Buffy,přemožitelka upírů

Buffy Rewatch: Season 3 Highlights

29. září 2013 v 22:47 | Markét
Čtvrtou sérii mám už téměř dokoukanou, přesto jsem celkem otálela s článkem o té třetí..jsem totiž od přírody člověk pohodlný a do časově náročných článků se příliš nehrnu. Chvíli jsem si dokonce pohrávala s myšlenkou, že tuhle sérii prostě přeskočím a budu dělat, jakoby nic..ale jde o to, že když už jsem něco začala..ale ne, to je mi vlastně fuk. Důležitější je, že tohle je poslední série, Buffy postaru, nebo jak to mám říct a společně se sérií druhou patří k mým nejoblíbenějším :)


Hodně jsem ocenila, že téměř vymizely takové ty vycpávkové díly..a taky to, že jsem dostávala svoji pravidelnou dávku Bangel scén. Jejich vztah v téhle sérii už byl mnohem dospělejší a taky se mi líbilo, že i když spolu nemohli být intimně, nezdálo se, že by je to až tolik zatěžovalo..doslova tak naplňovali tu pořád omílanou frázi, že sex není v partnerském životě to nejpodstatnější.


Taky nám do gangu přibyla Faith, kterou jsem sice ze začátku neměla vůbec ráda, ale teď když se na to koukám znova, tak mě její postava prostě baví. A řekla bych, že i celkem bavila Josse Whedona vzhledem k tomu, že Elizu si pak půjčoval do všech možných projektů.


Další plus série byl vztah Willow a Oze, který se rovněž prohloubil. Oni dva byli spolu kouzelní, a i když každý měl své mouchy, přesto představovali ideální prototyp první lásky :)


Mezi nejlepší díly patřily 3x02 Dead Man's Party, 3x09 The Wish, 3x10 Amends, 3x12 Helpless, 3x14 Bad Girls a 3x20 The Prom. Naopak nejmíň mě zaujaly díly 3x06 Band Candy, 3x13 The Zeppo a 3x19 Choices.


Podrobnější rozpis je v Celém článku ;)


Buffy Rewatch: Season 2 Highlights

31. srpna 2013 v 1:25 | MarkétPředevším vám chci hrozně moc poděkovat za všechny ty úžasné komentáře, co jste mi nechali u články o 1. sérii, doufám, že podobné příspěvky se objeví i teď, protože 2. série je moje srdcová záležitost :)


Z toho, že jsem napsala, že tahle série je moje srdcovka jste asi právě vydedukovali, že je to moje nejoblíbenější série seriálu. Je tam všechno, pořádný příběh, který se line celou sérií a k mému nezměrnému potěšení je to právě vztah Buffy a Angela..z této série pochází jedny z nejkrásnějších Bangel scén a ten závěr..přitom jsem ronila slzy jako hrachy, tehdy jsem to měla nahrané ještě na kazetě a pouštěla jsem si ten závěr pořád a pořád dokola, až se mi ta páska skoro prodřela a když jsem náhodou byla mimo domov, pouštěla jsem si aspoň Full of Grace do sluchátek :)


Mezi nejlepší díly určitě patří 2x06 Halloween, 2x13 Surprise, 2x14 Innocence, 2x17 Passion a 2x22 Becoming Part II. Naopak se mi moc nelíbily 2x02 Some Assembly Required, 2x12 Bad Eggs a 2x16 Bewitched, Bothered and Bewildered.


Ale rozepíšu to tu opět hezky podrobně..takže Celý článek ;)


Buffy Rewatch: Season 1 Highlights

4. srpna 2013 v 20:12 | Markét

Komplet sérii Buffy stahuju už asi půl roku, ale námaha se konečně vyplatila a já si tak můžu zopáknout celý seriál v originále a i v poměrně dobré kvalitě :) už mám za sebou 1. sérii a a pár dílů ze druhé a znovu jsem podlehla kouzlo toho seriálu..dřív prostě věděli, jak na to, a i když se mi třeba Upíří deníky taky hodně líbí, Buffy je pořád number 1 mezi všemi upírskými seriály, filmy atd. :)


1. série nepatří mezi mé nejoblíbenější, je tam hodně takových těch vycpávkových dílů, kde se relativně nic neděje. Nosným příběhem bylo povstání Pána a ty díly, které se týkaly přímo toho jsem si užila nejvíc. Ale i ty ostatní byly docela koukatelné. Líbí se mi, že tahle série je ještě taková s nadsázkou, nebo jak to mám popsat..určitě mi dáte za pravdu, že Buffy třeba v 6. sérii je úplně jiný člověk a podle toho vypadají i dialogy a všechno..


