Me & My Life

My Shopping Card #4

22. května 2014 v 1:41 | MarkétÚvod a typické omluvy za neaktivitu zkrátím..mám zkouškové a čas prostě není kde brát :/ tyhle fotky z nákupů už si doma suším poměrně dlouho, takže jsem si řekla, že už bude snadné je sem jenom naházet. (Ach jo, nějak mi dnes nejdou tvořit ani věty, to ta zkouška bude zítra vypadat :D).


A omluvte taky prosím kvalitu těch fotek, jen tak z nudy jsem se v těch věcech odfotila na tablet, ale nedošlo mi, že přední foťák je dost na nic..
Tenhle měsíc jsem si sice koupila jen dvě věci, ale i tak mi přijde, že jsem se docela rozšoupla. Ale prostě nešlo odolat, u obojího jsem zažila ten pocit, že jsem to viděla a prostě jsem věděla, že jsem to "já". Však to asi nikomu nemusím popisovat.


1. Šaty - Mango
Představu podobných šatů jsem nosila v hlavě už dlouho, takže to byla opravdu láska na první pohled. Těch jsem ale v Mangu zažila víc, protože nová kolekce se opravdu povedla a mé dress heart bušilo jak o život. Do kabinky jsem šla pěkně naložená, že ani čísla jim nestačily :D ale stejně to bylo jasné už od začátku. Strašně se mi líbil ten vzor, a že jsou šatky takové létem dýchající, ale byla jsem nadšená i z toho, jak mi seděly, protože mám takhle doma jedny bez ramínek, ve kterých musím chodit s rukama opravdu napevno přitisknutýma k tělu, jinak by byl malér :D tady je ale vzadu taková guma, nebo jak to mám popsat, takže až do pasu to má nádhernou siluetu a ten překlad v sukni je taky hodně zajímavý. Navíc se s nimi bude dát opravdu dobře pracovat. S podatky ideální na party, s džínovou bundou a teniskami na odpolední chill atd. atd.
Odkaz na můj nejnovější článek ;)

2. dubna 2014 v 0:11 | Markét

Mé aktivity na blogu ubývá, ale s tím úměrně roste moje aktivita na jiných místech, a tak se stalo, že mi na internetu vyšel již druhý článek. První jsem tu taky sdílela, byl o fashion marketingu v Čechách, jestli si vzpomínáte ;) a kdyby ne, můžete to klidně napravit, lajkovat, sdílet, whatever.. www.markething.cz/modni-podzim-po-cesku


Párkrát jsem tu zmínila, že teď jsem jaksi na zkušené u Fashion-map.cz, webu, který se české a slovenské módě věnuje. A právě tam mi vyšel můj článek číslo 2, který je o novém projektu Prague Vintage Fair. Budu moc ráda, když si článek přečtete a ještě radši budu, když mu dáte like, buď přímo na stránkách nebo na fb Fashion Map.


Moc díky všem, kteří to udělají, je to pro mě docela důležité ;)


http://fashion-map.cz/cs/cestujte-casem-s-prague
Benátky v několika fotografiích

8. března 2014 v 0:33 | MarkétTenhle víkend jsme se konečně pořádně odměnili za zdárně absolvované první zkouškové období, a to ve velké stylu - výletem na benátský karneval. Na veletrhu cestovního ruchu v Praze jsme okamžitě skočili po výhodné nabídce CK Victoria, která tento výlet nabízela za neuvěřitelných 990 Kč! Sice jsme ještě dopláceli transport Praha-Brno, ale i tak jsme se dostali jen lehce přes tisíc. Pro srovnání, jiné kanceláře nabízely to samé okolo pěti tisíc.


Vypadalo to tak, že jsem okolo sedmé vyjeli mikrobusem z Prahy, za tři hodiny jsme značně natřesení po absolvování jízdy na D1, přesedli do dvoupatrového autobusu, který nás přes Vídeň a Graz dovezl až do Punta Sabbioni, přístavního města, odkud jsme jeli vaporettem (místní městská hromadná lodní doprava) na ostrov Burano, pak na Murano a nakonec do samotného historického centra Benátek, které bylo přeplněno lidmi v honosných a jistě nákladných maskách. Večer jsme se pak vydali znovu lodí do Punta Sabbioni a odtud stejnou cestou do Čech.


Počasí nám bohužel moc nepřálo, celou dobu intenzivně pršelo, takže jsme byli promoklí na kost, ale i tak můžem říct, že jsme si to opravdu užili :)


A teď již těch několik slíbených fotografií, všechny jsou mým dílem, tak prosím, nikam dál nešířit :)


Tahle fotka se mi moc líbí, protože dokonale odráží skutečnou atmosféru, jakou jsme zažili na ostrově Burano - přístavní město pod kanonádou dešťových kapek, ale stále poklidné a ideální pro procházení.

Další jsou v Celé článku


My Shopping Card #3

26. února 2014 v 20:05 | MarkétUž je to pěkně dlouho, co jsem tu dávala fotky svých úlovků. Ale tenhle měsíc se mi celkem dařilo, tak jsem si řekla, proč ne :) navíc když mám teď nový job (doučuju účetnictví) nemusím mít ani tolik výčitky :p


so here it is...
1. Náhrdelník - Lindex 399,-
Moje první zastávka byla v Lindexu na Smíchově. Tenhle obchod jsem měla vždycky ráda, ale dlouho jsem tam nebyla. Teď jsem byla přímo nadšená, za rozumné ceny tam měli úžasné věci. Třeba námořnickou kolekci s francouzskými nápisy a originálními barevnými kombinacemi. Zkoušela jsem si víc věcí, ale nakonec jsem si odnesla jen ten náhrdelník, přeci jen, byl to teprve začátek mé nákupní horečky. Rozhodně to byla dobrá koupě a nějaký podobný doporučuju všem, aby si pořídili, protože je to skvělý doplněk, který povýší každý vás outfit na něco výjimečného. Já ho zatím nosím jako kontrast k ležérním kouskům, moje nejoblíbenější kombinace je právě s tím bílým tričkem a sukní (obojí na fotce), dá se ale také skvěle využít jako doplněk k večerním šatům nebo koktejlkám.

Další v Celém článku


Just a few words...

21. ledna 2014 v 19:05 | Markét


Asi jste si všimli, že moje aktivita na blogu je víc mizerná než obvykle.. a vlastně to není jen poslední pár týdnů, ale táhne se to už měsíce, asi od doby, co jsem skládala maturitu, pak jsem skoro na celé léto odjela pryč a pak začala vysoká a nový život. Když se přiblížilo zkouškové a s tím spojené dvouměsíční volno, říkala jsem si, že bych tu zase mohla pravidelněji přispívat, ale v ten moment mi odešla grafická karta a počítač byl tím pádem nepoužitelný. Tím se vysvětluje, proč je tu poslední článek ze začátku prosince.


Za dobu, kdy jsem teda byla odkázaná pouze na tablet, kde se články nepíšou úplně snadno, dala jsem blogu vale. Překvapivě mi to ale bylo jedno. Po šesti letech to bylo poprvé, co jsem neměla nutkání sem něco psát, dřív by mi bylo jedno, jak špatně to jde na tabletu, prostě bych sem přispívala. Počítač se mi vrátil asi před třemi týdny, přesto sem první článek píšu až teď..


Zatím by se z toho, co jsem napsala, dalo vycítit, že se teď chystám napsat, že s blogem končím.


Upřímně chvíli jsem nad tím i reálně uvažovala, ale teď se mi to nutkání psát sem nějak vrací. Přestože nekončím, už to tu nebude jako dřív. Uvažuju, že bych úplně přestala zveřejňovat články, které se týkají aktualit ze života mých oblíbených celebrit, protože už jsou to stejně jen takové výkřiky do tmy, protože o pravidelnosti článků celkem dost pochybuju i do budoucna. Spíš bych se zaměřila na ty články, které doteď hrály na blogu druhou notu, zároveň se u nich ale dá aspoň trochu hovořit o autorském obsahu..řeč je třeba o Týdeníku, o mých tipech na filmy, o recenzích na divadelní hry, o různých poznatcích z oblasti cestovního ruchu, o módních přehlídkách, ale třeba i o seriálech, které u nás nejsou úplné hity, a o kterých píšu asi jako jediná, plus třeba moje rewatche, jako tu byla Buffy o prázdninách.


