedla se mi taková věc, že jsem překročila maximální limit článku..no vážně bych se měla pomalu krotit :D takže pokračování článku je tady a zveřejňuju ho dřív jen proto, aby to bylo za sebou chronologicky, aby prostě nejdřív byla ta první část ;) Prosím, začněte teda částí 1.5. den

Dnešními body programu budou Palazzo delle Esposizioni, Kapitolské náměstí, Piazza Venezia, Pantheon, Piazza Navona a Piazza Cavour.


Doporučuji vystoupit na zastávce metra Republica a projít si Via Nazionale. Na této ulici kromě řady zajímavých obchodů, naleznete i zmíněný první bod programu - Palác Esposizioni. Tento palác je kulturním centrem Říma, kde se konají různé významné výstavy, promítají se zde filmy, prezentují knihy nebo pořádají koncerty.


Tato neoklasicistní budova byla roku 2003 zrekonstruována za zhruba 28 milionů eur. Výstavní plochy se nacházejí ve dvou patrech, kinosál je schopen pojmout až 139 diváků, do divadla a konferenční místnosti asi 90 osob. Dále je tu kavárna pro 240 osob a také prosklená restaurace.


Nyní jsou zde k vidění tři expozice - Gilgameshova epopej, výstava National Geographic a Římské umění 70. let.

Just Watched: The Good Wife Season 4

5. února 2014 v 23:03 | Markét |  Dobrá manželka - The Good Wife

Před nějakou dobou jsem dokoukala 4. sérii Dobré manželky a nedalo mi to, abych sem nenapsala nějakou reakci, i když vím, že asi většina z vás moc netuší, o co jde. Ani se nedivím, u nás teď sice běží tuším asi 3. série, ale v docela nešťastný čas, takže pochybuji, že se někdo díváte. Přesto doufám, že se mi podaří vás trošičku nalákat.


Jak jsem tu mnohokrát psala, na seriál jsem se začala koukat kvůli Mattu Czuhrymu, jehož postava tam nepatří k moc zajímavým, ale jsem ráda, že mě tenhle herec opět přivedl ke sledování tak zajímavého projektu. Nebudu tady popisovat, o čem ten seriál je, o tom už bylo dost řečeno a přejdu tedy rovnou ke 4. sérii.


Řekla bych, že od 3. série zaznamenaly všechny postavy takový zvláštní posun, tím zlomovým okamžikem byl pravděpodobně započatý vztah Alicii a Willa, na který jsme všichni tak dlouho čekali, ale ačkoliv jsem očekávala, že propadnou vzájemné lásce (předchozí vývoj tomu napovídal), propadli spíš ryze sexuálnímu vztahu. To mi přišlo trochu zvláštní, když předtím se nám scénáristé snažili vnutit představu, že oni dva jsou pro sebe ti praví a najednou, když mohli být spolu a začít konečně budovat solidní vztah, radši se vrhli do postele, a bez nějakých výraznějších citů jenom proto, aby se pak následně rozešli, protože to příliš ovlivňovalo jejich práci. Ve 4. sérii se nelogické chování, zejména Alicii, ještě zdůraznilo. Vydala se totiž na cestu zpět ke svému manželovi, který ji podváděl s prostitutkami, ale zřejmě si zasloužil další šanci, narozdíl od Willa, který kvůli Alicie sabotoval každý svůj dosavadní vztah. Přesto si i fanoušci týmu Will, do kterého se řadím i já, také přišli na své a to zejména díky flashbackům z doby, kdy spolu ti dva randili. Chvíli to i vypadalo nadějně, ale na poslední chvíli se to všechno zase zvrátilo v Peterův prospěch a myslím, že vzhledem k tomu, co zatím vím o 5. sérii, se to jen tak neotočí.
Přestože se celý seriál opírá o trojúhelník Peter/Alicia/Will, je to především prostředí seriálu, tedy právnická firma Lockhart & Gardner, co stojí za jeho úspěšností. Ve 4. sérii se firma potýkala se závažnými finančními problémy a ocitla se na pokraji bankrotu. Boj o záchranu byl pak vedoucím motivem celé této řady a myslím, že to byl dobrý tah, protože přivedl i takovou zajímavou postavu, jakou byl ten jejich "dozorčí" a Cary (můj oblíbený Matt) tak mohl získat stabilnější místo ve firmě.


