♠ Fashion ♠

Paris Haute Couture Fashion Week Spring/Summer 2014 + krásy Paříže

1. února 2014 v 0:15 | Markét

Tenhle článek se ponese v duchu článku o Mistrovství Evropy v krasobruslení, který jsem tu zveřejnila asi před týdnem. Těšit se v něm můžete na můj výběr toho nejlepšího z Paris Haute Couture Fashion Week (záznamy přehlídek, fotky i soundtracky) a kromě toho také na něco málo o krásách Paříže. Protože jsem tu o Paříži psala už celkem dost, pokusím se teď zaměřit na méně známá místa nebo aktuální akce.


Pokud kliknete na Celý článek, čeká vás toho všeho pořádná porce..


Fashion photoshoot 12

6. listopadu 2013 v 22:00 | MarkétDost už bylo dnes textu, pojďme se pro změnu podívat na pěkné obrázky, které doufám přinesou trochu isnpirace pro vaše další nákupy nebo až třeba budete stát bezradné před skříněmi, tak si vzpomenete a voila..super outfit bude na světě :)


co dodat, tohle je přesně můj styl - krajka v nádherné barvě a ten pásek k tomu jako třešnička na dortu
want it


Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 / Hodnocení 4. dne

28. září 2013 v 19:25 | Markét

A je tu hodnocení posledního dne pražského fashion weekendu, který se nesl v symbolu přílivu nové krve do už teď rozhýbaných módních vod v Čechách. Ačkoliv jsme mohli vidět opravdu povedené přehlídky, mladí talenti to rozhodně nebudou mít snadné, protože na tak malém trhu, jako Česká republika, je poměrně velká konkurence..


VOŠON Praha
Jenom možná maličká výtka na začátek, že přehlídka byla docela špatně nasvícená, a tak se první modely doslova utápěly ve tmě. To se naštěstí po počátečních problémech podařilo vyřešit a modelky se tak mohly vydat po celém mole a ne jen zůstávat u zdroje světla ze zadních projekcí. Kolekce byla celkově velmi zajímavá na pohled, byly tu opravdu originální střihy i kombinace. Zaujala mě hlavně část pastelově žlutých modelů. Kolekce přesto nepůsobí moc organizovaně a uceleně, což ovšem ve výsledku nic neznamená, protože je jasné, že když se sejde mnoho tvůrců a nápadů, je složité tomu pak dávat jednotnou formu.
Moje hodnocení: denní vítěz


Další v Celém článku


Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 / Hodnocení 3. dne

26. září 2013 v 1:16 | Markét

Tenhle den byl pro mě výjimečný už jenom tím, že jsem se mohla osobně zúčastnit. Bylo úžasné pocítit na živo tu atmosféru, navíc se stačilo jenom rozhlédnout okolo sebe a viděli jste tolik stylu, že by vám to stačilo na celý rok :D Jsem ráda, že se fashion week vrátil zpět do Pařížské, protože tam to má úplně jinou atmosféru :)


V rámci ucelenosti tohoto seriálu článků budu hodnotit stejně, jako ty ostatní dny.


ODIVI
Kolekce se zakládá na velmi příjemných modrých tónech, oversizde modelech a hře s délkami. To vše je doplněno nápaditými účesy, které jsou částečně skryty pod stylovými kšiltovkami.
Moje hodnocení: plus


Více v Celém článku


Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 / Hodnocení 2. dne

24. září 2013 v 0:35 | Markét
Úspěšně jsem shlédla všechny přehlídky 2. dne a přináším vám opět více méně detailní hodnocení, tak pokud vás zajímá můj názor na současnou českou návrhářskou scénu, která se zde představila, tak prostě jenom pokračujte ve čtení ;)

La Femme Mimi + Natáshe
Přehlídka La Femme Mimi byla velmi zajímavá nejen díky jejím návrhům, ale také díky samotné prezentace. Modelky se promenádovaly do rytmů tradičních českých hitů a typické strnulé výrazy a robotickou chůzi (tím to nekritizuji k modelingu to patří a mě se to jinak líbí) byste tu hledali jen marně. Dívky byly usměvavé rozjásané a za chůze doslova odhazovaly boty. Celou retro atmosféru doplňovaly také fotografie v pozadí. Kolekce pracovala s asijskými i retro prvky, ovšem postrádala jsem tam nějakou jednotnější myšlenku.
Moje hodnocení: plus


