Marta Jandová

Die Happy - Everlove /update/

3. května 2014 v 17:11 | Markét

Tenhle článek měl být původně o jejich turné po Německu, ale protože jsem našla jenom pár videí z Drážďaň, tak by to asi nemělo smysl.. na místo toho se zeptám, jeslti už jste někdo poslouchal jejich nové CD Everlove a jak se vám líbilo? Já ho mám stažené, ale ještě jsem se k tomu nedostala. Původně jsem si ho chtěla koupit, pak mi ale došlo, že klasické CD bych si stejně moc často nepouštěla, protože poslouchám spíš z mobilu. Radši si možná přes Bontonland konečně objednám to DVD z 1000. koncertu :)


Pokud jste na tom stejně, jako já, tak vás samozřejmě nechci k ničemu navádět, ale za pár minut můžete mít také zdarma Everlove, přes torrent na kat.ph, kde je k dostání celá diskografie Die Happy.


V plánu jsou také tři další turné, které mají album promovat. Koncertem v Bratislavě odstartuje festivalová sezóna, během které se DH podívají i do Vizovic. Na podzim je přichystaná "Akustik Tour", pro českého fanouška bude určitě vrcholem koncert 18. 10. v Praze, kam ještě nemám lístky, tak doufám, že to neprošvihnu :D No a v zimě je v plánu tradiční "Winter Tour", která bude samozřejmě zakončena předsilvestrovským koncertem v Hamburku, takže je na co se těšit :)


A na závěr článku jedno video z tour, která proběhla na přelomu března a dubna. Naživo je tak online další písnička z Everlove - Hang On.

Die Happy - První písničky z Everlove

29. ledna 2014 v 20:10 | Markét

28. února vyjde dlouho očekávané nové album Die Happy. Doufám, že bude normálně k sehnání a ne jen po amazonu, jako jejich záznam 1 000. koncertu, který jsem nesehnala ani v obchodech v Německu.


Venku už jsou tři písničky. Tak si je pojďme představit...

Celý článek


Marta Jandová dnes na Óčku

6. prosince 2013 v 17:16 | Markét

Ve 21:10 by Marta měla být hostem v pořadu Drzá Diana, který uvádí Diana Kobzanová. Podle informací z idnes.cz by měla mluvit o tom, proč dala své dceři nepřechýlené jméno "Verner", o svých dřívějších vztazích a proč skončily a také o plánech do budoucna ohledně dětí a stěhování.Marta Jandová dnes zazpívá na Slavíkovi

23. listopadu 2013 v 19:27 | Markét

Za necelou hodinku se začnou udílet ceny Slavík Mattoni. Záměrně jsem vynechala slovo hudební, protože o hudební tvorbu už tu ani tolik nejde. Spíš jde o soutěž popularity lidí, co mezi své další přednosti řadí také hudbu. Ryze hudební ceny jsou třeba Anděl, na které se dívám proto, abych poznala nové zajímavé kapely na české scéně. S kamarádkou vždycky pak jdeme na koncert objevu roku, a tak jsme i my objevily Charlie Straight, Republic of Two nebo Goodfellas.


Ve Slavících mají hodně velký vliv i další aktivity. Když si vezmeme třeba Martu, tak ona se na vyšší příčky dostala díky porotcování v Superstar a teď ji do první osmičky, ke které samozřejmě moc gratuluju, dostala díky účinkování v Gymplu. Samozřejmě jsem ráda, že tam je, ale byla bych víc nadšená, kdyby to bylo opravdu za Die Happy, protože i když už nejsem tak zarytý fanoušek jako dřív, tak si myslím, že jejich hudba je opravdu skvělá a koncerty patří k nejlepším zážitkům, ať už jsou akustické nebo rockové.


Letos ale asi udělám výjimku a na Slavíky se podívám, protože Martě přeju co možná nejlepší umístění a musím prostě fandit a taky proto, že to bude její první veřejné vystoupení (když nepočítám muzikály), kde se po porodu objeví. Rozhodně se těším, už je to dlouho, co jsem ji někde viděla zpívat, a když se Die Happy nechce do Prahy, musím vzít za vděk aspoň Slavíky :D


Takže kdo to cítí stejně, dnes od osmi na Nově ;)


ZDROJE: text vlastní, animace z tumblr od martajandovaMarta Jandová porodila holčičku

8. srpna 2013 v 19:09 | Markét


animace z http://martajandova.tumblr.com/

Je to zatím jenom zpráva, kterou jsem četla na Super.cz, takže to není úplně stoprocentní, i když v tomhle se většinou nemýlí :) Marta by podle všeho už měla mít porod za sebou a na světě by měla být holčička Maruška, která má podle serveru 45 cm a váží 2, 4 kg. Nejsem odborník na děti, ale zdá se mi to trochu málo..ale zase s ní aspoň neměla při porodu tolik práce :) každopádně velká gratulace je na místě :) snad budou všichni v pořádku a brzy se objeví nějaké fotky celé rodinky..


