♠ Travel ♠

Krásy Říma aneb jak zde strávit 6 dní / část 1

9. února 2014 v 18:59 | Markét

Teď je na akce trochu mrtvé období, proto krásy Říma nemůžu s ničím propojit, jako Budapešť s krasobruslením nebo Paříž s haute couture. Ale protože travel is my therapy, a to i to virtuální, nemohla jsem prostě čekat na další akci a rovnou jsem se do toho pustila. V Římě jsem jednou byla a moc se mi tam nelíbilo. Od té doby mám vůči Itálii trochu averzi, takže doufám, že když se teď položím do jejích kladů, že třeba i dostat chuť se tam podívat. Možná mě brzy čeká návštěva Benátek, takže by to bylo víc než vhod :)


Takže kdo máte chuť se na chvíli přenést do této slunné evropské metropole, rozklikněte si Celý článek.


Krásy Říma aneb jak zde strávit 6 dní / část 2

9. února 2014 v 18:59 | MarkétPovedla se mi taková věc, že jsem překročila maximální limit článku..no vážně bych se měla pomalu krotit :D takže pokračování článku je tady a zveřejňuju ho dřív jen proto, aby to bylo za sebou chronologicky, aby prostě nejdřív byla ta první část ;) Prosím, začněte teda částí 1.5. den

Dnešními body programu budou Palazzo delle Esposizioni, Kapitolské náměstí, Piazza Venezia, Pantheon, Piazza Navona a Piazza Cavour.


Doporučuji vystoupit na zastávce metra Republica a projít si Via Nazionale. Na této ulici kromě řady zajímavých obchodů, naleznete i zmíněný první bod programu - Palác Esposizioni. Tento palác je kulturním centrem Říma, kde se konají různé významné výstavy, promítají se zde filmy, prezentují knihy nebo pořádají koncerty.


Tato neoklasicistní budova byla roku 2003 zrekonstruována za zhruba 28 milionů eur. Výstavní plochy se nacházejí ve dvou patrech, kinosál je schopen pojmout až 139 diváků, do divadla a konferenční místnosti asi 90 osob. Dále je tu kavárna pro 240 osob a také prosklená restaurace.


Nyní jsou zde k vidění tři expozice - Gilgameshova epopej, výstava National Geographic a Římské umění 70. let.
Travel photoshoot 10

11. listopadu 2013 v 22:59 | MarkétMyslím, že už je pomalu načase vydat se na cestu kolem světa, jestli to chci někdy všechno stihnout..anebo pokračování mého wishlistu ;)Itálie

Capri
Statue, Isle of Capri, Italy photo via christina


Sirotčinec pro slůňátka na Srí Lance

4. září 2013 v 23:57 | Markét

Přednastaveno

Nedávno jsem viděla na Prima Zoom úžasný dokument o Indickém oceánu s reportérem BBC Simone Reevem. Naprosto mě okouzlila reportáž ze Srí Lanky, kde navštívil sloní sirotčinec v Pinnawale. Sice nepředpokládám, že bych se tam někdy vypravila, ale protože člověk nikdy nemůže vědět, co se mu naskytne, tak jsem se rozhodla si o tom úžasném místě pro malé sloníky zjistit víc, protože sloni jsou mými nejoblíbenějšími zvířaty a přijdou mi hrozně roztomilí..a to už odmala. Kdyby existoval nějaký mini slon, tak už mi chodí po obýváku :D
Zjistila jsem, že tam mají asi 90 slonů, ale ne natrvalo, protože je tam umisťují jen, když se o sebe nedokáží postarat, ale v dospělosti se je snaží opět vrátit do přírody. U některých se to bohužel nepovede, takže tam mají i 65ti letého slona.


Útulek byl založen v roce 1975 a bylo tam umístěno sedm malých slonů.