Zároveň se ale úplně nechci vzdát těch článků o celebritách, protože mě taky docela baví je dělat a hlavně jsou o dost míň časově náročné.


Teď mám docela chuť udělat takové shrnutí proběhlého Mistrovství Evropy v krasobruslení v Budapešti a spojit to třeba i s nějakými top places v Maďarsku, tak snad se do toho pustím :) v neděli začal v Paříži Haute Couture Fashion Week, o něm bych taky chtěla napsat, takže aspoň dva články tu na 83 % budou. Zbytek je momentálně s velkým otazníkem, který visí i nad další existencí blogu.. teď tu asi zas budu nějakou dobu aktivní, to ale v součtu moc neznamená, protože období aktivity a neaktivity se tu střídá docela pravidelně, přičemž ta neaktivita začíná citelně převažovat. No, nějak to dopadne... každopádně, až se rozhodnu skončit, tak to sem napíšu nějaké velké rozloučení.


ZDROJE: text vlastní, fotka z tumblr od vintagebeliever4Deník vysokoškoláka 9. + 10. týden

7. prosince 2013 v 2:03 | Markét

Jsem na sebe pyšná, že i když ostatní moje "seriály" na blogu vymírají, tak deník vysokoškoláka si celkem drží svoji pravidelnost. Vím, že vás asi pikantnosti mého života nezajímají, ale já se hrozně těším, až si to za pár let přečtu a budu vzpomínat na svá studentská léta :) ..takže dnes celé dva týdny najednou.9. týden

Hned v pátek večer jsem se trošku vrátila ke střední..a to doslova, protože jsem je jela do města, kde jsem vystudovala. Jeli jsme s kamarádem na jazzový večer, a i když já osobně jazz (společně se swingem a bluesem) upřímně nemám ráda, docela jsem si to užila a vůbec se mi nechtělo domů. Holt příjemná společnost je příjemná společnost :p


Víkend jsem měla překvapivě volný, pravděpodobně jsem se snažila o cosi jako studium :D


Další akce přišla až v úterý, kdy byl opět filmový seminář a promítal se Kapitán Philips..opravdu výborný film.


Středu a čtvrtek jsem měla trochu stresovější, protože jsem v neděli jen tak zkusmo odepsala na jeden inzerát a oni si mě pozvali na pohovor a pak dokonce i do druhého kola. Byla to opravdu dream job, ale uznávám, že jsem ještě neměla tolik zkušeností. Ucházela jsem se o místo prodejní asistentky v Czech Labels & Friends, ale i když nakonec vzali někoho jiného, i tak jsem ráda, že jsem tam šla, protože jsem navázala zajímavé kontakty, ale o tom až v dalším týdnu ;)


Ve středu pak byla ještě taková oborová schůzka v jednom příjemném baru, kam přišla i jedna profesorka a tak celkově jsme si povídali o tom, co ještě dělat ke studiu v rámci školy a tak. Bylo to celkem fajn, takže je docela škoda, že jsem celou dobu řešila svůj článek, o kterém jsem tady už psala.10. týden

V pondělí mi volala paní z Czech Labels, jestli bych pro ní chtěla vyřídit nějaké pochůzky, a protože se mi zrovna nechtělo na přednášku, tak jsem kývla. Připadala jsem si jako Anne Hathaway v Ďábel nosí Pradu, protože jsem nejdřív šla na poštu s obrovskou krabicí, kde byl kabát od Lenky Chrobokové. Docela jsem si říkala, že doufám, že jsem všechno vyplnila správně, protože nemám moc zkušeností s posíláním balíků, ale doteď se mi nikdo neozval, tak snad došel v pořádku. Pak jsem jela domů k návrháři Pavlu Křivánkovi, který měl do CL dodat pánské trenýrky, takže jsem je od něj převzala a běžela zpátky do obchodu. Tyto dva prosté úkoly mi zabraly asi dvě hodiny, protože jsem musela sběhat půl Prahy, takže jsem byla docela unavená. Když jsem měla hotovo, tak jsem potkala úplnou náhodou mamku na Staromáku, tak jsme si daly svařák a potom vyběhly na věž, což je naše taková rodinná tradice.


V úterý jsem výjimečně nešla na filmák, protože jsem šla opět do CL, kde jsem se za odměnu (potom co jsem tam odtahala asi dvanáct lahví šumivého vína) mohla zúčastnit uvedení pánského pop-up storu. Mým úkolem bylo nalévat to víno a občas někomu poradit, kdyby něco potřeboval. Při té příležitosti mě pořád někomu představovali, takže se mi ta jména celkem slila. Až na jedno..docela dlouho jsem si povídala s návrhářem Leo Macenauerem, se kterým jsem mohla tak nějak konfrontovat svoje názory na fashion marketing, což bylo super, protože jsem se dozvěděla pár nových věcí. Odcházela jsem plná dojmů a lehce připitá..vážně to stálo za to :)


Ve středu jsem si dala volníčko, abych měla dostatek energie na včerejšek. Byl mikuláš a náš ročník se rozhodl, že překvapíme našeho přednášejícího..dopadlo to takto :D a takhle vymódění jsme všichni, včetně něj, absolvovali celou hodinu :D

Pak jsem v Praze hrozně dlouho čekala na narozeninovou oslavu a původně jsem ten čas chtěla využít k dopsání eseje na ekonomii, ale nakonec to skončilo příjemnou prokrastinací s mojí spolužačkou, se kterou jsme skočily i na Staromák, vyfotit se u stromečku. Na víno jsme tam dokázaly sbalit dva Italy, takže posila ega :D oslava byla taky hrozně fajn, jsem ráda, že jsem měla taky jednou příležitost se zase pobavit s lidma, se kterýma už jsem dlouho nikde nebyla. A taky bylo samozřejmě příjemné, že jsem měla v Praze nocleh..já se tam asi vážně přestěhuju, bylo úžasný, že jsme z baru jeli asi deset minut tramvají, slupli čínskou polívku a pak si jenom zalezli do postele :)


V mezičase mi ještě stihl vyjít můj první článek, na které mám celkem kladné ohlasy. Už jsem tu o něm psala, ale kdyby to náhodou někomu uniklo, tak dávám ještě jednou odkaz: http://www.markething.cz/modni-podzim-po-cesku


ZDROJE: animace z furrytalk.com, text vlastní


P. S. nezapomeňte si přečíst taky recenzi na nové album Sunrise Avenue, kde jsou ukázky..fakt se povedlo :)

Vyšel mi můj první profi článek!

29. listopadu 2013 v 19:17 | Markétimage


Po asi dvou měsících je to konečně tady..můj první článek, který na internetu vyšel mimo tento blog :) Není úplně profi, ale nevěděla jsem, jak jinak ho nazvat, aby bylo jasné, že je to oficiální článek na placené doméně .cz.


Je pro mě hodně důležité, aby ten první článek byl v rámci možností úspěšný, tedy aby měl asi kolem sta otevření a kolem čtyřiceti liků a k tomu samozřejmě potřebuji taky pomoc od vás. Nevím, jak jsem na tom s návštěvností, protože k těm statistikám nemám přístup, ale s liky to vypadá celkem slibně, protože přímo na těch stránkách jich mám 27 a na fb stránkách dalších 11. Stránka Fashionblogy.cz ho přes fb sdílela (aniž bych je nějak kontaktovala) a na tom sdíleném mám taky 1 like, takže k dosažení mého cíle mi jich zase tolik nechybí :)


Nemůžu vás nijak nutit k tomu, abyste si ten článek přečetli a ani vás nebudu samozřejmě kontrolovat, jestli mi dáváte ty lajky :D ale opravdu vás prosím, abyste věnovali vteřinu času jednomu kliknutí na odkaz, který přikládám níže, a když dáte i, že se vám to líbí, budu vám opravdu moc vděčná ;)


Nemůžu vám za to nic nabídnout, myslím, že rozdávání diplomů je už trochu pasé, ale pokud i vy někde potřebujete nějakou drobnou pomoc, tak pochopitelně nabízím podporu na oplátku.