I když jsem v předchozích odstavcíh kritizovala, jak scénáristé zasáhli do povah hlavních hrdinů, musím uznat, že jedno se jim povedlo, a sice vývoj postavy Diane Lockhartové. Tíživá situace, ve které se firma nacházela, dala vyniknout její neuvěřitelné duševní síle a to, že se na scénu vrátil i její vztah s balistickým expertem jí ukázalo i jako citlivou a zamilovanou ženu.


Druhým pilířem, o který se seriál opírá, je zákulisí kampaní Petera Floricka. Zatímco v prvních řadách jsme mohli sledovat jeho snahu stát se státním zástupcem, teď usiloval o pozici guvernéra, přičemž naznačil, že pomýšlí i na prezidentské křeslo, takže tvůrci seriálu jsou si zřejmě vědomi, že prostředí politických kampaní je rozhodně lákadlem pro diváky, kterého se jen tak nevzdají. To koneckonců těší i mě, a i když Peter není mou oblíbenou postavou, přála bych mu úspěch už jen kvůli vedoucímu kampaně Eli Goldovi, který je jedním z nejcharismatičtějších herců nejen v tomto seriálu. A i u něj se mi líbí, jak se jeho postava vyvíjí. Ve 4. sérii dostal k mé radosti větší prostor, i když to bylo hlavně kvůli jeho problémům se zákonem..ale jeho triumfální návrat, i to, že Peter bez něj ztrácel..na to se rozhodně dívalo dobře.
Vím, že v 5. sérii dojde k odchodu Alicii a Caryho z firmy a založí si svou vlastní, přesto se bude na co těšit. Jako každý správný fanda páru Alicia a Will totiž doufám, že teď když zmizela hlavní překážka jejich vztahu, tedy to, že spolu pracují, budou konečně moct posunout svůj vztah někam dál. Ale ať to dopadne jakkoliv, určitě se těším přinejmenším na další várku zajímavých soudních případů a dalších intrik týkajících se kampaně.Další článek vyjde zítra, už to bude ten slibovaný cestovatelský o Římě.Recenze filmu Nymfomanka

4. února 2014 v 23:30 | Markét |  Filmíky

Původně by mě vůbec nenapadlo, že na něco takového půjdu do kina. Myslím, že jsem trochu preferovala, červenat se u toho někde v soukromí. Pak se ale naskytla příležitost jít na oba dva díly za sebou a navíc v atmosférickém kině Bio Oko, kde jsme si navíc film mohli vychutnat v lehátkách na slunění a se sklenkou kvalitního stáčeného vína v ruce, takže jsme se skoro cítili jako doma.


Trierovu práci znám už z dřívějška, takže jsem čekala, že bude určitě hodně..ehm..naturální, ale kupodivu se držel zpátky. Nebo spíš to bylo tím, že v kinech se odvážili promítat jen cenzurovanou verzi a navíc, co jsem tak pochopila, tak mu to nakonci dokonce celé nějak sebrali a předělali, takže jeho rukopis tam není tolik silný. Přesto třeba hned úvodní scéna byla vyloženě trierovská. Poklidně padající vločky a muž jdoucí na nákup a najednou se do toho spustí rockovo/metalová písnička a je tam záběr na ležící Joe.