Nejlepšími díly jsou podle mě 1x01 Welcome to the Hellmouth (aby taky ne, když měl přimět televizní společnost, aby seriál vybrala do svého programu), 1x07 Angel a samozřejmě taky závěrečný 1x12 Prophecy Girl. Nejslabší asi byly 1x04 Teacher's Pet a 1x05 Never Kill a Boy on a First Day.


Podrobněji v Celém článku ;)


Bangel // just take my hand, i'll make it feel so much better // ♥

24. března 2012 v 23:39 | Matulinka
Zas a znovu jsou Buffy a Angel u mě na blogu voleni jako nejlepší love pár v dějinách seriálu..takže je načase začít se jim trochu věnovat ;) a to bych nebyla já, kdybych nezačala videem :D ale tohle dílko sem prostě nejde nedát /já vím, už docela otřepená věta no :D / kombinace Bangel a Hurts je zkrátka simply irresistible ;)


Bangel fanvideo - Iris

31. července 2011 v 19:34 | Matulinka
Jak teď pořád přidávam něco o Sarah nebo Davidovi, dostala jsem chuť podívat se na pár nových Bangel videí. A jaký div.. opět jsem si jedno z nich zamilovala. No kdo by odolal jednomu z nejlepších love párů a navíc písničce Iris? To opravdu nejde :D není zapotřebí ani mnoha efektů, aby se vám tohle dílko dostalo pod kůži a vyvolalo ve vás tu správnou romantickou náladu :))


BtVs video - This Is War

29. července 2011 v 17:00 | Matulinka
Tohle skvělý video jsem před časem objevila díky rodaw.blog.cz a řekla jsem si, že když už teď nepřidávám videa týdne, mohla bych sem dávat alespoň nějaká videa, čas od času, s mými největšími oblíbenci. Mezi ně Buffy rozhodně patří, ale tohle je snad první video s nebangelovskou tematikou, které jsem si opravdu oblíbila. Je to svižně a efektivně sestříhané, song This Is War od 30 Seconds To Mars tomu sedne jako ulitý, navíc slova písničky k tomu přesně padnou.. a pokud vás ani tohle všechno nedostane, pak věřte tomu, že barevná vyladěnost celého fan dílka vás stoprocentně nadchne ;)
A jak tak na koukám, tak mi tu nejde spustit žádný video z YT..tak aspoň odkaz no..

Nový film Buffy, přemožitelka upírů..bez původního obsazení

10. prosince 2010 v 17:18 | Matulinka

Práva na film Buffy the Vampire Slayer byla opět prodána..tohle snad ovšem nejnešťastnější volba vůbec, protože noví majitelé práv se rozhodli kompletně vyměnit všechny postavy..což znamená, že pokud nějaký film vůbec bude (práva se prodala asi již pošestnácté) neuvidíme v nich Sarah Michelle Gellar, Davida Boreanaze a ani jiného původního herce. Fanoušci jsou roztrpčení..všichni jsme očekávali navázání a posloupnost děje a hlavně původní postavy a jejich herce. I David Boreanaz se nedávno vyjádřil, že mu bude smutno, až se bude dívat, jak jeho Angela hraje někdo jiný. Sám tvůrce Buffy, který se již tolikrát vyjádřil, že je ubohost jen kopírovat námět někoho jiného, o tom řekl: ,,Vždycky jsem doufal, že by Buffy po mé smrti mohla být opět přivedena k životu. Ale víte, až potom."

ZDROJ: The Sydney Morning Herald

Buffy and Angel - Three Top Videos

23. srpna 2010 v 19:42 | Matulinka
Zoufale jsem hledala nějaký novinky, který bych mohla dát na blog, ale nikde nic..a mě hrozně nebaví dávat sem fotky starý třeba několik let, tak aby tady aspoň něco dneska přibylo, tak jsem se rozhodla, že sem vložim nějaký videjka, který jsem před časem našla a jelikož přes prázky jsou pozastavený všechny blogový článkový seriály jako MV týdne, bleskovky, Best of Month, Nej song, Dress of a Film měsíce, tak jsem je neměla kde uveřejnit..přitom jsem v poslední době objevila už osm skvělejch musicvideí..tady jsou zatím jenom tři..a jejich společným tématem jsou Buffy a Angel ♥ Enjoy it ;)Buffy, přemožitelka upírů - Písničky z Once More With Feeling

17. srpna 2010 v 19:25 | Matulinka
Tady vám dám pár písniček z muzikálového dílu Once More With Feeling..tak kdo jste tenhle díl neviděli, nebo si to jenom chcete znovu připomenout, tak máte možnost ;) a dyštak potom na konci článku je anketa o nejlepší písničku z tohohle dílu, tak pls hlásněte :))


Sarah Michelle Gellar a Vanessa Hudgens ve filmu Buffy, přemožitelka upírů?