Škoda, že to není blíž, je tam totiž možnost nejenom si slony prohlížet, ale taky je můžete nakrmit, pohladit je, umýt a u těch větších se pak i povozit na jejich hřbetě :) v dokumentu ukazovali jednoho slona, který byl zraněný a hrozně moc oceňoval společnost lidí, vždycky se přibelhal k ohradě, mazlil se a ošmatával je chobůtkem :) ta vychovatelka uměla vydávat i podobné zvuky jako on, takže to bylo, jako kdyby si povídali :D
Našla jsem dokonce i denní harmonogram:


8:30 Otevření pro turisty
9:15 Krmení mláďat přímo z lahve
10:00 Koupání slonů v řece
12:00 Návrat z koupání
13:15 Krmení mláďat mlékem z lahve
14:00 Koupání slonů v řece
16:00 Návrat z koupání
17:00 Krmení mláďat z lahve
17:30 Ukončení prodeje vstupenek
18:00 Uzavření sirotčince pro turisty


Tady je fotka z toho koupání
a tady z krmení :p
A teď nějaké praktické info, sirotčinec se jmenuje Pinnawala a nachází se nedaleko řeky Maha Oya. Vstupné je 1000 rupií, což si nedovedu představit, jak je moc je a natáčení videa je za příplatek. Ale jim bych opravdu zaplatila i nadprůměr, protože chápu, že o ty slony se musejí starat a slyšela jsem v tom dokumentu, že jeden mini sloník vypije asi 40 litrů mléka denně..Našla jsem i úžasné video, kde je vidět, že je o ně pečováno skutečně s láskou, a že nijak netrpí a je jim zkrátka dobře :)
ZDROJE: text vlastní (informace z dokumentu Indický oceán se Simonem Reevem 5. díl, cestomila.cz a turistika.cz), fotky z cestomila.cz, ngmnationalgeographic.com, pictureshd.imagestocks.in, gate20.ca a asiantribune.com, video z YouTube z kanálu ShawnLandersz
Travel photoshoot 9

11. května 2013 v 15:58 | MarkétÚžasná místa..a na všechny bych se chtěla jednou podívat! Vím, jsem snílek, ale to už se asi nespraví :D


New York


Travel photoshoot 8

7. února 2013 v 20:09 | Markét


Moje tipy na dovolenou..hezky seřazené podle zemí, stačí se jen vybrat destinaci a..let's move out!:DLucembursko

Beaufort Castle
Beaufort Castle, Luxembourg


Reportáž z..Regensburg

19. prosince 2012 v 20:02 | Markét
Zhruba před týdnem jsem navštívila kouzelné město Regensburg, kde jsem dokonale načerpala vánoční atmosféru. A to když si představím, že jsem málem ani nejela..ono strávit jeden den v Drážďanech, vrátit se domů a druhý den zase vyjet do Regensburgu je trošku náročný, ale dá se to..i když mě potom pěkně bolely záda z toho sezení:/ ale tím si to nebudu kazit. Napíšu vám tu teď malé info o tomto pohádkovém městě, abych vás třeba navnadila na Vánoce nebo přiměla k návštěvě..přidávám i vlastní fotky..vše si můžete přečíst v Celém článku;)


Salcburk..v létě nebo v zimě?

12. prosince 2012 v 20:10 | Markét


Před pár lety jsem tu psala reportáž z mého výletu do Salcburku. Byl to vlastně můj první výlet za vánočními trhy do ciziny a zážitek z tohoto výletu ve mě zůstal doteď a pokaždé, když jsme byli třeba v Drážďanech, Regensburgu, Norimberku nebo Pasově mě to nutilo srovnávat a vždy Salcburk vyšel z tohoto souboje vítězně. Vánoční atmosféra je tam všude takřka hmatatelná a rozhodně stojí za zhruba 5-ti hodinovou cestu. Dlouho jsem se bránila představě, že bych někdy do Salcburku jela v létě, protože mi přišlo nemožné, že by se to byť jen malinko mohlo vyrovnat mému zážitku ze zimy. Teď jsem ale narazila na prospekt, který mě donutil trošičku změnit názor a to hned z několika důvodů, o které se s Vámi ráda podělím;)


Více v Celém článku


Nejluxusnější hotely světa: Savoy Sharm El Sheikh

28. listopadu 2012 v 20:21 | Markét

Rozhodla jsem se tu udělat pár článků na téma, které mě velice zajímá, a to na nejluxusnější hotely světa. Občas jsou lidé překvapení, jaké služby vůbec hotely pro horních deset milionů poskytují. Podle mého je to úžasný svět jen sám pro sebe a jelikož (opakuji již posté:D) studuji cestovní ruch & ekonomiku je téměř mou povinností něco o těch nejlepších hotelích vědět, je to vážně skvělé, učit se ve škole o takových věcech, to mi věřte;) články o hotelích nebudou nijak pravidelné, občas to jimi ale zpestřím, aby to tu nebylo jen o hercích;)


Článek je mým výtvorem, čerpala jsem hlavně z oficiálního prospektu hotelu, který jsem přeložila do češtiny..
Vítejte v hotelu SavoyHotel Savoy Sharm El Sheikh má velice příhodnou polohu poblíž Rudého moře, hned u slavné pláže White Knight. Celý hotelový resort se dále chlubí svou šetrností k životnímu prostředí, jak sami tvrdí, jsou jedni z nejlepších hotelových resortů v oblasti ochrany přírody.