Nevím, jak ještě víc zdůraznit, že mi na tom opravdu záleží, ale doufám, že vy, co si to čtete, to z toho poznáte a podpoříte mě. Byla bych za to moc ráda :)


Ještě bych mohla taky dodat, o čem že je :D Je to na téma, které je u mě celkem očekávatelné, tedy na situaci fashion designérů u nás a na různé eventy, které se v Čechách konají. Takže pokud chcete vědět, proč je i pro konfekční výrobu důležité fashion shows, čtěte ;)http://www.markething.cz/modni-podzim-po-ceskuJeště jednou moc děkuju a budu vděčná všem, kdo mi sem nebo na facebook, případně e-mail, napíšou reakci.


ZDROJE: text vlastní, animace z tumblr od dracarysiml (z filmu Frozen)Deník vysokoškoláka 8. týden

21. listopadu 2013 v 23:03 | Markét


Tento týden jsem byla opravdu vytížená, což jste asi pochopili z toho, že jsem nepřidala ani jeden článek :D teď bych snad mohla mít o něco volnější víkend, tak doufám, že zítra bude aspoň Týdeník ;)


Minule jsem tuším skončila čtvrtkem (což je logické, protože jsem to v ten den psala), dneska teda navážu. V pátek jsem opět byla na francouzštině a ještě si živě pamatuju, jak jsem se před dvěma týdny dušovala, že tentokrát se poctivě připravím..no, skutek utek. I když ne úplně, naučila jsem se vyslovovat (což je ve fra velký úspěch :D ) celý jeden článek o Evropské unii, takže jsem docela spokojená :D ale na příště už se určitě všechno naučím a udělám všechny úkoly! Večer potom přišli babička s dědou, protože mamka s taťkou měli svátek a táta do toho ještě narozky, ke kterým jsem mu koupila v H&M pěknou košili.


V sobotu byla další oslava, tentokrát u druhé babičky, kam se sjela zase rodina z mamčiny strany. Co k tomu říct..bylo tam hodně malých dětí ( 2 :D) a já jsem asi hříčka příroda, že jejich přítomnost na mě nepůsobila slintavě-nadšeným dojmem jako na všechny na ostatní :D


V neděli jsem jela za nejlepší kamarádkou, co se právě přestěhovala do nového bytu, tak jsem jí to byla okouknout a má to tam vážně pěkné. Rovnou jsem jí řekla, že až se budu stěhovat já, najmu si jí jako designérku :D


V neděli jsem zjistila, že mi asi za tři dny vyprší občanka, takže jsem musela ještě hezky před školou na úřad, doufala jsem, že si tam budu moct i vyzvednout peníze za ty volby, ale poslali mě jinam a to už jsem nestíhala, takže paráda :D odpoledne jsem se tak trošku ulila ze školy, protože jsem našetřila nějaké peníze, tak jsme šli s mamkou nakupovat. Nejdřív jsme se ale posilnily v Costa Coffee (miluju jejich vánoční speciály :p). Koupila jsem si v Mangu takovou krajkovou blůzku, možná sem pak hodím foto, protože z ní mám opravdu radost. A taky jsem si vybrala dárek k narozkám - hodinky od Storm (výhodně koupeno se slevou od Elle).


V úterý jsem se bohužel musela odhlásit z filmového semináře, protože jsem musela udělat prezentaci o klamavé reklamě na právo a etiku (vybrala jsem si low-cost aerolinky) a pak ještě napsat esej o eseji, takže práce až nad hlavu. Naštěstí jsem to všechno stihla.


Středa byla docela nabitá. Během Fotožurnalistiky jsme se šli podívat na Czech Press Photo a jak jsem z World Pressu byla nadšená, tak tahle výstava se mi moc nelíbila, protože to bylo hrozně přeplácané. Na to, že výstavní prostory zabraly asi tři patra, se tam ty fotky sotva vešly a byly hrozně nahňácané na sobě a všechny na jedno brdo. Vážně se tenhle rok kromě povodní a voleb nic nedělo? Neřekla bych. Nejdřív se mi vítězství fotky Davida Ratha nepozdávalo, ale potom co jsem viděla zbytek..ok. Večer byla druhá ze tří přednášek o Fashion Managementu, tentokrát to bylo spíš seznámení s prací návrhářů v podstatě od vlákna. Hned po přednášce se konala usmiřovací party se žurnalistama, protože naše obory se z nějakého záhadného důvodu nesnáší :D předtím jsme se šli s kamarádkou posilnit do Mc a ona tam ve volné chvilce vytvořila tuhle origami zoo :p
Krása že? :)


Na party jsme se ale moc neusmířili, protože z marketingu jsme tam přišly jenom my dvě a postupně jsme to vytáhly na celkovou účast čtyř lidí, takže pecka :D ale žurnalisti prý zase nepřišli vloni, takže je to aspoň vyrovnané :D A málem bych zapomněla, že jsem ještě úspěšně odvolila do Akademického senátu. Ani jsem neměla jinou možnost, protože hned u vchodu do budovy stály moje dvě profesorky, které mi do jedné ruky nacpaly muffin a do druhé kafe a hned mě vydelegovaly do volební místnosti :D


Dnes jsem opět začala malou svačinkou aneb ať žijí volby do senátu :D přes den se toho zas moc nestalo a večer byla poslední přednáška Fashion Managementu, tentokrát to bylo o budování značky a podniku. Dozvěděla jsem se opravdu hodně užitečných věcí nejen do marketingu, ale i pro život :)


..Než jsem stihla tenhle článek dopsat, víkend se mi celkem slušně zaplnil akcemi, takže vůbec nevím, jak budu stíhat všechno to, co jsem si naplánovala, ale nevadí..facebook i love you.ZDROJE: text a fotka vlastní, animace z tumblrDeník vysokoškoláka 6. + 7. týden

15. listopadu 2013 v 0:44 | Markét

Pokusím se tu velmi krátce shrnout své předchozí dva týdny, ve kterých už se trošku začalo projevovat, že po nás v té škole také budou něco chtít :D6. týden

Hned v pondělí jsem měla velmi zajímavý program. S pár lidma od nás jsme se zašli podívat do Knihovny Václava Havla, kde ten večer probíhala politická debata s časopisem Respekt, kde byli jako hosté Bělobrádek z KDU-ČSL, Hamáček z ČSSD a Jourová z ANO. Trochu jsme se báli, že se to zvrhne v nudu, ale tu hodinku a půl, nebo jak dlouhé to bylo, jsme zvládli s přehledeme a docela nás to zaujalo. I když je pravda, že nám to nedalo žádný nový úhel pohledu, protože politická scéna je teď docela pod mediálním drobnohledem a všechno k tématu vnitřního rozkladu ČSSD už bylo řečeno.. příjemně to ale navodilo debatní atmosféru, ke které pomohla i sklenka vynikajícího červeného vína, která tu pro každého byla připravena. Ještě dobrou půlhodinku po skončení jsme tedy postávali v knihovně a diskutovali.


V úterý jsem se opět zúčastnila Filmového semináře. Tentokrát byl promítán film Velká nádhera, který do puntíku splnil svůj název. Byla to nádherná podívana, sice téměr bez děje, ale řeknu vám, že na takový Film s velkým F kinematografie dlouho čekala a jestli nedostane Oscara za cizojazyčný film, tak se američtí kritici definitivně ukáží jako hlupáci. Rozhodně se na to podívejte, pokud chcete vidět perfektně zpracované obrazy, které ve vás vyvolají hotovou škálu pocitů.