Natáshe mě zaujala už dobře vybranou hudbou a navíc od prvního momentu mi bylo jasné, že její kolekce bude mít hlavu a patu. V podstatě vše, co tato talentovaná návrhářka publiku naservírovala mě zaujalo. Už na začátku jsem zaujala nad kombinací hořčičné s černou, v tomto barevném spektru mám totiž velmi bohatý šatník. Plusové body uděluji i za to, že všechny modely by se daly běžně nosit a nikdo by si na ulici neťukal na čelo, ale rozhodně by se lidé otáčeli a outfity obdivovali. Natáshe mi také padla do noty svými úžasnými mini šaty, po kterých přišly ještě úžasnější dlouhé róby. Kolekce byla celkově velmi romantická a v letním nádechu.
Moje hodnocení: můj tip


Další v Celém článku


Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 / Hodnocení 1. dne

22. září 2013 v 1:44 | Markét

Dnes jsme byli na slavném Prague Fashion Weekendu a rovnou na čtyřech přehlídkách :) to ale zatím ponechme stranou, protože stejně ještě nemám ani přetažené fotky do počítače..vezmeme to pěkně popořádku. Díky tomu, že letos se vše děje pod záštitou Mercedes-Benz, tak fashion week stoupl na exkluzivitě a došlo k řadě vylepšením. Jedním z nich je i online streaming na Iconiq.cz a všechny záznamy lze i dohledat na YouTube. To mi také dalo příležitost, podívat se i na jiné přehlídky, než na které jsme měli koupenou vstupenku. Sice ve špatné kvalitě, ale nadšení stále vítězí :)


Na přenosy jsem se ale koukla až dneska, protože jsem si nechtěla ničím kazit dojem z mojí osobní návštěvy, takže jsem teprve tam byla překvapená, že přibyly i video projekce.


Oficiálním prvním dnem byla středa 18. 9., ale to se v podstatě nic moc nedělo, akce pouze pro uzavřenou společnost. Já tedy za regulérní první den považuji až čtvrtek 19. 9., kdy se uskutečnila Opening Ceremony a rozjely se první přehlídky..a právě hodnocení na ně vám přináším v tomhle článku, takže pokud jste zvědaví, rozklikávejte ;)


Elie Saab Haute Couture pro podzim/zimu 2013

3. září 2013 v 19:55 | Markét

PřednastavenoHaute Couture shows: July 2013


Musím říct, že kolekce Elie Saab mě opravdu překvapila. Čekala jsem, že to bude dobré, ale že až takhle.. samozřejmě některé róby byly klasika, sice nádherná, ale pořád klasika. Párkrát se tam ale Elie oddálila od svého stylu a takové dvoje troje šaty mě opravdu překvapily. Navíc, co můžu říct, ty svatební..asi nejlepší, co jsem v této sezoně na couturech viděla ;)


Taky se mi líbí, že ta přehlídka byla postavená celkem logicky, šaty prošly celým barevným spektrem, od červené přes bílou, zelenou a zpět k bílé.


Jediné, co bych tak mohla vytknout byla hudba, ta se mi k té kolekci příliš nehodila..no ono disco hudba k plesovým šatům moc obecně nejde :D


Ještě bych se chtěla podívat na přehlídku Gimabattista Valli, ale zatím asi můžu říct, že tahle kolekce se mi zatím z toho fashion weeku líbí nejvíc ;)
Fotky v Celém článku


Prague Fashion Weekend 2013

30. srpna 2013 v 0:43 | Markét


Dámy a pánové, už se nám to blíží. Tentokrát bude ale další změna..vloni to byl takový experiment s tím prapodivným přesunem před Pražský hrad, ale letos se fashion week opět vrací do Pařížské, jak to má být :) bohužel se ovšem nevrátil původní uspořádání a zase se prodávají vstupenky na jednotlivé přehlídky. Už je samozřejmě znám i program a já si dovolila vám z toho vytáhnou to nejzajímavější.