V prvních minutách si mě teda film získal, ale následně mě zase ztratil. Ta první polovina, kdy se teprve uvádíte do obrazu je trochu bez šťávy a tím nemyslím co se týče lechtivých scén, těch tam bylo požehnaně, ale nějak tam nebyl žádný přesah, žádná hlubší myšlenka nebo asociace, se kterými Trier tak rád pracuje. Chytila jsem se zase až ve chvíli, kdy Joe dostala svou první práci a kohosi tam potkala a najednou se tam začala tvořit ústřední dějová linka a i ona byla najednou ukázána v jiném světle, ne jenom jako po sexu toužící bezcitná holka. Po dobu, kdy hlavními protagonisty plátna byli Stacy Martin (mladá Joe) a Shia LaBeouf, byla to neuvěřitelná podívaná. Ta chemie mezi nimi byla přímo hmatatelná a Stacy překvapivě stačila mnohem zkušenějšímu Shiovi i po herecké stránce. Právě s ním hrála nejpřesvědčivěji, i když v sekvenci, kdy jí umíral otec byla taky neuvěřitelná. Opravdu na tak nezkušenou herečku obdivuhodný výkon a snad jí to nakopne kariéru a uvidíme ji taky v něčem jiném, kde bude moc naplno ukázat svůj talent.


Poté, co Joe dospěla, "převtělila" se do Charlotte Gainsbourg a v ten moment ten film začal být takový zvláštní... a hodně sadistický, což tam ale pro daný stav příběhu docela pasovalo. Ale nakonec celá tahle sado-masochistická linka nějak vyšuměla do ztracena, aniž by to ve filmu bylo jakkoliv vysvětleno a podobné nelogičnosti začaly přibývat. Postavy už se najednou nechovaly tak, jak by to odpovídalo jejich doposud načrtnutému psychologickému profilu.


Nevím, kdy přesně Trier odešel a jeho práci dokončoval někdo jiný, ale film to rozhodně poznamenalo, a to v tom negativním smyslu. Najednou z toho úplně zmizelo jeho kouzlo. Co se týče závěru, to už byl absolutní nonsense neboli zřejmě pokus nějak dokončit příběh, se kterým si jeho následovníci nevěděli rady.


Většinou na koncích recenzí doporučuji nebo nedoporučuji film zhlédnout a ani tentokrát vás o to neochudím. Tady ale moje doporučení závisí na tom, jaká jste skupina lidí. Jestli máte rádi mainstreamové věci (a to samozřejmě nic proti tomu, taky si je občas dopřeju), radila bych vám spíš se Nymfomance vyhnout. Pokud vyhledáváte umělecké filmy, rozcestník pokračuje... klíčovým bodem je, jestli znáte Trierovy filmy a jaký k nim máte postoj. Pokud jste od něj neviděli, nedoporučuju Nymfomanku ze dvou důvodů - zaprvé by to na vás bylo asi trochu silné kafe a zadruhé je tu to zmíněné odebrání závěrečných prací Trierovy, takže by vás to i mohlo negativně ovlivnit v postoji k jeho dalším filmům, což by byla určitě škoda. Doporučuju si dát na rozjezd třeba Melancholii a až se budete cítit dostatečně silní, pusťe si Antikrista, film hrající hodně na psychiku a podle mě zatím Trierovo vrcholné dílo. Pokud jste Antikrista viděli a nemáte s tím problém, zřejmě nebudete mít problém i v něčem o něco slabší Nymfomance a určitě si ji nenechte ujít. Rozhodně ale nečekejte slaboduché porno, tenhle film se vám dostane pod kůži a bude ve vás ještě nějakou dobu doznívat..


(Co se dalších dnů týče, tak zítra tu bude článek o konci 4. série The Good Wife/Dobré manželky a ve čtvrtek zase jeden větší článek, tentokrát o Římě.)
Paris Haute Couture Fashion Week Spring/Summer 2014 + krásy Paříže

1. února 2014 v 0:15 | Markét |  ♠ Fashion ♠

Tenhle článek se ponese v duchu článku o Mistrovství Evropy v krasobruslení, který jsem tu zveřejnila asi před týdnem. Těšit se v něm můžete na můj výběr toho nejlepšího z Paris Haute Couture Fashion Week (záznamy přehlídek, fotky i soundtracky) a kromě toho také na něco málo o krásách Paříže. Protože jsem tu o Paříži psala už celkem dost, pokusím se teď zaměřit na méně známá místa nebo aktuální akce.


Pokud kliknete na Celý článek, čeká vás toho všeho pořádná porce..