Ve čtvrtek byla navečer schůze Markething.cz, kde dělám redaktorku. Svůj článek už jsem napsala a editorka mi odepsala, že se jí to četlo moc hezky, a že ho chválí, ale teď se to nějak zaseklo, tak doufám, že vyjde co nejdřív :D


V pátek byla úplně mega super nejlepší akce na světě - koncert Hurts! ♥ I když jsme se s kamarádkou trochu bály těch větších prostor, že to nebude mít takovou atmosféru, tak nakonec to byla absolutní dokonalost. Pořád jsem skákala, tančila, křičela z plných plic a fandila, co se dalo. Theo, zpěvák kapely, z té odezvy haly byl úplně dojatý a druhý den se na facebooku objevil nadšený status Hurts chválící Prahu..co dodat :p


Ještě v sobotu u nás kamarádka byla, protože podle tradice přespávala u mě doma. Už máme své zaběhnuté rituály, takže jsme se podívaly na úvodní scénu z Kopaček, na pár vybraných scén z Nedotknutelných a potom na náš úžasný dokument, který jsme natáčely asi ve druháku na střední, a jehož některé pasáže jsou opravdu k popukání. Doteď nechápu, co mě to napadlo vzít si do dolu minisukni :D7. týden

V pondělí došlo na lámání chleba. Psal se první test z Angličtiny pro ekonomy, kterého jsem se opravdu bála, protože kdo by chtěl pokazit hned první test na vysoké, že :D a taky, co si budeme povídat, to není jeden z těch lehčích předmětů. Nicméně učila jsem se na to celkem dost, takže jsem nebyla moc nervózní. Něco mě tam opravdu překvapilo, ale vesměs to šlo dobře. Dneska jsem dostala výsledky a mám 47 bodů z 50, což je úplná nádhera, protože abych získala zápočet, tak musím mít ze dvou testů a z prezentace dohromady asi 65 bodů..tohle byl první test, druhý bude taky za 50 a prezentace je za 10, tak doufám, že někde těch zbývajících 20 bodů naženu :) Ve stejný den jsme také měly s mojí skupinkou představit náš projekt na češtinu - Marketingovou strategii Bageterie Boulevard, což se také docela povedlo, což je zázrak vzhledem k tomu, že svůj part, který jsem si předtím vycucala z prstu, jsem si přečetla až na chodbě před učebnou :D


V úterý jsem byla na výstavě Eliotta Erwitta, o které už jsem psala tady http://matulinka2412.blog.cz/1311/vystava-fotografii-eliotta-erwitta-nyni-v-praze
Znovu byl také Filmový seminář, na který jsme se s kamarádkou vybavily pizzou. Promítal se Lásky čas, ale na tenhle snímek můžu říct akorát..it has been seen millions of time..když pomineme to, že před časem tu byl velmi podobný film, který se tuším jmenval Ztracen v čase, nebo nějak tak, který měl shodný děj i hlavní herečku Rachel McAdams, tak pořád tu máte problém s tím, že tahle slaďárna v podstatě o ničem se vás snaží za každou cenu rozbrečet, a když to zrovna není nad milostnými trablemi hlavního hrdiny, zkouší to přes jeho otce..trapné a prvoplánové. Zas úplný brak to nebyl, ale po Velké nádheře obrovský sešup dolů.


Ve středu jsem byla znova na výstavě Eliotta Erwitta, teď jsem tam dotáhla i spolužačku, takže jsme mohly vyzkoušit i místní kavárnu :)


A dostáváme se k dnešku. Strávila jsem celkem nemilých šest hodiny čekání na speciální přednášku Creative Fashion Marketing, která, jak jsme byli už na začátku upozornění, celá spadá pod copyrights, takže vám nemůžu říct nic z obsahu. Ale snad jen něco málo k formě. Jedná se o spolupráci naší školy (Univerzita Karlova) a VŠUP, kde hlavní aim je spojit návrháře s marketéry, tedy s námi a probrat módu z obou úhlů, protože móda potřebuje návrháře a ti zase své marketéry. Přednášela nám paní, no spíš slečna, která má opravdu úžasné životní zkušenosti (pracovala třeba pro H&M nebo Galerie LaFayette). Její přednáška se mi vážně líbila a ta hodinka a půl utekla jako voda a těch zbylých šesti hodin čekání rozhodně nelituji. Byla to teprve první ze seriálu tří přednášek, takže už jsem dost natěšená na příště :)


Nakonec ještě přidám poznatek, že i po 7. týdnu, kdy si někteří rvou vlasy, na jakouže školu to vlezli, jsem já ten největší nadšenec, jaký může být. Posté opakuji, že máme vynikající kolektiv lidí, a protože je hrozně malý počet přijatých, tak se navzájem známe skoro všichni, což je fajn. Jsem nadšená i z obsahu výuky, z mimoškolních aktivit, z osobností, které ve svém volném čase k nám chodí přednášet i ze všech možností, který vysokoškolský život skýtá. To je pro mě ta největší motivace tu školu dokončit, být s těmi lidmi, co nejdéle to půjde..být toho součástí, co nejdéle to půjde :) I ♥ MKPR


ZDROJE: animace z rebloggy.com, text vlastníHousing photoshoot 7

13. listopadu 2013 v 22:36 | MarkétOpět několik málo fotek mého doufejme budoucího domova :D


dovededete si snad představait větší relax? navíc ten výhled je jednoduše uchvacující
my idea of relaxing


Výstava fotografií Eliotta Erwitta nyní v Praze!

12. listopadu 2013 v 23:47 | MarkétObvykle sem články tohoto typu nedávám, ale dnes jsem byla na úchvatné výstavě fotografií Eliotta Erwitta a nedá mi to..musím se z toho vypsat :)


Eliott Erwitt je americký fotograf ruského původu, který rozhodně patří mezi špičky ve svém oboru. Je známý tím, že fotí většinou černobílé fotografie, které jsou jemné, mají příběh i duši a zobrazují běžné lidské osudy s nadhledem, humorem a elegancí. Co jsem si také všimla, tak hodně často fotí psy všech druhů a také hodně často používá záběr, kdy člověk stojí k objektivu zády a my se tak můžeme na danou scenerii dívat skrze figuranta na fotce, což je ve výsledku opravdu působivé.


Výstava shromažďuje fotografie z celého světa, každá z nich je o to víc unikátní, že to byl sám Eliott Erwitt, kdo fotografie do výstavy vybíral, je to jakési jeho best of.


Než se tady sáhodlouze rozepisovat, radši sem hned přidám fotky, které mě oslovily nejvíce, a k některým napíšu svůj pohled..můžete číst, nemusíte, stačí si fotografie vychutnat. Předtím ale ještě nějaké obecné info.


Co: Výstava fotografií Eliotta Erwitta
Kde: Leica Gallery Prague (Školská 28, nejblíže tramvajová zastávka "Vodičkova")
Kdy: 8.11. - 5.1.
Za kolik: studenti 40 Kč, ostatní 70 Kč
Časová náročnost: cca 30 minut


Ještě bych přidala poznámku, že do galerie se chodí skrze kavárnu, která vypadala moc příjemně, takže po prohlídce ještě můžete zůstat v tomto kulturním prostředí a dát si třeba kafe nebo teď aktuálně svatomartinské víno za 26 Kč za dcl ;)


Tahle fotografie je skvělá, pro mě dokonale vyjadřuje ducha Paříže.


Deník vysokoškoláka 4. + 5. týden

7. listopadu 2013 v 23:57 | Markét

Jsem já to ale rychlík s tím týdeníčkem, že? :D ale to jen svědčí o tom, že je o čem psát, protože jsem nasbírala dost materiálu pro zajímavý článek..každý, kdo má představu, že studia jsou smrtelně vážná věc, co vás udolává a udolává a zavaluje učením a mučením, tak ať dál nečte, mohla bych vám totiž tuto představu snadno vyvrátit. Samozřejmě to tak nefunguje na všech školách, ale u nás se to prostě dělá tak, že je jedno, co děláte těch půl roku během semestru, na lámání chleba dojde až u zkoušek. Tím nechci svá studia zlehčovat, určitě je to náročné, jen jsem ještě neměla tu šanci prozkoumat, jak moc. Místo toho si užívám opravdu naplno plnohodnotného vysokoškolského života..máme úžasný kolektiv, sešla se nás skvělá parta lidí a skoro každý den něco společně podnikáme. Dokonce spolu možná strávíme i Silvestr a to je velké privilegium :)4. týden

V úterý jsem se poprvé dostavila na Filmový seminář. Čekala jsem, že budou promítat něco neatraktivního a původně jsem si malovala, jak se z tohoto předmětu budu ulejvat, protože stačí napsat jenom jednu recenzi. Teď jsem si jistá, že se budu každý týden hodně snažit to stihnout. Ty filmy, co nám promítají jsou totiž zatraceně dobré. Začali jsme Plánem útěku, což je akční komedie, která oprášila hned dvě velké hvězdy tohoto žánru - Stallona a Arnieho. Ti dva si to opravdu užívali a bylo hodně znát, že celé natáčení berou jako takovou poctu svému řemeslu.