A aby ten článek nebyl jen o tom prostém sdělení, tak jsem ještě našla na revue.idnes.cz krásný photoshoot od Lenky Hatašové, na kterém je Marta ještě těhotná. Jsou to opravdu nádherné fotky, však taky Lenka Hatašová patří mezi nejlepší české fotografky, i když u mě pořád vede Lucie Robinson ;)

Těhotná Marta Jandová

Další v Celém článku

Marta Jandová a Ondřej Brzobohatý - Láska moja

25. dubna 2013 v 20:12 | Markét

Sice jsem tu slibovala víc článků o Die Happy, ale kde nic tu nic :D ono to ani moc nejde, když má teď kapela pauzu a Marta má rizikové těhotenství. Ale je tu ještě spoustu věcí, které si tak nějak pamatuju, že jsem sem chtěla dát, když byly aktuální, ale neudělala jsem to, tak teď mám aspoň šanci to napravit :)


Jedním z toho je i duet Marty a Ondry Brzobohatého z Gymplu. Nevím, jestli na to koukáte, já viděla občas poočku pár dílů a nepřišlo mi to tak hrozné, jako jiné české paskvily. Jsem ráda, že tam občas i něco zazpívají a někdy je to opravdu povedená coververze. To je i případ jejich duetu Láska moja (originál od slovenské skupiny Elán). Řekla bych, že jako duet je to zajímavější, než solo verze a navíc Martě a Ondrovi spolu krásně ladí hlasy. Doufám, že někdy spolu třeba něco napíšou a bude i klip :)
Marta Jandová oslavila 39. narozeniny

18. dubna 2013 v 20:26 | Markét
13. dubna oslavila Marta Jandová své 39. narozeniny. Už v předstihu ale posílala na svůj facebook dorty a dárečky, které se jí sešly. Samozřejmě jí bylo přáno i prostřednictvím různých fan stránek a i já tedy přeju za svůj blog Všechno nejlepší, hodně lásky, štěstí a úspěchu.


Oslava narozenin zřejmě probíhala v poklidu, možná víte (média se tomu celkem věnují), že má Marta rizikové těhotenství, a proto je upoutána na lůžko. Die Happy dokonce zrušily všechny své jarní i letní akce a první koncerty odehrají až ke konci prosince.


Martě prý ale lenošení podle jejích slov nevadí. Na svých fb stránkách psala, že si užívá filmové maratony a pletení.


Doufám tedy, že bude všechno v pořádku a že se Die Happy už brzo vrátí taky do českých klubů.


Die Happy - You'll Never Know / live /

11. dubna 2013 v 20:43 | MarkétKdyž se tu objevil nový design, pár lidí mi psalo, že vůbec netuší, kdo jsou to Die Happy. Tak jsem se zamyslela, kdy jsem tu měla o nich naposledy nějaký článek? no zase tak dávno to není, ale přecijenom, už o nich nepíšu tak často, jako dřív..ale když tu teď mám ten design, možná by se hodilo trochu tu o nich něco napsat, abyste měsíc nekoukali na cizí lidi že jo :D


Takže základní spojnicí je Marta Jandová, ona v té kapele zpívá..možná vás podceňuji, ale myslím, že pro některé je to novinka, což je určitě škoda, protože ta kapela podle mě funguje skvěle a hlavně na koncertech vytváří skvělou atmosféru. No to by z teorie pro dnešek stačilo, další lekce příště :D


Tady je písnička You'll Never Know, která vlastně dala název tomuhle dessu, a protože si myslím, že DH naživo jsou mnohem, mnohem lepší, než z CD, nebudu sem dávat tu vyumělkovanou náahrávku, ale rovnou záznam z koncertu ;)


A protože mi opět stávkuje vkládání videí, vložím opět jen odkaz :D


a koho by ta jemná, krásná, akustická písnička zmátla..nenechte se mýlit, jinak je to rocková skupina :DMarta Jandová dnes bude v Limuzíně

17. ledna 2013 v 0:01 | Markét
Dnes, ve čtvrtek 17. ledna ve 21:45 bude odvysílán díl talk show Limuzína s Mírou Hejdou, kde bude tentokrát jako host Marta Jandová. Ta už před pár lety v této show byla, to se vysílala ještě na Public Tv, než se přesunula na Óčko, kde je doteď.


