The Tudors - Tudorovci

"Anne, please don't..."

11. dubna 2013 v 20:19 | Markét
Volejte třikrát hurá, konečně jsem dokoukala Tudorovce :D


Musím říct, že poslední díl byl opravdu velkolepý. Zvykla jsem si od finálových dílů nic moc nečekat, protože tvůrci ve snaze udělat to epicky to kolikrát fakt přepísknou, viz. třeba Zoufalé manželky, ale k zakoneční TT nemám jedinou výtku. Celý ten díl byl hodně depresivní, protože na Henryho začalo maličko doléhat svědomí, i když opravdu jen maličko..trochu jsem si přála větší zhroucení :D


Kdo jste ten díl viděli, určitě mi dáte za pravdu, že by natočen opravdu úžasným způsobem. Líbila se mi snad každá minuta od začátku do konce..ale samozřejmě jsem nejvíc ocenila zapojení duchů bývalých manželek.


Dokonalá byla hlavně scéna mezi Anne a Henrym. Jako fanda tohohle páru jsem si ji pochopitelně vyložila po svém..jako mnoho jiných mého druhu :D


bylo perfektní, jak o ní narozdíl od těch ostatních, věděl, aniž by se na ni musel otočit..dokonce ji ani neposílal pryč, jako třeba Kateřinu. Myslím, že i po letech k ní pořád něco cítil, i přes údajnou křivdu. I tvůrci si byli zřejmě vědomi toho, jaký má tento pár sílu ve fanouškovské základně a dali nám trochu "potravy" :D


Potom, co mu Anne řekne, že byla nevinná a že všechna obvinění proti ní byla falešná se na ní Henry otočí a zakřičí: Anne, please don't..." ale don't what? to je ta otázka. Myslím, že nedoznění té věty byl skvělý tah, protože na netu se okamžitě strhal doslova vlna doplňování..jenom namátkový výběr:

..don't hate me!
..don't talk to me ever again!
..don't lie!


a moje nejoblíbenější:


...DON'T LEAVE ME!


A mě zajímá, co byste doplnili vy?


Vůbec celá ta scéna ale byla nádherná, musela jsem si ji pouštět pořád a pořád dokola. Miluju britskou dikci Natalie Dormer, Henryho zoufalý výkřik a to, jak se Anne na Henryho nakonci usmála a pokynula mu hlavou, naposledy..simply epicness.Henry: "I am finished with you Anne" /The Tudors/

17. července 2012 v 15:00 | Markét

Přednastaveno /jsem tu jenom pondělky/Při svém obvyklém brouzdání po YouTube jsem narazila na tenhle kousek s úžasnou písničkou od 30 Seconds To Mars..mám ráda takovéhle "drsné" fanvidea, protože láska Anne a Henryho byla taky, no, drsná:D navíc mi přijde, že z pohledu Henryho je to dokonalý text, který mu pasuje do úst, nebo spíš do myšlenek, líbí se mi, že je to fanvideo především o jeho vnitřních pocitech ještě předtím, než se rozhodl Annu zabít, končí to v podstatě nevinným nápadem..what if i wanted to break


The Tudors's Tango..love, passion & tears

30. června 2012 v 18:10 | Markét


Většinou sem dávám hlavně videa s párem Anne a Henry..no dobře, tady jsou taky, ale není to video čistě o nich:D jsem ráda, že jsem na tohle dílko narazilo, i když normálně si fans z Tudorovců nepouštím, když to není vyloženě o Anne a Henrym, ale tady jsem udělala výjimku a narazila na něco úžasného /to dokazuje i to, že tohle fanvideo tu má samostatný článek, což nebývá tak často:D/ je zvláštní už výběrem písničky, tango Roxanne z Moulin Rouge není zrovna typická volba, ale tady se autorce skvěle podařilo zachytit celou škálu emocí a hlavně vášeň a to pomocí posledního tance Anne a Henryho a pak tance Katherine Howard a mezitím všechny ty dokonalé scény..skvělá práce, za tu by se nemusel stydět ani profík, spíš naopoak, ještě by se mohl přiučit, jak co nejlíp naložit s atmosférou písničky:)