A abych neopomněla další změnu, Prague Fashion Weekend teď oficiálně patří pod vlajku Mercedes-Benz, stejně jako ostatní světové fashion weeky, což je určitě pozitivum. Taky bude online streaming ze všech přehlídek..já už nebudu v práci a škola mi začíná až v říjnu, takže je mi jasné, jak budu trávit tyto volné dny :p


Ale k tomu programu..


Celé to vypukně ve čtvrtek 19. září. Nejzajímavější přehlídky budou od šesti Pietro Filipi a od devíti večer s.Oliver. V pátek to bude rozhodně zajímavé, od šesti večer je totiž veřejnosti přístupná přehlídka butiku DUSNI3, kde prodávají i kousky od Victorie Beckham a dalších významných zahraničních návrhářů a od devíti přehlídka našeho nejlepšího butiku Simple Concept Storu, která je samozřejmě jen pro VIP, ale stále je tu ten online streaming ;) V sobotu se budou představovat hlavně čeští návrháři, třeba od čtyř bude TIQE by Petra Balvínová, od sedmi Kateřina Geislerová (letos jenom na pozvánky, takže vloni jsme měli hodně štěstí, že jsme se tam dostali na normální vstupenku) a od devíti se představí Jakub Polanka a nějací blíže nespecifikovaní zahraniční hosté.. neděle patří mladým neznámým talentům a uměleckým školám, žádné jméno mi tam nic neříká, ale od osmi to vypadá zajímavě, jsou tam psané nějaké malajské talenty :D takže si (ať už online nebo osobně) rozhodně nenechám ujít tyhle přehlídky:19. září

18:00 Pietro Filipi
21:00 s. Oliver

20. září

18:00 DUSNI3
21:00 SIMPLE

21. září

16:00 TIQE by Petra Balvínová
19:00 Kateřina Geislerová
21:00 Jakub Polanka a zahraniční hosté

22. září

20:00 Malaysia Talents


Ještě jsem ale neměla čas si projít i ta neznámá jména, tak je možné, že mi ještě něco přibude :D a samozřejmě se tady této velké módní události budu věnovat víc, tohle je jenom taková první ochutnávka..Georges Chakra Haute Couture pro podzim/zimu 2013

27. srpna 2013 v 21:01 | Markét

Přednastaveno

Haute Couture shows: July 2013Jaké bylo moje zklamání, když jsem zjistila, že Georges Chakra letos neměl na couturovém fashion weeku svoji vlastní přehlídku..naštěstí v rámci akce nafotil aspoň shoot, kde představil část ze své kolekce pro nadcházející plesovou sezonu. Některé ty šaty byly opravdu krásné, ale nějak se z toho ztratila jeho fantazie..vím, že když jsem viděla jeho přehlídku pro jaro 2011, byl to zážitek a doteď si stojím za tím, že to je nejlepší fashion show, jakou jsem kdy viděla. Dokonce z té kolekce vybrali i svatební šaty Sereně v Gossip Girl, takže to zřejmě nebyl jen můj názor..


Nicméně tahle kolekce by mě u jakéhokoliv jiného návrháře asi ohromila, protože je tam několik rób, kde je vidět, že si s nimi dal opravdu hodně práce a nejsou šité horkou jehlou. Problém u této značky je, že mám přemrštěné očekávání a pokaždé čekám od Georgese nějaký zázrak, který bohužel po jaru 2011 nepřišel..

Fotky v Celém článku


Zuhair Murad Haute Couture pro podzim/zimu 2013

22. srpna 2013 v 16:24 | MarkétHaute Couture shows: July 2013


Začátkem prázdnin se tradičně konal v Paříži fashion week, který byl vrcholem celé série týdnů módy po celý rok..opět tu byly naprosto neuvěřitelné přehlídky. Je mi líto je dávat všechny do jednoho článku, protože to potom tolik nevynikne, takže jsem se rozhodla pro sérii článků, asi tak tří nebo čtyř, uvidíme ;)


Začnu klasicky se Zuhairem Muradem. Jeho šaty mi vždycky absolutně padnou do noty, ale je pravda, co říkají mnozí, že se už trochu opakuje..přesto se na ty úžasné róby nemůžu vynadívat.