Limuzínu jsem mockrát neviděla, jenom ten původní díl s Martou a kousek s Luckou Bílou a Markem Ztraceným, ale i podle toho mála soudím, že bude na co se dívat, protože Míra Hejda určitě patří mezi vtipné a inteligentní moderátory a nikdy mě nenudí. Navíc vždy vystupuje vůče "zpovídaným" celkem kamarádsky. Jsem ráda, že v Limuzíně zůstal i potom, co se pořad přestěhoval na jinou televizi ;)


Nejlepší vystoupení Die Happy v roce 2012

14. ledna 2013 v 18:54 | Markét
Žebříčky o nejlepší outfity už mám vyčerpané, tak teď zase přeskočíme k jinému tématu, a to k pěti nejlepším živým vystoupením skupiny Die Happy..


5. místo

Akustická část jejich jubilejního tisícátého koncertu a nenadálý vstup Johannese Strata. Jejich duet Halt Dich An Mir Fest je snad jediná písnička s německým textem, která se mi opravdu líbí a napojení na Whatever bylo také zajímavé.
Vánoční turné Die Happy 2012

3. ledna 2013 v 19:12 | Markét
Každý rok mezi Vánoci a Silvestrem se kapela vydává na turné po Německu, které je tradičně zakončováno v přístavním městě Hamburg 30. 12. Letos se turné smrsklo na pouhé čtyři koncerty v Mnichově, Karlsruhe, Krefeldu a Hamburku, zato na podzim to kapela Německu vynahradí a odehraje celkem 16 koncertů během 1 měsíce /kam se vmáčkne Praha si netroufám odhadovat, ale doufám, že my o koncert taky ošizeni nebudeme:D/. Ale zpátky do zimy.. Všechna čtyři města, která Die Happy navštívili, se nachází v jakémsi půloblouku a vždy nedaleko hranic, takže kapela během pár dnů doslova olemovala svými koncerty západní hranice Německa.


Na YouTube se objevilo i několik celkem kvalitních videí, ale nebudu vás tady všemi zamořovat jako kdysi:D myslím, že jako ukázka postačí vždycky jedno z každého koncertu.. čeho si ale nelze nevšimnout..zatímco písničky jako Big Boy nebo Survivor nikdo nenatočil, doslova hitem se stala You'll Never Know a já se ani nedivím. Doufám, že ji budou naživo hrát častěji..akustický The Ordinary Song to sice není, ale i tak se příjemně poslouchá:)Mnichov 27. 12.

U tohohle videa si sice asi vykroutíte krk, protože je ze zcela neznámých důvodů nastojato, ale je to jediné z Mnichova a kvalita taky není špatná;)


GoodbyeKarlsruhe 28. 12.

Z tohohle koncertu vzniklo nejvíc videí ve skvělé kvalitě, ale nakonec jsem vybrala tohle, kde je typické "hlasové cvičení" s diváky:D


Easy Come, Easy GoKrefeld 29. 12.

A tady poslední dobou oblíbenější a oblíbenější You'll Never Know..jsem ráda, že občas takhle recyklují něco ze staršího repertoáru, to je potom, jako kdyby pustili na svět novou písničku. Archivy mají po těch letech skutečně rozsáhlé, tak se můžeme jenom těšit, co bud dál..

You'll Never KnowHamburg 30. 12.

A závěr turné, který má být zároveň i vrcholem celé koncertní sezony kapely..neodpustím si ale poznámku, že letos mi jako jejich vrchol přišla Praha, což je jedině dobře, už se to vůbec nedá srovnat s tím prvním koncertem v Lucerně, kde všichni přišli spíš ze zvědavosti..ale o tom až jiný článek;) tady jsem vybrala trochu tvrdší písničku..


Blood Cell Traffic Jam


Tak jak se vám jejich zimní turné líbilo?:)

Marta Jandová ve 22:15 na ČT 1

1. ledna 2013 v 20:06 | Markét
Dneska ve 22:15 na ČT 1 bude odvysílán záznam z koncertu skupiny Olympic, kde frontmanem, jak určitě všichni víte, je Martin otec Petr Janda. Koncert se uskutečnil 1. prosince v pražské O2 Areně a jednalo se o speciální akci k 50. výročí kapely. Při této příležitosti vystoupilo na koncertě i několik hostů, včetně Marty, která už zazpívala takové "best of" Olympiku na letošních Slavících.