Celý komplex se skládá ze samotného hotelu Royal Savoy, sesterského hotelu Sierra Sharm El Sheikh a náměstí SoHo, které leží mezi nimi, a které je dějištěm mnoho kulturních akcí a také centrem mnoho volnočasových aktivit.Možnosti ubytováníSoukromé vily


Nejluxusnější formou ubytování jsou samostatně oddělené vily, která se nachází pouhých pár metrů od pláže a skýtají tak nádherný výhled na moře. Každá vila obsahuje několik ložnic, mnoho koupelen a také soukromý bazén. Každá vila je naprosto odlišná svým stylem a vybavením tak, aby maximálně uspokojila požadavky i vkus svého nájemníka.


Villa ASWAN


Villa LUXOR
Další v Celém článku


Travel photoshoot 7

12. listopadu 2012 v 20:07 | Markét


Takový můj malý soukromý wishlist..stále a stále se rozrůstající:)Německo

Neuschwanstein
Neuschwanstein Castle, Germany


Travel photoshoot 6

4. října 2012 v 20:20 | Markét


Pár míst, která určitě stojí za vidění...LibanonThe Baatara gorge waterfall (Balaa gorge waterfall) :: Tannourine, Lebanon


Opomíjená místa Paříže #1 Po březích Seiny

14. září 2012 v 20:16 | Markét


Každý známe ta klasická místa..Eiffelovku, Louvre, Notre-Dame, Sainte Chapelle, Vítězný oblouk... Ale Paříž toho nabízí mnohem víc, než klasické turistické pohledy. Vždyť kde jinde načerpat tu správnou atmosféru, než na místech, která nepřetékají turisty a kde můžete splynout s pravými Pařížany. A právě od toho je tento nový seriál článků na blogu.


Díl 1: Po březích SeinyUrčitě se nepletu, když si myslím, že valná většina už někdy byla v Paříži a určitě se nepletu, když si myslím, že jste navštívili nějakou z výše zmíněných památek. Já osobně Paříž zbožňuju /nejbližší je pořád Praha samozřejmě, jsem vlatenec:D/. Vypravila jsem se do Paříže tuším, že asi pětkrát a prováděla jsem po tomto městě už kde koho. Ale po čase chcete i něco víc, než jen hlavní atrakce. Proto jsem trošku zapátrala.. samozřejmě chápu, že kdo jede do Paříže poprvé, tak chce vidět to hlavní. Proto také pokaždé napíšu i s čím známým ta jednotlivá místa spojit.


Zdrojem mi byla oficiální brožura pařížské radnice pro nadcházející turistickou sezonu a samozřejmě také internet.
Procházka okolo Seiny je ideálním nápadem pro všechny vodomily. Máte přitom na výběr ze dvou alternativ, pěší a lodní..Několikrát denně se totiž pořádají vyhlídkové plavby, různě rozsáhlé, stačí pouze přijít a vybrat si loď.


Paříž disponuje celkem 32 mosty, přičemž ke každému se váže nějaká pověst /Most přání, Most lásky apod./ Můžete pochopitelně přejít slavné mosty jako je zaručeně Pont Neuf /na fotce/, kde je celkem 385 skulptur obličejů, každý je naprosto jiný a má i jiný výraz. Ačkoliv se tento most v překladu nazývá Nový most je to nejstarší most Paříže, postavený v roce 1604. Dalším slavným mostem je Alexandre III., který má být živou připomínkou přátelství mezi Francií a Ruskem. Ale teď už na ty opomíjené krasavce...