Pro tuhle kolekci mi přišlo, že se Zuhair nechal inspirovat módou Šeherezády. Hodně se mi líbila ta kolekce modrých šatů, i když ty první dvě róby asi hned něco nepřebije :) Závěrečné svatební byly úžasné, ale líbily se mi spíš zezadu, vepředu mi trochu vadilo, jak to bylo rozdělené..ale jinak jediné slovo "WOW" jako vždy :)


Jo a abych nezapomněla, článek je samozřejmě přednastavený, v neděli zase budu odpovídat na komenty a v pondělí přednastavím na další týden ;)Fotky v Celém článku


Svatební kolekce Monique Lhuillier na jaro/léto 2013

5. července 2013 v 19:59 | MarkétZačalo nám léto, období romantiky a svateb a přestože nepředpokládám, že se někdo, kdo to teď čte, chystá na vdavky, určitě se všechny rády díváme na přenádherné svatební róby, obzvlášť, jsou-li couturové, což tahle kolekce rozhodně je ;)


U prvních jsem si říkala..a tohle jsou šaty z dílny Monique Lhuillier? Ale potom už to naštěstí byl víc její styl. Všude kamínky, spousta tylu a zajímavých nápadů. Musím říct, že já bych si rozhodně z těchto princeznovských šatiček nějaké vybrala..myslím, že až dojde na mojí svatbu, zešílím z toho výběru a nakonec budu mít asi pět metrů do každé strany :D ale na téhle kolekci je skvělé, že zastánce jakéhokoliv stylu si tu určitě vybere, protože jsou tu jak jednodušší a prostorově méně náročnější, ale také ony okázalé róby :)
Snažila jsem se k tomu najít i nějaké fotky, ale nedokážu rozeznat, které šaty patří do jaké kolekce, takže radši nic, video vám musí stačit :D

To nejlepší z London Fashion Week Podzim/Zima 2013-2014

3. června 2013 v 23:04 | Markét
Trvalo mi to sice skoro čtyři měsíce, ale konečně je tu článek o "tom nejlepším" z londýnského fashion weeku, na to jste všichni čekali, že?:D


Musím říct, že Londýn mě zaujal o něco víc, než New York, přesto jsem měla trochu pocit, jako bych viděla kolekce některých našich rádoby návrhářů. V Londýně jste mohli vidět opravdu zajímavé modely, na druhé straně bylo dost i těch, které už jsou trochu okoukané..a sakra jo, všichni jsme pochopili, že návrháři se teď zbláznili do minimalismu, ale když už, chtělo by to nad tím trochu popřemýšlet, než slepit bez ladu a skladu k sobě nějaké geometrické kusy látek a říkat tomu šaty. Já mám ráda i trochu experimentální módu, ale musí to ještě vypadat jako oblečení a ne že, se tam promenádují nahaté (opravdu nahaté) modelky, které jsou celé polité jakoby krví a na hlavě mají nápis "Violence"..ano, i taková přehlídka v Londýně byla..ale někoho to třeba zaujalo, proti tomu nic nemám, akorát už tak trochu není moc o módě jako takové. Oproti tomu zase vynikli ti návrháři, kteří vytvářeli sofistikované ready-to-wear modely, k vidění bylo několik velice povedených přehlídek, které dohromady působily velice celistvě a byly spjaty jedním nápadem, ideou..


Vybrala jsem opět tři, které mě zaujaly nejvíce a snad se budou líbit i vám..já byla nadšená ;)


Tentokrát je budu řadit podle toho, jak se mi líbilo..půjde to vzestupně ;) takže na pomyslném třetím místě..
Tato přehlídka měla opravdu jiskru a pokud jste příznivci dekadence, určitě si přijdete na své. Co jsem se dočetla, tak to byl debut této značky na londýnském fashion weeků a pokud takto vstoupila na scénu, můžeme očekávat mnohé. Svědčí o tom i to, že mezi hosty jsem zahlédla i Micka Jaggera.


Návrhářka mi přišla velice sympatická, je to opravdová dáma a je vidět, že svůj osobitý styl přenesla i do svých návrhů, sama přiznala, že se hnutí surrealismu a dekadence nechala v této sezoně ovlivnit a nám se tak poskytl pohled na spoustu zlata, třpytivých kamínků a nadýchaných účesů, vše doplněné výraznými šperky a botkami, které jsou prý z 24 karátového zlata..tomu tedy říkám debut!