Tady ukázka právě ze Slavíků..předpokládám, že na tom koncertě to bude něco podobného, ne-li to samé..
Koncert Die Happy v SaSaZu

25. prosince 2012 v 22:17 | Markét
Málem bych zapomněla..teda, ne že jsem na tom koncertu byla:D ale spíš na to napsat to sem:D


Letos jsem navíc málem ani na jejich koncert nešla..trochu už mě přešlo to období, kdy jsem hltala každou jejich písničku a byla unešená z jejich živých vystoupení. Přesto jsem si lístek i za poměrně velkou cenu koupila (ono dát přes pět set za koncert poměrně neznámý kapely mi přijde opravdu hodně, navíc když třeba Hurts, kteří jedou až z Británie si řekli jen o dvě stovky víc..) ale sál vyprodali, takže jim to nebudu kritizovat:D


Měli jsme i celkem dobrá místa, hned ve druhé řadě, což je tak akorát..ale bohužel už při první písničce jsme zjisitili, že přežít to ve zdraví nebude jen tak:D Před námi totiž byly hrozně agresivní Němky, které si jejich vystoupení zřejmě spletly s pogem..pár písniček se to dá vydržet, ale pořád..ach, ty modřiny potom:D:D

Jinak jsem ale na koncertu nenašla jediné další minus. Užila jsem si to skoro jako vždycky, atmosféra byla výborná a potěšil mě i repertoár..třeba že zařadili i Go For It, kterou jsem poprvé slyšela naživo. Největším překvapením pro mě byla písnička You'll Never Know, kterou jsem nikdy předtím neslyšela, ale která mě vážně chytla. Bohužel když jsem jí poslouchala na YT, kde je originál z CD, už to ztratilo kouzlo, takže jsem se rychle vrátila k omílání mého videa s chabou kvalitou, kde ale Marta zpívá opravdu procítěně.


K zlatým hřebům patří také Martiny průpovídky mezi písničkami, letos jsem se opravdu nasmála:D:D akortá jsem se celou dobu těšila na to, jak bude zas Ralph žádat o pusinku a ono kde nic, tu nic:/:D


Kdybych to tedy měla shrnout, tak rozhodně nelituji peněz, ani času, ani fyzického ublížení na zdraví:D Die Happy jsou pro mě stále číslem jedna, pokud jde o živé vystoupení (a že jsem koncertů viděla hodně, zahraničních interpretů i těch domácích). Z jejich koncertů vždycky odcházím sice vyčerpaná nadoraz, ale s pocitem, že jsem si to vážně užila:) i když je pravda, že už to pro mě není takový svátek, jako kdysi:D


Jsem ale zvědavá, jestli si Die Happy udrží mé "koncertní prvenství", protože 28. března se s kamarádkou chystáme právě na zmiňované Hurts a podle ukázek z jejich koncertů na You Tube soudím, že to bude fantastický zážitek:) /kdo byste měli taky zájem o lístky, tak jdou koupit na Ticketstreamu, stojí 720,-, ale ještě je tam servisní poplatek, se kterým se cena vyšplhá na 790,-..rozhodně ale neváhejte, prodávají se asi týden a zbývá jich necelých 200..)


A na závěr tradičně pár videí z koncertu..ta první dvě jsou moje upravení sestřihy a to poslední je zmiňovaná You'll Never Know;)


Die Happy live in Brno 27. 4. 2012

2. května 2012 v 18:42 | Matulinka


Jelikož jsem zjistila, že polovina lidí, co sem chodí, netuší, koho že to mam na designu, tak jsem se rozhodla, že už je opravdu načase dát sem zase nějakou tu novinku o Die Happy. A co by mohlo být aktuálnější, než před pár dny odehraný koncert během brněnského Čarodějálesu. Vybrala jsem podle mého ta nejzajímavější a nejkvalitnější videa ;) a pozor! to že v záhlaví je Marta Jandová, to jste ještě odhalili, ale snad nikdo netuší, co tam dělá ten chlap :D tak abych vám to objasnila, to je kytarista skupiny Die Happy ;) na těch videích ho uvidíte vpravo..radši to píšu předem, protože mu na těch záznamech není vidět do obličeje, tak abyste ho vůbec postřehli :DBig Boy

Marta Jandová - Nedýchám

25. března 2012 v 0:10 | Matulinka
Trochu starší video, ale trochu to trvalo, než ho někdo stáhnul a dal na YT..obraz se místy sice trochu rozsypává, ale zvuk je v pořádku a to je důležité. Kdo by chtěl i kvalitní obraz, klikněte si na video od MartaJandovaFansite, jejich video sem nevkládám z toho důvodu, abych neporušovala jejich autorská práva.. to jenom, abyste si nemysleli, že jsem líná hledat větší kvalitu ;) ale proč to jsem vůbec dávám, když to neni aktuální vystoupení? protože podle mě je to snad nejlepší sólo vystoupení Marty, sice na playback, ale o to u ní zase tolik nejde..spíš o ten celkový projev a ten se jí tady skutečně vydařil :)