Ve čtvrtek jsme se zúčastnili dnů OSN. Do téhle chvíle jsem ani nevěděla, že OSN má v Praze pobočku, sice mini pidi, ale je tam ;) zezačátku promítali nějaké dokumenty, což mě moc nebavilo a ani následná přednáška o zdravotnické organizace. Ale pak přišla paní, která se stará o uprchlíky a její vyprávění mě zaujalo natolik, že jsem se i ptala na to, co mě zajímá a to se většinou v takovýchto debatách moc neangažuji. Holt ta vysoká na mě má dobrý vliv. Pak přišla ještě paní z Unicefu, ale na jejich akci už jsem jednou byla, takže mi vlastně neřekla nic, co bych už nevěděla. Opět také zopakovali svůj trik a k dokumentu o hladomoru nám naservírovali dortíčky, čajíček a kávičku. Po skončení oficiálního programu jsme tam mohli ještě chvíli zůstat a promluvit si se zástupci jednotlivých organizací. My se vrhli na přenosnou školu v kufru od Unicefu a za náš zájem jsme si vysloužili jedno balení Plumpy Nutu, což je taková výživná pasta, která se dává podvyživeným dětem. Docela mě uklidnilo, že je to celkem dobré, ale nemůžu říct, že by mě to nějak extra zasytilo. Dál jsme ještě dostali plátěnou tašku s nápisem "We can end up poverty to 2015", bloček, propisku a knížečku, ve které je přepsaná charta OSN. Po této poučné akci jsme se vydali na VŠE na workshop o CV interview. Čekali jsme nějaké obecné rady, ale bylo to spíš zklamání, protože to byla agitka jedné firmy, co dělá consulting a nic užitečného jsme se nedozvěděli.


V pátek a v sobotu jsem pracovala u volební komise. Radši se tady o tom nebudu rozepisovat, abych čirou náhodou neprozradila něco, co se nesmí :D v těch různých komisích jsem měla hodně známých, se kterými jsem potom zašli na víno, byl to příjemný večer, ale druhý den mi bylo mírně řečeno špatně, a to jsem měla jenom jednu skleničku. Už prostě nic nevydržím :D5. týden

V pondělí byl sice státní svátek, ale to mi nezabránilo, abych jela do Prahy. Byl totiž koncert Goodfellas. Kapely, na kterou jsem kdysi chtěla jít, ale oni na poslední chvíli svůj koncert zrušili. Teď mě vytáhla spolužačka a musím říct, že jsem si to užila. Nebyl to ten typ koncertu, ze kterého bych odcházela totálně vyčerpaná, ale zároveň totálně šťastná, ale příjemné zpestření volného dne rozhodně. Písnička Bobbi Long se mi vryla pod kůži, doporučuji ;)


Ve středu k nám na školu přijel marketingový magnát Günter Bentele a měli jsme s ním seminář o PR v angličtině, kam se přišli podívat i odborníci, takže první kontakt pro nás s námi potencionálními budoucími zaměstnavateli. Udělala jsem si pár poznámek hlavně o tenké hranici mezi public relations a propagandou. Seminář byl o to příjemnější, že jsme na stolech měli připravenou osvěžující vodu s citrony, v hrnku s pěkným logem UK jsme měli kávu a v průběhu těch tří hodin, co jsme tam strávili, nám pak sami naši profesoři nosili chlebíčky :p kafe jsem si pak dala ještě jednou, když jsme zašly s kamarádkou do Bageterie Boulevard..vřele doporučuju pobočku na Národní třídě, v horním patře je takový prostor, který působí spíš jako kavárna, než jako fast food a je tam krásný výhled na ulici.


Ve čtvrtek jsem se zhruba okolo půl jedné ocitla v sedmém nebi. Jdeme si tak po chodbě a najednou koukám, ve dveřích stojí Ladislav Špaček, můj idol a velký vzor. Potom zamířil někam dovnitř školy a záhy přiběhl náš profesor se slovy "Tady někde stál Špaček, kam odlít?" To už jsme zbystřili a sehnali si od laskavých spolužáků z vyšších ročníků info a díky nim se nám podařilo vetřít se na přednášku, kterou vedl sám Špaček o specifikách politické komunikace..oh goodness, on je dokonalý řečník a skvělý učitel, protože to co tam povídal byla ryzí praxe a byly to také věci, které ani nevnímáte, ale které vás ve finále hrozně moc ovlivňují. Prozradil nám toho tolik o zákulisí politických kampaní i jak to funguje v televizi. Jsem moc ráda, že jsem tam šla, to, o čem tam přednášel, rozhodně jen tak nezapomenu :) a ten aplaus nakonci..asi deset minut. Dnes jsem potkala na chodbě Jakla..to u mě vyvolalo naprosto opačný efekt..zvláštní, že na jeho přednášku se nikdo vetřít nechtěl, že? :D večer nás ještě čekala univerzitní hokejová bitva. Univerzita Karlova byla do této doby suverénním vítězem všech ročníků, takže jsme počítali, že si jdeme pro vítězství i tentokrát, a tak jsme se oblékli do červených barev a vydali se do Tipsport areny, která byla docela zaplněná. Na obličej jsme si nechali namalovat UK, aby bylo vidět, do jakého kotle patříme. Fandili jsme ze všech sil a VŠE jsme si docela podali..kdo nás ale zaskočil byla ČZÚ. 36 sekund před koncem jsme dali vyrovnávací třetí gól, ale bohužel v nájezdech nám nebylo přáno štěstí, takže jsme skončili druzí (celkové výsledky: 1. ČZÚ, 2. UK, 3. ČVUT, 4. VŠE). Zas ale můžeme říct, že jsme měli nejlepšího rektora, protože on si jako jediný vzal na symbolický rozstřel brusle, zatímco ostatní rektoři se tam klouzali v polobotkách :D


V sobotu jsem se hodila do gala a s partou jsem vyrazila do tanečních. Bylo to skvělé, bavilo mě to tam mnohem víc, než když jsme tam chodili povinně. Možná i ten valčík bude v našem podání jednou vypadat jako v televizi :D potom jsme zašli ještě do baru a zakončili jsme to kulturně na pizze. Byl na nás asi hezký pohled - kluci v kvádrech a s motýlky, my v šatičkách a ládujeme se na ulici pizzou :D


V sobotu jsem byla po dlouhé době na francouzštině..chodím soukromě, takže mě to nutí trochu to tam flákat, což je škoda. Na příští lekci se ale hodlám připravit, protože teď jsme dělaly téma OSN, což se hezky zapasovalo do toho, co jsem před týdnem absolvovala, tak by bylo hezké umět o tom vyprávět i ve fra :)

Původně jsem chtěla připojit ještě akce z tohoto týdne, ale to už by asi mé prsty padly vyčerpáním, takže zase někdy příště ;)


Zítra je koncert Hurts a potom se budu učit na svůj historicky první test na VŠ, takže nějaký článek čekejte asi nejdřív v úterý.


ZDROJE: animace z tumblr od smilingredclouds, zdrojem textu můj život :D
Deník vysokoškoláka 3. týden

19. října 2013 v 20:52 | Markét

Můj už třetí vysokoškolský týden je za mou a já si pomaloučku začínám uvědomovat, že bych se měla začít učit, jestli chci úspěšně zdolat první semestr. To mi ale nezabránilo v tom, abych si zase celý týden užívala naplno i s návraty domů v pozdních nočních hodinách.