Pont Des Arts
Tento most je určen pro chodce a cyklisty. Spojuje 1. obvod na pravém břehu a 6. obvod na levém břehu. Jedná se vůbec o první kovový most Paříže. A proč se mu vlastně říká "Most umění"? Vede totiž k Louvru, kterému se dříve říkalo "Palác umění" a toto uměnímm protknuté prostředí pochopitelně přitahuje i různé umělce a pouliční malíře. Pokud na tento most zavítáte i se svou drahou polovičkou, můžete si na jeho zábradlí podle tradice pověsit svůj vlastní visací zámek, který zpečetí vaši lásku.


S čím známým spojit? S návštěvou Louvru nebo Francouzského Institutu


Paserelle Léopold-Sédar-Senghor
Tento most je pojmenován po prvním senegalském prezidentovi Senegalu Léopoldu Sédaru Senghorovi, který jako první přišel s ucelenou myšlenkou na nápravu africké ekonomiky, což některým lidem nebylo po chuti a on nakonec rezignoval na svou funkci a odstěhoval se do Paříže, kde se stal členem Francouzského Institutu. Zemřel v prosinci 2001 a jeho smrt okomentoval i tehdejší prezident Jacques Chirac: "Poezie ztratila mistra, Senegal státníka a Francie přítele." A co se týče po něm pojmenovaném mostu, ten slouží výhradně pro pěší a cyklisty. Most byl slavnostně otevřen roku 1861 Napoleonem III., ale vypadal naprosto jinak. Původní most vydržel "pouhé" století a pak byl nahrazen touto železnou lávkou. Původně se jmenoval jinak, ale u příležitosti stého výročí narození již zmíněného senegalského prezidenta byl přejmenován. Co se týče jeho podoby, tak celá konstrukce je nesena jediným obloukem z ocele a exotického dřeva z Brazílie. V roce 1999 získal autor této lávky prestižní ocenění.


S čím známým spojit? Musée d'Orsay nebo Tuilerijské zahrady


Paserelle Simone de Beauvoir
I tato lávka nese významné jméno, a to filosofky a slavné humanistky a feministky Simone de Beauvoir. Struktura je složená ze dvou radiál o shodném poloměru. Náklady na jeho zhotovení s vyšplhaly až na 21 milionů euro a jeho stavba trvala dva roky (otevřen v roce 2006). Tento most pro pěší je často v zorném pohledu fotografů, ale málokdo ví, jak se tento most jmenuje a jak se k němu vůbec dostat. Nicméně se jedná o velice zajímavé architektonické dílo, i když je trochu z ruky.


S čím známým spojit? Park Bercy


Ale odpoutáme se už od mostů a přejdeme na jiné téma, které se k Seině hodí také a to ke koupání. Samozřejmě Vám tu nedoporučuji koupání přímo v řece, to by asi nedopadlo dobře, ale málokdo ví, že pobřeží Seiny nabízí i jiné vodní vyžití...

Piscine Joséphine-BakerPřímo na Seině se nachází toto filtrované koupaliště, které je "coby kamenem dohodil" od lávky Simone de Beauvoir. Nápad na konstrukci tohoto koupaliště pochází už z 18. století, kdy na Seině vyrostlo hned několik takovýchto koupališť. Současná stavba je však vysoce moderní a zároveň šetrná k životnímu prostředí. Můžete si zde zaplavat v hlavním bazénu nebo je tu k dispozici bazének pro děti. Také je tu sauna, vířivky a fitness. Možnosti vyžití jsou tedy bohaté.


S čím známým spojit? Park Bercy


A věděli jste, že na Seině se nachází i přístav?


Port de l'Arsenal

Přístav má vše, od nástupních lávek, přes malebné loďky, kancelář loďmistra až po restaurace s mořskými plody. Jeden by si skoro mohl myslet, že se nachází v nějakým přímořském přístavním městě. Celkem tu může kotvit až 180 lodí a nechybí zde ani terasovité zahrádky, kde můžete obdivovat rozkvetlé růže.

S čím známým spojit? s návštěvou Bastily nebo ostrova sv. Ludvíka


Ale přesuňme se zpět na pevninu, do parku podél řeky..


Jardin Tino-Rossi
Kromě svých architektonických zajímavostí oplývá tato zahrada na břehu Seiny i kulturními zážitky. Během letních odpolední se zde totiž lidé scházejí, aby si společně zatančili na latinskoamerické rytmy nebo, když už jsme v Paříži, na rytmy tanga. Takže je to určitě vynikající příležitost k navázání kontaktu s Pařížany, kteří jsou velice srdeční. Přes den je tato oblast rájem běžců a vycházkářů. Zkrátka každý si zde zaručeně přijde na své.