Záznam přehlídky:


Zákulisí


A pár nejzajímavějších modelů..


golden shining by L'Wren Scott / LFW


Další v Celém článku


London Fashion Week Fall / Winter 2013-2014 / Photos

3. června 2013 v 0:20 | Markét


Uff, uff..konečně jsem probrala tu hromadu materiálů k londýnskému fashion weeku (který byl v únoru :D ) a můžu začít se shrnováním. Jako první tady zase dám fotky, protože jsem si minule všimla, že jste je dost komentovali a většinou pozitivně. Taky chápu, že ne všechny baví dívat se na dlouhá videa z přehlídek a prolistovat si pár fotek je mnohem zábavnější a máte aspoň komplexní představu, jak to tam asi vypadalo.


Snažila jsem se dát sem aspoň jednu fotku z každé přehlídky, co byla..pokud se tu nechcete uklikat, tak všechny jsou taky na mém Pinterestu, kde najdete i fotky z New Yorku ;)1. den

Zoe Jordan
bright orange by Zoe Jordan / LFW


Zuhair Murad - Haute Couture kolekce pro jaro 2013

10. května 2013 v 15:15 | Markét


Čas od času sem dávám i nějakou tu přehlídku samostatně, ale to už opravdu musí být.. :D tohle je další takový příklad. V poslední době jsem si hodně oblíbila návrháře Zuhaira Murada, který navrhoval hodně věcí i pro Gossip Girl.


Mě jde ale především o jeho styl. Vytváří totiž vyloženě princeznovské šaty, nad kterými se každému prostě musí tajit dech. Rozhodně totiž nešetří kraječkami a ornamentálními vzory.


Letošní kolekce má nádech antiky. Mám ráda takové to tematické přehlídky, hlavně když se návrhář dokáže držet svého nápadu a vystavět na tom celou kolekci. Co k tomu psát, šaty byly nádherné a účesy rovněž..hotové "back in time" :)


Záznam přehlídky najdete tady: http://www.youtube.com/watch?v=u62_igiIHRI
Móda na Met Gala 2013

7. května 2013 v 17:26 | Markét


Met Gala je zaručeně jednou z největších módních událostí roku. Zjednodušeně řečeno, je to ten správný čas, kdy vytáhnout drahé couturové modely a pózovat v nich snad přede všemi fotografy a novináři, co jich v New Yorku jen je..navíc je to epicentrum všech osobností amerického filmu, hudby, umění.. je to pravý svátek pro všechny milovníky módy - můžeme zde vidět naše oblíbené celebrity, které mají po boku návrháře, kteří jsou autory jejich oděvu. Dozvíme se tak kromě jiného, kdo je čí múza..


Samozřejmě není možné dát sem všechny ve všech modelech, ale snad to jako malá ukázka bude stačit :D


A kdybyste to náhodou nepoznali, tak téma bylo "Punk: chaos ve vysoké krejčovině"


Nina Dobrev v šatech Monique Lhuillier


Fashion photoshoot 11

27. dubna 2013 v 17:46 | Markét


Došlo mi, že už jsem tu dlouho nedávala žádný fashion shoot, a tak se stalo, že se mi tu nahromadila kupa fotek, které mě nějakým způsobem inspirovaly. Snad něčím zaujmou i vás a třeba vás přivedou na nějakou zajímavou myšlenku, jak oživit váš outfit. Protože fotek je opravdu mnoho, nebudu k nim dávat takové ty popisky, stejně už bych se asi opakovala a každý vidí, co vidí :D takže užijte si ;)


this coat is exatly what i need


Nová kolekce Mango pro podzim/zimu 2013-2014

27. dubna 2013 v 17:21 | Markét

Mango je v současné době moje nejoblíbenější značka, v jejíž obchodech mě vždycky něco zaujme a, což je ještě lepší, všechny kousky jsou relativně cenově dostupné, pokud nepočítáme speciální autorské kolekce. Proto Mangu věnuji speciální článek a nebudu ho zahrnovat do nějakého souhrnného článku. Navíc o Barcelona Fashion Week ani nepíšu..