V pondělí jsme byli v klubu Roxy na koncertu Make My Heart Explode. Nejdřív jsme se skoro lekli, že jdeme pozdě, protože už tam hrál někdo jiný..doufali jsme, že je to jenom předskokan. Nakonec jich měli celkem tři :D Ale všechno to byli zajímaví muzikanti, co hráli příjemnou chill out hudbu. Přišel se podívat dokonce i Mikoláš Růžička z Republic of Two..škoda, že jsem byla jediná, kdo ho z naší party znal :D Když pak konečně vystoupili MMHE, byli jsme už příjemně naladění, takže jsme si je užili :) nebyl to sice ten typ koncertu, ze kterého odcházím totálně spocená, vyčerpaná a ukřičená, ale i tak jsem byla spokojená :)


V úterý jsem šla do práce, oné mezinárodní organizace, jak jsem psala v předchozím článku. Po třech kolech výběrového řízení jsem se tam vážně těšila, ale bylo to zklamání. Průběh schůze mojí pobočky probíhal spíš jako nějaká bohoslužba, kde byl jeden "kazatel" a všichni na skoro každé jeho slovo reagovali s nadšením, dokonce tam předváděli i firemní taneček. Společně s dalšími nováčky jsem to pak pěkně zdrbli a označili celou organizaci za sektu, která vymývá mozky. Tenhle postoj mi přetrval i do druhého dne, kdy jsem tam volala, že končím :D mám ještě jednu práci, to redaktorství, takže žádná škoda, aspoň budu mít víc času.


Ve středu se nic výjimečného nedělo, až na to, že jsem přišla pozdě na přednášku, ale to není zajímavé :D


Ve čtvrtek jsme se zúčastnili Signal festivalu. Nevím, jestli jste o něm něco slyšeli. Probíhá i dnes a zítra a spočívá v tom, že dostanete mapu a chodíte po různých stanovištích, kde probíhají různé světelné produkce. A jak bych to zhodnotila..no byl to první ročník a bylo to dost znát. My jsme začali na Pražském hradě, kde jsme čtvrt hodiny čekali v dešti a oni nám pak jenom promítli, že jim nebylo dovoleno v té lokalitě pouštět zvuk, tak jsme museli jít o dům dál - na Kampu. Tam projekce proběhla, ale byla nějaká matematicko-filosofická, takže jsme nebyli úplně odvázaní. Na Karlově mostě měly být dvě světelné show, neviděli jsme ani jednu. V národní knihovně byl jakýsi videomapping, ale opět nic světoborného. Na Staromáku byl puštěný laser směrem do Pařížské a pak, a to bylo vážně super, taková kostka, do které jste vlezli a vevnitř byla světelná show i s mlhou a k tomu pouštěli dubstep. Naposled jsme viděli projekci na Hybernii, která byla sice promyšlená, ale vcelku moc nenadchla.


V pátek jsme měli imatrikulaci. Vcelku brzo skoro po měsíci studia :D já v pátek školu nemám, takže jsem jela do Prahy jenom kvůli tomu, ale nevadilo mi to, protože si takovéhle akce vždycky užívám :) A když jsme tam pak stáli v Carolinu, hrála státní hymna a naproti byli ti představitelé akademické obce v talárech, byla jsem téměř dojatá, protože mi došlo, že jsem už nižších tříd základky říkala, že chci chodit jedině na UK, že nic jiného nepřipadá v úvahu a ono se mi to vážně splnilo :) Škoda, že když jsem šla přísahat na žezlo, tak jsem si to ani neužila, protože jsem se hlavně bála, abych nezakopla :D a svoje "slibuji" jsem taky nějak divně zamumlala, ale snad to platí :D potom jsem měla ještě sraz od základky, kam jsem šla pěkně (a velmi prakticky) nastrojená :D bylo super vidět své oblíbené spolužáky a dokonce tam přišly i dvě učitelky a jedna nám přinesla naše desetiminutovky z matiky, nad kterými jsme se dost pobavili :D


Doufám, že ten nadcházející týden bude stejně bohatý :)


ZDROJE: text vlastní, animace z tumblr od nyuwasserman

Deník vysokoškoláka 1. + 2. týden

10. října 2013 v 19:55 | Markét
Něco jako předčlánek jste si už mohli přečíst, teď ale podrobněji. Ne, že bych vás tím chtěla nějak zatěžovat, ale vzhledem k tomu, že se na blog dostanu až bůhví kdy a teď mám relativně dost času, tak vám chci dát nějaký materiál do zásoby :D


A jak jsem tedy začala svá studia na Univerzitě Karlově? Prišla jsem pozdě hned na první seminář :D ale nebyla to úplně moje vina, mně se prostě jenom schovávala úplně celá ta budova. Hledala jsem Opletalovu 26 a našla jsem jenom 25 a 27 a naproti bylo Hlavní nádraží, takže jsem byla trošku v koncích, i když mi google hlásil, že jsem na místě. Radši jsem se pak spolehla na vlastní mozek a nějak jsem se dopátrala.


Nechce se mi tady moc pouštět do nějakého detailního hodnocení profesorů, protože člověk nikdy neví, jestli si to náhodou nepřečte :D ale něco vám "prozradit" můžu. Angličtina pro ekonomy mi připadá docela těžká, a to jsem si myslela, jak zrovna s tímhle jazykem nemám problém, ale srovnávejte se s lidmi, co studovali rok na Harvardu (opravdu tam takoví jsou!). Úvod do češtiny není překvapivě taky žádná bomba, ale mě tenhle předmět nebavil ani na střední. Docela se ale těším na na prezentaci naší skupinky, máme češtinu z hlediska využití v reklamě a my jsme si vybrali marketingovou strategii Bageterie Boulevard, jak tam píšou takové ty poznámky a trefné politické články na obaly. O první hodinu Úvodu do ekonomie jsem usnula. Ten člověk neříká špatné věci, ale jeho hlas dělá něco s mým mozkem (působí na něj jako tma + ticho + hluboká noc). Úvodem do sociologie jsem se prosmála, máme mladého profesora, který nejde pro vtip daleko. V úterý bych měla mít ještě Filmový seminář, na který se opravdu těším, protože budeme chodit na předpremiéry a psát o tom recenze, ale začíná až příští týden. Středa mám asi nejradši. Začínáme mým nejoblíbenějším předmětem Právem a etikou v marketingu, pán, co to učí, splňuje moje představy o vysokoškolském učiteli. Dokáže o věci zaujatě mluvit, řekne spoustu faktických informací, ale i věcí z praxe a dokáže svůj výklad i oživit a odlehčit. Pak se mi poštěstilo zapsat si Fotožurnalistiku, byli jsme na výstavě World Press Photo a dokonce už jsme psali i takovou kratší úvahu o jedné z fotek, docela se mi povedla a asi jí sem hodím, ale radši počkám, až mi ji zkontroluje, protože nemám zájem na tom, aby můj blog vyhmátl program proti plagiátorství a já bych pak musela vysvětlvoat, že jsou to moje stránky atd. :D Jednou za dva týdny máme taky Ekonomickou teorii marketingu, je to docela náročné, protože je to tři hodiny, ale naštěstí nás to učí opravdový odborník a asi jako jediný mi zatím v oblasti ekonomiky rozšířil znalosti ze střední. Čtvrtek je ve znamení našeho garanta oboru. Máme s ním Sociální kontext komunikace a Proseminář..pan garant má svůj osobní styl výuky, nejsem si jistá, jestli mi vyhovuje, ale asi se mi líbí, že se odlišuje..dost :D A v pátek pěkně volníčko :D


A teď k mimoškolním aktivitám. Jsme tam opravdu skvělá parta, za což jsem hrozně vděčná. O různé akce tedy není nouze. V prvním týdnu jsme byli na extra přednášce (dobrovolné) o podnikání v marketingu. Přednášel nám Jan Podzimek ze společnosti Pria a bylo to o jeho cestě k úspěchu. Já internetovému marketingu zase tolik nerozumím, takže to byla spíš taková inspirace. Ve čtvrtek jsme pak byli na akci Back to School, kde hráli i mí oblíbenci Charlie Straight. Tam jsme taky zahájili hru "poznej, z jaké je školy". Vždycky jsme si vyhlídli skupinku pěkných chlapců a tipovali jsme, odkud jsou..ta zábavná část přišla, když se jedna z nás musela těch kluků zeptat :D V tomhle týdnu jsme byli v pondělí na VŠE na promítání dokumentu o Anně Politkovské, ruské novinářce, která dokázala otevřeně mluvit o tom, co se děje v Čečensku. To se pochopitelně nelíbilo ruské vládě, a tak jí zastřelili. Příběh jak z období komunismu že..možná vás tedy vyděsí, že ji zabili v roce 2007.. po promítání byla i diskuse s jednou paní, která působila, že se s ní znala osobně. To téma bylo docela zajímavé, bohužel ten dokument nebyl natočen úplně dobře, takže to tolik nevyznělo..