22. června 2010 v 19:18 | Matulinka

Po přečtení téhle zprávy jsem se hned pustila do hledání, ptz mi to přišlo jako nesmysl, ale člověk nikdy neví...tady jsem ale tušila správně. Nic takového se NECHYSTÁ!!! takže pokud jste se těšili, jak ty dvě uvidíte v jednom filmu, tak je mi líto, že vám beru iluze, ale jedná se pouze o hloupej fake, kterej měl jenom přitáhnout pozornost..nic víc!! Bohužel ani nic na způsob Buffy, přemožitelka muzikálu ze střední :D

4. série BtVS na Prima COOL?

18. května 2010 v 20:02 | Matulinka

Budoucnost Buffy, přemožitelky upírů na obrazovkách televize Prima Cool, zatím zůstává nejistá..
někdo tvrdí, že odvysíláno bude všech sedm řad, jiní zase, že opět zůstane jen u třech..
faktem ale je, že program je známý akorát do posledního květnového pátku, což
je den, kdy končí třetí série, takže budeme ještě chvilku napnutí..
muj názor je ten, že odvysílaj všechny..jsem prostě optimista :)) ale když dali
celýho Angela, tak BtVS snad musí taky ne :))

Co nosí Julia Benz v kabelce

4. března 2010 v 19:17 | Matulinka

Herečka Julia Benz známá hlavně díky seriálu Angel prý nedá dopustit na pastilky proti nachlazení Advil Cold and Sinus, na které nedá dopustit.

Prima COOL about Buffy, the Vampire Slayer

4. března 2010 v 19:14 | Matulinka

Od 11. března 2010 bude Buffy vysílána na Prima COOL místo Angela..v televizi už naplno běží upoutávky a nedávno se na internetu na oficiálních stránkách televize objevil i podrobný popis včetně informací o dabingu =o))

I upíři mohou mít svou noční můru!
Buffy je vyvolená chránit svět před stvořeními z temnot!
Americký akční seriál (1997-2003). Hrají S. M. Gellarová, N. Brendon, A. Hanniganová, A. S. Head a další.

Od 11.3. každý všední den v 17:45, repríza druhý den ve 13:10Dabing seriálu: Buffy Summersová (Sarah Michelle Gellarová )- Klára Sochorová, Xander -Alexander LaVelle Harris (hraje Nicholas Brendon) - Jan Kolařík; Willow Rosenbergová (hraje Alyson Hanniganová) - Jana Štvrtecká; Rupert Giles (hraje Anthony Stewart Head) - Daniel Dítě a další.

O seriálu:
Osud volí z každé generace dívek jednu vyvolenou, jejímž úkolem je bojovat proti upírům, démonům a jiným silám temnot. Současnou Přemožitelkou je Buffy Summersová, které je stejně jako těm předchozím přidělen Pozorovatel. Ten ji nejen chrání, ale také učí a cvičí. V dlouhé linii bojovnic je však Buffy první, které pomáhají věrní přátelé. Přemožitelky totiž mají svou výjimečnost ukrývat před ostatními, aby je nepřivedly do nebezpečí. Jenže vysvětlete to Willow a Xanderovi, nejlepším kamarádům! Snad právě díky tomu, že není na vše sama, je Buffy tou nejsilnější Přemožitelkou, jaká kdy žila. Má totiž za co bojovat. Později dokonce najde i lásku svého života, upíra Angela, kterému kdysi cikáni vrátili duši, aby trpěl za své hříchy.

Zajímavosti:
Seriál vychází z celovečerního filmu Buffy, zabíječka upírů (1992). Dějově ale nenavazuje. Je koncipován spíš jako zpracování stejného námětu, kterým je boj dívky Přemožitelky proti silám zla.
Jedna epizoda se točila 8 dní.
Všechny knihy v knihovně Sunnydaleské střední jsou opravdové.
Autor seriálu Joss Whedon přiznal, že postava Xandera je založená na něm samotném.
Sunnydaleská střední (ve skutečnosti Torrance High) už posloužila filmařům při natáčení Beverly Hills 90210. A školu Hemery High, kam Buffy chodila v Los Angeles, si můžete pamatovat z filmu Návrat do budoucnosti.