S čím známým spojit? s návštěvou Arabského institutu nebo ostrova sv. Ludvíka


To by tedy bylo z této první části všechno..Příště se rozepíšu o historickém bohatství Paříže.

Doufám, že se Vám tento článek líbil a čekám na jakékoliv reakce nebo postřehy.
Travel photoshoot 5

15. června 2012 v 17:19 | Markét
Opět výběr pár fotek míst, které pro mě mají zvláštní kouzlo..někde jsem už byla, jinde mě to doufám čeká:) snad bude jednou moje cestovatelská dušička stoprocentně spokojená:pFrancieEtretat
Etretat, France


Travel photoshoot 4

12. května 2012 v 20:48 | Matulinka
Zase jsem nasbírala pár fotek míst, kam bych se ráda jednou podívala..sice jich není zas tolik, ale za zkouknutí stojí:)New YorkNew York, New York


Travel photoshoot 3

9. dubna 2012 v 17:40 | Matulinka
Já, velká cestovatelka, slavnostně prohlašuji, že tato místa rozhodně stála za fotku :D:DItálieRavascletto, Carnia, Italy


Další fotky v Celém článku


Traveling with The Amazing Race 2

21. března 2012 v 19:12 | Matulinka


Jsem tu znovu se svým blogovým "seriálem", který jsem Vám tu představila minulý týden, stačí když si nakliknete rubirku Travel a tam ten článek hravě najdete. Jediné co je možná důležité zopakovat, že tenhle článek se volně zakládá na motivech americké reality show The Amazing Race, ale to jste už asi poznali i z názvu.Díl 2Ještě předem upozorňuji, že tohle je taková imaginární cesta kolem světa, jednotlivé články na sebe budou navazovat ;)


Takže minule jsem doporučovala hotel Cristallino d'Ampezzo (80 euro za noc). Předpokládejme tedy, že byste tam skutečně přenocovali, vypadalo by to asi takhle..


V Celém článku


Travelling with The Amazing Race 1

11. března 2012 v 0:58 | MatulinkaTenhle článek vzniká tak nějak volně na motivy reality show The Amazing Race. Vždycky, když vidím všechna ta úžasná místa, kam se soutěžící vydávají, je mi trochu líto, že se o nich nedozvíme něco víc, myslím o těch místech, ty lidi mě zase tolik nezajímají :D takže tady máte něco k místům, která byla navštívena teď v 1. díle 4. série..


Galerie Viktora Emanuela II.

Toto kolo odstartovalo v Itálii, soutěžící se měli dopravit do tohoto úžasného nákupního centra v Miláně /jenom tak pro zajímavost, z Prahy byste se na milánské letiště dostali nejlevněji se společností Air One za 2 841 Kč, let trvá přibližně hodinu a půl/. Nákupní středisko se nachází v samém srdci města a z letiště se k němu dostanete během pouhých dvaceti minut. Otevřeno bylo již v roce 1877, už tehdy sloužilo jako luxusní nákupní centrum a svou funkci si zachovalo dodnes. A protože jsme v Itálii, není divu, že se i zde objevuje prvek náboženství, celá stavba má totiž podobu latinského kříže. Úchvatná je i kopule, která dosahuje výšky 40 metrů, pod ní se nacházejí celkem 4 patra s více než 1200 místnostmi. Rozložení je takové, že v přízemí se nachází typické nákupní centrum s obchody a občerstevním, ve druhém patře už jsou soukromé klubovny a luxusnější obchody, třetí patro lemuje vyhlídkový balkon a v posledním patře se nacházejí soukromé obytné apartmány. Zajímavostí také je, že během dne zde není zapotřebí umělého osvětlení, přirozené světlo obstarává skleněná střecha budovy. Za zmínku stojí i podlaha se zajímavými mozaikami z mramoru.


Více v Celém článku


Travel photoshoot 2

4. března 2012 v 12:24 | Matulinka
Nemůžu si pomoct, prostě sem musím dát fotky z těhle úžasných destinací :DPortugalskoPortugal


Travel photoshoot 1

29. ledna 2012 v 18:23 | Matulinka
V poslední době často narážím na kouzelné fotky z různých světových destinací..tady je pár těch nejlepších :)PrahaPinned Image


 
 

Reklama