Anne Boleyn *in memoriam* /476 let od její smrti/

23. května 2012 v 20:11 | Markét
19. května roku 1536 zemřela anglická královna Anne Boleyn. Její příběh pravděpodobně všichni znáte, ať už z hodin dějepisu nebo ze seriálu Tudorovci nebo jiných televizních zpracování. Vstoupila do historie jako neoblíbená královna, ale postupem času se z ní stala mučednice, nevinná žena, která padla za oběť muži, který nevěděl, co chtěl. Řekla bych, že pravda je někde uprostřed, určitě si nemyslím, že by měla poměr se svým bratrem, ale věřit v to, že se vdávala z opravdové lásky je značně naivní..i když, kdo ví. Každopádně je jednou z nejvlivnějších žen historie, která doslova pohnula křesťanstvím..škoda, že nežila déle, kdo ví, co dalšího by dokázala.
Z té mé krátké úvahy vyplývá, že se řadiím mezi její "fanynky" pokud se to tak dá říct. O Anně se říká, že nebyla příšliš krásná, o to víc je neuvěřitelné, co všechno během svého krátkého života dokázala, čeho dosáhla a to jen díky svému šarmu, pro který ji nazývali čarodějnicí.


Pokud bych si mohla vybrat, se kterou historickou osobností bych se chtěla na chvíli setkat, určitě bych volila právě ji. Svými názory značně předběhla dobu a troufám si tvrdit, že by byla mnohem lepší vládcem, než kdy byl Henry VIII. což ostatně o něco později dokázala její dcera Alžběta, která tedy určitě podědila i něco po matce.


Ale jak už jsem psala na začátku, nemyslím si, že by byla světicí, přecijenom zapříčinila neštěstí lidí kolem, ať už to byla první Henryho manželka Kateřina nebo její dcera Mary. A co se týká těch milenců..jestli měla nebo ne, to už je v této době jedno, mít poměr se stalo běžnou věcí, i když je to trochu smutné.. Ovšem Henry jí rozhodně neměl co vyčítat, rozhodně ne se svým životním stylem..


Více v Celém článku


Henry VIII. a Anne Boleyn fanvideo - Undisclosed Desires

13. srpna 2011 v 16:52 | Matulinka
Zase jedno dílko od mé oblíbené autorky DayJolie80 :)) tohle fanvid má úžasný spád a atmosféru..a ta písnička, hned jsem si ji musela stáhnout a posloucham ji pořád dokola, výborně se navíc k týhle dvojci hodí. No dochází mi slova, kterým bych popsala tuhle dokonalost, ale snad jsem vás už navnadila dost :D


Henry VIII. a Anne Boleyn fanvideo - Good Girls Go Bad

11. srpna 2011 v 18:00 | Matulinka
Tak TOHLE je naprosto perfektní dílko..viděla jsem tucty fanvideí s touhle dvojcí a pokaždé ve stejnym duchu..Henry je nevěrnej hajzl, co zabil svoji ženu..ale v tomhle se role tak trošku obrátili :p už název písničky napovídá..je to v podstatě o tom, jak byla Anne nevinná, ale Henry jí "zkazil" a teď si spolu jenom užívaj :D vůbec celý to video je v hravym duchu, samý veselý nebo vášnivý scénky a ani jedna ubrečená nebo dokonce popravištní..paráda :)) by the way, písničku je od Cobry Starship a Leighton Meester ;)


The Tudors photoshoot 1 /přednastaveno jsem v Amsterdamu/

5. května 2011 v 15:03 | Matulinka
Další ze série přednastavených článků.. tentokrát je to jenom jednoduchý shoot z Tudorovců, jakože aby tu něco bylo aspoň :D a je pochopitelně s mým nejoblíbenějším párem Annou a Henrym nebo pokud chcete s Jonathanem a Natalie ;) navíc jsem ho zatím ani nikde neviděla, tak snad potěší i vás ;)
 
 

Reklama