Osoby a obsazení:

Buffy Summersová
Buffy je Přemožitelka, další z řady dívek vyvolených osudem, aby bojovaly proti silám zla. Tato funkce jí dává extrémní sílu, výdrž, obratnost, intuici, uzdravovací schopnost a částečně také dar předpovídat budoucnost, kterou vídá ve snech. Než přišla do Sunnydale, žila v Los Angeles a patřila mezi v kolektivu oblíbená normální děvčata. Pak se s ní spojil tajemný muž jménem Merrick, který ji prozradil, že je vyvolenou přemožitelkou upírů. Své poslání brala zprvu skepticky. Později se strhl boj se silami temnot, při kterém Merrick zemřel a Buffy podpálila školní tělocvičnu. Byla vyhozena, její rodiče se rozvedli a matka Joyce se rozhodla, že bude lepší, když se odstěhují. V městečku Sunnydale ale vše začíná znovu - školní knihovník Giles oznámí Buffy, že je jejím novým Pozorovatelem. Dívka je sice pevně rozhodnuta, že s potíráním zla skončila, když však dojde k vraždě, kterou prokazatelně způsobil upír, jednoduše nemůže dopustit, aby zemřel ještě někdo další.
Sarah Michelle Gellarová
Poprvé se objevila v TV filmu už ve svých čtyřech letech. V roce 1993 byla obsazena do role Kendall Hartové v televizním seriálu All my children, za který byla v roce 1995 obdarována cenou EMMY. Následující velká role již byla Buffy. Kvůli bojovým scénám se naučila Tae Kwon Do a Kickbox. Po úspěchu seriálu dosáhla i na filmové role. Objevila se ve filmech Vřískot 2 nebo Velmi nebezpečné známosti.

Alexander LaVelle Harris
Odmalička žije v Sunnydale a je nejlepším kamarádem spolužačky Willow. O jeho rodině se toho moc neví, jen že se rodiče často hádají. Xander se ale nikdy nenechal rodinnými vztahy zlomit a naučil se všechno řešit s nadhledem a humorem. Ve škole rozhodně nepatří mezi premianty, a proto jej Willow doučuje. V knihovně jednoho dne vyslechne podivný rozhovor mezi Buffy a Gilesem o dívčině poslání. A zanedlouho přijde o kamaráda, ze kterého se stane upír... V nouzi Buffy nejednou pomůže, čímž si vyslouží místo nejen v jejím týmu, ale i v kruhu jejích nejlepších přátel.
Nicholas Brendon
Pochází z jednovaječných dvojčat. Kvůli zranění se musel vzdát dráhy profesionálního baseballového hráče. Uplatnění však záhy našel v herectví. Dobře poznal i zákulisí filmu, nějaký čas totiž působil jako asistent produkce.

Willow Rosenbergová
Willow je nejlepší kamarádkou Xandera, do kterého je od svých pěti let tajně zamilovaná. Není příliš oblíbená, vlastně je pravým opakem Buffy. Přesto se s ní hned po příchodu na Sunnydaleskou střední spřátelí. Je bystrá a chytrá, rozumí počítačům a kdekterá encyklopedie jí není cizí. Díky Buffy si nejen začne více důvěřovat, ale také objeví zájem o magii, čímž partě rovněž často vypomůže. S Xanderem a Buffy tvoří nerozlučný přátelský trojlístek.
Alyson Hanniganová
Herečka začala svou kariéru ve čtyřech letech. Tehdy byla jednou z mnoha hezkých tvářiček z reklam. Jako opravdová herečka se prosadila až v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Úspěch ale sklízí také v seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Od roku 2003 je vdaná za Alexise Denisofa (hereckého kolegu ze seriálů Buffy, přemožitelka upírů a Angel). V roce 2009 se jim narodila dcera Satyanay Denisof.