Přehlídka byla už v únoru, ale já jsem to nijak nezaregistrovala, to až, když jsem si o tom přečetla v Elle. A to je jasné, že jsem ji okamžitě musela vidět.


Mango zůstalo věrné své image. Modelky tu byly v rolích pohodářek, nosili volné materiály, ale zároveň se striktně držely černé a bílé barvy. Zaujaly mě hlavně úžasně padnoucí blazery, už jsem zjistila, že pokud sháníte sáčko jakéhokoli druhu, Mango je sázka na jistotu :) Ale nechyběly ani etno šaty, na které je Mango rovněž specialista. Bohužel jejich šaty, zvlášť ty dlouhé až k zemi, patří v Mangu k tomu nejdražšímu..ale mám slíbeno, že až/jestli udělám maturitu, budu si tam moct nějaké takové vybrat, tomu se říká motivace :)

Další v Celém článku


To nejlepší z New York Fashion Week Podzim/Zima 2013-2014

17. března 2013 v 23:41 | Markét
Tramtadadá..jsem tu s článkem z fashion weeku :D dlouho mi to trvalo, vím, ale se mnou to máte těžký..:D nějaké první dojmy a fotky už jsem sem vkládala o článek níž a o týden dřív, takže si je můžete přečíst. Tady bych to asi zbytečně nezdržovala a rovnou skočíme k videím. Celkem se mě opravdu zaujalo 7 přehlídek, ale trápit vás tu se všemi nebudu, vybrala jsem tedy jen ty opravdu nejlepší;)
Talentovaný návrhář Tadashi Shoji mě zaujal už na předešlém fashion weeku a nezklamal mě ani pro tentokrát. Líbí se mi jeho vnímání módy a žen jako takových. V dnešní době se čím dál častěji na molech objevují různé výstřelky, které zcela popírají ženskost, o to víc jsem ráda, že Tadashiho móda je pro ženy, které se cítí ženami být a chtějí se také tak oblékat. Jeho kolekce je něžná, romantická a tvořena s nadhledem a lehkostí. Nenajdete zde žádné složité střihy, Tadashi preferuje jednoduché linie, které pak vyplní zajímavým materiálem nebo vzorem. V této kolekci se nechal inspirovat ve viktoriánské Anglii, což je patrné hlavně na večerních róbach, které jsou jeho doménou. Z casual módy jsou tu nejčastěji k vidění šaty tříčtvrteční délky s dlouhými rukávy a sukní do A. Dominantní barvou je červená v kombinaci s černou. Líčení je výrazné, důraz je kladen hlavně na rty, které tak působí jako kontrast k šatům a účesu. Bravo, nemám jedinou výtku..i když ta jarně/letní kolekce se mi líbila o kapku víc..

http://www.youtube.com/watch?v=yi-I_qZSFLM&list=LL7ldI1PZVDMIe5e2OW2FK3g

Další v Celém článku


New York Fashion Week Fall/Winter 2013-2014 / Photos

7. března 2013 v 21:39 | Markét


Od 7. do 14. února se v New Yorku konal fashion week pro příští podzim a zimu a já zde slavnostně prohlašuji, že už jsem dokoukala všechny přehlídky;) nevěřili byste, jak to po učení krásně vyčistí hlavu:D z každé přehlídky jsem vybrala podle mého nejzajímavější model..všechny jsou na mém Pinterestu tady: http://pinterest.com/matulinka/fall-winter-2013-2014-trends/ a už na té nástěnce mám 44 followerů:p


Pokud nad těma přehlídkami nechcete trávit hodiny času jako já, stačí si tady prolistovat moje best of;) ale nebojte, můj klasický článek "To nejlepší z.." vás taky nemine;)7. února

Nicholas K
dark beauty by Nicholas K / New York Fashion Week


Fashion photoshoot 10

6. února 2013 v 20:14 | Markét


Došlo mi, že už jsem dlouho nepřidala žádný ze svých oblíbených módních shootů..tady tedy jeden je, pro vaši potěchu :D


tentokrát toho tolik nebude, protože už nemám tolik času jako dřív, abych procházela módní servery..


barva, střih..všechno je naprosto perfektní
this is perfect


 
 

Reklama