A teď něco k mým pracím. Redaktorkou www.markething.cz jsem se stala poměrně snadno. Stačí být student MKPR a mít zájem. Do měsíce by mi měl vyjít první článek, téma bude, jestli je dobře nebo ne, že se Prague Fashion Weekend přiblížil zahraničním vzorům, vezmu to z úhlu zachování si originality na úkor mezinárodnosti. O něco složitější bylo dostat se do AIESEC, což je mezinárodní organizace, která zprostředkovává kulturní a pracovní stáže. Nejdřív jsem šla na informační schůzku, potom na takzvané AC centrum, kde jsem strávila asi pět hodin různýma hrátkama, které měly ukázat, jestli jsem vhodný kandidát. Bylo nás asi osm ve skupince. Asi tady nemůžu psát žádné detaily, ale řeknu vám, že mě to docela bavilo. Když jsem tím prošla, tak mě pozvali na pohovor a teprve potom mi oznámili, že mě tedy berou. Začínat budu asi v marketingovém oddělení. Už se znám s jedním sympatickým klukem, který se mnou byl na AC, tak se těším na spolupráci :D


Závěrem otázka, teď na vysoké se ke mně dostává spousta informací o různých akcích, koncertech, diskusích, výstavách, přednáškách, promítání apod. (v Praze). Na všechno pochopitelně nechodím, ale zajímá mě, jestli byste měl někdo zájem, abych třeba pod rubriky vždycky napsala nějaká data a akce, které se ten týden konají, případně to doplnila článkem. Zdá se mi to jako dobrý nápad, ale nevím, kolik z vás by to ocenilo a dá to čas, kterého nemám nazbyt, takže jestli mi sem do komentů někdo napíšete, tak se pokusím vás tu vždycky začátkem týdne obeznámit s tím, co se děje ;)
Vysoká škola + 2 práce aneb proč tu jsou články jednou za sto let

9. října 2013 v 18:17 | Markét
K tomuhle článku výjimečně nebude ani obrázek, protože mám asi deset minut na to, abych ho vyťukala na tabletu, kde se moc nedá praktikovat psaní všemi deseti :D asi jste si všimli, že je tu nový design, který jsem plánovala vytvořit asi před měsícem..to je tedy vrchol mé zdejší aktivity, který jsem splácala asi v jednu hodinu ráno, klasický článek o designu bude záhy.

Ale mám sedm minut, tak k věci. S vysokou nabyl pojem "přijít pozdě ze školy" nový rozměr. Ne že by mě zaměstnávaly školní povinnosti, to spíš ty mimoškolní.

Jenom nástin, jsem součástí redakčního týmu na markething.cz a taky jsem nově zaměstnanec mezinárodní studentské organizace AIESEC. Víc samozřejmě o těchto pracích napíšu, ale tenhle článek je jenom o tom, abyste věděli, že žiju :D

Jsem velmi vytížený člověk..a líbí se mi to! :D

17. září 2013 v 1:42 | Markét

Moje bilance, zatím jsem doma přes prázdniny strávila celých 9 dní! :D to je docela výkon na to, že jsme do školy přestali chodit už v květnu.. snažím se pořád zvyšovat životní tempo a čekám, kdy narazím na strop a ono pořád nic, takže it's time to work a little harder :p


Nejdřív ale resumé, abyste mi dostatečně odpustili mojí předešlou absenci. Co jsem dělala v červenci už moc dobře víte (Řecko, Zakynthos) a k srpnu.. zhruba v polovině měsíce jsem nastoupila opět na Konopiště, sice se mi nechtělo se tam letos ani zapisovat, nakonec jsem se tam ale těšila, protože konečně nastal konec poflakování /to může znít jako protiklad, vzdělaně oxymorón, ale počkejte po maturitě, to pochopíte:D/. Letos to bylo o to zajímavější, že jsem měla navíc jeden okruh, patřičně zaplacený :p Bohužel jsem ale letos neprováděla žádné Korejce, hlavně na jejich velmi příjemného průvodce jsem se těšila, ale ne kvůli jeho vzhledu, který sice taky nebyl špatný, ale kvůli jeho vystupování a hlavně úctě k naší kultuře. Zato jsem měla premiéru s Dány, kteří byli také velmi milí. Hodně jsem se musela činit v angličtině, většinou jsem měla plné skupiny, jednou jsem provázela i nějaký kongres, to jsem byla docela nervozní, ale dobře to dopadlo, i když dýško mi nedali, lakomci :D Hradozámecká noc byla opravdu náročná, pracovali jsme 14 hodin v kuse (a ještě předtím jsme byli na party), ale myslím, že to opravdu stálo a návštěvníci vůbec naší dřinu nezpozorovali, všechno vypadalo přirozeně, jako by to tam bylo odjakživa. Hlavně jedna část zámku opravdu prokoukla, sundaly se všechny provazy, vyšroubovaly žárovky, které byly nahrazeny svíčkami, nábytek se natahal doprostřed místnosti, aby působil přirozeně a dokonce tam bylo i malé občerstvení :) ale samozřejmě to nebylo jenom o práci, je to také o lidech, se kterými tam jste a naštěstí, stejně jako vloni, se tam sešla skvělá parta, takže byly pochopitelně i nějaké akce po večerech :) taky jsme dali horor maraton a opět na plné čáře zvítězili Grave Encounters..při jedné scéně jsme málem schodili notebook ze stolu, jak jsme se báli :D jediné minus je, že jsem nebyla ani jednou běhat, je tam opravdu krásné prostředí, pro sport jak dělané.. ale co, aspoň jsem nebyla vyčerpaná na party :D příští rok neváhám a hlásím se znova :)
Hned po Konopišti mě čekal seznamovací kurz na Karlově univerzitě. Jela jsem tam ještě se živými vzpomínkami na seznamovák ze střední, ale vysoká mě mile překvapila..přísáhám na všechno možné..žádný povinný sport, a když jste se něčeho nechtěli účastnit, tak jste se prostě neúčastnili a nikdo vás za to netrestal. Začátek programu byl navíc stanoven vždy až po dvanácté, protože do té doby se všichni vzpamatovávali z kocoviny, na kterou jsme si zadělávali v místním klubu Chechták..to byly vždycky akce, nahrnulo se tam asi 100 lidí, všichni v tričku s nápisem I ♥ MKPR (to je název našeho oboru, teda jenom to MKPR, ne i to s tim srdíčkem, ale to vám snad došlo :D) a tancovali jsme tam v kroužku, takže jsme vytlačovali chudáky místní, a vždycky jeden až dva z nás chodili doprostřed našeho dancing circle, takže to bylo jako vystřižené z amerického filmu. I to ubytování bylo úžasné, čekala jsem něco ve stylu smradlavé chatky, ale byl to plnohodnotný hotel s velkými čistými pokoji a dokonce i s wifi a televizí. Ale docela jsem pochopila, proč jsou seznamováky jenom přes dvě noci a pokaždé v jiném místě. Už po první noci na nás totiž byly stížnosti kvůli rušení nočního klidu..a kluci tam stihli ještě obléknout živou ovečku do našeho školního trička. Nebojte, viděla jsem z toho video, takže vím, že ovečka to zvládala s ledovým klidem a tričko jí pak bylo sundáno, takže nemusíte alarmovat asociaci pro ochranu zvířat ;)
Po seznamovacím kurzu přišel jediný povinný adrenalinový sport mého oboru - zápis. Nakonec to ale vyšlo celkem dobře, až na jeden předmět mám všechno, jak jsem chtěla. Špatné je, že zrovna ten jeden předmět musím během tří let aspoň jednou absolvovat, ale vždycky je plný během 30 vteřin :/ jestli budu muset chodit na odbornou francouzštinu místo na angličtinu pro marketing, tak nevím nevím :D Jinak je to parádička, v pondělí mám Angličtinu pro ekonomy a Úvod do studia českého jazyka a potom si soukromě doplácím Japonštinu pro začátečníky. V úterý mám Úvody do psychologie, ekonomie a sociologie, ve středu Právo a etiku marketingu a jednou za dva týdny Ekonomickou teorii marketingu a ve čtvrtek Sociální kontext komunikace a čtyřikrát za semestr Proseminář. V pátek budu asi chodit do Francouzského institutu na francouzštinu.. i když mám poměrně volno, mělo by mi to hodit 37 kreditů, což je ještě o 7 víc, než potřebuju pro dokončení celého prvního ročníku..a to bude ještě něco z letňáče :)