Rupert Giles
Narodil se v Anglii do rodiny Pozorovatelů, kterými byli už jeho otec a babička. Po vystudování školy pro Pozorovatele začal pracovat jako kurátor v muzeu, a když mu Rada Pozorovatelů přidělila Buffy, odstěhoval se do Sunnydale. Tam si našel práci školního knihovníka, která mu slouží jako krytí jeho skutečného poslání. Buffy ho zpočátku měla v úmyslu ignorovat, ale brzy se z nich stal tým. Jeho vztah k ní se postupem času změní v takřka otcovský. Giles je sečtělý a velmi inteligentní, ovládá několik lidských i nadpřirozených jazyků, a je-li to nezbytné, pomůže i v boji.
Anthony Stewart Head
Pochází z umělecky založené rodiny - otec dokumentarista, matka herečka. Vystudoval Londýnskou akademii hudebních a dramatických umění. První velký úspěch slavil jako Ježíš ve filmu Godspell. Pohybuje se mezi USA a Anglií, kde žije jeho rodina. Má dvě děti - Emily a Daisy. Rád jezdí na koni, plave a zpívá.

Angel
Upír s pověstí nejkrutějšího zabijáka v historii. Je prokletý cikány, kteří mu vrátili duši, aby trpěl za hříchy, jež jako krvelačný netvor spáchal. Na cestě za svým vykoupením potká Buffy a rozhodne se jí pomáhat. Zamilují se do sebe a jejich vztah se vyvíjí i poté, co Buffy zjistí, kým Angel ve skutečnosti je.
David Boreanaz
Herec na sebe poprvé upozornil v seriálu Ženatý se závazky, avšak opravdový úspěch slavil až v Buffy a následně v dalším upířím seriálu Angel. Zde měl již hlavní roli a nebylo daleko k jeho obsazení do seriálu Sběratelé kostí, kde hraje speciálního agenta Seeley Bootha. Objevuje se ale také ve filmu (např. Valentine).

Rychlé info:

Název seriálu: Buffy, přemožitelka upírů / Buffy the Vampire Slayer
Autor:
Joss Whedon
Žánr:
nadpřirozený, akční
Série:
I.-VII.
Počet epizod:
144
Premiéra na Primě
Rok výroby:
1997-2003

Buffy the Vampire Slayer - Všechny řady na Prima COOL!

18. února 2010 v 19:58 | Matulinka

Prima se nám chystá dát další dárek..potom, co odvysílala celého Angela se nyní se chystá i na Buffy, přemožitelku upírů a protože Nova nejspíš žárlí, tak si museli udělat i vlastní dabing..na což jsem strašně zvědavá, ptz dabing je většinou hrůza a navíc už jsem zvyklá na jejich určitý hlasy, tak uvidíme...nutno taky dodat, že Prima se v poslední době fakt snaží, co se týče seriálů, už vysílá Zoufalé manželky, Gossip Girl, HIMYM, Studio 30 Rock, Sběratele kostí, Chirurgy a řadu dalších..jen tak dál =o)))

Momentálně stále běží 5. série Angela a Buffy by na něj měla plynule navázat a nahradit ho i v těch časech, což znamená v 18:10 premiéra a někdy kolem 13:10 opakovačka.

Buffy, přemožitelka upírů - Nové Stills

28. září 2009 v 13:53 | Matulinka
Vysoce kvalitní stillsky z prvních tří sérií Buffy, the Vampire Slayer.
imagebam.com

Buffy, přemožitelka upírů - Promo 5. série

28. září 2009 v 13:17 | Matulinka
Našla jsem nové promo fotenky Buffy k 5. sérii..

imagebam.comimagebam.comimagebam.com

Buffy The Vampire Slayer - Episode Stills

5. září 2009 v 17:02 | Matulinka
Pár stillsek z různých epizod Buffy, přemožitelky upírů.

imagebam.com

Buffy, přemožitelka upírů - 1.série (Promo/Stills)

5. září 2009 v 16:56 | Matulinka
Fotenky sloužící k propagaci 1.série Buffy The Vampire Slayer.

imagebam.comimagebam.comimagebam.com

Buffy The Vampire Slayer - Nové Stills

29. července 2009 v 16:11 | Matulinka
Pár moc povedených stillsek z Buffy, přemožitelky upírů.

Angelus & Buffy - Stephan Denalien

12. června 2009 v 17:59 | Matulinka
Tenhle shoot se mi hrozně líbí, jak on jí tam objímá a úplně tak kouká, mno já prostě ty jeho ksichtíky miluju ♥ Oni dva jsou prostě párem k pomilování ♥ A navíc jako bonus fotečka s Angelusovou partou- Spikem a Drusillou. Mno nekupte to!! =oD

 
 

Reklama