Marta Jandová na cenách Echo 2012

24. března 2012 v 23:57 | Matulinka


Ve čtvrtek se v Německu udílely prestižní ceny Echo, o jejich jménu svědčí i účast Lany Del Rey nebo Katy Perry. Marta, společně s kapelou Revolverheld, byla nominována v kategorii Nejlepší duet..kdo se trošku orientuje, tak jistě tuší, že se jedná o písničku Halt Dich An Mir Fest, která dlouhý čas okupovala přední příčky německých hitparád a dostala se i do našich hudebních televizí /narozdíl od jiných písniček Die Happy /. A podobně jako na Grammy, nebo vlastně i na Andělech, i tady dostali všichni nominovaní šanci se předvést. Krátký prostor tedy měli i oni..opravdu jenom krátký, ale aspoň něco. Tenhle večer a toto udílení cen také způsobilo to, že Marta nemohla odehrát roli královny v obnovené premiéře muzikálu Hamlet.


Marta Jandová bude uvádět letošní Anděly

18. února 2012 v 16:41 | Matulinka


ZDROJ: bleskove.centrum.cz


O nominacích na hudební ceny Anděl už je rozhodnuto. Vyvolené, kteří se zúčastní souboje o sošku anděla, oznámil na tiskové konferenci producent Lešek Wronka. Překvapením byla také zpěvačka Marta Jandová, která bude celým večerem provázet. Slavnostní ceremoniál bude laděn do rockového stylu, což jistě frontmance kapely Die Happy vyhovuje. Nejvíce nominací sklidil folkový zpěvák Tomáš Klus, který obsadil většinu z kategorií. O zpěvačku roku bude bojovat Lenka Dusilová, Anna K a Tonya Graves, která má také naději stát se objevem roku. V kategorii zpěvák roku bud soutěžit již zmiňovaný Tomáš Klus, David Deyl a Dan Bárta. Udělování cen Anděl se uskuteční 8. března v Incheba aréně.


V Celém článku pár fotek Marty z tiskové konference.


Die Happy - 5 nejlepších vystoupení roku 2011

15. ledna 2012 v 19:32 | Matulinka
Tenhle rok se stala taková věc, že nějakou dobu nešly vůbec dávat na YT videa od Die Happy z koncertů..zas nadruhou stranu, ale měli hned dvě turné po Čechách /jestli lze teda brát jedno akustické vystoupení v Praze jako turné :D / a jak je známé, Češi natáčí hodně, a rádi :D takže nakonec přece jenom bylo z čeho vybírat :)5. místo

Marek Ztracený feat. Marta Jandová - Káva a sex /klip/

3. prosince 2011 v 23:36 | Matulinka


Poprvé, když jsem tu dávala tuhle písničku, tak jsem ji pěkně zkritizovala..ale od tý doby jsem změnila názor. Je pravda, že na prvních pár poslechů tam písnička přijde tuctová a bez nápadu, ale tenhle song bych zařadila mezi tzv. growery, neboli písničky, které vás zaujmou až na nějaký desátý poslech, ale pak se jich nemůžete nabažit :D ne že bych si ji pouštěla pořád dokola, ale už jsem si ji stačila docela oblíbit :) a k tomu ten klip..perfektně se hodí k celé atmosféře duetu, hlavně z toho září pohoda a nadšení :) klip je bohužel jenom na Streamu, ale tak nevadí, aspoň, že někde :)

Marta Jandová v salonu Yes /video/

3. prosince 2011 v 23:28 | Matulinka


Na netu /konkrétně teda na Blesku..no jo stydim se za to, že tu přidávam věci z bulváru, ale tohle mi přišlo ještě docela seriózní/ se objevilo video s úryvkem rozhovoru s Martou Jandovou..tohle video vlastně slouží i jako propagace chození na různá vyšetření zdraví, a aby se lidi nebáli a viděli, že všechno je bezbolestně a rychlé, tak je tam i pár záběrů přímo z "akce" :D


Video sem nepůjde vložit, ale tady je aspoň odkaz:


Jo a doporučuju přečíst i diskusi, to se docela pobavíte..já miluju, když se tam začnou hádat ty, co jí nesnáší a pak takový ty její fanynky :D:D:D
 
 

Reklama