Možná si někteří z vás pamatují, že jsem se původně zapisovala i na VŠE, ale to jsem nakonec odpískala. Hlavně potom, co jsem zjistila, jaké úžasné vedlejší aktivity MKPR nabízí, už jsem zapsaná na redakční schůzku serveru Markething.cz, který provozují studenti od nás, takže možná že letos vtrhnu do velkého internetového světa jako redaktorka :) taky jsem se zapsala na informační schůzku jedné mezinárodní organizace a asi budu i "buddy" pro nějakého zahraničního studenta. A to jsem tam ještě ani moc nepobyla :D navíc na facebooku je úžasná (uzavřená) skupina, kam lidem z našeho oboru chodí nabídky práce a za poslední tři dny už je tam pět nabídek. Pokud se rozmýšlíte, kam na vysokou, tak rozhodně doporučuji, protože asi žádná jiná škola vám nedá tolik možností, navíc jsme první obor v Čechách, kterému se podařilo obsadit všechny Erasmy, které mají podobný studijní program, od Sorbonny, přes Cambridge, Řecko, Kuala Lumpur a Finsko. Na rovinu ale říkám, že přijímací řízení je hodně o štěstí a hlásí se tam mnohonásobně víc lidí, než potom vezmou. Ale jsou tam samozřejmě takoví náhoďáčci, jako já :D pokud jste ze Slovenska, tak budu upřímná..asi tím sítem většina z vás neprojde, protože je tam hodně těžký test na českou gramatiku, ale existují i jiné možnosti. Hodně škol ze Slovenska má s UK dohodu, takže se k nám jezdí na semestrální pobyty a je tam opravdu hodně Slováků a nikdo si nestěžoval ;)
Ale vysokoškolský život je také party život..na výběr už mám ze tří party. Jedna je nějaká technologická, to asi nebude nic pro mě, potom je tam drinking battle s ostatními vysokými, ale to mě taky dvakrát neláká..to nejlepší nakonec, uvítací party UK pro zahraniční studenty, to bude asi trefa do černého :)


Pokud byste chtěli nějaké další info o oboru, klidně poradím ;)


ZDROJE: text výhradně z mé hlavy, obrázky z Tumblr od sissetoft, karizmatik, practice-till-perfection a classic-queen

The List of Series

5. září 2013 v 0:50 | MarkétPřednastavenoNedávno jsem si uvědomila, že už mám trochu zmatek v tom, co jsem kdy za svůj život už viděla, co bych chtěla vidět apod. Proto jsem se rozhodla pokusit se dát dohromady seznam všech seriálů, na které jsem někdy koukala nebo koukat chci. Byla to fuška, ale tady to je :D


First Group

Seriály z dob "mého mládí" :D


Elite Series
aneb moje best of ;)

Buffy the Vampire Slayer

Gilmore Girls


Další v Celém článku


Filmový výběr z 48. filmového festivalu Karlovy Vary

5. srpna 2013 v 20:31 | MarkétS tímhle článkem přicházím opravdu brzy, jak je mým zvykem :D ale krátce po festivalu jsme odjížděli do Řecka a na tenhle článek jsem nějak zapomněla :D ale teď mi to nějak vytanulo na mysli, takže vám tu napíšu, jaké filmy z letošního výběru jsem viděla, a jak se mi líbily ;)Šmejdi

Šmejdi
Moje hodnocení na CSFD: 5 hvězdiček


Doporučuju, abyste se na tenhle dokumentární film podívali společně se svými dědečky a babičkami. Já jsem to sice neudělala, ale aspoň jsme si o tom chvíli povídali. Nečeká vás sice žádný filmový zážitek, ale to, jak obchodníci zneužívají důchodce a ničí jim životy bylo dlouho veřejným tajemstvím. Já jsem ale netušila, že je to až takhle brutální. Celou dobu jsem jenom zírala s otevřenou pusou a divila jsem se, jak se sebou ti prodejci mohou vůbec žít..největší lidský hnus..ale je dobře, že se do toho ta dokumentaristka pustila, i když jí vyhrožovali, protože je potřeba, aby se o tom vědělo. Rozhodně to není zbytečný dokument, jen víc takových, které skutečně k něčemu jsou a někomu pomůžou.


Další v celém článku


Zante 2013

24. července 2013 v 22:51 | Markét


Už mě tu máte zpátky :D ale trpím podovolenkovou depresí, takže se mnou teď velká sranda nebude, pořád se topím ve fotkách, upravuju je, zveřejňuju a stihla jsem dokonce i dokument, který jsem úspěšně odprezentovala rodince, ale sem ho dávat nebudu, protože je až moc osobní ;) začala jsem se taky pomalu probojovávat komentáři, které jste mi tu nechali, ale to mi asi bude nějaký čas trvat, ale chystám se odpovědět na všechny, jak je mým zvykem, takže žádné strachy :D


Ach jo..nemůžu vám ani popsat, jak mi po té době, co jsem tam strávila Řecko hrozně moc chybí. Nejde jenom o moře, ale i o způsob života. Někdo si pod Řeckem představuje jenom problémy s krizí, ale jak oni sami říkají, to se netýká ostrovů, ty si žijí svým vlastním životem a nálepka "Greece" je pro spíš přítěží.. nejhorší ale bylo odloučit se tam od těch lidí, mám tam jednoho dobrého kamaráda, protože se na Zante vracíme každý rok. Je to úžasný člověk, který si opravdu dokáže užívat života a zároveň si plnit svoje pracovní ambice..poprvé jsem ho potkala jako číšníka v hotelu a o pět let později má vlastní restauraci, chystá otevřít dalších několik a zimu tráví v evropských metropolích..jestli je někdo zdrojem inspirace, pak on :) všechno tam jde sice "siga siga" (nevim, jestli se to tak doopravdy píše:D), ale všechno jde a kdyby náhodou ne, tak se přimhouří oko :D zdá se, že všichni, od majitelů jachet až po černošské prodavače kabelek, jsou tam příjemně naladění a klidně si s vámi uprostřed práce popovídají, jen tak, aniž by od vás něco chtěli..to je tady pak mnohem větší kontrast než to počasí :D


Ale Zakynthos je nádherné místo, i když odečtete ty lidi..bohužel si to čím dál tím víc turistů začíná uvědomovat a stahují se z Rhodosu :D Každoročně jsme se vydali i na výlet lodí okolo ostrova a troufám si říct, že už tam znám každej šutr a výběžek :D jenom tu želvu jsem tam ještě neviděla :D


Tentokrát jsem s sebou měla i kamarádku, takže jsme s rodičema měli docela oddělenej program, hlavně co se noci týče, tady jsem docela využila svých předchozích zkušeností, takže jsem přesně věděla, kam vyrazit :) taky jsem tam oslavila svátek tancem na stole..naprosto počestným samozřejmě :D


Už teď se těším, až se tam vrátím..pokud to bude možné, určitě se tam chci vrátit a doufám, že si najdu poddajného manžela, protože o svatební cestě je už rozhodnuto :D


A bonus pro vás..pokochejte se tou dokonalostí ;)

noční hlavní město


Pozdrav z Řecka

15. července 2013 v 16:11 | Markét
Zdravím ze Zante, nejlepší prázdninové destinace ;) právě jsme se vrátili z výletu a teď nás čeká jen relax u bazénu..což vlastně můžem dělat rovnou z naší terasy :p lepší pokoj už snad ani nejde mít..

 
 

Reklama